Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Ειπα να παω στη δουλεια απο Δευτερα καθως οδηγω αρκετα πηγαινε ελα κ στο σχολειο σιγουρα θα κουραζομουν. Μεχρι αυριο μου ειπαν οι μαιες οτι αν ειναι θα γινει εμφυτευση κι εχω αγχωθει σημερα κ προσπαθω ν καταλαβω αν νιωσω τπτ. Χτες ημουν κουλ.

Τι ωραια που πατε μαζι για δουλεια!!! Κ με τα πεθερικα τελειο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Ειπα να παω στη δουλεια απο Δευτερα καθως οδηγω αρκετα πηγαινε ελα κ στο σχολειο σιγουρα θα κουραζομουν. Μεχρι αυριο μου ειπαν οι μαιες οτι αν ειναι θα γινει εμφυτευση κι εχω αγχωθει σημερα κ προσπαθω ν καταλαβω αν νιωσω τπτ. Χτες ημουν κουλ.

Τι ωραια που πατε μαζι για δουλεια!!! Κ με τα πεθερικα τελειο!

Αν καθεσαι σπιτι ειναι μανικι, σκεφτεσαι συνεχεια αυτο, ψαχνεις για συμπτωματα και αγχωνεσαι... Οντως θα κουραζοσουν! Εγω ειμαι σε δουλεια γραφειου οποτε ημουν πιο ανετη. εγω δεν καταλαβα ουτε εμφυτευση ουτε τιποτα, δεν το νιωθουν ολες! ειχα πονακια στην κοιλια, εως κολικους θα ελεγα αλλα πολλα ειναι απο τα φαρμακα που παιρνουμε, απο την προγεστερονη, οποτε μπερδευουν. Γι αυτο μην  ψαχνεις τιποτα. Απο Δευτερα θα νιωσεις καλυτερα, θα δεις!Κουυυυυυυυυυυυυλλλλλλ!!!!

Ναι ειναι ωραια που πηγαινουμε μαζι, τραγουδαμε και χορευουμε στο αμαξι και ριχνουμε γελιο! Ευτυχως ειμαστε σε διαφορετικους οροφους και δεν ειμαστε και συνεχεια μαζι γιατι δεν το θεωρω και πολυ καλο. Τα πεθερικα μου ευτυχως ειναι στα 500 μετρα, ειναι υπεροχοι και βοηθουν πολυ! Οι δικοι μου δυστυχως ειναι μακρυα(Σαλαμινα) και δεν τους βλεπω οσο θα ηθελα. Τωρα βεβαια θα ερχονται να κρατανε τη μικρη 2 μερες την εβδομαδα για να ξεκουραζουν τα πεθερικα οποτε θα τους βλεπω πιο συχνα, γιουπιιιι!!!!

Sunny τι θα φατε σημερα; ΕΓω φτιαχνω το φαγητο της μικρης και για εμας αρακα με πατατες!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! Τι κανετε?

Sunny μου λιγο υπομονη κοριτσι μου, ξερω ακριβως πως νιωθεις. Ολες μας εχουμε νιωσει απογοητευση, αγχος κ στεναχωρια. Τις ημερες της αναμονης τουλαχιστον για εμενα τα συναισθηματα συνεχως εναλλασονταν. Προσπαθησε να μη σκεφτεσαι τιποτα, ολα θα πανε καλα!

Ελενακι μου την περπατοπιτα την εκανες??? Να το χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ ετοιμασου να γινεις δρομεας πια!

Εγω αυριο παω για υπερηχο. Κοριτσια ξυπναω καπως ανησυχη τα πρωινα. Ενω πιστευω πως αυτη τη φορα δε με ενδιαφερει τι κ πως θα γινει το υποσυνειδητο μαλλον εχει αλλη αποψη. Δε θελω με τιποτα να μεινω τις δυο εβδομαδες της αναμονης παλι σαν αρρωστη στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω αν πηγαινα δουλεια γραφειου θα ταν πιο νορμαλ. Σχολειο υπαρχουν ιωσεις, παιδακια πεφτουν πανω σου, καμια φορα σε νευριαζουν κ πρεπει να τσιριζεις. Οποτε ειπα αστο.

Πηγαινα κ Σαλαμινα καποια χρονια! Πολυ μανικι καθε μερα πηγαινε ελα. Ακουω Σαλαμινα κ παθαινω πανικ αχαχα! Αλλα με γονεις κ πεθερικα θα εισαι μια χαρα!

Melenia συγγνωμη αν δε θυμαμαι, τι υπερηχο θα κανεις;;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σας μπερδεψα ολες με το ιστορικο μου ετσι που χαθηκα αυτον τον καιρο. 

Sanny μου ειμαι σε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα με κατεψυγμενα. Εχω ξεκινησει τα cyclacur κ αυριο ειναι η 7η ημερα του κυκλου οποτε θα κανω υπερηχο για να δουμε το παχος ενδομητριου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι αυριο υπερηχος. Φανταζομαι γυρω στις δεκα ημερες απο τωρα  θα γινει η εμβρυομεταφορα. Ολα βεβαια θα εξαρτηθουν απο το πως θα αναπτυσσεται το ενδομητριο. 

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Me-Lenia said:

Ναι αυριο υπερηχος. Φανταζομαι γυρω στις δεκα ημερες απο τωρα  θα γινει η εμβρυομεταφορα. Ολα βεβαια θα εξαρτηθουν απο το πως θα αναπτυσσεται το ενδομητριο. 

Για να δουμε...

Ολα καλα θα ειναι! Και μετα παλι περιμενε καλη ωρα οπως εγω... Εγω πριν την ωοληψια ημουν κουλ,εκανα ενεσεις,δουλεια,εξετασεις μερα παρα μερα. Μετα την ωοληψια,λιγο αγχος. Σημερα ομως δεν την παλευω...

Ελενη λεω να φτιαξω γιουβαρλακια! Δεν εχω ξαναφτιαξει (φοιτητρια επιχειρησα αλλα δεν ειχα βαλει αυγο,διαλυθηκαν,κολλησαν στον πατο κ τα πεταξα,πολυ γελιο). Εσεις τι λετε για φαι;

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω οταν ειχα κανει την ωοληψια ημουν μια χαρα. Στην εμβρυομεταφορα ειχα γινει χαλια. Αυτο θελω να αποφυγω αυτη τη φορα. Δε θελω να καθισω ολες τις ημερες μεσα. Σιγουρα να μεινω στο σπιτι 3-4 ημερες αλλα μετα θελω να μπω στην καθημερινοτητα μου. Εσυ Sanny θα ξεκινησεις να οδηγεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Ναι κι εγω αν πηγαινα δουλεια γραφειου θα ταν πιο νορμαλ. Σχολειο υπαρχουν ιωσεις, παιδακια πεφτουν πανω σου, καμια φορα σε νευριαζουν κ πρεπει να τσιριζεις. Οποτε ειπα αστο.

Πηγαινα κ Σαλαμινα καποια χρονια! Πολυ μανικι καθε μερα πηγαινε ελα. Ακουω Σαλαμινα κ παθαινω πανικ αχαχα! Αλλα με γονεις κ πεθερικα θα εισαι μια χαρα!

Melenia συγγνωμη αν δε θυμαμαι, τι υπερηχο θα κανεις;;

Αχχχ εγω μολις παταω Σαλαμινα απο το καραβι μονο που δεν ξαπλωνω κατω να φιλαω το χωμα απο τη χαρα μου. Εκει γεννηθηκα και μεγαλωσα και λυπαμαι πολυ που δεν ζω εκει και ας χρειαζοταν να κατω δυο ωρες δρομο για να φτασω στη δουλεια. Μου λειπουν ολα, χανω στιγμες απο τους δικους μου και εδω στην  Αθηνα νιωθω σαν αγριο ζωο στο κλουβι. Δεν μπορω να μην βλεπω θαλασσα παντου!Και ας ειναι και με μαζουτ! :P

πρίν από 23 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! Τι κανετε?

Sunny μου λιγο υπομονη κοριτσι μου, ξερω ακριβως πως νιωθεις. Ολες μας εχουμε νιωσει απογοητευση, αγχος κ στεναχωρια. Τις ημερες της αναμονης τουλαχιστον για εμενα τα συναισθηματα συνεχως εναλλασονταν. Προσπαθησε να μη σκεφτεσαι τιποτα, ολα θα πανε καλα!

Ελενακι μου την περπατοπιτα την εκανες??? Να το χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ ετοιμασου να γινεις δρομεας πια!

Εγω αυριο παω για υπερηχο. Κοριτσια ξυπναω καπως ανησυχη τα πρωινα. Ενω πιστευω πως αυτη τη φορα δε με ενδιαφερει τι κ πως θα γινει το υποσυνειδητο μαλλον εχει αλλη αποψη. Δε θελω με τιποτα να μεινω τις δυο εβδομαδες της αναμονης παλι σαν αρρωστη στο σπιτι.

Μελενια μου καλημερα, οχι ακομα να την φτιαξω, θα περιμενω κανα δυο μερες!!!

Αχ αντε με το καλο ο υπερηχος, ενα τελειο ενδομητριο τριπλης διαστρωματωσης ευχομαι!!!! Θυμησε μου, ποσα κατεψυγμενα εχετε; ειναι 3ης ημερας ή βλαστοκυστες;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω ετσι 3-4 μερες κ κανα περπατηματακι εξω.. Θα αφησω να περασουν οι μερες κ μετα θα οδηγησω. Σημερα θα προτιμουσα παντως μα οδηγησω που πηγα για εξετασεις, με το μετρο ταλαιπωρηθηκα ηταν ωρα αιχμης κ ειμασταν σαν παστες σαρδελες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε? 

Εγώ έχω την μικρή με διαρροια.. Πήρα την παιδιατρο και μάλλον είναι γαστρεντεριτιδα. Ευτυχως δεν έχει πυρετό. 

Angie μόνο φυσιολογικό ορο στο μικρακι. Εμάς μας επέτρεψε παιδικό οτριβιν στα 2 και αυτό μόνο για 2 μέρες.. Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα.. Κάτι πίτσες γιουβαρλακια και παστίτσιο.. Μιαμ Μιαμ.. Εμείς χτες φάγαμε τραχανα. Πήγαινε με τον καιρό.. Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 3

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ο τοπος μας ειναι το καλυτερο μερος του κοσμου Ελενη. Κι εγω απο επαρχια ειμαι κ μακαρι να ζουσα εκει, ή γενικα στην επαρχια. Βεβαια εκει δεν εχει κεντρα να κανουμε εξωσωματικες, χαχα!

Ο αρακας σουπερ μου χει λειψει...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Ολα καλα θα ειναι! Και μετα παλι περιμενε καλη ωρα οπως εγω... Εγω πριν την ωοληψια ημουν κουλ,εκανα ενεσεις,δουλεια,εξετασεις μερα παρα μερα. Μετα την ωοληψια,λιγο αγχος. Σημερα ομως δεν την παλευω...

Ελενη λεω να φτιαξω γιουβαρλακια! Δεν εχω ξαναφτιαξει (φοιτητρια επιχειρησα αλλα δεν ειχα βαλει αυγο,διαλυθηκαν,κολλησαν στον πατο κ τα πεταξα,πολυ γελιο). Εσεις τι λετε για φαι;

Γιουβαρλακια!!!! Δεν τα εχω φτιαξει ποτε γιατι δεν τα τρωω! Σημερα φτιαχνει η πεθερα μου γιουβαρλακια. Σημερα βρε σου ηρθε η εμπνευση;;;;!!! Εμεις αρακα με πατατες! Δεν τρελαινομαι αλλα το τρωω!

Μελενια μου να μην κατσεις σαν αρρωστη!!! Την πρωτη μερα σαν αρρωστη( οχι ολη μερα στο κρεβατι) και μετα φυσιολογικα. Εγω ετσι εκανα. Την τριτη μερα για οσες θυμουνται πηγα Hondos  για ψωνια μεχρι που με πονεσε η κοιλια απο την ορθοστασια και φοβηθηκα. Πηγαινετε Hondos κοριτσια, φερνει γουρι!!!!

πρίν από 3 λεπτά , Pingu είπε:

Καλημερα κοριτσάκια!!! Τι κάνετε? 

Εγώ έχω την μικρή με διαρροια.. Πήρα την παιδιατρο και μάλλον είναι γαστρεντεριτιδα. Ευτυχως δεν έχει πυρετό. 

Angie μόνο φυσιολογικό ορο στο μικρακι. Εμάς μας επέτρεψε παιδικό οτριβιν στα 2 και αυτό μόνο για 2 μέρες.. Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα.. Κάτι πίτσες γιουβαρλακια και παστίτσιο.. Μιαμ Μιαμ.. Εμείς χτες φάγαμε τραχανα. Πήγαινε με τον καιρό.. Χαχαχα 

Ωχχχ περαστικα στην μικρουλα σου!!!! Τραχανα;;;;;;;;;;;; Μιαμμμμμμμμμμμ!!!!!!!!!!!! Τρελαινομαι!!!!!!!!!!!! Και ηταν και ο,τι επρεπε με το καιρο τον βροχερο!!! μιαμ μιαμ μιαμ!!!!

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Το κακο μ εμενα ειναι οτι μενω σε προαστιο της πολης οποτε για να παω να κανω μια βολτα στην αγορα πρεπει να οδηγησω. Οποτε αυτη τη φορα λεω μετα την τεταρτη ημερα να οδηγησω.

Εχουμε 3 βλαστοκυστες Ελενακι μου. 

Αχ βρε κοριτσια μου ποσο πολυ επιθυμω να δω κ εγω επιτελους θετικη χοριακη!

Κ εγω σημερα λαδερο. Αναμεικτα λαχανικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...