Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Ο μπεμπακος μου μεγαλωνει και μας τρελαινει!!ειμαστε ολη μερα μαζι,παιζουμε τραγουδαμε οποτε οταν επιστρεφει ο μπαμπας του απο τη δουλεια δεν χορταινει τις αγκαλιες του!!!(καπου εκει αρχιζει να με δουλευει ψιλο γαζι(απο 8 μηνων!!!) κανοντας πως θελει να ερθει σε εμενα αλλα μολις απλωνω τα χερια να τον παρω αγκαλιαζει τοσο σφιχτα τον μπαμπα του και ξεκαρδιζεται το μικρο μου καθαρματακι)!

Πλεον τρωμε στερεες και καθε μερα εμπλουτιζουμε περισσοτερο τις γευσεις μας!σημερα φαγαμε και πρωτη φορα ψαροσουπα!

Οσο για τις δουλειες Γεωργια μου,για μενα το μυστικο ηταν η ηρεμια!!!μπορει να εκανα καθε δουλεια στο διπλασιο χρονο απο ο,τι πριν αλλα εβρισκα τροπο και δεν ζοριζομουν!πχ τα ρουχα απο το πλυντηριο τα εβγαζα σε τρεις δοσεις,εμαθα να σιδερωνω καθιστη αποτξην αρχη της εγκυμοσυνης κατι που με βολεψε πολυ μεχρι τον ογδοο που πλεον με ενοχλουσε η κοιλια μου οποτε σιδερωνα παλι ορθια.ακομα και τα πιατα τα επλενα σε πιο χαλαρους ρυθμους και προσεχα παντα το βαρος!!!!!!

Αυτο που θα πρεπει να προσεξετε οι εγκυουλες μας ειναι τις ιωσεις!παρτε τα μετρα σας για να μην ταλαιπωρηθειτε!

(κι επειδη ειδα που ρωτουσες για τον υπερηχο,εγω ημουν τυχερη και το αγορι μου φανηκε απο την πρωτη φορα στον κοιλιακο υπερηχο οποτε δεν εκανα ποτε κολπικο.)

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Georgia1972 είπε:

Annieee! Τι ωραία έκπληξη!!! Σ' ευχαριστω πολύ κορίτσι μου για τα καλα σου λόγια! Κι εσυ να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και συντομα και ενα δευτερο μπεμπακι!

Μαρακι φτιαχνε, φτιαχνε ομορφιες! Εχω άδεια μεχρι και την Πεμπτη και έχω και υπολοιπο κανονικης αδειας και λεω να την κολλησω και μετα βλεπουμε. Αν παω σε γιατρο του ταμειου μου θα μπορεσει να μου δωσει στην πορεια και καμια αναρρωτικη. Θα δω...

Ωωωω! Κι άλλη όμορφη έκλπηξη! Δεσποινιώωω! Τι κανετε με τον μπεμπακο σου; Σ' ευχαριστω πολύ κοπέλα μου! Ευχομαι κι εσυ να το ξαναζησεις συντομα!

Miss Sunny, ολα θα ειναι τελεια! Θα δεις!

Μελένια φτάσατε; Με το καλο αυριο και εχε θετικη σκεψη. Περιμενουμε νεα!

Calliopi τουτουμακια! Τα ξερω γιατι απο καπου εκει κραταει η σκουφια μου κι εμενα! Χαχαχα!

Pingu μου στην εγκυμοσυνη επαιρνες glucophase; Ειχες ξεχασει ποτε καμια δοση; Αποψε πως μπερδευτηκα ετσι και δεν θυμαμαι αν το πηρα.... Υπηρχε μια βαβουρα με τηλεφωνηματα κλπ και δεν το θυμαμαι καθολου! Δεν πιστευω να εχω θεμα με την ινσουλινη για μια δοση, ε;;;; Πφφφφ! 

Όσο για τις δουλειες εχετε δικιο. Θα επιστρατευσω πιο δυναμικα τον αντρα μου. Απλα ειδα πολυ άνετο τον γιατρο όταν μου έλεγε να κανω τα παντα και δουλειες, αλλα με ηρεμια και χωρις βαρη.

Το Sugaraki που ειναι; Η νησιωτοπουλα Μαρια;...

Γεωργία μου δεν τα έπαιρνα όταν ήμουν εγκυος. Τώρα πρόσφατα τα ξεκίνησα. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα για μια δόση. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Miss Sunny είπε:

Melenia αυριο ειναι η αρχη απο ενα τελειο ταξιδι θα δεις!!!

Annie ναι αυριο μου ειπαν να κανω κ νεα χοριακη...για να δουμε...εχω αγωνια! 

DIMITRAS στειλε μου vibes! 

Στέλνωωωωω!!! Ολα καλά λιακάδα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλη εβδομάδα!

Δεσποινιω ευχαριστω για τις συμβουλες. Καπως έτσι τα ειχα κι εγω στο μυαλο μου. Πιο αργα, με ηρεμία. Τα ρουχα που εβαλα πλυντηριο την Παρασκευη τα πηγαινα στην απλωστρα δυο-δυο, στα χερια. Και μαγειρευω στην πιο ελαφρια κατσαρολα, κλπ. Πιστευω πως αν γινονται ολα με μετρο καλα θα τα παμε.

Α, Pingu μου τωρα τα αρχισες. Ασε μωρε, μ' εχει φαει η ανησυχια. Ελπιζω κι εγω με μια δοση να μη γίνεται τίποτα.

Μελένια είναι η μέρα σου σήμερα!

Miss Sunny και παλυ χρόνια πολλα τη σωστη μέρααααα!

Εγώ κορίτσια μου πρωι-πρωι πηγα οδηγώντας σαν την κοτα (γιατί οι δρόμοι μας είναι καταπληκτικοί) σε ενα μικροβιολογικο λίγα τετράγωνα πιο κατω για έλεγχο TSH και απλο ζάχαρο.

Από τις 04.00 που ξυπνησε ο αντρουλης μου για να φύγει, δεν ξανακοιμηθηκα. Σκεφτόμουν συνεχώς το glucophase...

Φιλια σε όλα τα κορίτσια


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Georgia1972 said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλη εβδομάδα!

Δεσποινιω ευχαριστω για τις συμβουλες. Καπως έτσι τα ειχα κι εγω στο μυαλο μου. Πιο αργα, με ηρεμία. Τα ρουχα που εβαλα πλυντηριο την Παρασκευη τα πηγαινα στην απλωστρα δυο-δυο, στα χερια. Και μαγειρευω στην πιο ελαφρια κατσαρολα, κλπ. Πιστευω πως αν γινονται ολα με μετρο καλα θα τα παμε.

Α, Pingu μου τωρα τα αρχισες. Ασε μωρε, μ' εχει φαει η ανησυχια. Ελπιζω κι εγω με μια δοση να μη γίνεται τίποτα.

Μελένια είναι η μέρα σου σήμερα!

Miss Sunny και παλυ χρόνια πολλα τη σωστη μέρααααα!

Εγώ κορίτσια μου πρωι-πρωι πηγα οδηγώντας σαν την κοτα (γιατί οι δρόμοι μας είναι καταπληκτικοί) σε ενα μικροβιολογικο λίγα τετράγωνα πιο κατω για έλεγχο TSH και απλο ζάχαρο.

Από τις 04.00 που ξυπνησε ο αντρουλης μου για να φύγει, δεν ξανακοιμηθηκα. Σκεφτόμουν συνεχώς το glucophase...

Φιλια σε όλα τα κορίτσια

 Καλημερα κοριτσια!!!

DIMITRA ευχαριστω!!!

Georgia σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες, να εισαι καλα κ να παρεις συντομα μπεμπεκια αγκαλιτσα! Στις δουλειες κ στην οδηγηση μ θυμιζεις εμενα!

Αχ, αντε να δω τι θα πει η χοριακη σημερα! Καλα αποτελεσματα σε ολες μας κ καλη εβδομαδα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Δημητρούλα! Τι κανεις;

Αχ, κορίτσια μου ηρέμησα. Μίλησα με γιατρο του κέντρου και μου είπε πως είναι ασήμαντο αν χάσεις μια δόση. Ουφφφ!... Δόξα τω Θεω!...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφα κοριτσοπουλα...

Γεωργια μου ασε τις δουλεις για τον αντρουλη σου.εμενα πχ μου σκουπιζε ο αντρας μου κ εγω σφουγγαριζα.το μπανιο μου το έκανε. Μου εβγαζε τα ρουχα εξω κ εγω απλωνα.στο σιδερωμα με βοηθουσε  η μαμα μου.γενικοτερα μετα την αποβολη που ειχα φοβομουν πολυ.

Glucophase επαιρνα κ εγω.μεχρι την 8η-10η εβδομαδα.δεν πειραζει που ξεχασες ενα.κ εγω ξεχνουσα καμια φορα.

Μελενια μου καλη επιτυχια σμρ...

Μις θα περιμενουμε αποτελεσματα χοριακης...

Μαρια....ποτε εχεις ξανα γιατρο;

Φιλακια σε ολες...

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Angie! A, έπαιρνες κι εσυ; Ουφ, ευτυχως ηρεμησα!

Τι κανεις; Εδω μου εχουν παρει απ' το πρωι το κεφαλι, τα τρυπανια και οι βαριοπουλες! Μαλλον αλλαζουν πλακακια οι απο κατω.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;

Σαννυ μου ευχομαι μια τελεια χοριακη σημερα!!!

Εμενα μου ειπαν οι γιατροι να περιμενω καμια βδομαδα να δουμε αν θα μεγαλωσει μπας και χτυπησει καρδουλα κι αν δεν γινει τπτ τοτε να δω με τη χοριακη τι παιζει.

Επειδη εγω θεωρω λιγο ηλιθιο να τρεμω να κανω και το οτιδηποτε μην βλαψω το σποριδιο κι αυτο να θελει να φυγει ή να μην προχωρα γενικα, εκανα μια χοριακη σημερα και μολις πηρα αποτελεσματα 2034. Με το σταγονομετρο ανεβαινει... Δεν ξερω ουτε αν πρεπει να χαρω ουτε αν πρεπει να συνεχισω να αγχωνομαι. Δεν πιστευετε οτι εχει τραβηξει πολυ η ολη φαση; ΔΕν θα επρεπε να ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα; Τελοσπαντων την ξερω τη μοιρα μου...

Ευχομαι το 2018 να φερει σε ολες μας στρουμπουλα, υγιη και χαρουμενα μωρακια!!!

 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μαρακι! Εγω δεν ξερω να σου πω για την τιμη. Τα κοριτσια ειναι πιο εμπειρα. Σιγουρα όμως ειναι πολυ καλο το οτι ανεβαινει. Αλλα αφου οι γιατροι περιμενουν, κατι θα ξερουν παραπανω.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μουνυπομονή εαν ειχε γίνει κάτι κακό θα ειχε πέσει η τιμή ..σε ορισμένες η χοριακή μεταβολιζετε διαφορετικά μόνο με υπέρηχο μετα τις 1500 μονάδες οι διπλασιασμοι δεν ειναι απολυτοι εχω διαβάσει πολλά κ καμια δεν ειχε την ιδια εξελιξη συνήθως μετά τις 1500 μονάδες ανεβαίνει ενα 60% ανα 48 ωρες και πάλι δεν είναι απόλυτο!! Πήγαινε για υπέρηχο να δεις τι γίνεται που πιστεύω θα είσαι εντάξει εισαι επηρεασμένη από την προηγούμενη εμπειρία σε καταλαβαίνω 

Link to comment
Share on other sites

 DIMITRAS σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!! Ο,τι καλυτερο σου ευχομαι κ συντομα!

Αχ, Μαρακι μου γλυκο μακαρι να φανει κατι και να ειναι ολα καλα!!! Συμφωνω με τα κοριτσια,εμπειρια η καημενη δεν εχω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Miss Sunny είπε:

 DIMITRAS σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!! Ο,τι καλυτερο σου ευχομαι κ συντομα!

Αχ, Μαρακι μου γλυκο μακαρι να φανει κατι και να ειναι ολα καλα!!! Συμφωνω με τα κοριτσια,εμπειρια η καημενη δεν εχω!

Πολυχρονη κοριτσι!!! Να τα εκατοστίσεις κ μονο χαρες στο εξης!! ( δε σου λεω διπλη,εισαι ηδη!!!!)


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...