Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!!!

Σαμιαμ να τα εκατοστησεις κοριτσι μου!!!

Σουγκαρ μου ακουσατε τον πιο ομορφο ηχο της ζωης σας! Με το καλο κοριτσι μου!

Μις μου τελεια η χοριακη σου!

Αυτα προλαβα να διαβασω!!!

Εγω πρωτη μερα στη δουλεια, χαρηκα τοσο που ειδα τους φιλους μου, η εβδομαδα ειναι περιοδος προσαρμογης οποτε θα ειμαι πιο χαλαρη. Μολις γυρισα αρχισα μαγειεματα και τωρα εκατσα λιγακι να χαλαρωσω! ουφφφ!!!!

Μελενια μου μια τεραστια χοριακη ευχομαι!!!!

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Calliopi κι εγώ από Πάτρα είμαι!! Αλλά τα τελευταία 7 χρόνια μένω Αθήνα!

Μελενια μου όλα να πάνε τέλεια!!! Καλή επιτυχία!!!

Σουγκαρ αυτός ήταν ο πιο ωραίος ήχος μέχρι τον επόμενο που θα είναι το πρώτο κλάμα του μωρού σας!!

Miss Sunny σούπερ χοριακη!!! Το καλύτερο δώρο γενεθλίων!!

Ελενακι καλή προσαρμογή!!

Γεωργία χαλαρά με τις δουλειές!!!

Λουκουμαδακι, Άντζι και υπόλοιπα κορίτσια τα φιλιά μου! 

  • Μου αρέσει 2

EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τελειώσει πάλι και τα like. Σήμερα δεν έκανα τίποτα Annie.  Μόνο ξεπλυνα δυο-τρια σκευη στον νεροχυτη.

Έλενα, ειναι ωραιο να υπαρχουν και φίλοι εκτος απο συναδελφοι στη δουλεια. Θα χάρηκαν κι εκεινοι που σε είδαν :)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες πολυ πολυ για τις υπεροχες ευχες σας!!! Ευχομαι σε ολες τελειες χοριακες,εγγυμοσυνες,μπεμπουδακια κ γερα παιδακια!!!

Samiam να πας,καλα κι εμενα της εκκλησιας δε με λες αλλα εκει ενιωσα αλλιως! Να παρεις τη ζωνη κ να τη φορας!

Την αλλη Παρασκευη μου ειπαν να παω για υπερηχο,να ακουσουμε καρδια κατι τετοιο καταλαβα. Αντε να δουμε! Δε ρωτησα αν αυτη η εκτοξευση της χοριακης σημαινει κατι,με κουρασαν οι χοριακες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπέροχα μωρουδένια νέα διάβασα και χάρηκα πολύ!!!!!

Με το καλό οι επόμενες θετικές χοριακούλες,οι χτύποι καρδούλας που θα ακούσετε,και όλα τα υπέροχα που ακολουθούν .... :)

Μίςς χρόνια πολλά και οτι επιθυμείς!!!! Του χρόνου θα σβήσεις τα κεράκια αγκαλιά με την καλύτερη παρέα :) 

Μελένια μου την άλλη εβδομάδα θα περιμένουμε το νέο κύμα μωρουδίλας....

Στέλνω τα φιλιά μου σε όλες σας...πάω να νανουρίσω το μικρό μου!!!! 

 

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Miss Sunny είπε:

Την αλλη Παρασκευη μου ειπαν να παω για υπερηχο,να ακουσουμε καρδια κατι τετοιο καταλαβα. Αντε να δουμε! Δε ρωτησα αν αυτη η εκτοξευση της χοριακης σημαινει κατι,με κουρασαν οι χοριακες.

Καλημέρα κούκλες όμορφες! Τι κάνετε;

Miss Sunny, τι να σημαίνει βρε κούκλα μου; Οτι ρίζωσε για τα καλά το μπεμπακι σου σημαινει :). Μην αγχώνεσαι άλλο. Καλή εργασία!

Φιλια σε όλα τα κορίτσια και σε όλα τα μπεμπουλίνια!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρεεεεεςςςς 

Μις θα δεις σποριδιοοοο

Σαμ είσαι έτοιμή???

Εγω αρχίζω τους φακέλους για τον γιαττρρρρροοο Παρασκευή πρωι ραντεβού με άντρα

Ωχωχωχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Dimitra καλη αρχη κ καλο μαζεμα,ολα να τα μαζεψετε ευκολα κ γρηγορα!

Ναι Georgia το καλο που του θελω αχαχα!

Χαχα! Το καλο που του θελω, λεει :)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Χαχα! Το καλο που του θελω, λεει :)

Αδικό έχει να δείτε τα όμορφα σακουλάκια εκει πέρα να σχηματίζοντε άντε να κλαίμε από χαρά πια 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αδικό έχει να δείτε τα όμορφα σακουλάκια εκει πέρα να σχηματίζοντε άντε να κλαίμε από χαρά πια 

Ετσι, να σχηματιζονται, να σχηματιζονται! Μην το μαλωνεις καλε miss Sunny απο τώρα!:)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...