Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Just now, samiam said:

Πολυχρονη κοριτσι!!! Να τα εκατοστίσεις κ μονο χαρες στο εξης!! ( δε σου λεω διπλη,εισαι ηδη!!!!)

Αχ samiam σε ευχαριστω πολυ!!! Τεταρτη δεν ειναι η χοριακη σου? Ευχομαι μια τεραστιαααααα χοριακη κ να εχεις μωρακια στην κοιλιτσα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μαράκι μουνυπομονή εαν ειχε γίνει κάτι κακό θα ειχε πέσει η τιμή ..σε ορισμένες η χοριακή μεταβολιζετε διαφορετικά μόνο με υπέρηχο μετα τις 1500 μονάδες οι διπλασιασμοι δεν ειναι απολυτοι εχω διαβάσει πολλά κ καμια δεν ειχε την ιδια εξελιξη συνήθως μετά τις 1500 μονάδες ανεβαίνει ενα 60% ανα 48 ωρες και πάλι δεν είναι απόλυτο!! Πήγαινε για υπέρηχο να δεις τι γίνεται που πιστεύω θα είσαι εντάξει εισαι επηρεασμένη από την προηγούμενη εμπειρία σε καταλαβαίνω 

Την Τεταρτη στον υπερηχο που εκανα ειδαμε σακο  και λεκιθικο (μεσα στην μαυρη τρυπα κατι ασπρουλιαρικο φαινοταν :P ). Απλα μου ειπαν μετα απο 10 μερες υπερηχο να δουμε αν χτυπησει καρδια (αν δεν χτυηπαει αυτη τη φορα τουλαχιστον θα το περιμενω). επειδη ομως τα συμπτωματα μου ειναι περιεργα ειπα να κανω καμια χοριακουλα να δω αν αυξανεται μην περιμενω και τζαμπα. Οσον αφορα την τιμη απο 1204 σε 4 μερες πηγε 2034. Καλη αυξηση παλι δεν την λες αλλα τι να πω; Αυτο παλευει εγω την παλευω και θα δουμε. Παντως αν καταφερει και γεννηθει ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ανισορροπο σαν τον πατερα του (αν δεν τον πειραξουμε κι αυτον λιγακι που ειναι μες την αγωνια δεν βγαινει περα) :P:P:P 

Miss Sunny ευχομαι ενα τελειο δωρο απο το μωρακι σου σημερα και του χρονου να γιορτασετε αγκαλιτσα αυτη τη μερα!!! Περιμενουμε νεα σου

  • Μου αρέσει 4

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Την Τεταρτη στον υπερηχο που εκανα ειδαμε σακο  και λεκιθικο (μεσα στην μαυρη τρυπα κατι ασπρουλιαρικο φαινοταν :P ). Απλα μου ειπαν μετα απο 10 μερες υπερηχο να δουμε αν χτυπησει καρδια (αν δεν χτυηπαει αυτη τη φορα τουλαχιστον θα το περιμενω). επειδη ομως τα συμπτωματα μου ειναι περιεργα ειπα να κανω καμια χοριακουλα να δω αν αυξανεται μην περιμενω και τζαμπα. Οσον αφορα την τιμη απο 1204 σε 4 μερες πηγε 2034. Καλη αυξηση παλι δεν την λες αλλα τι να πω; Αυτο παλευει εγω την παλευω και θα δουμε. Παντως αν καταφερει και γεννηθει ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ανισορροπο σαν τον πατερα του (αν δεν τον πειραξουμε κι αυτον λιγακι που ειναι μες την αγωνια δεν βγαινει περα) :P:P:P 

Miss Sunny ευχομαι ενα τελειο δωρο απο το μωρακι σου σημερα και του χρονου να γιορτασετε αγκαλιτσα αυτη τη μερα!!! Περιμενουμε νεα σου

Βρε χαλάρωσε είδες κ λεκιθικό φτιαχνει πλακουντα σφηνώνει για να αρχισει αεριο γιογκα:) Καρδιά κ εξέλιξη εγκυμοσύνης στην 7η εβδομάδα έχουμε σαν πρωτος υπέρηχος κ με τις τιμές σου δειχνει να δυναμώνει ειναι ενδομήτριο έχει σποράκι αστο να φτιαχτεί εσενα στην αυχενική θα σε μαζευουμέ κ εχεις απολυτο δίκιο ασε το παιδι να μεγαλώσει κ να σκεφτεσαι το νταμπαντουμπα της καρδουλας του!!! ΑΝΤΕ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΜΠΕ ΒΡΕ 

Η χοριακή σου ειναι ενδειξη καρδουλας πάντως:-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε??

Μις χρονια σου πολλα κι ευτυχισμενα!σκεψου οτι τα επομενα γενεθλια θα σβηνεις κερακια αγκαλια με μπεμπακι!!!

Γεωργια ολοι εχει τυχει να ξεχασουμε καποια στιγμη ενα χαπι!εγω θυμαμαι ειχα μπερδευτει κ δε θυμομουν αν ειχα πιει ή οχι το σαλοσπιρ μου κ ειχε πει ο γιατρος οτι απο το να παρω κ δευτερο καλυτερα να μην παρω καθολου μια μερα!οσο για τις δουλειες εμενα με στεναχωρουσε περισσοτερο να νιωθω οτι ειμαι ανικανη να κανω κατι κ πραγματικα εκανα τα παντα με μετρο!

Μαρια χωρις να ειμαι σιγουρη γτβ ποτε δεν εκανα τριτηχοριακη παρα μονο δυο,το σημαντικο ειναι να ανεβαινει.κι απο τη στιγμη που ειδατε στον υπερηχο σακο κλπ νομιζω πως πρεπει να εισαι αισιοδοξη!!

Στελνω πολλα φιλια σε ολες(κ ειδικα στη μελενια που τετοια ωρα θα εχει σημαντικοτατο ραντεβου) και παω να φτιαξω ντουλαπες!

  • Μου αρέσει 3

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Αχ samiam σε ευχαριστω πολυ!!! Τεταρτη δεν ειναι η χοριακη σου? Ευχομαι μια τεραστιαααααα χοριακη κ να εχεις μωρακια στην κοιλιτσα!!!

Τεταρτη εχω κανονικα αλλα ειναι νωρις κ φοβαμαι να παω .2/10 εκανα την ετ. Θα δειξει,ευχαριστωωω


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεωργια μου μολις ειδα τα ευχαριστα!!!! με το καλο γλυκια μου!!! μια τελεια κ ανεφελη εγκυμοσυνη σου ευχομαι... :-) 

μις σαννυ χρονια πολλα κ του χρονου με το μπεμπακι σου αγκαλια κ εσυ!! 

κοριτσακια που ειστε στην αναμονη για χοριακες ευχομαι να δειτε τριψηφια νουμερακια

κ καλη επιτυχια στη μελενια μας .. 

μονο ευχαριστα σε ολες :-) 

πολλα φιλια απο μενα κ τον μπουμπουκο μου που ξυπνησε πεινασμενος.. :-)

 

  • Μου αρέσει 2

 QtRMp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Βρε χαλάρωσε είδες κ λεκιθικό φτιαχνει πλακουντα σφηνώνει για να αρχισει αεριο γιογκα:) Καρδιά κ εξέλιξη εγκυμοσύνης στην 7η εβδομάδα έχουμε σαν πρωτος υπέρηχος κ με τις τιμές σου δειχνει να δυναμώνει ειναι ενδομήτριο έχει σποράκι αστο να φτιαχτεί εσενα στην αυχενική θα σε μαζευουμέ κ εχεις απολυτο δίκιο ασε το παιδι να μεγαλώσει κ να σκεφτεσαι το νταμπαντουμπα της καρδουλας του!!! ΑΝΤΕ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΜΠΕ ΒΡΕ 

Η χοριακή σου ειναι ενδειξη καρδουλας πάντως:-P

Υποτίθεται οτι σημερα μπαινω στην 7η εβδομαδα και η χοριακη φαινεται λιγο χαμηλη και χωρις διπλασιασμους. Παρολα αυτα αν προχωρησει και ακουσω καρδουλα και φτασω και στην αυχενικη ναι θα με μαζευετε στα σιγουρα!!!

Ολη αυτη η θετικη σταση και ενεργεια που στελνεις με τον τροπο που γραφεις κι εσυ κι ολα τα κοριτσια να σας γυρισει στη ζωη, στα σπιτια σας και στα μωρακια σας!!!

Σας ευχαριστω παρα πολυ που με κανετε να ειμαι λιγο πιο αισιοδοξη :)

 

 

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή βδομάδα να έχουμε!! 

Μις σαννυ χρόνια σου πολλά!! Πολύχρονη και ευτυχισμένη! Με την αυξημένη χοριακη σου!! Τι ώρα τα αποτελέσματα;; 

Μαρακι μου υπομονή άλλη μια εβδομάδα, δεν ακούγεται πάντα στην 7η.αλλες φορές λένε και στην 8η,

Μελένια μου καλή επιτυχία για σήμερα! 

Αντε σιγά σιγά και οι επόμενες!!! 

Καλή αρχή Ελένη για σήμερα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μελένια καλή επιτυχία σήμερα. Σάννυ καλό δυπλασιασμό στη χοριακή σου σήμερα .Σιαμ μου με το καλό θα έχεις θετική χοριακή την τετάρτη .

Εγω περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω και έχω τρελαθεί. Έχουν περάσει όλα από το μυαλό μου. Επείδη βγήκε τον προηγούμενο μήνα ένας τραχηλικός πολύποδας τον αφαίρεσαμε στο ιατρείο επι τόπου και το στείλαμε για βιοψία η οποία βγήκε καθαρή. Ε εμενα μου έχει μπεί στο μυαλό οτι έχω και στο ενδομήτριο και θα αποτύχει η προσπάθεια κλπ. Φοβίες. 

Πόσο ατυχία. το Μαίο έκανα υστεροσκόπηση και ήμουν πεντακάθαρη στο ενδομήτριο. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Βλαστοκυστες ηταν?Δε θυμαμαι..

3ης

Just now, loralora είπε:

Μελένια καλή επιτυχία σήμερα. Σάννυ καλό δυπλασιασμό στη χοριακή σου σήμερα .Σιαμ μου με το καλό θα έχεις θετική χοριακή την τετάρτη .

Εγω περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω και έχω τρελαθεί. Έχουν περάσει όλα από το μυαλό μου. Επείδη βγήκε τον προηγούμενο μήνα ένας τραχηλικός πολύποδας τον αφαίρεσαμε στο ιατρείο επι τόπου και το στείλαμε για βιοψία η οποία βγήκε καθαρή. Ε εμενα μου έχει μπεί στο μυαλό οτι έχω και στο ενδομήτριο και θα αποτύχει η προσπάθεια κλπ. Φοβίες. 

Πόσο ατυχία. το Μαίο έκανα υστεροσκόπηση και ήμουν πεντακάθαρη στο ενδομήτριο. 

 

Εσυ χαλαρωσε ειπαμε κ ολα θα πανε καλα!!ελα να παμε γιογκα!ωωωμμμ

  • Μου αρέσει 1

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , samiam είπε:

3ης

Εσυ χαλαρωσε ειπαμε κ ολα θα πανε καλα!!ελα να παμε γιογκα!ωωωμμμ

Το ξέρω κοριτσάρα μου , τα είπαμε , ευτυχώς που έχω κι εσένα και με προσγειώνεις. Φιλιά πολλά !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευάκιιιι! Τι κάνεις;;;;; Καλα ειπα πως θα μας ξαναθυμηθείτε κορίτσια! Τι καλά που μαθαίνουμε νέα σου! Σ' ευχαριστω πολύ για τις ευχές και εύχομαι με τη σειρά μου κάθε καλό στο σπιτικό σας!

Samiam γιατι δεν το συζητας με τον γιατρο σου γιατι σου ειπε τοτε; Αλλα για να το λεει, κατι δεν ξέρει;

Αχ, Δεσποινιω με είχε φαει η αγωνια μεχρι να μιλήσω με τον γιατρο!

Loralora, τελευταιο εμποδιο ηταν αυτό. Μονο θετικες σκεψεις απο εδω και περα!

Miss Sunny, περιμένω πως και πως!

Sugarάκι τι κανεις; Πως νιώθεις; :)

Ελενακιιιι, τι ωρα σχολας; Πως ηταν η πρωτη μερα;

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Χρόνια πολλά Miss Sunny!! Να τα εκατοστήσεις!!! Περιμένουμε ακόμα πιο μεγάλη χοριακη!! 

Γεωργία μου πώς νιώθεις σήμερα;; 

Μαρία κάνε λίγη υπομονή αφού είδατε σάκο, έχε πίστη στο σπορακι και πολύ αισιοδοξία.

Samiam καλά αποτελέσματα και σένα!! Δεν ξαναμιλας με τον γιατρό σου να του πεις τους ενδοιασμούς σου για την Τετάρτη;;

Σουγκαρακι εσύ πώς νιώθεις;;

Loralora καλή αρχή!!!

Ευάκι γλυκό φιλάκια στον μικρούλη!!

  • Μου αρέσει 3

EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Annie! Καλα ειμαι. Δόξα τω Θεω. Περιμένω πως και πως να ακούσω καλα νέα σε δυο εβδομαδες! Ειναι αυτο που λενε τα κοριτσια. Σε καθε βημα εχεις καποια ανησυχια. Αλλα γενικως πολύ καλα.:)

Εσυ πως εισαι; Η μπεμπουλα; :)


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...