Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια! 

Vasi μπράβο κορίτσι μου! Αντε να ακούσεις και καρδούλα.. 

Δημητρουλα υπομονή κοπέλα μου. Και εγώ μέχρι το Σεπτέμβριο δεν βλέπω φως... 

Μελενια μου να μπαίνεις και να μας λες τα νεα σου.. Μας λείπεις! Την πεθερά την εδιωξες? 

Μαρακι με το καλό να ξεκινήσεις!!! 

  • Ευχαριστώ 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είδες Vasi; Όλα είναι όπως πρέπει να είναι! Τέλεια!!!

Μαράκι τι είναι η Δευτερα; Δυο μερουλες! Και επειτα μπαινει το νερο στ' αυλάκι!!!

Pingu μου, εχετε σκεφτει να τους πειτε να σας κανουν ευκολιες για να μην περιμενετε τοσο; Απο την αλλη βεβαια θα ειναι καλο διαστημα για να χασεις κιλακια και να εχεις μια ασφαλεστερη εγκυμοσυνη απο την προηγουμενη.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Vasi μου μπράβο μπράβο!!!

εμείς κορίτσια πήγαμε να πάρουμε ένα δωράκι για μια συγγενή που γέννησε από ένα κατάστημα με βρεφικά και καταλήξαμε ν αγοράσουμε και καρότσι 3 σε 1! Είχε καλή προσφορά!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!!Εβαλα μπόύτι αρνάκι στο φούρνο με πατατούλες κ σας διαβάζω Πινγκου μου εαν δεν εκαναν ευκολίες θα πηγαινα για Ιούνιο κ τωρα μή νομιζεις για Πάσχα με κόβω! Δευτέρα πάω για την βεβαιωση του σπέρματος χοριακή κ την Τετάρτη επιτροπή τελείωσα λοιπόν!! 

Βασι μου μου έχεις κολλήσει για γούρι μαζί με μια αλλη κοπέλα που μιλάω δεν ξέρω πως μου έχεις κάτσει ίσως επειδή μου άρεσε κ ήθελα κ εγω να εχω κάτι αντιστοιχο στην φάση που προέκυψε η ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα σου θα δεις όλα καλά θα μας πάνε σε όλες δεν ξέρω τι εχω πάθει τον Ιούνιο δεν ήθελα να σκέφτομαι ξανά την προσπάθεια κ τώρα ανυπομονώ πήρα τον χρόνο μου κ κοντευω να πω για πάμε!

Και κορίτσια για μένα όλες είστε η πιο καλή παρέα!!Και να είμαστε τυχερες που ζούμε αυτες τις καταστάσεις μαθαμε οτι τιποτα δεν είναι δεδομένο!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καλησπέρες!!Εβαλα μπόύτι αρνάκι στο φούρνο με πατατούλες κ σας διαβάζω Πινγκου μου εαν δεν εκαναν ευκολίες θα πηγαινα για Ιούνιο κ τωρα μή νομιζεις για Πάσχα με κόβω! Δευτέρα πάω για την βεβαιωση του σπέρματος χοριακή κ την Τετάρτη επιτροπή τελείωσα λοιπόν!! 

Βασι μου μου έχεις κολλήσει για γούρι μαζί με μια αλλη κοπέλα που μιλάω δεν ξέρω πως μου έχεις κάτσει ίσως επειδή μου άρεσε κ ήθελα κ εγω να εχω κάτι αντιστοιχο στην φάση που προέκυψε η ψυχούλα που μεγαλώνει μέσα σου θα δεις όλα καλά θα μας πάνε σε όλες δεν ξέρω τι εχω πάθει τον Ιούνιο δεν ήθελα να σκέφτομαι ξανά την προσπάθεια κ τώρα ανυπομονώ πήρα τον χρόνο μου κ κοντευω να πω για πάμε!

Και κορίτσια για μένα όλες είστε η πιο καλή παρέα!!Και να είμαστε τυχερες που ζούμε αυτες τις καταστάσεις μαθαμε οτι τιποτα δεν είναι δεδομένο!!

Δήμητρα σε υπερευχαριστώ για τα όμορφα λόγια και τις ευχές σου!Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί και για εμάς ήρθε αυτό το παιδάκι σαν δώρο στη ζωή μας, γιατί το θέλαμε πολύ και μας έδωσε τεράστια χαρά μετά από μια δύσκολη περίοδο που περάσαμε. Σου εύχομαι να νοιώσεις την ίδια χαρά πάρα πολύ σύντομα γιατί θεωρώ πως δεν υπάρχει μεγαλύτερο δώρο από ένα παιδί με τον άνθρωπο σου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Καιρό είχα να γράψω... sorry... 

@DIMITRAS εγώ την Πέμπτη έχω επιτροπή.

εχω μετανιώσει πάντως που την περιμενω. Αν είχα αγοράσει τα φάρμακα μόνη μου, όταν ο γιατρός είπε πως η εξωσωματική είναι μονόδρομος, είτε θα ήμουν 3 μηνών έγκυος είτε θα ήμουν στην δεύτερη προσπάθεια...

Ξέρει καμία κοπέλα σε ποσό καιρό μετά την επιτροπή σου δίνουν τα φάρμακα; Εγώ θα αδειαθετιςω την άλλη βδομάδα και ανυπομονώ να ξεκινήσω!

για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ωπα μια χαρα...περνεις εγκριση πας γιατρο σου γραφει τα φαρμακα αν περασεις επιτροπη Μαρουσι ξαναγυρνας κ τα περνεις απο το φαρμακειο του εοπυυ αν θελουν ψυγειο παρε μαζι σου ψυγειακι με παγοκυψελες της παραλιας τα βαζεις ψυγειο αδιαθετεις κανεις υπερηχο κ καλη αυγουλοπαραγωγηηηηη!!!! ΕΓΩ περναω Μαρουσι η επιτροπη ειναι πισω απο το Μητερα ο γιατρος μπροστα απο το Μητερα οποτε καταλαβες 2 στροφες κ σπιτι...εγω θα ειμαι ηδη αδιαθετη για να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DIMITRAS said:

Ωπα μια χαρα...περνεις εγκριση πας γιατρο σου γραφει τα φαρμακα αν περασεις επιτροπη Μαρουσι ξαναγυρνας κ τα περνεις απο το φαρμακειο του εοπυυ αν θελουν ψυγειο παρε μαζι σου ψυγειακι με παγοκυψελες της παραλιας τα βαζεις ψυγειο αδιαθετεις κανεις υπερηχο κ καλη αυγουλοπαραγωγηηηηη!!!! ΕΓΩ περναω Μαρουσι η επιτροπη ειναι πισω απο το Μητερα ο γιατρος μπροστα απο το Μητερα οποτε καταλαβες 2 στροφες κ σπιτι...εγω θα ειμαι ηδη αδιαθετη για να δουμε!!!

Αλήθεια;;; 

Στο Μαρούσι θα πάω και εγώ. Ο γιατρός μου είναι κάτω στον Πειραιά στο μαυραγιο! Δυο φορές πάνω κάτω.... δεν πειράζει! 

Μου έπεσε λίγο η tsh μου και φοβάμαι μη μου πει να περιμενω να ξανά ανεβεί... 0,4 είναι. Θυμαμαι ότι για την εγκυμοσύνη πρέπει να είναι πάνω από 0,5.

Αν με ξεκινήσει τώρα, θα είμαστε συνοδοιπόροι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, DIMITRAS said:

Χαχα ολες την κατεβαζουν την tsh εσυ την ανεβαζεις!!!!

Δε προλαβαινω αυτο τον μηνα προς Μαρτιο με βλεπω....ε και Απριλιο μη σου πω χαχαχα

Χαχα... ανάποδος άνθρωπος... τι να λέμε....

πριν ενάμιση χρόνο δεν είχα καθόλου tsh. Άλλαξα ενδοκρινολόγο Κ μου την έφτιαξε κάπως.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την θετική σας ενέργεια . 9-10 είδαμε που έχουν καλό μέγεθος! Εγώ ως πρωτάρα δεν ξέρω και πολλά , αλλά η αλήθεια είναι πως δε ρωτάω κιόλας για να μην αγχώνομαι! 

 

  • Μου αρέσει 2

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, eamo said:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την θετική σας ενέργεια . 9-10 είδαμε που έχουν καλό μέγεθος! Εγώ ως πρωτάρα δεν ξέρω και πολλά , αλλά η αλήθεια είναι πως δε ρωτάω κιόλας για να μην αγχώνομαι! 

 

Και εγώ πρωτάρα είμαι, δεν ξερω να σου πω... αλλά καλος ακούγεται ο αριθμός...

Συνεχισε λοιπόν θετικά χωρίς άγχος και όλα θα πανε τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Eamo μια χαρά ωαριάκια έχεις παίζει κ εξτρα να βγάλεις μην απορήσεις τα μεγαλύτερα μπορούν να δούν με τον υπέρηχο μια χαρά θα πάς 

Lia. μου ωραίο να ψωνιζεις για το σποράκι οι υπόλοιπες τους εχετε πάρει τίποτα? 

Sugar Μελένια Γεωργία??

Φιλάκιααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...