Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Εμεις οχι ακόμα Δημητρούλα. Αυτες τις ημερες κοιταζω καρότσι, αλλα περιμενω και μια γνωστη μας που προσφερθηκε να μας δωσει καποια πραγματα. Να δω τι θα μας δωσει και βλεπουμε.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου! Πως ειστε? Εγω τεμπελιαζω να σηκωθω απ' το κρεβατι.

Γεωργια μου καναμε το πληρες πακετο κ σταλθηκε Αμερικη. Ο αντρας μου διαλεξε το πληρες. Εσυ ποιο εκανες?

Pingidaki μου κ εμενα μου λειπετε! Ναι, η πεθερα εφυγε πριν 5 ημερες. Η γκρινια ομως παραμενει τηλεφωνικως. Ευτυχως μονο στον αντρα μου. 

Δημητρουλονι με το καλοοοο...!!! Ειδες πως αλλαξε η ψυχολογια σου? Μπραβο αγαπη, πολυ χαιρομαι. Περασε ο καιρος τσακ-μπαμ. Ουτε θα καταλαβεις ποτε θα ερθει το μπεμπε στην κοιλιτσα! :) . Εγω απο ψωνια δεν εχω κανει τιποτα ακομα.

Vasi συγχαρητηρια!!! Με το καλο το μπεμπακι σας. Εκανες υπεροχο ποδαρικο!

Eamo με το καλο κοριτσι μου! Μια χαρα ωαριακια εχεις κ οπως ειπε κ η Δημητρα σιγουρα κ αλλα θα βρουνε στην ωοληψια.

Liaaaaa.... μεγεια το καροτσακι!!! Τι χαρα!!! Ομως δεν ειχες απ το πρωτο μπεμπε?

Μαρια μου καλη νεα αρχη ευχομαι! Σε λιγες μερες να υποδεχτεις με το καλο το εμβρυακι σου!!!

Καλλιοπακι μου πως εισαι? Σιγουρα πηγες στο χωριο σημερα τυχερουλα! ♡♡♡

Φιλακια σε ολες. Καλη Κυριακη!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Μόλις γύρισα από γνωστό μαιευτήριο στο οποίο γέννησε μια συγγενης! Έκανε ένα κοριτσάκι γουτσου γουτσου! Κοιμόταν τόσο γαλήνια το μικρούλι! Βούρκωσα από τη συγκίνηση.

Εγώ στο πρώτο παιδί είχα αργήσει να ψωνίσω. κάπου 7ο, 8ο μήνα ξεκίνησα. Καρότσι μου είχε δώσει η κουνιάδα μου και μ'αλιστα όλο το πακέτο. Αλλά κράτησα μόνο την καλαθούνα και το καθισματάκι αυτοκινήτου γιατί το καροτσάκι είχε "κάτσει".

 Πήρα λοιπόν καινούριο, αλλα του κάναμε τόση χρήση που κι αυτό δεν ήταν σε καλή κατάσταση για νέο μωρό. Οπότε, αφού βρήκαμε αυτην την ευκαιρία χθες, ψωνίσαμε!

Εν τω μεταξύ ένιωσα χθες χαζή στο κατάστημα. Αφού είδαμε το καρότσι, μου λέει ο άντρας μου "το παίρνουμε τώρα ε;" κι εγώ του απάντησα μαζεμένα " ε κάτσε να κάνουμε και τη β επιπέδου". Μου έβαλε τις φωνές. Αμάν πια, κι εγώ θυμώνω με τον εαυτό μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου ο γιατρος μου παροτι πολυ λεπτολογος κατα τα άλλα, ηθελε να κανω ενα απο τα βασικα που κανουν και για διδυμη κυηση με δανεικα. Εκανα το Verifi της illumina. Απο Αμερικη θα έρθει και το δικο μας αποτελεσμα. Μια κοπέλα απο τα δανεικα μου προτεινε το MateriT21 plus, αλλης αμερικανικης εταιρειας που πιανει και καποια απο τα σπανια συνδρομα, αλλα ο γιατρος ειπε να μην γινομαι υπερβολικη και να κανω το βασικο. Μου ειπε πως και πολλα αλλα θα μπορουσαμε να κανουμε και να μην σταματαμε. Δεν ξερω... Ισως να ειναι πιο ησυχος επειδη μετραει κυριως η ηλικια της δοτριας. Ο αντρας μου συμφωνουσε μαζι του... Εγω παλι ηθελα αυτο με τα περισσοτερα... Ας εχουμε καλα αποτελεσματα...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεωργια μου ειμαι σιγουρη πως αυτο επρεπε να γινει που σας προτεινε. Εμενα μου ειπε εγω θελω τα βασικα, αν εσυ θες το πληρες καν'το. Ετσι αποφασισε ο αντρας μου κ το εστειλε.

Σιγουρα παιζει σημαντικο ρολο η ηλικια της δοτριας, δεν το συζητω!

Ας ειναι ολα καλα Παναγιτσα μου!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! Κρύο σήμερα.. 

Eamo με το καλό ολα!!! 

Γεωργία Μελενια ποτέ θα βγουν τα αποτελέσματα? 

Λία καλοτάξιδο το καροτσάκι!!! 

Εγω στο τσακ είχα προλάβει και ψώνισα γιατί γεννησα πρόωρα.. Μολις τελείωσα τα ψώνια μετά από μια εβδομάδα γεννησα.. Τώρα αν καταφέρω και κάνω κι άλλο αν είναι κοριτσάκι δεν θα χρειαστεί να αγοράσω σχεδόν τίποτα. Αν είναι αγοράκι μόνο ρουχαλάκια θα χρειαστεί γιατί το καρότσι είναι μπεζ και κούνια έχει μια η αδερφή μου. Της μικρής έγινε κρεβάτι οπότε θα χρειαστούμε άλλη.. Ας τα καταφέρω και αν χρειαστεί τα αγοράζω όλα! 

  • Μου αρέσει 4

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα... πως ειστε;;;

Τι μουντος καιρος ειναι αυτος;;;

Εγω ξεκινησα την παρασκευη δουλεια...καλα ηταν για 1η μερα.απο σημερα βέβαια ξεκινα το κανονικό προγραμμα.ευτυχως δεχτηκαν κ ετσι το ωραριο μου θα ειναι 12-7 κ ετσι θα προλαβαινω να βλεπω κ τα μικρουλια μου...

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

 

Vasi συγχαρητηρια!!! Με το καλο το μπεμπακι σας. Εκανες υπεροχο ποδαρικο!

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Me-Lenia!Με το καλό να φέρεις στον κόσμο το παιδάκι σου!Μακάρι το 2018 να φέρει πολλά μωρά!!

Καλημέρα σε όλη την παρέα!Είναι σημαντικό να έχεις μια βάση σε όσα πρέπει να πάρεις για ένα μωρό που έρχεται. Κι εγώ ευτυχώς έχω αρκετά πράγματα από την αδερφή μου αλλά σίγουρα πολλά πρέπει να τα πάρεις από την αρχή γιατί όσο ποιοτικά και να είναι φθείρονται.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημέρα! Δε γράφω συνέχεια αλά σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ με τα νέα σας! Όλες με θετικές εξελίξεις αυτό τη περίοδο!!! 

Αντζι μου καλή αρχή στο δουλειά, μια χαρά το πρόγραμμα άφου τα βρήκατε να τα βλέπεις τα γλυκουλια! 

Δήμητρα μου, Μαρία καλή αρχή και καλώς να το δεχτείς Μαρία μου. 

Εαμο μια χαρά είναι τα ωαρια!! Με το καλό! 

Πιγκου μου τα φιλιά μου!!! 

Γεωργία, Μελένια καλά αποτελέσματα!! 

Βασι συγχαρητήρια!!!! 

Λία μεγια το καροτσι!!!! Τι ωραία!!! Κι εγώ σαν εσένα περιμένω να μπω στον έβδομο κιόλας, αλλά θα ήθελα από Τώρα να ξεκινησω!!! 

Εγώ αυτη τη βδομάδα έχω γιατρό, και τέλη του μήνα β επιπέδου. Μπαίνω αύριο 21 βδομάδα, μόλις πέρασα το μέσο της εγκυμοσύνης και έχω πάρει 7 κιλά ήδη! Βέβαια νομίζω δε μου φαίνεται, ακόμα δεν καταλαβαίνουν όλοι ότι είμαι εγκυος! 

Σας φιλώ γλυκά όλες!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες καλη μας εβδομαδαααα

Είμαι μεσα στα νευρα 3 μερες με υγρα κ δεκατα περιοδο περιμενω σε 3 μερες σημερα δεν εχω πονουσ αλλα δεκατα νοιωθω καλα αλλα τα δεκατα εκει φοβαμαι να παρω ντεπον για τα ωαρια ε τι εχω παθει νευραααααα

Sugar μου δεν πειραζουν τα κιλα εχεις να παρεις κ αλλα χωρις να τρως κιολας αν κ ειμαστε ολες διαφορετικες η αδερφη μου πηρε στην αρχη 6 με 7 κ αλλα 5 στο τελευταιο 3μηνο στην 1η εγκυμοσυνη στη 2η 5 στην αρχη κ 3 στο τελος κ το εριχνε στο αγχος για το πρωτο.Ασε μωρε τα κιλα ενα νουμερο ειναι ωχου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε? 

Σας ευχαριστω πολυ. Κ εμενα σε 15 ημερες μου ειπε τα αποτελεσματα.

Vasi σ' ευχαριστω πολυ! Κ η δικια μου ευχη για το 2018 ειναι να ερθουν πολλα κ υγιη μωρα!

Sugaraki ασε εγω ειμαι 4 εβδομαδες πιο λιγο απο εσενα κ εχω παρει 5κιλα. Τωρα παω διατροφολογο.

Δημητρουλα μηπως να κανεις ενα τεστ????? Ποτε δεν ξερεις!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα κι από εμένα!

Έμεινα πάλι σπίτι σημερα γιατί είχε πολύ κίνηση και θα έκανα 3 ώρες να φτάσω στο γραφείο μου. Αύριο είναι μια πολύ δύσκολη μέρα που πρέπει να ξυπνήσω νωρίς και να γυρίσω αργά.

Είμαι ευτυχισμένη. Φοβάμαι να το ομολογήσω. Το '17 με ισοπέδωσε και στην εκπνοή του μου χάρισε το όνειρό μου. Τρωω πολύ καλά αλλά δεν έχω ιδιαίτερη όρεξη. Κοιμάμαι πολύ αυτές τις μέρες και αργω να ξυπνήσω κι εγώ Μελένια μου. Εμένα η πεθερά μου είναι καλή και μας βοηθάει σε όλα που μπορεί. Είναι όμως νευρική και έχει άποψη για όλα. Δεν ξέρω πως να την χειριστώ γιατί πραγματικά μας αγαπάει  και μας φροντίζει. Έχει ένα θέμα με τα όρια και με την ελευθερία επιλογών μας. Δύσκολο με τις πεθερές αν κι εγώ είμαι τυχερή. 

Eamo, κορίτσι Μου, σε σκέπτομαι συνέχεια. Πόσο λίγες μέρες πριν ήμουν ξαπλωμένη στο κέντρο και περίμενα να ακούσω θετική απάντηση. Σου εύχομαι να τα πήρατε όλα! Ο αριθμός είναι φανταστικός και μάλλον θα έχεις και περίσσευμα για κατάψυξη!

Μαρία πλησιάζει ο καιρός που θα βάλεις κι εσύ το εμβρυακι σου στη κοιλίτσα σου. Να είσαι θετική και να πιστεύεις σε εσένα και σε Αυτό! Όλα θα πάνε καλά.

Άντζυ καλή επιστροφή στη δουλειά. Χαίρομαι που το ωράριό σου είναι βολικό. Η δουλειά βοηθάει στην ψυχολογία. 

Sugar μου δεν ξέρω αν είναι πολλά τα κιλά που έχεις πάρει. Ο γυναικολόγος σου τι σου λέει? Δεν είμαστε όλες ίδιες. 

Δημητρα η ξεκούραση και τα ζεστά όπως και οι εντριβές και η ζέστη βοηθούν πολυ. Και οι σούπες. Μην αγχώνεσαι μόνο κορίτσι. 

Βάσια μου Την άλλη εβδομάδα λογικά θα ακούσεις κι εσύ τη καρδούλα του. Είμαι υπέροχο αυτό που ζουμε. Να προσέχεις στην δουλειά σου.

Λια με το καλό το καροτσακι! 

Μελένια και Γεωργία μου καλά αποτελέσματα στην εξέταση αυτη. Τα καλύτερα!

Pingu πότε λες πως είναι η κατάλληλη εποχή για να ξεκινήσω να φτιάχνω το δωμάτιο. Θεωρείται γρουσουζιά Τώρα που είναι νωρίς? Κατά τον έβδομο?  Εγώ τα έχω όλα από μια φίλη μου αλλά τα έχω σε μια αποθήκη αρκετά μακριά και σίγουρα θα λείπουν λεπτομέρειες. 

Κορίτσια να είστε όλες καλά.

Φιλιά 

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...