Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε? 

Σας ευχαριστω πολυ. Κ εμενα σε 15 ημερες μου ειπε τα αποτελεσματα.

Vasi σ' ευχαριστω πολυ! Κ η δικια μου ευχη για το 2018 ειναι να ερθουν πολλα κ υγιη μωρα!

Sugaraki ασε εγω ειμαι 4 εβδομαδες πιο λιγο απο εσενα κ εχω παρει 5κιλα. Τωρα παω διατροφολογο.

Δημητρουλα μηπως να κανεις ενα τεστ????? Ποτε δεν ξερεις!

 

Χαχα ονειρα σήμερα χοριακή για την επιτροπή αυριο το απογευμα θα ξέρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Γεωργία κ μελενια καλή επιτυχία στα Αποτελέσματα!!!!

Αχ δεν μπορώ όλες να σας σχολιάσω γτ κοιτάω το κινητό κ ζαλίζομαι τόσο πολύ! Αυτό το μπεμπεκι με ταλαιπωρεί τόσο πολύ! Το στομάχι μου πονάει αρκετά κ πρέπει να τρωω συχνά για να Μ περνάει.... 

Έχω κ το μικρούλη Ταρζάν που με τρέχει νύχτα μέρα! Σήμερα παίζαμε κυνηγητό αλλά μπουσουλητο!!! Αν σηκώνουν στα πόδια κλαααααμα κ κακό! Τώρα πια του δίνουμε οδηγίες του στυλ άνοιξε τη μουσική, άναψε το φως, φέρε τον γκολακια, ξάπλωσε για νάνι κλπ κ τις ακολουθεί! Είναι μια γλύκα!

Το μωράκι μεγαλώνει... Συνεχίζει να είναι μικρότερο οπότε ακόμα θέλω κάνα 2 εβδομάδες για να κλείσω σίγουρα αυχενική!

Μην αφήσετε για το τέλος τα δωμάτια! Οι γρουσουζιες είναι να το γρουσουζευουμε εμείς! Αν είναι κάτι να συμβεί θα συμβεί είτε έχουμε έτοιμο το δωμάτιο είτε όχι! Εγώ τον 8ο αρχές κιόλας τα είχα ετοιμάσει όλα! Κ πάλι καλά γτ μετά κιυραζομουν τόσο εύκολα κ δεν θα απολάμβαναν τπτ! Στον 6ο είναι πολύ καλά να ξεκινήσουν οι αγορές!

Πάω να φάω γτ το μπεμπέ δεν έχει μέτρο!!!

  • Μου αρέσει 3

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλημερες καλη μας εβδομαδαααα

Είμαι μεσα στα νευρα 3 μερες με υγρα κ δεκατα περιοδο περιμενω σε 3 μερες σημερα δεν εχω πονουσ αλλα δεκατα νοιωθω καλα αλλα τα δεκατα εκει φοβαμαι να παρω ντεπον για τα ωαρια ε τι εχω παθει νευραααααα

Sugar μου δεν πειραζουν τα κιλα εχεις να παρεις κ αλλα χωρις να τρως κιολας αν κ ειμαστε ολες διαφορετικες η αδερφη μου πηρε στην αρχη 6 με 7 κ αλλα 5 στο τελευταιο 3μηνο στην 1η εγκυμοσυνη στη 2η 5 στην αρχη κ 3 στο τελος κ το εριχνε στο αγχος για το πρωτο.Ασε μωρε τα κιλα ενα νουμερο ειναι ωχου

Ναι μωρέ μας σαν αναφορά το λέω, έξαλλο είχα και το περιθώριο, μη σου πω μου πήγαν κιόλας! 

2 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου! Τι κανετε? 

Σας ευχαριστω πολυ. Κ εμενα σε 15 ημερες μου ειπε τα αποτελεσματα.

Vasi σ' ευχαριστω πολυ! Κ η δικια μου ευχη για το 2018 ειναι να ερθουν πολλα κ υγιη μωρα!

Sugaraki ασε εγω ειμαι 4 εβδομαδες πιο λιγο απο εσενα κ εχω παρει 5κιλα. Τωρα παω διατροφολογο.

Δημητρουλα μηπως να κανεις ενα τεστ????? Ποτε δεν ξερεις!

 

Κι εγω υποτίθεται ότι πήρα διαιτολόγο και εχθές έφαγα ένα πίτουρο μούρλια, και μετά μια σοκολάτα για την υπογλυκαιμία!!! Χαχα 

Όχι βρε λιλα τι γρουσουζιά, καλά έκανες!εγώ επειδή θέλω να βάψω δωμάτιο περιμένω να ανοίξει ο καιρός και μετα ότι παίρνω να το βάζω απευθείας. Άσε που κι εγώ αρκετά θα τα δανειστώ, κούνια, καλαθουνα και καρεκλάκι αμαξιού. Ένα καροτσι έχω όλο κι όλο! 

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό ό,τι κάνεις κι εσύ Σουγκαράκι! Επτα κιλα πιστευω πως δεν ειναι πολλα. Μια χαρα τα πας! Κι εμείς πρέπει να βάψουμε το δωμάτιο και περιμένω κι εγω ν' ανοίξει ο καιρός. Πρεπει να φερω κι εναν αλουμινά για να θωρακίσει καλύτερα, αν γίνεται, την πορτα γιατι εχουμε απωλειες στη θερμοκρασία... Έχω όμως αρχίσει να βλέπω στο διαδίκτυο κάποια πραγματα, ωστε να είμαστε ετοιμοι οταν ερθει η ωρα.

Δημητρουλα εκτος απο τεστ που προτεινει η Μελενια (πραγματικα ποτε δεν ξερεις!) δεν κανεις ενα τηλ στον γιατρο σου; Αν μπορεις να παρεις ενα depon γιατι να ταλαιπωρήσε αδικα;

Lila μου, ποσο χαιρομαι για σενα! Σκεφτομαι κι αυτο που λες για την πεθερα σου. Έχω κι εγω μια θεια που θελει πολυ να μας βοηθησει, αλλα ειναι ακριβως σαν την πεθερα σου! Ακριβως! Δεν ξερω κι εγω τι να κανω. Απο τη μια σιγουρα θα χρειαστω βοηθεια με δυο μικρα, απο την αλλη φοβαμαι πως θα το μετανιωσω αν την αφησω να εμπλακεί...

Μαράκι εχεις ενα Ταρζανακι εξω και ενα Ταρζανακι στην κοιλίτσα! Κουράγιο μάνα! Χιχιχι!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ κοριτσια εκανα την χοριακη αυριο το απογευμα που θα παρω κ την βεβαιωση σπερματος θα ξερω το ντεπον το πηρα βλεπει η αιμοληπτρια β χοριακη μου λεει ποση καθυστερηση;;Της λεω σε 2 μερες επιτροπη...χαχαχα ε καλη επιτυχια μου λεει ναι της λεω η επομενη να ειναι πανω απο 120 ....

Εγω ντεπον ηπια μου ειπε η μαια εχεις καιρο

Σουγκαρ φτιαχνε σιγα σιγα κ εμεις αρχισαμε απο τον 6ο κ αδερφη κ νυφη στο τελος η κουνια κ οι  2 ειχαν παραλαβει 2 εβδομαδες πριν τη γεννα κ μετα εγω η χαζοθεια σιδερωμα μεσα εξω σεντονακια φορμακια καλτσακια κ να ειναι ατελειωτη η λεκανη μετα αντε παλι στο 3μηνο για να τα κρυψουμε τι τυχη να ειμαι η μικρη αδερφη τις ξεγεννησα κ τις 2 μονο δεν τα θηλασα τα ανηψια μου χαχαχα να τις δω οταν το σκαρωσω τι θα κανουν!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! 

Γεωργία μου άστα.. Με το που γύρισα σπίτι απο το πιλατες άκουσα το βουητό και λέω ωχ! Λέει ο άντρας μου σεισμος.. Να με πήγε.. Είμαστε και ψηλά και τον καταλάβαμε καλά.. 

Λιλα μου όποτε μάθεις το φύλο του μωρού φτιαξτο. Όχι τίποτα άλλο.. Να ξέρεις τι χρώμα θα βάψεις.. 

Σουγκαρακι μου φιλάκια! Μην αγχώνεσαι για τα κιλά.. 

Μελενια μου τουλάχιστον έφυγε. Στο τηλέφωνο ας κάνει ότι θέλει.. 

Φιλάκια σε όλες! Καληνύχτα χωρίς "κουνηματα" 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Pingu μου, εκείνη την ωρα ημουν ορθια, περπατουσα προς την κουζινα και δεν καταλαβα το κουνημα. Τον καταλαβα απο τις πορτες που τρανταζονταν. Μιλουσα και στο τηλ με την κουμπαρα μου και λαχταρησε η καημενη. Τους φοβαται παρα πολυ. Και ο αντρας μου που ειχε ξαπλωσει πεταχτηκε γιατι στην αρχη φαινοταν πολυ μεγαλύτερης εντασης. Δοξα τω Θεω, ολα καλα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα.....

Τι σεισμος ηταν αυτος;;;;ειχε βουητο.Ασε πιγκουλινι κ εμεις 4ο ειμαστε κ μια χαρα ταρακουνηθηκαμε.φοβαμαι τόσο πολυ που εβαλα κ παπουτσια της Σοφιας να κατεβω κατω κ φωναζε ο αντρας μου...

Πως ειστε;ηθελα κ εχτες το βραδυ να σας γραψω αλλά με πηρε ο υπνος γιατι τωρα που ξςκινησα δουλεια ξυπναω το πρωι 7:30 να παω τη Σοφια σχολειο κ κοιμαμαι ξανα το βραδυ κατα τις 12:30-1:00.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα κοριτσια πως μου ειστε? Εγω παντως σεισμο δεν καταλαβα.... Ειμαι και λιγο γαιδουρα σε κατι τετοια και δεν με ενοχλουν :P

Μιας και διαβασα για κιλα εχω να πω τα εξης: 1ον ειμαι 10 κιλακια πανω απο τα κανονικα μου, 2ον αν μεινω εγκυος την εκατσα  απο κιλα γτ ειμαι τρελα λιχουδο και 3ον εχει ανοιξει τρελα η ορεξη μου αυτες τις μερες.

Βεβαια με δικαιολογω γτ περιμενω περιοδο, η οποια παρεπιπτοντως δεν ερχεται. Με κυκλο 25-27 ημερων ειμαι στην 28η μερα σημερα και απο χθες νιωθω φουσκωματακια και πρηστηκε το στηθος. Οτι να 'ναι ειμαι. Ουτε η περιοδος δεν μπορει να συντονιστει αυτες τις μερες με το σωμα μου. Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας για το παγωτινι μου που περιμενει κι αντευχομαι ολα οσα ποθειτε ενδομυχα να τα δειτε να πραγματοποιουνται αμεσα!!!

 

@Georgia1972 και @Me-Lenia μου καλα αποτελεσματα να εχετε!!!

@Lila K να μην φοβασαι να ομολογησεις τη χαρα σου!!! Να χαρεις, να απολαυσεις τους επομενους μηνες και να χαιρεσαι, το νιωθει και το μωρακι σου και θα ειναι ευτυχισμενο κι αυτο

@DIMITRAS πως εισαι? Ολα ενταξει με την επιτροπη? Ποτε υπολογιζεις τελικα να ξεκινησεις?

@eamo Τι εγινε τελικα? Ποσα ωαρια σου πηραν και ποσα εμβρυακια σε περιμενουν? Περιμενω νεα σου...

@Angie'84 καλη προσαρμογη στη δουλεια. σιγουρα δεν ειναι ευκολο και ειδικα οταν ξερεις οτι στο σπιτι σε περιμενουν οι πιο γλυκες αγκαλιες. Εδω εγω που ελειπα 2 εβδομαδες δεν μπορω ακομα να συντονιστω :P:P:P

 

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα πωωω κουνηθήκαμε ήμασταν ξαπλωμένοι κ το ενοιωσα το τρανταγμα ο αντρας πεταχτηκε κ τον τραβαγα να κατσει.

Σήμερα τεζαρα αγχος να ειναι; δεν ξέρω πια 

Μαράκι αύριο επιτροπή εγω περιμένω περίοδο στις 19 για να δούμε μαλλον κ εμενα μεγάλωσε ο κύκλος όσο για το πότε θα ξεκινήσω για να δούμε είναι σχετικό με τους υπέρηχους κ τις εξετάσεις μου fsh lh tsh το επομενο 3μηνο θα το φαω δεν πιστευω νωριτερα!Με το καλό το παγωτίνι σου ολα να πάνε τέλειααααα

Εαμο ε μας τσεχασες

Φιλάκια χουχουλιαρικα κορίτσια μου

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι τι να καταλαβεις απο σεισμο; Ήσασταν μακρυα απο το επίκεντρο. Όσο για τα κιλα, μεινε εγκυος εσυ με το καλο και θα σε αναλαβει διατροφολογος οταν ερθει η ωρα!

Δημητρούλα ειμαστε πιο ψυχραιμες απο τους αντρες μας μου φαινεται. Ο αντρας μου μου έλεγε "παμε! Θα κοιμηθουμε στο αυτοκινητο αποψε!". Απο τη μια ειχα την κουμπαρα στο τηλεφωνο σε πανικο και απο την αλλη ειχα τον αντρα μου να μου λεει "κλεισε το τηλεφωνο και παμε!".

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!Εννοείται πως τον κατάλαβα το σεισμό..γυρνάει που γυρνάει  το στομάχι και το κεφάλι μου από χτες, μας κούνησε κι ο σεισμός..σέικερ:-D!

Με τα κιλά αν δεν είναι υπερβολικά να μην αγχώνεστε γιατί δεν έχει σημασία πόσα ξεκινάς αλλά πόσα θα πάρεις. Εγώ ξεκίνησα 6-7 κιλά πάνω απτα κανονικά μου αλλά με το γυναικολόγο μου δεν έχω και πολλά περιθώρια να πάρω πολλά. Μου έκοψε τη ζάχαρη(ελάχιστη μόνο στον καφέ), το μέλι, τα αλλαντικά, το "πλαστικό φαγητό"(πατατάκια, burger κλπ.), τα αναψυκτικά και εννοείται καθόλου γλυκά. Μπορεί να ακούγεται πολύ αυστηρός αλλά στη δική μου περίπτωση το προτιμώ γιατί είμαι τρομερά γλυκατζού και δεν έχω μέτρο αν με αφήσεις ελεύθερη.

Όσον αφορά το πότε είναι η κατάλληλη ώρα να φτιάξεις το παιδικό δωμάτιο αν εξαιρέσεις τους πρώτους μήνες, θεωρώ οτι πρέπει να το κάνεις όταν το θελήσεις. Όλα τα άλλα είναι προκαταλήψεις. Εγώ πιστεύω πως η θετική σκέψη και ενέργεια φέρνει και θετικά αποτελέσματα. Οπότε με το να μιζεριάζουμε και να φοβόμαστε δεν απολαμβάνουμε τίποτα. Κι απο κει και πέρα όλα είναι τυχερά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μαρακι τι να καταλαβεις απο σεισμο; Ήσασταν μακρυα απο το επίκεντρο. Όσο για τα κιλα, μεινε εγκυος εσυ με το καλο και θα σε αναλαβει διατροφολογος οταν ερθει η ωρα!

Δημητρούλα ειμαστε πιο ψυχραιμες απο τους αντρες μας μου φαινεται. Ο αντρας μου μου έλεγε "παμε! Θα κοιμηθουμε στο αυτοκινητο αποψε!". Απο τη μια ειχα την κουμπαρα στο τηλεφωνο σε πανικο και απο την αλλη ειχα τον αντρα μου να μου λεει "κλεισε το τηλεφωνο και παμε!".

Μπα μην το λες υπηρχαν ατομα εδω που τον καταλαβαν...


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...