Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ με τον άντρα μου τον καταλάβαμε τον σεισμό πάρα πολύ Καλά! Είμαστε Νότια προάστεια. Και ισόγειο! Παρολ' αυτα την ακούσαμε για τα καλά. Ψύχραιμοι και οι δύο όμως. 

Εγώ με τα κιλά καλα τα πήγαινα πάντα. Ποτέ παραπάνω, πάντα οριακά προς τα κάτω. Όρεξη δεν έχω καθολου τωρα, αλλά προσέχω πολύ την ποιότητα των τροφών ώστε να παίρνω αυτά που χρειάζεται. Βάζω υπενθύμιση και ακολουθώ το πρόγραμμα. Σας εχουν δώσει  κατευθυντήριες γραμμες για την διατροφή? Στον τρίτο τέταρτο μηνα έρχεται η πολλή όρεξη? 

Όσο για το παιδικό δωμάτιο, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είναι βαμμένο και σιγά σιγά θα βγάλω το γραφείο μου από μέσα κι ένα κρεβάτι που έχω σιδερένιο θα το αφήσω σαν καναπέ. Θα βάλω σε τάξη τα ασιδερωτα και κάτι κούτες που ότι περίσσευε το έβαζα εκεί... και μετά θα αρχίσω να το φαντάζομαι! Οπότε μου ερθει.

Αχ τι να έκανε η eamo?

Δήμητρα τα έχεις όλα τα χαρτιά για αύριο? Έχουν όλα υπογραφή και σφραγίδα. Το κέντρο για το σπερμοδιαγραμμα φέρει την σφραγίδα "συμβεβλημένα με εοπυυ"? Η διεύθυνση σου στο βιβλιάριο σου ταιριάζει με την διεύθυνση σου που έχεις δηλώσει στην αίτηση? Ελπίζω να πάνε όλα καλά. 


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο φακελος ετοιμος κοριτσια με σφραγιδες υπογραφες τα παντα ολα ααα πηρα κ την χοριακη 0,1 τι λετε διδυμα;;;ΧΑΧΑΧΑ μωρε γελαω αλλα μεσα μου θα ηθελα να δω ενα 3ψηφιο κ να αραξω μεχρι να γεννησω χαχαχα Ας πανε ολα καλα κ αυριο ισως παρω κ τα φαρμακα

Ααααχχχ κ η αδερφη μου μου εχει φυλαξει κρεββατια καροτσια μονο στρωμα εχω να παρω κ κανα 2 προικια ολα τα αλλα ετοιμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω καταλαβα τον σεισμο. Απλα φωναξα σεισμος κ παρεμεινα κυρια στον καναπε γιατι εβλεπα κ το "Anne" (τουρκικο, μη γελατε) κ ηταν σε κρισιμη καμπη. Οντως, οι αντρες ειναι πιο υπερβολικοι.. Ο δικος μου εχει σφυριχτρα διπλα στο κρεβατι αν πεσει η πολυκατοικια να σφυραμε να μας βρουν.

DIMITRA καλη επιτυχια αυριο με το καλο τα φαρμακα!

Φιλακια σε ολες, χαϊδεψτε κοιλιτσες!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, θέλω την βοήθεια σας αύριο θα πάρω το τεστ ωορρηξιας έχω κάνει άλλη μια φορά να σας ρωτήσω κάτι; η ημέρα ωορρηξιας είναι όταν στο τεστ  είναι και τα δύο έντονα ροζ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κορίτσια? 

Εμείς είμαστε το αντίθετο. Ο άντρας μου ψύχραιμος και εγώ φοβιτσιαρα.. Απο χτες είμαι στην τσίτα! 

Life μου έπαιρνα και εγώ τεστ ωορηξιας και όταν ήταν δυο γραμμές ροζ τότε είχα. Αλλά ήταν αγχωτικό και δεν ερχόταν εγκυμοσύνη. Όταν σταμάτησα να τα παίρνω και το έβγαλα από το μυαλό μου ήρθε μόνο του! Μου είχε πει ο γιατρος κάθε δυο μέρες επαφές για να είναι και το σπέρμα δυνατό. 

  • Ευχαριστώ 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν σας ξέχασα , απλά πέρασα διαφορά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα . Θα σας πω τα τελικά, γονιμοποιήθηκαν 4( έχουμε και οι 2 τα θεματάκια μας , αλλά και τα χρονάκια μας) αλλά το ένα αντιμετωπίζει δυσκολίες! Μίλησα με το γιατρό μου και αποφασίσαμε αν όλα πάνε καλά την Πέμπτη να κάνουμε τα 3 καλά εμ. 

Περιμεναμε καλύτερα , αλλά αποφάσισα ότι δεν πτοούμαι! Εξάλλου χωρίς αυτή τη μέθοδο , δεν είχαμε καμία πιθανότητα, τώρα όπως και να το δεις τις αυξήσαμε .

 

 

  • Μου αρέσει 3

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eamo γλυκιά μου, κάνατε μια πολύ καλή αρχή. Θα μεταφέρετε 3 εμβρυακια!!! Ο αριθμός είναι τέλειος. Δεν ξέρω τι σας είπαν για ποιότητες και τέτοια και σε νοιώθω απογοητευμένη. Εγώ πάντως έζησα πολύ κακά σε ποιότητα ωάρια να γίνονται κάτι μωρακλες... Και αλλα έμβρυα χαρακτηρισμένα τέλεια να μην προχωράνε. Η συνάρτηση είναι χαοτική και κανείς δεν μπορεί να προδιαγράψει τίποτα. Εσύ πρέπει να πιστέψεις. Σε λίγες  μέρες θα ξεκινήσει για εσένα μια μοναδική πορεία και σου εύχομαι να καταλήξει με το μωρό σου αγκαλιά. Πίστεψέ Το!

  • Μου αρέσει 3

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Lila K είπε:

Eamo γλυκιά μου, κάνατε μια πολύ καλή αρχή. Θα μεταφέρετε 3 εμβρυακια!!! Ο αριθμός είναι τέλειος. Δεν ξέρω τι σας είπαν για ποιότητες και τέτοια και σε νοιώθω απογοητευμένη. Εγώ πάντως έζησα πολύ κακά σε ποιότητα ωάρια να γίνονται κάτι μωρακλες... Και αλλα έμβρυα χαρακτηρισμένα τέλεια να μην προχωράνε. Η συνάρτηση είναι χαοτική και κανείς δεν μπορεί να προδιαγράψει τίποτα. Εσύ πρέπει να πιστέψεις. Σε λίγες  μέρες θα ξεκινήσει για εσένα μια μοναδική πορεία και σου εύχομαι να καταλήξει με το μωρό σου αγκαλιά. Πίστεψέ Το!

Σ´ ευχαριστώ πολυ Lila μου! Δε το κρύβω στην αρχή απογοητεύτηκα , αλλά τα έβαλα κάτω και αποφάσισα να είμαι αισιόδοξη για να προετοιμάσω καλύτερα το έδαφος, που ξέρεις έτσι μπορεί και κάποιο να με συμπαθήσει και να μη θέλει να με αποχωριστεί ;)

  • Μου αρέσει 3

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eamo μου καλή επιτυχίααααα

Εγω είμαι εξω απο την επιτροπή ετοιμάζομαι να μπω μέσα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στις ΑΝΤΩΝΙΕΣ Κ ΤΟΥΣ ΑΝΤΩΝΑΚΗΔΕΣ τα λέμε μετά καμάρια μου ωραία μέρα σήμερα λιακάδα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Eamo μου καλή επιτυχίααααα

Εγω είμαι εξω απο την επιτροπή ετοιμάζομαι να μπω μέσα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στις ΑΝΤΩΝΙΕΣ Κ ΤΟΥΣ ΑΝΤΩΝΑΚΗΔΕΣ τα λέμε μετά καμάρια μου ωραία μέρα σήμερα λιακάδα9

Καλή επιτυχία! Έχουν ξεκινήσει να δέχονται κοπέλες? Να είσαι αποφασισμένη. Σε ότι σε ρωτάνε να τους απαντάς σταθερά αλλά χωρίς τσαμπουκά. Εύχομαι να είναι στις καλές τους και να τελειώσεις γρήγορα. 


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα την εγκριση χωρις ερωτησεις οσες ειχαν θέματα τις ρωτούσαν διάφορα εγώ απλα 2 ωρες αναμονη ειμαι στον γιατρο πάω να παρω τις ενέσεις!!!

Αντε ας μας βοηθησει η γιορτη του αδερφού μου σήμερα να πάνε όλα καλά

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Μαρακι, αλήθεια;! Ειχε τοση ακτινα; Μωρε μπραβο!

Vasi ο γιατρος σου ακουγεται σαν τον δικο μου. Λες να εχουμε τον ιδιο; Εχει ιατρεια σε Μαβιλη και Νικαια;

Καλημέρα!!

Georgia τον ιδιο έχουμε χαχα..Οπότε με καταλαβαίνεις απόλυτα!!

12 ώρες πρίν, eamo είπε:

Κορίτσια μου δεν σας ξέχασα , απλά πέρασα διαφορά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα . Θα σας πω τα τελικά, γονιμοποιήθηκαν 4( έχουμε και οι 2 τα θεματάκια μας , αλλά και τα χρονάκια μας) αλλά το ένα αντιμετωπίζει δυσκολίες! Μίλησα με το γιατρό μου και αποφασίσαμε αν όλα πάνε καλά την Πέμπτη να κάνουμε τα 3 καλά εμ. 

Περιμεναμε καλύτερα , αλλά αποφάσισα ότι δεν πτοούμαι! Εξάλλου χωρίς αυτή τη μέθοδο , δεν είχαμε καμία πιθανότητα, τώρα όπως και να το δεις τις αυξήσαμε .

 

 

Καλή επιτυχία eamo, με θετική σκέψη!

15 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Κορίτσια εγώ με τον άντρα μου τον καταλάβαμε τον σεισμό πάρα πολύ Καλά! Είμαστε Νότια προάστεια. Και ισόγειο! Παρολ' αυτα την ακούσαμε για τα καλά. Ψύχραιμοι και οι δύο όμως. 

Εγώ με τα κιλά καλα τα πήγαινα πάντα. Ποτέ παραπάνω, πάντα οριακά προς τα κάτω. Όρεξη δεν έχω καθολου τωρα, αλλά προσέχω πολύ την ποιότητα των τροφών ώστε να παίρνω αυτά που χρειάζεται. Βάζω υπενθύμιση και ακολουθώ το πρόγραμμα. Σας εχουν δώσει  κατευθυντήριες γραμμες για την διατροφή? Στον τρίτο τέταρτο μηνα έρχεται η πολλή όρεξη? 

Όσο για το παιδικό δωμάτιο, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είναι βαμμένο και σιγά σιγά θα βγάλω το γραφείο μου από μέσα κι ένα κρεβάτι που έχω σιδερένιο θα το αφήσω σαν καναπέ. Θα βάλω σε τάξη τα ασιδερωτα και κάτι κούτες που ότι περίσσευε το έβαζα εκεί... και μετά θα αρχίσω να το φαντάζομαι! Οπότε μου ερθει.

Αχ τι να έκανε η eamo?

Δήμητρα τα έχεις όλα τα χαρτιά για αύριο? Έχουν όλα υπογραφή και σφραγίδα. Το κέντρο για το σπερμοδιαγραμμα φέρει την σφραγίδα "συμβεβλημένα με εοπυυ"? Η διεύθυνση σου στο βιβλιάριο σου ταιριάζει με την διεύθυνση σου που έχεις δηλώσει στην αίτηση? Ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

Εμένα περα από τις απαγορεύσεις μου είπε να τρώω σπιτικό μαγειρευτό φαγητό με ποιοτικά υλικά, πάντα καλοψημένο το κρέας, καλά πλυμένες οι σαλάτες, 2 φρούτα τη μέρα και 2 ποτήρια γάλα ή ένα ποτήρι γάλα κι ένα γιαούρτι τη μέρα.Εγώ από όρεξη τίποτα διαφορετικό και η αναγούλα δε βοηθάει καθόλου. Αλλά είναι και νωρίς ακόμη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...