Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Lia μου σ' ευχαριστω και ευχομαι και σε σενα καλά αποτελέσματα. Μην αγχωνεσαι. Μια χαρα ειναι το μπεμπακι. Θα δεις που θα περασουν και οι μερες για τα ραντεβου σου χωρις να το καταλάβεις.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Δυο μέρες δεν μπήκα και έχασα την μπάλα.. Χαχαχα. 

Γεωργία μου καλά αποτελέσματα!!! 

Λία μου με το καλό η Β επιπέδου! 

Life μου μην ανησυχείς. Θα έρθει η εγκυμοσυνη! Όσο για τα αντισώματα του θηρωειδη είχα και εγώ αυξημενα στην εγκυμοσύνη και μου εδινε ο γιατρος κορτιζόνη σε χάπια. 

Η Δημητρουλα και η Μελενια που είναι??? 

Εγώ κορίτσια έχω ξεκινήσει και κάνω γενική στο σπίτι (όσο μπορώ με την μικρή) γιατί βρήκα μια ψόφια κατσαρίδα (μπρρρρρ) μες στον καναπέ που έχει αποθηκευτικο χωρο και με έπιασε κρίση!!! Δεν μπορώ ούτε να τις βλέπω.... Σιχαμενες... Πως μπήκε εκεί μέσα?? 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Είστε καλά???

Πω πω πινγκουδακι μου ούτε ψύλλος στον κόρφο σου.... Απαπαπαπα ανατριχιασα....!!! Καλά ξεμπερδεματα...

Λαιφ μου και εγώ έχω πολλά αντισώματα (νόσο hashimoto), σε συνδυασμό με τον υποθυρεοειδισμό... Είμαι ρυθμισμένη, απλά όταν μείνω με το καλό έγκυος θα απευθυνθώ πρώτα στην ενδοκρινολόγο μου και μετά στη γυναικολόγο μου... Πρέπει να μου δώσει παραπάνω χάπι ώστε να μη νιώσει ο οργανισμός μου το έμβρυο σαν εχθρό και τότε το αποβάλλει από τον οργανισμό... Οπότε θα σε συμβουλευα να μιλήσεις κ με τον ενδοκρινολόγο και με το γυναικολόγο σου όταν με το καλό μείνεις.... Δεν είναι κάτι οπότε μην αγχώνεσαι....

Λία μου βλέπω η επικοινωνία πάει σούπερ με το μπεμπέ...

Γεωργία με τα δίδυμα είστε καλά????

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Pingu μου σ' ευχαριστω πολυ. Ωχ, μπηκες σε μπελάδες... Να φωναξω την Angie-τερμινέιτορ για βοήθεια; Θυμάσαι που ειχε φερει τα πανω-κατω στο σπίτι με τους κοριους!

Calliopi μου καλα ειμαι. Κουραστηκα λιγο χθες και σημερα με καποιες μετακινησεις προς το κεντρο για την αδεια και για την εξεταση και σημερα ειχα μεχρι το μεσημερι ασχημη διαθεση και πονοκεφαλο, αλλα έπειτα όλα καλα. Μου περασε και το λαχανιασμα που ειχα τις τελευταιες μερες. Εσυ καλα;

 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! 

Λια μου τι όμορφα που το περιεγραψες! Το έχω διαβάσει 10 φορές. Το ωραία που παίζετε με το μπεμπινι σου. Με το καλό κοριτσάρα και η εξέταση. Οι μέρες θα περάσουν νεράκι!

Γιααααααχχχχχ Πινγκου.... Σε καταλαβαίνω... Καλή δύναμη...

Γεωργία μου τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι! 

Το πιο όμορφο στην παρεούλα μας είναι που όλες μας, όλα, τα περνάμε μαζί. Η κάθε μια στη φάση της φυσικά, αλλά κι όλες μαζί. Σαν να είμαστε γειτόνισσες, να ανοίγουμε ένα παράθυρο και να τα λέμε!

Εγώ λοιπόν αύριο πάω επιτέλους στο γιατρό. Πέρασαν οι μέρες με τις υπέροχες φίλες μου. Που έρχονται, μου μαγειρεύουν, καθαρίζουν, πλένουν, απλώνουν, σιδερωνουν... Και μετά φτιάχνουν καφεδάκι και τα λέμε. Αλλά η αγωνία μου για αύριο τρομερή. Θα εχουν πάει όλα καλά? Θα τα δω? Θα τα ακούσω? Θα πάω μετά στη δουλειά μου? Ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι τρομερό. Φοβάμαι για την Κυριακή που είχα αυτήν την υποψία ροζ στο εσώρουχο και μετά τους πόνους περιόδου. Πήδηξε και το σκυλάκι μου στην κοιλιά μου... Αφήστε... 

Εύχομαι να σας πω ευχάριστα νέα αύριο βράδυ. Θετικές σκέψεις. Αυτό πρέπει να κάνουμε όλες.

Καληνύχτα γλυκές μου 

  • Μου αρέσει 2

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' ευχαριστω πολύ Lila μου. Μην ανησυχεις. Αυριο θα έχεις όμορφα νεα να μας πεις. Μα τι καταπληκτικες φιλες εχεις; Μπραβο! Να ειστε παντα ετσι δεμενες και να χαιρεται η μια την αλλη!

Καλη σου νυχτα με ομορφες σκεψεις :).

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα.....τι κανετε;

Λια μου με το καλο η χοριακη....μην αγχωνεσαι για τπτ...ασε τις δουλειες κ κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου....ασε τους αλλους να τα κανουν για σενα....χαχαχα

Life μου μην αγχωνεσαι....θα ρθθμισεια την ωορηξια σου κ θα μεινεις εγκυουλα.στις πολυκυστικες ετσι γινεται,μενεις εγκυος στο ξεκαρφωτο....χαχαχα

Πιγκουλινιιιιιιιι τρέμω στην ιδεα κ μονο της κατσαριδας.....μπρρρρρρ.εγω τοτε δεν ειχα κοριους.ειχα ξεχασει σε ενα ντουλαπι ρύζι απο το γαμο μου κ ειχε πιασει μαμουνακια.αλλα ενα διαστημα μου εβγαζε η Σοφια σπυρακια σαν τσιμπιμα κ να μην ξερω απο τι.κ ειχα βγαλει στρωματα απο κρεματι,μαξιλάρια απο καναπεδες κλπ κλπ κ ειχα σκουπισει τα πάντα.ειχα πλυνει τα πάντα. ...χαμος

Ααααχ λιλα μου θα περιμενουμε τα νεα σου απο το γιατρο....

Σας φιλω ολες

  • Μου αρέσει 2

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα,  πραγματικά μου δίνετε δύναμη και πάλι σας ευχαριστώ, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,  όλα να σας πάνε καλά, όσες έχουν Ίδη  αυτά τα μικρά αγγελούδια  να τα χαίρονται και να είναι πάντα καλά, και όσες μας ανυπομονούμε για να νοιώσουμε αυτό το θαύμα της ζωής στην κοιλίτσα μας ας κάνουμε υπομονή κάποια στιγμή θα έρθει :mad:και όσα κορίτσια είναι εγκυουλες με το καλό και όλα καλά θα πάνε:):):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις (πολύ σύντομα)μανούλες και εγκυούλες!Εγώ σύμφωνα με όσα αντιλαμβάνομαι έχω μπει στην 5η εβδομάδα και αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μου!Για να δούμε αν θα το δούμε επιτέλους το φασολάκι γιατί την προηγούμενη φορά μας κρυβόταν..Χτες ήταν μια μέρα άγχους για μένα γιατί είδα λίγο ανοιχτό καφέ το πρωι και μου είπε ο γιατρός σπίτι και ξεκούραση..Ευτυχώς δεν ξαναείδα και διαβάζοντας είδα οτι συμβαίνει συχνά.Είχα κουραστεί βέβαια λίγο μιας και ήταν οι πρώτες μέρες στη δουλειά μετά από καιρό και τώρα έχω πάρει άδεια σίγουρα μέχρι αύριο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι μου κάνετε;

Αχ, ναι βρε Angie! Τα μπέρδεψα. Θυμόμουν πως σου ειχαν φερει κατι τα σκυλάκια της θειας σου. Κατι τετοιο...

Life μου όλα θα γίνουν με το καλό!

Vasi μου προσεχε κοπέλα μου.

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Lila K είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια ο πρώτος υπέρηχος γίνεται κολπικα?

 

Καλησπέρα κορίτσι, ναι γίνεται κολπικα για περισσότερη λεπτομέρεια... Φαντάσου εγώ είχα πάει στον γιατρό 6w και μου έκανε κοιλιακο και μου είπε ότι ο σακος είναι άδειος,  μετά από δύο μέρες (δόξα τω Θεό) δλδ 6w2d πάω σε άλλον γιατρό μου κάνει κολπικο και βλέπουμε εμβρυο, καρδιά να παλλεται και την ακούσαμε κιόλας!!! 


Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι Γεωργια μου οντως δικιο εχεις.οντως μου ειχε φερει μια θεια μου το σκυλακι της κ λεγαμε μηπως ειχε ψυλλους αλλα ποτε δεν μαθαμε τι ηταν.ισως οφειλοταν κ στη σκόνη που της ειχα αλλαξει.μετα αφου καθάρισα κ σκουπισα κ την παραμικρη γωνία που υπαρχει στο σπιτι κ πηρα κ την παλια της σκονη που χρησιμοποιουσα ηρεμησε...φτου φτου δεν μου εχει ξαναβγαλει απο τοτε...τι ηταν κ αυτο;ειχα τρελαθει....

Φιλια


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila K είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Να ρωτήσω βρε κορίτσια ο πρώτος υπέρηχος γίνεται κολπικα?

 

Καλησπέρα Lila!Κι εγώ πριν πάω για τον πρώτο μου υπέρηχο την ίδια απορία είχα.Αλλά ευτυχώς την έλυσα πριν πάω και μου έρθει ξαφνικό..Εγώ έχω ραντεβού αύριο για τον επόμενο και ανυπομονώ να το δω!

Καρδιά ξέρουμε από πότε είναι πιθανό να ακούσουμε;Η 5η εβδομάδα είναι πολύ νωρίς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...