Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα όμορφες. Πως είστε;

Elma μου καλή επιτυχια κορίτσι μου. Λογικο ειναι να ανησυχεις, αλλα προσπαθησε να εχεις καλή ψυχολογια. Όπως εχουμε πει πολλες φορες, σε όλες τις θεραπειες η καλή ψυχολογια παιζει μεγάλο ρόλο!

Lia, πως τα πας;

Εγω κορίτσια χθες ειχα γιατρο. Μου ειπε πως ο χωρος στενευει αρκετα, ειδικα για το ενα. Θελει να με ξαναδει αυριο και θα ηθελε να με εβλεπε και το Σαββατο, αλλα μαλλον δεν θα προλαβουμε... Θα ηθελα να κρατηθουν λιγο ακόμα... Τελος παντων, ας δουμε τι θα πει και αυριο. Μου ζητησε να μην κανω τιποτα, αλλα με αφησε να παω ενα κομμωτηριο σημερα το απογευμα. Και το βραδακι θα φερω μια κοπελα για τα ποδια γιατι δεν τα φτανω πια...

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα όμορφες. Πως είστε;

Elma μου καλή επιτυχια κορίτσι μου. Λογικο ειναι να ανησυχεις, αλλα προσπαθησε να εχεις καλή ψυχολογια. Όπως εχουμε πει πολλες φορες, σε όλες τις θεραπειες η καλή ψυχολογια παιζει μεγάλο ρόλο!

Lia, πως τα πας;

Εγω κορίτσια χθες ειχα γιατρο. Μου ειπε πως ο χωρος στενευει αρκετα, ειδικα για το ενα. Θελει να με ξαναδει αυριο και θα ηθελε να με εβλεπε και το Σαββατο, αλλα μαλλον δεν θα προλαβουμε... Θα ηθελα να κρατηθουν λιγο ακόμα... Τελος παντων, ας δουμε τι θα πει και αυριο. Μου ζητησε να μην κανω τιποτα, αλλα με αφησε να παω ενα κομμωτηριο σημερα το απογευμα. Και το βραδακι θα φερω μια κοπελα για τα ποδια γιατι δεν τα φτανω πια...

Καλημερααααα!!!

Ουπς ταυρακια θα σου βγουν τα μικρουλικα? ειμαστε καλα παιδια εμεις τα ταυρακια.... Με το καλο ευχομαι και περιμενουμε νεοτερα

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα όμορφες. Πως είστε;

Elma μου καλή επιτυχια κορίτσι μου. Λογικο ειναι να ανησυχεις, αλλα προσπαθησε να εχεις καλή ψυχολογια. Όπως εχουμε πει πολλες φορες, σε όλες τις θεραπειες η καλή ψυχολογια παιζει μεγάλο ρόλο!

Lia, πως τα πας;

Εγω κορίτσια χθες ειχα γιατρο. Μου ειπε πως ο χωρος στενευει αρκετα, ειδικα για το ενα. Θελει να με ξαναδει αυριο και θα ηθελε να με εβλεπε και το Σαββατο, αλλα μαλλον δεν θα προλαβουμε... Θα ηθελα να κρατηθουν λιγο ακόμα... Τελος παντων, ας δουμε τι θα πει και αυριο. Μου ζητησε να μην κανω τιποτα, αλλα με αφησε να παω ενα κομμωτηριο σημερα το απογευμα. Και το βραδακι θα φερω μια κοπελα για τα ποδια γιατι δεν τα φτανω πια...

ο οο εφτασε η ωρα λοιπον!!! μην στεναχωριεσαι μια χαρα θα βγουν τα μωρακια αφου εκανες τις ενεσουλες σου. να ξερεις οτι οι κινδυνοι για το μωρο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι περισσοτεροι οταν μενει μεσα παρα τα ωφελη που θα εχει το ειχε πει η εμβρυιλογος οταν γεννησε η αδερφη μου στις 35 εβδομαδες κ ετσι ηταν το μωρο δεν χρειαστηκε τιποτα εκτος απο λιγο ικτερο κ σε τρεις μερες ηταν σπιτι τους γιαυτο μην το σκεφτεσε καθολου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Μαρακι! Σ' ευχαριστω πολυ καλη μου. Ελπίζω να κρατηθουν λιγο ακομα παντως... Χαχαχα! Μωρε, καλα παιδια είστε αλλα λιγο ξεροκεφαλα! :D:D:D

Καλημερα linaa μου. Ετσι ειναι οπως τα λες. Αλλα επειδη διαβασα πως και την επομενη εβδομαδα συνεχιζει και αναπτυσσεται ο εγκεφαλος τους, θα ηθελα να κρατηθουν αν γινοταν, χωρις να κινδυνευσουν...

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Elma ξεχνα οσο μπορεις ο,τι περασες κ με αισιοδοξια βουρ για την επομενη προσπαθεια! Οπως ειπε κ η Γεωργια αισιοδοξια κ θετικη σκεψη μονο!

Γεωργια φτανει η ωρα!!! Πωωωωω! Μακαρι να κρατηθουν κι αλλο αλλα αν ειναι να κινδυνευσουν, να βγουν και θα ειναι ολα μια χαρα!!! Αχ θα περιμενουμε με αγωνια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημερα Μαρακι! Σ' ευχαριστω πολυ καλη μου. Ελπίζω να κρατηθουν λιγο ακομα παντως... Χαχαχα! Μωρε, καλα παιδια είστε αλλα λιγο ξεροκεφαλα! :D:D:D

Καλημερα linaa μου. Ετσι ειναι οπως τα λες. Αλλα επειδη διαβασα πως και την επομενη εβδομαδα συνεχιζει και αναπτυσσεται ο εγκεφαλος τους, θα ηθελα να κρατηθουν αν γινοταν, χωρις να κινδυνευσουν...

το λιγο ξεροκεφαλα μου αρεσε!!! πες το σωστα καλε μη φοβασαι... πεισματαρικα και ξεροκεφαλα αμα κολλησουμε σε κατι ;)

 

  • Χαχα 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία ετοιμάσου! ε-ε-ερχονται! ο,τι πει ο γιατρός!

καλά κάνεις και φροντίζεις τον εαυτό σου! κι εγώ ανά δεύτερη μέρα λούζομαι, ξυρίζομαι, βγάζω φρύδια κτλ χαχαχαχ για να μην πιαστώ πάλι στον ύπνο όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη!

εμένα χθες ξεκίνησε να με πονάει το κόκκαλο κάτω χαμηλά. θυμάμαι με πονούσε και στον γιο μου τελευταίες μέρες. ανυπομονώ!

απλά βλέπω άσχημα ή περίεργα όνειρα. Κι απόψε είδα άσχημο όνειρο με έναν μεγάλο σταυρό να μου χαρίζουν. Διάβασα στον ονειροκρίτη ότι ο σταυρός δεν είναι καλό. Αν και πιστεύω ότι όλα αυτά είναι προβολή του άγχους μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Lia21 είπε:

Γεωργία ετοιμάσου! ε-ε-ερχονται! ο,τι πει ο γιατρός!

καλά κάνεις και φροντίζεις τον εαυτό σου! κι εγώ ανά δεύτερη μέρα λούζομαι, ξυρίζομαι, βγάζω φρύδια κτλ χαχαχαχ για να μην πιαστώ πάλι στον ύπνο όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη!

εμένα χθες ξεκίνησε να με πονάει το κόκκαλο κάτω χαμηλά. θυμάμαι με πονούσε και στον γιο μου τελευταίες μέρες. ανυπομονώ!

απλά βλέπω άσχημα ή περίεργα όνειρα. Κι απόψε είδα άσχημο όνειρο με έναν μεγάλο σταυρό να μου χαρίζουν. Διάβασα στον ονειροκρίτη ότι ο σταυρός δεν είναι καλό. Αν και πιστεύω ότι όλα αυτά είναι προβολή του άγχους μου!

το ανχος ειναι με τις ορμονες μαζι κ εγω στην εγκυμοσυνη εχω λαλησει με τα ονειρα κανενα δεν εχει βγει εννοειτε!!!! με το καλο τυχερουλες εφτασε η ωρα επιτελους!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Ας σας ενημερώσω και  εσάς για τα όχι και τόσο ευχάριστα.Πήγα στο γιατρό μετά από έντονους πόνους και το αποτέλεσμα είναι πως ο τράχηλος μου έχει μικρύνει επικίνδυνα , κάτω από τα όρια . Τώρα ακινησία προγεστερονη και θετική σκέψη πως θα τα καταφέρουμε , όσο μπορώ δηλαδή . Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε να κατέβω να με δει μήπως μπορούμε να κάνουμε περιδεση γιατί οι επιτρεπτές εβδομάδες έχουν περάσει , τώρα είναι μεγάλο το ρισκο.

Θα ξεκουραστώ λίγο παραπάνω και ελπίζω και με τη συνεργασία του μικρού , να καταφέρουμε να φτάσουμε σε μη επικίνδυνες εβδομάδες .

  • Λυπημένη/-ος 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , eamo είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ας σας ενημερώσω και  εσάς για τα όχι και τόσο ευχάριστα.Πήγα στο γιατρό μετά από έντονους πόνους και το αποτέλεσμα είναι πως ο τράχηλος μου έχει μικρύνει επικίνδυνα , κάτω από τα όρια . Τώρα ακινησία προγεστερονη και θετική σκέψη πως θα τα καταφέρουμε , όσο μπορώ δηλαδή . Ο γιατρός μου στην Αθήνα μου είπε να κατέβω να με δει μήπως μπορούμε να κάνουμε περιδεση γιατί οι επιτρεπτές εβδομάδες έχουν περάσει , τώρα είναι μεγάλο το ρισκο.

Θα ξεκουραστώ λίγο παραπάνω και ελπίζω και με τη συνεργασία του μικρού , να καταφέρουμε να φτάσουμε σε μη επικίνδυνες εβδομάδες .

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!Λιγη ξεκούραση παράπάνω δεν έβλαψε ποτέ κανένα.!!Δηλαδή πότε θα μπορείς να το κάνεις με ασφάλεια?


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elma86 είπε:

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!Λιγη ξεκούραση παράπάνω δεν έβλαψε ποτέ κανένα.!!Δηλαδή πότε θα μπορείς να το κάνεις με ασφάλεια?

Θα μπορούσα να το κάνω με μεγάλη ασφάλεια 2-3 βδομαδες νωρίτερα . Τώρα είναι πολύ επικίνδυνο για αποβολή . 


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! Ωραία νέα διάβασα! 

Γεωργία μου και Λία με το καλό τα μωρακια σας!!! 

Γεωργία να σου θυμίσω ότι γεννησα στην 33η εβδομάδα και ήταν μια χαρά ο εγκέφαλος της μικρής. Και τώρα είναι πανέξυπνη. 

Ελμα είχα κάνει και εγώ περιδεση αλλά την έκανα στην 14η εβδομάδα. Έχω ακούσει όμως περιπτώσεις που την έκαναν και σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη και όλα πήγαν μια χαρά! Σου εύχομαι να τα καταφέρεις. 

Εμείς ξεκινήσαμε παιδικό σταθμό και τα πάει μια χαρά η μικρή. Τώρα έχω ετοιμασιες γιατί την Κυριακή θα κάνουμε τα γενέθλια και την γιορτή της μικρής! 

Και εγώ σκεφτόμουν την σουγκαρ και την Μελενια. Ελπίζω να είναι καλά τα κορίτσια μας! 

Φιλάκια πολλά σε όλες!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...