Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Οκ κοριτσια ηρθα απο ντοπλερ μια χαρα ο μαγκακος αψογος. Και μου φυγε και το αγχος οτι θα βγει ντερεκι ειναι φυσιολογικος η μαια μου δωσε μεχρι 10δεκεμβρη ο γιατρος μεχρι 20 και εχω πητ 8/1 ουαου...

παιδαρος ο μπεμπακος σου Σανγρε μου!με το καλο να τον κρατησεις στην αγκαλια σου!:D

Μπράβο sangre! !!με το καλό! !!

Εγώ κορίτσια τι να σας πω. Νιώθω χάλια. Νιώθω απίστευτη κούραση αλλά σκέφτομαι μήπως φταίει που δεν κοιμήθηκα μέχρι αργά. Επίσης εδώ και 2.μερες δεν μπορώ να κάνω βήμα γιατι λαχανιαζω με το παραμικρό. .φοβάμαι τόσο πολύ τις επόμενες μέρες μην απογοητευτώ. .

υπομονη Τονια μου!οσο δεν ερχεται κ επισης τα συμπτωματα που περιγραφεις ειναι θετικα!!!!κανε πραγματα...βγαλτο απο το μυαλο σου...οσο μπορεις!και γραφε μας κ εδω...βοηθαει!!!!

Έλα, βρε σάνγκρε μου, μπράβο για το τρίτο το μαγκάκι! Ε αυτό θα 'ναι πολύ μαγκάκι, βιάζεται να σου 'ρθει μες στο 16!!! Ετοιμάσου για πρωτοχρονιά με τον μπέμπη!

Τι έχασα για το άλλο θέμα; Σε ποιον δόθηκε χάρη; όπως λέει κι ο husband έχω γίνει μανούλα κι έχω χάσει επεισόδια

Ρένα, καλώς ήρθες πάλι, βάλε μπρος για το χριστουγεννιάτικο γιορτινό σποράκι, που θα έρθει για να μείνει σου εύχομαι από καρδιάς.

Λοιπόν, στο δρόμο για την παιδική χαρά πέρασα μπροστά απ' το φαρμακείο :tongue: ε, καταλαβαίνετε τι αγόρασα, 2 τεστάκια self clear. Γύρισα σπίτι μεσημέρι κι είχα ήδη ένα ακόμα, clear blue, οπότε η ανυπόμονη το έκανα: αρνητικότατο, την πήρα την κρυάδα μου! Οπότε μη με ακούτε καθόλου, εγώ βέβαια εδώ θα σας πρήζω

Τζο μου μηπως ηταν λιγο νωρις???να αναμενουμε λιγο ακομα τι λες?ωστοσο αν δεν εισαι τωρα εισαι πολυ κοντα!παμε για τον επομενο!αλλα ας μην τον ακυρωσουμε ακομα αυτον τον μηνα!να μας πρηζεις οσο θες!κ σε βαθμο εγκυμοσυνης μην σου πω θα το δεχτουμε!!!:P:p

κοριτσιαααααααααα νιώθω ότι αυριο θα ξυπνησω και θα αδιαθετησω και δε θα παω για χοριακη. Νιώθω απαγοητευμενη....

Μπουμπου μου λιγες ωριτσες!αν το πρωι δεν εχει εμφανιστει ..να πας!τοσες μερες νιωθεις πως θα αδιαθετησεις και δεν αδιαθετεις βρε!!!λιγο αισιοδοξια!!!!μην απελπιζεσαι και μην αυθυποβαλλεσαι αρνητικα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπουμπου μου λιγες ωριτσες!αν το πρωι δεν εχει εμφανιστει ..να πας!τοσες μερες νιωθεις πως θα αδιαθετησεις και δεν αδιαθετεις βρε!!!λιγο αισιοδοξια!!!!μην απελπιζεσαι και μην αυθυποβαλλεσαι αρνητικα!

Θέλω πολύ να είμαι.... αλλά πριν 2 χρόνια είχα παει για χοριακη και μολις πηγα μετα οταν γυρισα σπιτι αδιαθετησα... :(:( και δε θελω να γινει το ιδιο και αυριο :roll::(:(

Link to comment
Share on other sites

moutzoura μου από το απόγευμα έχω καούρες τρελές. Δεν είναι πόνος πλέον. Είναι καουρα. Αλλά φοβάμαι μην είναι καμιά ίωση και τσάμπα ελπίζω. .Τέλος πάντων. .δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο εκτός από υπομονή! Όπως όλες μας!!

Μπουμπού μην χάνεις τις ελπίδες σου!!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πολύ να είμαι.... αλλά πριν 2 χρόνια είχα παει για χοριακη και μολις πηγα μετα οταν γυρισα σπιτι αδιαθετησα... :(:( και δε θελω να γινει το ιδιο και αυριο :roll::(:(

το ξερω το συναισθημα...απο τον Ιουνιο που ξεκινησαμε προσπαθειες καθε μηνα τρυπιεμαι και εγω και παιρνω τα 0,2 στα μουτρα!εκτος απο τον Αυγουστο που ειχα κανει τσεκαρισμα ωορρηξιας με υπερηχο στο γιατρο μου, βλεπω στις δεκα μερες απο τις επαφες οπως μας τις ειχε πει να κανουμε ενα 5,35 γιατι τοτε κ εγω δεν αντεχα και τρελαινομουν εψαχνα για συμπτωματα...μετρουσα θερμοκρασιες...μιλαω με το γιατρο και μου λεει μεινε λιγο ηρεμη..οχι πολλα πολλα κ καντην σε 4 μερες...4 μερες κοντεψα να τρελαθωωω με ενα θερμομετρο στο χερι μην πεσουν τα δεκατα..πονουσε μεση στηθος ειχε διπλασιαστει..ελεγα ειμαι εγκυος απλα την εκανα νωρις και οταν την επανελαβα...ηταν κ παλι μηδεν...και την επομενη ηρθε και το αιμα...δε ξερω ποσο καιρο προσπαθεις αλλα νομιζω οτι δεν μας κανει καλο αυτο το αγχος!εγω λιγο αφεθηκα απο τοτε και νιωθω πολυ καλυτερα!εχω δωσει ενα χρονικο περιθωριο μεχρι τελος ετους...και μετα θα το ψαξω περαιτερω!τωρα που αναμενω Δευτερα για εναν ανεξηγητο λογο ειμαι ηρεμη...εχω τεστ στο σπιτι κ δεν κανω...ειπα Δευτερα και Δευτερα θα το κανω αν δεν εχει ερθει παντα η "κυρια".δεν με αντεχα ουτε εγω τοτε ετσι που εκανα...λεω θα τρελαθω δεν μπορει καθε μηνας να ναι ετσι!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

moutzoura μου από το απόγευμα έχω καούρες τρελές. Δεν είναι πόνος πλέον. Είναι καουρα. Αλλά φοβάμαι μην είναι καμιά ίωση και τσάμπα ελπίζω. .Τέλος πάντων. .δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο εκτός από υπομονή! Όπως όλες μας!!

Μπουμπού μην χάνεις τις ελπίδες σου!!

υπομονη υπομονη!!!ποτε ειπαμε μετρας καθυστερηση?κατι καουρες τις ειχα κ εγω σημερα!αλλα δεν το πιανω για συμπτωμα!δεν θελω να κατσω να σκεφτω αν ειναι συμπτωμα το ενα η το αλλο....ειναι νωρις νομιζω για να εχουμε συμπτωματα...το πολυ πολυ κανενα πονακι εμφυτευσης αλλα κατι αλλο ειναι λιγο δυσκολο!ξερω κ εγω?ετσι λενε οι περισσοτερες κοπελες που ειναι ηδη μανουλες τουλαχιστον!αν κανω λαθος ας μας πουν την γνωμη τους!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ξέρω. .τα έχω διαβάσει χίλιες φορές. Αλλά έχει κολλήσει το μυαλό μου.. Ο κύκλος μου είναι 2 με 29 μέρες. Σήμερα είμαι στην 26η.

ελαααααα λιγο εμεινε!!!αρα δευτερα μαζι θα κανουμε τα τεστακια μας!!!αντε με το καλο παναγια μου!!!!!:D:D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εγκυμοσυνες μυριζομαι κ πολυ χαιρομαι.αυριο χοριακες κ τεστ.ρενακι μου γλυκο....σε εψαχνα κ νομιζα οτι μας αφησες.πολυ χαιρομαι που γυρισες ακμαιοτατη.σαγκρε μου ερχεται ο παιδαρος..τι καλα ρε κοριτσια!!!με επιασε μια μελαγχολια σημερα διαβαζοντας για τα συμπτωματα. που αναφερετε.....λεω 5 εγκυμοσυνες κ μονο ενα παιδακι....αλλα δοξα τον Θεο γεμιζει η αγκαλια μου....ολα θα πανε καλα για ολες μας...αληθεια το πιστευω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εγκυμοσυνες μυριζομαι κ πολυ χαιρομαι.αυριο χοριακες κ τεστ.ρενακι μου γλυκο....σε εψαχνα κ νομιζα οτι μας αφησες.πολυ χαιρομαι που γυρισες ακμαιοτατη.σαγκρε μου ερχεται ο παιδαρος..τι καλα ρε κοριτσια!!!με επιασε μια μελαγχολια σημερα διαβαζοντας για τα συμπτωματα. που αναφερετε.....λεω 5 εγκυμοσυνες κ μονο ενα παιδακι....αλλα δοξα τον Θεο γεμιζει η αγκαλια μου....ολα θα πανε καλα για ολες μας...αληθεια το πιστευω!!!!!

ετσι Σαμμερακι μουυυυ!!!!να χαιρεσαι το παιδακι σου!ερχεται κ νεος χρονος!να μας φερει μονο χαρες και μωρακια!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

ελαααααα λιγο εμεινε!!!αρα δευτερα μαζι θα κανουμε τα τεστακια μας!!!αντε με το καλο παναγια μου!!!!!:D:D

Εγώ να σου πω την αλήθεια λέω να περιμένω μέχρι την Τετάρτη το πρωί. Κι αν δεν μου έρθει μέχρι τότε να κάνω τεστ. Δεν θέλω να βιαστώ γιατί θα πέσει πολύ κλάμα μετά. .

Μακάρι ο καλός Θεουλης να μας βοηθήσει


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ να σου πω την αλήθεια λέω να περιμένω μέχρι την Τετάρτη το πρωί. Κι αν δεν μου έρθει μέχρι τότε να κάνω τεστ. Δεν θέλω να βιαστώ γιατί θα πέσει πολύ κλάμα μετά. .

Μακάρι ο καλός Θεουλης να μας βοηθήσει

ναι κοριτσι μου!οποτε νιωσεις ετοιμη εσυ!!!!;);)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσι μου!οποτε νιωσεις ετοιμη εσυ!!!!;);)

Να σου πω την αλήθεια μπήκα στον πειρασμό να μπω στο φαρμακείο αλλά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην το κάνω για κανένα λόγο αν δεν περάσει τουλάχιστον το ΣΚ . (Κι εφόσον δεν έχει έρθει βέβαια )


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μπήκα στον πειρασμό να μπω στο φαρμακείο αλλά υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην το κάνω για κανένα λόγο αν δεν περάσει τουλάχιστον το ΣΚ . (Κι εφόσον δεν έχει έρθει βέβαια )

γεμισε το σ/κ σου!κανε ομορφα πραγματα με τον αντρουλη σου!και θα φυγει νερακι!!!μετα νομιζω οποια μερα νιωσεις ετοιμη θα ναι πιο εγκυρο και το αποτελεσμα!!!!;););)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα, βρε σάνγκρε μου, μπράβο για το τρίτο το μαγκάκι! Ε αυτό θα 'ναι πολύ μαγκάκι, βιάζεται να σου 'ρθει μες στο 16!!! Ετοιμάσου για πρωτοχρονιά με τον μπέμπη!

Τι έχασα για το άλλο θέμα; Σε ποιον δόθηκε χάρη; όπως λέει κι ο husband έχω γίνει μανούλα κι έχω χάσει επεισόδια

Ρένα, καλώς ήρθες πάλι, βάλε μπρος για το χριστουγεννιάτικο γιορτινό σποράκι, που θα έρθει για να μείνει σου εύχομαι από καρδιάς.

Λοιπόν, στο δρόμο για την παιδική χαρά πέρασα μπροστά απ' το φαρμακείο :tongue: ε, καταλαβαίνετε τι αγόρασα, 2 τεστάκια self clear. Γύρισα σπίτι μεσημέρι κι είχα ήδη ένα ακόμα, clear blue, οπότε η ανυπόμονη το έκανα: αρνητικότατο, την πήρα την κρυάδα μου! Οπότε μη με ακούτε καθόλου, εγώ βέβαια εδώ θα σας πρήζω

Josephine μου να σου πω κάτι? ? Θεωρώ ότι έκανες πολυ νωρις το τεστ. Το έκανες χωρίς πρωινά ουρά και 26η μερα για να δείξει κάτι αν υπάρχει. Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου έτσι δεν έγινε? ? Μην απογοητεύεσαι όσο δεν έρχεται. Κάνε υπομονή. Πότε είναι το αργότερο που δεν περιμένεις?

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεμισε το σ/κ σου!κανε ομορφα πραγματα με τον αντρουλη σου!και θα φυγει νερακι!!!μετα νομιζω οποια μερα νιωσεις ετοιμη θα ναι πιο εγκυρο και το αποτελεσμα!!!!;););)

Δεν ξέρω γιατί αλλά την μια μέρα είμαι αισιόδοξη και την άλλη τρέμω. Ε σήμερα λοιπόν εδώ και κάποιες ώρες τρέμω. Έχω νιώσει και κάποια τραβηγματα δεξιά και αριστερά στην μήτρα και με έχουν τρομάέξι.


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...