Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

την Κυριακη θα ειμαι 31η!!!χαχαχα!λες να γινει και με μενα η ιστορια σου???πιστευω στη μοιρα!!!δεν ειναι τυχαιο που συναντηθηκαμε τωρα εδω!!!!;);)

Αντε αντε moutzoura να κάνεις την αρχή! ! Πόσες μέρες είναι συνήθως ο κύκλος σου?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια! ! Έρχομαι κι εγώ από το θεματακι που μας κλείσανε στο parents!

Στην προσπάθεια για το πρώτο μας νινί περιμένω να μην μου έρθει αυτό το ΣΚ.

Θα τα λέμε εδώ γιατί η αναμονή θέλει συμπαράσταση! !!

Καλημερα κοριτσούδια!!!! Ευχαριστώ πολύ τα κορίτσια από το parents που μου ειπαν να ερθω εδω!!! περιμένω πώς και πώς να μάθω τα ευχάριστα νεα σας!!! Εγώ ακόμα περιμένω.... Είμαι στην 35η ημέρα με κύκλο 28-29ημέρες... Ακόμα την "κυρία" δεν την εχω δει. έχω πονάκια χαμηλά και στη μέση ακόμη. Κάθε πρωί που ξυπνάω λέω ότι τώρα θα αδιαθετήσω.. αλλά τίποτα.. έχω γύρω στα 36,8 - 37 θερμοκρασία και σήμερα εντονο πονοκέφαλο και μια ανακατοσούρα. όλα αυτά βεβαια μπορει να οφείλονται στο αγχος. Έκατσα και το καλοσκέφτηκα , λοιπόν, και είχαμε επαφή με τον άντρα μου μετά τις μερες ωορρηξίας. Τελικά να πάω για χοριαή αύριο ή να περιμένω;:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια!! Τι κάνετε;

Καλώς ήρθες κι εσύ Τόνια!

Ευχομαι σύντομα τα ευχάριστα κορίτσια!!

Νομίζω ότι είστε σε καλό δρόμο !!

Για την δυσκοιλιότητα πέρα από τα σύκα και τα δαμάσκηνα βοηθάει πολύ ένα ποτήρι κρύο νερό κάθε πρωί πριν φάτε ή πιειτε καφέ! Επίσης πολύ καλό είναι το κεφίρ αν σας αρέσει!!

Εγω το πρώτο σύμπτωμα ήταν αναγουλα....φαινόταν τι έιχε να γίνει μετά....μετά είχα ένα τσίμπημα στην μήτρα σαν να σε πιάνει κάποιος με τα δυο δάχτυλα και να σ αφήνει σιγά σιγά αυτό ήταν για μένα το σίγουρο, πήγα στον γυναικολόγο β και δεν φαινόταν τίποτα μόνο πιο παχύ ενδομήτριο και μία κουκίδα που ούτε καν φαινόταν ο γιατρός μου είπε δεν σου λέω τίποτα πάνε για χοριακη και ήταν θετική!

Πουλάκι μου άντε έφτασε ο καιρός! Λίγες μέρες έμειναν!! Τι βασανιστήριο να περιμένεις!!

Τζο και ή δικιά μου τωρα κοιμήθηκε ξύπνησε 7 το πρωί!

Ποτέ περιμένεις περίοδο;; Η μάλλον δεν περιμένεις; Χαχα έρχεται το αδερφακι μου φαίνεται!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κορίτσια!! Τι κάνετε;

Καλώς ήρθες κι εσύ Τόνια!

Ευχομαι σύντομα τα ευχάριστα κορίτσια!!

Νομίζω ότι είστε σε καλό δρόμο !!

Για την δυσκοιλιότητα πέρα από τα σύκα και τα δαμάσκηνα βοηθάει πολύ ένα ποτήρι κρύο νερό κάθε πρωί πριν φάτε ή πιειτε καφέ! Επίσης πολύ καλό είναι το κεφίρ αν σας αρέσει!!

Εγω το πρώτο σύμπτωμα ήταν αναγουλα....φαινόταν τι έιχε να γίνει μετά....μετά είχα ένα τσίμπημα στην μήτρα σαν να σε πιάνει κάποιος με τα δυο δάχτυλα και να σ αφήνει σιγά σιγά αυτό ήταν για μένα το σίγουρο, πήγα στον γυναικολόγο β και δεν φαινόταν τίποτα μόνο πιο παχύ ενδομήτριο και μία κουκίδα που ούτε καν φαινόταν ο γιατρός μου είπε δεν σου λέω τίποτα πάνε για χοριακη και ήταν θετική!

Πουλάκι μου άντε έφτασε ο καιρός! Λίγες μέρες έμειναν!! Τι βασανιστήριο να περιμένεις!!

Τζο και ή δικιά μου τωρα κοιμήθηκε ξύπνησε 7 το πρωί!

Ποτέ περιμένεις περίοδο;; Η μάλλον δεν περιμένεις; Χαχα έρχεται το αδερφακι μου φαίνεται!!

Λέτε και για μένα να μην έρθει;;; είμαι πολύ μπερδεμένη... να περιμένω ακόμη;; Φοβάμαι μηπωε είναι φουσκα και σκάσει και απογοητευτώ... και δε θέλω να παω αυριο από τη μια να δω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Πουλάκι μου, με το καλό η αυχενική σου, το πιο σημαντικό ορόσημο, σου φεύγει τεράστιο βάρος! Φιλάκια πολλά!

Μαμά μου, κι εσύ έχεις εμπειρία από εγκυμοσύνη κατακαλόκαιρο! Είχες πολλά συμπτώματα εσύ, σιγουρεύτηκες και πριν τη χοριακή. Σήμερα είμαι 27η μέρα, κύκλο έχω συνήθως από 24 ως 28, σπάνια και 30, το μήνα που έμεινα έγκυος είχα 30 εν μέσω έτους που είχα σταθερά 24, οπότε άλλα 'ντ' άλλων!

Σάνγκρε, αυτή η ζέστη μου είναι το χειρότερο και φοβάσαι να βάλεις και ερ κοντίσιον, γλυτώνεις τις ιώσεις όμως, έχεις δίκιο. Κοντός ψαλμός, εγώ έφτασα και στις δυσκολίες :mrgreen:

Μπουμπού, καλώς ήρθες! Τόσες μέρες πώς κρατιέσαι;! Κάνε ένα τεστάκι, ακούγεσαι πολύ έγκυος και με το καλό να ακούσουμε ευχάριστα!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πουλάκι μου, με το καλό η αυχενική σου, το πιο σημαντικό ορόσημο, σου φεύγει τεράστιο βάρος! Φιλάκια πολλά!

Μαμά μου, κι εσύ έχεις εμπειρία από εγκυμοσύνη κατακαλόκαιρο! Είχες πολλά συμπτώματα εσύ, σιγουρεύτηκες και πριν τη χοριακή. Σήμερα είμαι 26η μέρα, κύκλο έχω συνήθως από 24 ως 28, σπάνια και 30, το μήνα που έμεινα έγκυος είχα 30 εν μέσω έτους που είχα σταθερά 24, οπότε άλλα 'ντ' άλλων!

Σάνγκρε, αυτή η ζέστη μου είναι το χειρότερο και φοβάσαι να βάλεις και ερ κοντίσιον, γλυτώνεις τις ιώσεις όμως, έχεις δίκιο. Κοντός ψαλμός, εγώ έφτασα και στις δυσκολίες :mrgreen:

Μπουμπού, καλώς ήρθες! Τόσες μέρες πώς κρατιέσαι;! Κάνε ένα τεστάκι, ακούγεσαι πολύ έγκυος και με το καλό να ακούσουμε ευχάριστα!

Έκανα χθες και ήταν αρνητικό. Δε ξερω βρε κορίτσια αν πιανεται σωστό ότι απλα βούτηξα το τεστ στο ποτηράκι και το εβγαλα. δε το αφησα 5 δευτερολεπτα όσο ελεγαν οι οδηγιες. από τη νυστα ξεχαστηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπού, σκέψου πως αν είσαι είσαι, πάει δεν αλλάζει! Το τεστ σήμερα θα δείξει άνετα! Αν δεν είσαι, όσο και να περιμένεις η αλήθεια είναι θα απογοητευτείς λίγο, είτε απ' το τεστ είτε απ' την περίοδο. Όμως τόσες μέρες με 28άρη κύκλο είναι ύποπτες!!! Για κάτι καλό!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες και ήταν αρνητικό. Δε ξερω βρε κορίτσια αν πιανεται σωστό ότι απλα βούτηξα το τεστ στο ποτηράκι και το εβγαλα. δε το αφησα 5 δευτερολεπτα όσο ελεγαν οι οδηγιες. από τη νυστα ξεχαστηκα!!!

Επίσης, οπως προανεφερα είχαμε επαφες μετα την ωορρηξια. Και λέγαμε με τα κοριτσια μηπως είναι καθυστερημενη συλληψη και το τεστ δε το ανιχνεύει

Link to comment
Share on other sites

Αντε αντε moutzoura να κάνεις την αρχή! ! Πόσες μέρες είναι συνήθως ο κύκλος σου?

εχει σταθεροποιηθει τελευταια στις 32 ημερες!αν δεν δειξει κατι Κυριακη θα κανω μια χοριακη Δευτερα αν δεν εχει εμφανιστει περιοδος φυσικα!!!

Καλημερα κοριτσούδια!!!! Ευχαριστώ πολύ τα κορίτσια από το parents που μου ειπαν να ερθω εδω!!! περιμένω πώς και πώς να μάθω τα ευχάριστα νεα σας!!! Εγώ ακόμα περιμένω.... Είμαι στην 35η ημέρα με κύκλο 28-29ημέρες... Ακόμα την "κυρία" δεν την εχω δει. έχω πονάκια χαμηλά και στη μέση ακόμη. Κάθε πρωί που ξυπνάω λέω ότι τώρα θα αδιαθετήσω.. αλλά τίποτα.. έχω γύρω στα 36,8 - 37 θερμοκρασία και σήμερα εντονο πονοκέφαλο και μια ανακατοσούρα. όλα αυτά βεβαια μπορει να οφείλονται στο αγχος. Έκατσα και το καλοσκέφτηκα , λοιπόν, και είχαμε επαφή με τον άντρα μου μετά τις μερες ωορρηξίας. Τελικά να πάω για χοριαή αύριο ή να περιμένω;:confused::confused:

απορω πως κρατιεσαι ακομα????κανε ενα τεστακι η μια χοριακη κοριτσαρα μου!οτι σου ειναι πιο ευκολο!!!με το καλοοοο να εχουμε ευχαριστα!οι ενδειξεις ειναι θετικες!!!;);)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Α, αφού έκανες χθες, εγώ θα άφηνα τη σημερινή μέρα και θα ξαναέκανα αύριο πρωί πρωί να έχει ανέβει η ορμόνη αν είσαι έγκυος. Και κάνε το σωστά, γιατί ναι μπορεί να μην έδειξε! Θετική σκέψη, όσο δεν έρχεται είσαι σε καλό δρόμο. Καθυστερημένη εννοείται και παίζει, εγώ είχα 24 μέρες κύκλο πάντα και το μήνα που έμεινα είχα κύκλο 31 με σύλληψη την 20ή μέρα, χοριακή 66 μόνο την 32η. Εσύ βέβαια είσαι 35η τώρα


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπουμπού, σκέψου πως αν είσαι είσαι, πάει δεν αλλάζει! Το τεστ σήμερα θα δείξει άνετα! Αν δεν είσαι, όσο και να περιμένεις η αλήθεια είναι θα απογοητευτείς λίγο, είτε απ' το τεστ είτε απ' την περίοδο. Όμως τόσες μέρες με 28άρη κύκλο είναι ύποπτες!!! Για κάτι καλό!

λες να παω αυριο για χοριακή;;; ή Δευτερα;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, οπως προανεφερα είχαμε επαφες μετα την ωορρηξια. Και λέγαμε με τα κοριτσια μηπως είναι καθυστερημενη συλληψη και το τεστ δε το ανιχνεύει

τοτε χοριακη θα δειξει στα σιγουρα!!!!!:D:D


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Α, αφού έκανες χθες, εγώ θα άφηνα τη σημερινή μέρα και θα ξαναέκανα αύριο πρωί πρωί να έχει ανέβει η ορμόνη αν είσαι έγκυος. Και κάνε το σωστά, γιατί ναι μπορεί να μην έδειξε! Θετική σκέψη, όσο δεν έρχεται είσαι σε καλό δρόμο. Καθυστερημένη εννοείται και παίζει, εγώ είχα 24 μέρες κύκλο πάντα και το μήνα που έμεινα είχα κύκλο 31 με σύλληψη την 20ή μέρα, χοριακή 66 μόνο την 32η. Εσύ βέβαια είσαι 35η τώρα

Λες να έχω ελπίδες;;; Έχω αγχωθεί τόσο που με έχει πιασει ζαλαδα!!! χαχαχαχ

Λοιπον, θα κανω αλλο ένα τεστ αυριο αν δεν έχει ερθει η περιοδος.... Είχα παρει το clear blue...μου προτείνετε καποιο αλλο ή να παρω παλι το ιδιο;

Να τωρα πονάω από τα αριστερά... ενω τις προηγούμενες μερες πονούσα δεξια... επίσης παω συχνα για πιπι σημερα... σε εμενα είναι ενδειξη ότι ερχεται η "κυρια" ....:(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαααααα μουυυυυ

να μαι κ εγω!! μετα τη δευτερη αποβολη κ αφου πιστευω πως ελυσα το προβλημα με την αφαιρεση του παλιοδιαφραγματος, ειπα να ηρεμησω λιγο κ για αυτο δεν σας εγραφα τοσο καιρο, ηθελα να μη σκεφτομαι κ να μην ακουω καθολου για μωρα, να ηρεμησει το μυαλο μου μετα απο ολα αυτα... και ξαφνικα... μπαινω στο φορουμ κ δεν σας βρισκω... κοριτσια αληθεια, πηρα μια στενοχωρια, λεω παει, τις εχασα...

ευτυχως σας βρηκαααα..... εχω συνελθει, ειμαι καλα κ ψυχολογικα, αδιαθετησα μετα απο 40 μερες μετα την υστεροσκοπηση αλλα λεω να αφησω κ αυτο το μηνα κ τα χριστούγεννα να βαλω ξανα μπρος με πιστη κ ελπιδα να ερθει κ να μεινει κ για εμενα ενα μωρακι!!

διαβασα εν τάχει τα νεα σας... τι κανετε? πως ειστε?

καταρχην vikaki να σου ζησει κοριτσι μου ο πρίγκιπας, γερος κ δυνατος

σαμμερακι μου πως εισαι? διαβαζω ανεβασμενη ψυχολογια κ αισιοδοξια για νεα προσπαθεια κ χαιρομαι πολυ.. εισαι δυνατη εσυ!

πουλακι τι κανει το σπορακι σου? χαιρεσαι τα συμπτωματακια σου μεχρι να το ξαναδεις? 28 θυμαμαι θα πας..εφτασεεεε

τα υπολοιπα κοριτσια? zamia, ioio, elenaki, mama

σανγκρε πως ειστε? συγνωμη αν ξεχνω καποιες...

ευχομαι στα νεα μελη , tonia, μπουμπου, μουτζουρα ,τζο, χρυσα με το καλο κοριτσια μου ,μακαρι να ειστε ολες αλλιως δεν απελπιζομαστε, εδω , συντροφια η μια στην αλλη θα κανουμε ,παρηγορια κ υπομονη....

σας φιλω πολυ ολες κ περιμενω ευχαριστα νεαααα....


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλέ ποα γραψατε και δεν πήρα χαμπαρι!!

Μπουμπου καταρχήν καλώς ήρθες! Κι εγώ χω την ίδια απορία:πως κρατιέσαι;;

Καταρχήν έκανες λάθος το τεστ κατα δεύτερον τα τεστ δεν είναι τόσο αξιόπιστα σε σχέση με την οριακή, να πω ότι κι εγώ είχα αρνητικό τεστ ενώ ήμουν έγκυος

Επίσης μπορείς να μείνεις έγκυος και εκτός των γονιών ημερών

Είχα και εγώ "δέκατα" και ο πονοκέφαλος είναι και αυτός ένδειξη!ν

Εγω θα σου έλεγα να πας για χοριακη!! Δεν θέλω να σε ξεσηκωνω και σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος να απογοητεύσεις αλλά πάνε να σου φύγει και από το μυαλό, αν μπορείς πανε σήμερα ώστε να έχεις τα αποτελέσματα πριν το σκ!!

Περιμένουμε νεα σου!!

Τζο γέννησα 16 Ιουνίου δεν προλάβα τις μεγάλες ζεστές αλλά κι αυτή τη ζέστη που είχε ήταν εξαντλητική, μετά με τον θηλασμό έτρεχε ποτάμι ο ιδρώτας και ήθελα να πιω μία θάλασσα νερό!

Όμως ήταν όλα μία χαρά!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...