Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

5 minutes ago, kerasaki10 είπε:

Γεια σας κοριτσια! Δν ξερω αν καποιες με θυμαστε απο τα παλια...:oops: διαβασα τα νεα σας και πραγματικα χαρηκα πολυ που εχετε τετοιο κλιμα και τοσες εγκυουλες στην παρεα!:):-D χαθηκαχαθηελπιζω ενα διαστημα αλλα εγιναν διαφορα...ελπιζω απο εδω και περα να τα λεμε και παλι πιο εντατικα...

καλημερα Κερασακι μου!!!μα ποσο ζουμερο ονομα!!!!να τα λεμε εδω...ειναι μεγαλη η παρεα και βοηθεια των κοριτσιων εδω!

εγω ειμαι 34 χρονων και προσπαθω 9 μηνες για το πρωτο μου μωρακι...ειχα μια βιοχημικη κυηση τον σεπτεμβριο /2016...εκ τοτε δεν εχει ερθει το θαυματακι!εσυ?

Just now, nini84 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Μυρτουλιτα μπραβο!!! Αφου βγηκε η γραμμουλα εισαι εγκυος!!!οπως ειπε και η Τονια πηγαινε για χοριακη και θα περιμενουμε τα νεα σου!!!

Κερασακι δεν σε γνωριζω, καλωσηρθες και παλι στην παρεα λοιπον!!! 

Φιλακια σε ολες κοριτσια μου!!!

Νινακι μου γλυκο καλημερα!παρτους τηλεφωνο κ βαλε κ καμια φωνη αμα αρχισουν να τα μασανε!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, Τονι@ είπε:

Γειά σου Κερασακι.  Μου αρέσει το όνομα , η φώτο και η υπογραφή σου. Εδώ είμαστε μια δεμένη ομάδα υποστήριξης όλες μαζί εγκυουλες, μανούλες και επιδοξες εγκυουλες και στηρίζουμε η μία την άλλη σε κάθε φάση.  Πες μας εσύ σε τι φάση είσαι για εμάς που δεν σε ξέρουμε.  :)

Τονι μου σε ευχαριστω πολυ!:) καταρχην να συστηθω με λενε στεφανια..!μετα απο διαφορες δυσκολιες αποφασισαμε με τον καλο μου να ξεκινησουμε ελευθερες επαφες κι ελπιζουμε να μας ερθει ενα νινακι..ν!το παμε βεβαια λιγο πιο χαλαρα χωρις να μετραμε μερες κλπ...ελπιζω βεβαια συντομα να σας πω τα ευχαριστα!

6 minutes ago, nini84 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Μυρτουλιτα μπραβο!!! Αφου βγηκε η γραμμουλα εισαι εγκυος!!!οπως ειπε και η Τονια πηγαινε για χοριακη και θα περιμενουμε τα νεα σου!!!

Κερασακι δεν σε γνωριζω, καλωσηρθες και παλι στην παρεα λοιπον!!! 

Φιλακια σε ολες κοριτσια μου!!!

Νινι μου καλως σας βρηκα:-D θα τα λεμε πλεον εδω και θα γνωριστουμε!

  • Μου αρέσει 2

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kerasaki10 είπε:

Τονι μου σε ευχαριστω πολυ!:) καταρχην να συστηθω με λενε στεφανια..!μετα απο διαφορες δυσκολιες αποφασισαμε με τον καλο μου να ξεκινησουμε ελευθερες επαφες κι ελπιζουμε να μας ερθει ενα νινακι..ν!το παμε βεβαια λιγο πιο χαλαρα χωρις να μετραμε μερες κλπ...ελπιζω βεβαια συντομα να σας πω τα ευχαριστα!

Είναι καλό να μην έχετε άγχος και πρόγραμμα για αρχή τουλάχιστον. Το κάνει πιο ευχάριστο και για τους δύο αλλά ειδικά για τους άντρες που κάπως παραπάνω τους επηρεάζουν οι προγραμματισμενες επαφές. Προσπαθείτε καιρό? ?  Με αγάπη και πίστη δεν θα αργήσει να έρθει.  Κι εδώ η αναμονή γίνεται λίγο πιο ευχάριστη.  Να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου μαζί μας.

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλημερα Κερασακι μου!!!μα ποσο ζουμερο ονομα!!!!να τα λεμε εδω...ειναι μεγαλη η παρεα και βοηθεια των κοριτσιων εδω!

εγω ειμαι 34 χρονων και προσπαθω 9 μηνες για το πρωτο μου μωρακι...ειχα μια βιοχημικη κυηση τον σεπτεμβριο /2016...εκ τοτε δεν εχει ερθει το θαυματακι!εσυ?

Νινακι μου γλυκο καλημερα!παρτους τηλεφωνο κ βαλε κ καμια φωνη αμα αρχισουν να τα μασανε!

Μουτζουρα μου!!η παρεα εδω και η τοσο θετικη ενεργεια ολης της παρεας κανει θαυματα!!!εγω λοιπον ειμαι 23 και τωρα θα ξεκινησουμε προσπαθεια χωρις να το λεμε βεβαια ακριβως ετσι...θα προτιμησουμε ισως περισσοτερο το εχω ελευθερες επαφες και μακαρι να ερθει...!δεν εχω τιποτα στ ιστορικο μ απο αλλη εγκυμοσυνη και σου ευχομαι συντομα να μας.πεις τα ευχαριστα!!!!

3 minutes ago, Τονι@ είπε:

Είναι καλό να μην έχετε άγχος και πρόγραμμα για αρχή τουλάχιστον. Το κάνει πιο ευχάριστο και για τους δύο αλλά ειδικά για τους άντρες που κάπως παραπάνω τους επηρεάζουν οι προγραμματισμενες επαφές. Προσπαθείτε καιρό? ?  Με αγάπη και πίστη δεν θα αργήσει να έρθει.  Κι εδώ η αναμονή γίνεται λίγο πιο ευχάριστη.  Να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου μαζί μας.

Τονι μου οχι τουλ.ακομα δεν μπαινουμε σε διαδικασια προγραμματος...δεν προσπαθουμε καιρο...ουσιαστικα απο αυτον τον μηνα θα ξεκινησουμε τις προσπαθειες και.περιμενω να τελειωσει η ακατανομαστη για να ξεκινησουμε:-D φυσικα και μαζι σας θα μοιραζομαι σκεψεις και συναισθηματα...αλλωστε ποιος θα καταλαβει περισσοτερο εκτος απο εσας?:)

  • Μου αρέσει 2

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κερασακι σας ευχομαι το καλυτερο!!! Γρηγορα με ενα σπορακι συην κοιλιτσα. 

Να συστηθω κι εγω: Ειμαι 33, προσπαθούμε ενα χρονο και 2 μηνες συνολικα. Τοους τελευταιους μηνες πιο εντατικα. Ωστοσο τον Ιανουαριο μου διαγνωστηκε ενδομητριωςη με δυο  σοκολατοειδεις κυστεις στη μια ωοθηκη και πριν λιγες ημερες βρηκαμε και εναν πολυποδα στη μητρα. Συντομα θα κανω λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση για να φυγουν ολα αυτα και να αρχισουμε και παλι τις προσπαθειες μας. 

 

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, kerasaki10 είπε:

Μουτζουρα μου!!η παρεα εδω και η τοσο θετικη ενεργεια ολης της παρεας κανει θαυματα!!!εγω λοιπον ειμαι 23 και τωρα θα ξεκινησουμε προσπαθεια χωρις να το λεμε βεβαια ακριβως ετσι...θα προτιμησουμε ισως περισσοτερο το εχω ελευθερες επαφες και μακαρι να ερθει...!δεν εχω τιποτα στ ιστορικο μ απο αλλη εγκυμοσυνη και σου ευχομαι συντομα να μας.πεις τα ευχαριστα!!!!

Κερασάκι μου επειδή είσαι πολύ μικρούλα θέλω  να σου πω  εγώ που σε περνάω 5 χρόνια ότι πρώτον κάνεις πολύ καλά που το χαρακτηριζεις έτσι όπως νιώθεις καλύτερα.  Και δεύτερον και σημαντικοτερο δεν χρειάζεται να ξέρει κανείς άλλος για αυτό το θέμα.  Ούτε γονείς ούτε αδέρφια ούτε θεοί ούτε φίλοι.   Είναι κάτι πολύ προσωπικό και δεν χρειάζεται να  δώσεις σε κανέναν το δικαίωμα να σε ρωτάει τι γίνεται κλπ. Όταν με το καλό μείνεις έγκυος θα το συζητάς θες δεν θες. 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nini84 είπε:

Κερασακι σας ευχομαι το καλυτερο!!! Γρηγορα με ενα σπορακι συην κοιλιτσα. 

Να συστηθω κι εγω: Ειμαι 33, προσπαθούμε ενα χρονο και 2 μηνες συνολικα. Τοους τελευταιους μηνες πιο εντατικα. Ωστοσο τον Ιανουαριο μου διαγνωστηκε ενδομητριωςη με δυο  σοκολατοειδεις κυστεις στη μια ωοθηκη και πριν λιγες ημερες βρηκαμε και εναν πολυποδα στη μητρα. Συντομα θα κανω λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση για να φυγουν ολα αυτα και να αρχισουμε και παλι τις προσπαθειες μας. 

 

Νινι μουμου σε ευχαριστω παρα πολυ κι ευχομαι συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!!κανε ο,τι χρειαζεται για να εισαι ενταξει και βουρ παλι:-D μου ειχε βρει κι εμενα ο γιατρος πολυποδα στην μητρα αλλα η αληθεια ειναι οτι το εχω αμελησει καπως και δεν πρεπει...

5 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κερασάκι μου επειδή είσαι πολύ μικρούλα θέλω  να σου εγώ που σε περνάω 5 χρόνια ότι πρώτον κάνεις πολύ καλά που το χαρακτηριζεις έτσι όπως νιώθεις καλύτερα.  Και δεύτερον και σημαντικοτερο δεν χρειάζεται να ξέρεις κανείς άλλος για αυτό το θέμα.  Ούτε γονείς ούτε αδέρφια ούτε θεοί ούτε φίλοι.   Είναι κάτι πολύ προσωπικό και δεν χρειάζεται να  δώσεις σε κανέναν το δικαίωμα να σε ρωτάει τι γίνεται κλπ. Όταν με το καλό μείνεις έγκυος θα το συζητάς θες δεν θες. 

Τονι μου πραγματικα εχω την.ιδια αποψη με σενα!εκτος των αλλων επειδη ειμαι.σχετικα μικρη πιστευω οτι οι αντιδρασεις δεν, θα ειναι και οι καλυτερες...ωστοσο εμεις νιωθουμε ετοιμοι και θελουμε να κανουμε αυτο το βημα...κι οποτε ερθει!αλλα.σιγουρα δεν χρειαζεται να γνωριζει κανεις γι αυτες τις προσπαθειες...!μονο εσεις θα ειστε διπλα μου σε αυτο οπως γινεται με ολες τις κοπελες εδω μεσα!

  • Μου αρέσει 2

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Κερασάκι!!! Κι εγώ αυτό περιμένω, να τελειώσουμε με όλα αυτά και να αρχίζουμε και πάλι!!!

Να πας κι εσυ για τον πολύποδα να μην το αμελεις, όχι γιατί είναι κάτι πολύ σοβαρό αλλά είναι καλό να το παρακολουθείς και να ξέρεις τι γίνεται. Να ενημερώσεις και τον γιατρό σου ότι θελετε να αρχίσετε προσπάθειες, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, για να πάρεις τη γνώμη του.

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nini84 είπε:

Να είσαι καλά Κερασάκι!!! Κι εγώ αυτό περιμένω, να τελειώσουμε με όλα αυτά και να αρχίζουμε και πάλι!!!

Να πας κι εσυ για τον πολύποδα να μην το αμελεις, όχι γιατί είναι κάτι πολύ σοβαρό αλλά είναι καλό να το παρακολουθείς και να ξέρεις τι γίνεται. Να ενημερώσεις και τον γιατρό σου ότι θελετε να αρχίσετε προσπάθειες, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, για να πάρεις τη γνώμη του.

Ολα θα πανε τελεια θα το δεις! :) ναι πρεπει να παω γιατι με τα διαφορα που εγιναν το εχω αμελησει κατι μηνες και πρεπει να το παρακολουθησω παλι να.δω τι γινεται...!

Να σου πω την αληθεια δεν ειχα σκοπο να ενημερωσω τον γιατρο γι αυτο..αλλα ισως χρειαζεται να παρω και την γνωμη του..


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια  μου πετρωσε πάλι η κοιλιά μου. Το έπαθα προχθές άλλη μια φορά σε φάση που ήμουν σφιγμενη.  Από τόσο νωρίς? ? Ευτυχως που θα πάω σήμερα να με δει και θα την ρωτήσω.  Ελπίζω να μου δώσει κανένα μαγνήσιο.  Ουφ..

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κερασακι μου γλυκακι!!με το καλο να ερθει το σπορακι σας!βρε εισαι μικρουλα!θα δεις θα ερθει συντομα!και αβιαστα!

Τονακι μου γραψε γραψε αποριες και ρωταααα τα παντα!!!!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, moutzoura2016 είπε:

Κερασακι μου γλυκακι!!με το καλο να ερθει το σπορακι σας!βρε εισαι μικρουλα!θα δεις θα ερθει συντομα!και αβιαστα!

Τονακι μου γραψε γραψε αποριες και ρωταααα τα παντα!!!!

Αγάπη έχω προβληματιστει. Διάβασα ότι προκαλείται από συσπάσεις κι έχω φοβηθεί λίγο.  Επίσης δεν ξέρω αν φταίω εγώ σε κάτι. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Τονι@ είπε:
5 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

Κερασακι μου γλυκακι!!με το καλο να ερθει το σπορακι σας!βρε εισαι μικρουλα!θα δεις θα ερθει συντομα!και αβιαστα!

Τονακι μου γραψε γραψε αποριες και ρωταααα τα παντα!!!!

Μουτζουρα μου ειμαι λιγο μικρη αλλα το θελουμε τοσο πολυ!!!!μακαρι ολες να εχουμε θετικα αποτελεσματα συντομα!!

Τονι μου μην αγχωνεσαι...αφου θα πας στην γιατρο το απογευμα ρωτησε τα παντα...οοο,τι απορια εχεις..να σου φυγει καθε φοβος και αγχος!


sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Μυρτουλιτα συγχαρητηρια....περιμενουμε χοριακη.με το καλο το μωρακι σου...κερασακι τελεια υπογραφη.να δεις τον πολυποδα ομως.τονακι περιμενω νεα σου.νινι παρε τηλ.αντε να μη τους ξεχε....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...