Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 minutes ago, Myrtoulita είπε:

@Τονι@ μου εγω εχω γιατρο παρασκευη πρωι!!! θα σας ενημερωσω εννοειται!!!

Α κοριτσάκι μου μπερδεύτηκα!  Αντε θα περιμένουμε με χαρά! !

 

23 minutes ago, Rena87 είπε:

Πόσο δυνατή ψυχή είσαι ρε καρδούλα μου!! Πολύ σε χαίρομαι!! Και είμαι σύμφωνη με αυτό που θες! Να το κάνεις...είναι πολύ σπουδαίο όπως το σκέφτεσαι κ μπράβο σου!! Ευτυχώς το 20 λεπτά δεν είναι κ πολύ μεγάλη απόσταση!! Οπότε φρόντισε από ωρα να το ψάξεις....να πάρεις όλες τις πληροφορίες..Να βρεις τους κατάλληλους και να γεννήσεις όπως το ονειρευεσαι!!  Στο εύχομαι!! Τι ωραία που ένιωσε κ ο μπαμπάς την κόρη!! ❤❤

Σε ευχαριστώ Ρενακι μου. Μακάρι να τα καταφέρω! !

9 minutes ago, vikib είπε:

Τονια μου καλη αποσταση.νομιζω αναλαμβανουν απο το ευτοκια.εχω διαβασει αρκετες ιστοριες στο parents,ψαξε κ κει

Βικακι μου σε ευχαριστώ πολύ. Θα το ψάξω.  

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κοριτσια!!!τι κάνετε;;πως ειστε;

Εμεις εκει που είπαμε οτι φτιάξαμε πρόγραμμα το βραδυ....να παλι το ξενύχτι.....πολυ αυπνια...

Θέλει παιχνίδια μεσα στα μεσανυχτα το μπουμπουκακι μου!!με τρελενει ο μπομπιρας...

Συνεχιζω τον αποκλειστικο θηλασμο και ηδη κανω τραπεζα για τον Ιουνιο που επιστρεφω στη δουλεια..

Ζοζεφινακι μου καλη αρχη στη δουλιτσα σου!!πολυ ομορφα που τον κρατάνε οι παππουδες και πανω απ'ολα τους εμπιστεύεσαι!!

Τονια με το καλο η κορούλα σου!!

Ιοιο μου τι κανεις;;

Εβελινακι εισαι καλα;πως παει η εγκυμοσύνη;;

Μαρτακοοο μου πως ειστε;

τα φιλια μου σε ολες!!καλο βραδυ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου γλυκα!

Τονακι μου πως εισαι?ειχες ηρεμο βραδυ?πως νιωθεις?

Νινακι μου γλυκο καλημερα!παλι συννεφια σημερα και εδω!

Πουλακι,Εβελινακι,Σιτακι ,Μαρακι που εισαι βρε?Ιοιο μου καλημερα,Μυρτουλιτα,Κερασακι,Ζοζεφινακι γλυκο φιλι!

μαιρουλα τζεινακι μαμυ πως ειστε?τι κανουν τα σπορακια?

φιλια πολλα σε οσες ξεχνω!!!

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια θέλω να σας εμπιστευτώ κάτι και να μου πείτε τη γνώμη σας γιατί εχθές ξαναπροεκυψε το θέμα . Θέλω πάρα πολύ να γεννήσωστο σπίτι μου.  Δεν φοβάμαι μήπως πονέσω ούτε ότι κάτι θα πάει στραβά.  Αυτό που φοβάμαι είναι ότι δεν θα βρω τους ανθρώπους που θα στηρίξουν αυτή την επιλογή μου.  Ο άντρας μου όταν του το είπα μου είπε ότι θα  ένιωθε περισσότερη ασφάλεια και για μένα και για το μωρό αν ήμασταν στο.μαιευτήριο.  εχθές όμως που του είπα ότι εύχομαι να μην προλάβουμε να φτάσουμε και να γεννήσω στο αυτοκίνητο κατάλαβε ότι είναι σημαντικό για μένα και το εννοώ και μου είπε να το συζητήσουμε με τη γιατρό.  Δεν φοβάμαι να της το πω. Είναι ακομπλεξαριστος άνθρωπος.  Αλλά αν εκείνη δεν αναλαμβάνει κάτι τέτοιο δεν ξέρω αν μπορώ σε αυτή την φάση να αλλάξω γιατρό 

Τόνια μου, να επιλέξεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις πιο άνετα. Τον καταλαβαίνω τον άντρα σου.  Κι εγώ θα φοβόμουν. Θα έχεις τη δυνατότητα να κάνεις επισκληριδιο στο σπίτι; Σε κπ μαιευτήρια έχει αίθουσα τοκετός στο σπίτι. Είναι κοντά το σπίτι στο μαιευτήριο, αλλά αν υπάρχει επιπλοκή μου φαίνονται πολλά τα είκοσι λεπτά.  

11 hours ago, Τονι@ είπε:

Βικακι μου εννοείται ότι δεν αποκλείω τη συμβατική λύση αν χρειαστεί.  Αλλά θα ήθελα να το αποφύγω.  Θεωρώ ότι γενικά υπάρχει αρκετή humiliation χωρίς λόγο και σεβασμό.  Το μαιευτήριο είναι 15 με 20 λεπτά από το σπίτι μου.  Δεν ξέρω αν είναι κοντά ή μακριά.  Για το ευτοκια έχω διαβάσει λίγο αλλά δεν θυμάμαι αν αναλαμβάνουν και τοκετους εκτός των εγκαταστασεων τους. Θα το ψάξω όμως.  Θεωρώ υπέροχο η μαμά και το μωρό να έχουν τον χρόνο τους και να μην παρεμβαίνουν ξένοι σε αυτό απλά για να κάνουν "τη δουλεια τους." Όλα αυτό με την προυποθεση βέβαια ότι δεν υπάρχει κάποιος ορατός κίνδυνος. 

Αν σκέφτεσαι ότι θα είναι άβολα στο μαιευτήριο, δες το ενδεχόμενο να κάνεις πλάνο τοκετού και να έχεις μαζί σου δική σου μαία, ώστε να μην σε κοιτάζει ο κάθε άσχετος, αλλά μόνο η μαία σου. 

Μουτζούρα μου, πόσο χαίρομαι που βρήκες το γιατρό σου!  Ελπίζω να μην έρθει και να μην χρειαστεί τίποτα! 

Ρένα μου, μπουγαρίνι μου! Τί κάνεις; 

Ζάμια μου, το αγόρι είναι βραδινός τύπος ;) Είναι μικρός ακόμα για πρόγραμμα,  θα πηγαίνει μια έτσι μια αλλιώς.  Μπράβο για τον αποκλειστικό θηλασμό και μπράβο που ξεκινάς τράπεζα.  Δουλεύεις πολλές ώρες;

Κορίτσια μου, φιλιά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ σχεδόν τα ίδια σήμερα.  Δεν πονάνε τόσο πολύ τα κόκαλα μου αλλά έχω ακόμα δέκατα, λαιμό, βήχα και μύτη. 

42 minutes ago, Ioio είπε:

Τόνια μου, να επιλέξεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις πιο άνετα. Τον καταλαβαίνω τον άντρα σου.  Κι εγώ θα φοβόμουν. Θα έχεις τη δυνατότητα να κάνεις επισκληριδιο στο σπίτι; Σε κπ μαιευτήρια έχει αίθουσα τοκετός στο σπίτι. Είναι κοντά το σπίτι στο μαιευτήριο, αλλά αν υπάρχει επιπλοκή μου φαίνονται πολλά τα είκοσι λεπτά.  

Αν σκέφτεσαι ότι θα είναι άβολα στο μαιευτήριο, δες το ενδεχόμενο να κάνεις πλάνο τοκετού και να έχεις μαζί σου δική σου μαία, ώστε να μην σε κοιτάζει ο κάθε άσχετος, αλλά μόνο η μαία σου. 

Μουτζούρα μου, πόσο χαίρομαι που βρήκες το γιατρό σου!  Ελπίζω να μην έρθει και να μην χρειαστεί τίποτα! 

Ρένα μου, μπουγαρίνι μου! Τί κάνεις; 

Ζάμια μου, το αγόρι είναι βραδινός τύπος ;) Είναι μικρός ακόμα για πρόγραμμα,  θα πηγαίνει μια έτσι μια αλλιώς.  Μπράβο για τον αποκλειστικό θηλασμό και μπράβο που ξεκινάς τράπεζα.  Δουλεύεις πολλές ώρες;

Κορίτσια μου, φιλιά σε όλες! 

Ioio μου σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.  Θα το κοιτάξω κι αυτό.  Είναι χρήσιμη η οποιαδήποτε πληροφορία.  ☺

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Myrtoulita είπε:

καλημερα κοριτσιααα!!! τι κανετε;;; εγω απο σημερα αδειουλα κ ξεκουραση μεχρι την Τριτη!!! 

Καλημέρα Μυρτουλα.  Ωραία μια χαρά.  Να ξεκουραστείςόμως τώρα.  Μην πιάσεις να κάνεις δουλειές κλπ. Κι αύριο θα δεις και το σπορακι σου. Πόσο είσαι τώρα? 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ σχεδόν τα ίδια σήμερα.  Δεν πονάνε τόσο πολύ τα κόκαλα μου αλλά έχω ακόμα δέκατα, λαιμό, βήχα και μύτη. 

Ioio μου σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.  Θα το κοιτάξω κι αυτό.  Είναι χρήσιμη η οποιαδήποτε πληροφορία.  ☺

καλημερα μανουλα ομορφη!θα μπορεσεις να κατσεις και σημερα απο τη δουλεια?

11 minutes ago, Myrtoulita είπε:

καλημερα κοριτσιααα!!! τι κανετε;;; εγω απο σημερα αδειουλα κ ξεκουραση μεχρι την Τριτη!!! 

καλημερα Μυρτουλα ....να ευχαριστηθεις την αδεια σου και αυριο με το καλο να δεις το σπορακι!θα περιμενουμε νεακια!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλημερα μανουλα ομορφη!θα μπορεσεις να κατσεις και σημερα απο τη δουλεια?

καλημερα Μυρτουλα ....να ευχαριστηθεις την αδεια σου και αυριο με το καλο να δεις το σπορακι!θα περιμενουμε νεακια!

Καλημέρα Μουτζουρα μου. Σίγουρα δεν θα δουλέψω όλη μέρα.  Αν χρειαστεί μπορεί να πάω για κανένα δυωρο ανάλογα πως θα είμαι πιο μετά.  Τώρα έχω λυσσαξει στο φτερνισμα και το βήχα πάντως. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Myrtoulita είπε:

ειμαι 4 εβδομαδων και 4 ημερων απ'οτι ειδα σε μια εφαρμογη!!! 

οχι δεν κανω πολλα πραγματα!!! ερχεται η μαμα μου και με βοηθαει στις δουλιτσες!!!

Α είσαι πολύ λίγο αγάπη.  Μάλλον μόνο σάκο θα δείτε αύριο.  Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Όλα θα πάνε καλά και όλα θα τα δείτε σιγά σιγά 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω...αλλα οταν τον πηρα να του πω οτι ειμαι εγκυουλα μου ειπε να παω για να δουμε το ενδομητριο και σακο λογικα...τωρα για σπορακι δεν ξερω...και μετα μου ειπε οτι θα ξαναπαω για να ακουσουμε καρδουλα και να κανω τις προγεννετικες εξετασεις!!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Myrtoulita είπε:

ναι το ξερω...αλλα οταν τον πηρα να του πω οτι ειμαι εγκυουλα μου ειπε να παω για να δουμε το ενδομητριο και σακο λογικα...τωρα για σπορακι δεν ξερω...και μετα μου ειπε οτι θα ξαναπαω για να ακουσουμε καρδουλα και να κανω τις προγεννετικες εξετασεις!!!

Λογικό είναι και σημαντικο να επιβεβαιώσεις το ενδομητριο.  Εγώ όταν πήγα 5w3d είδαμε μόνο σάκο και θυμάμαι ότι έλεγα παντού ότι είναι η πιο όμορφη φουσκιτσα που είχα δει.  Κάθε τι που θα έχει να κάνει με το μωρό σου θα είναι σημαντικό για σένα. 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...