Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

αχ βρε Τονια μου...περαστικα σου!!! να ακουσεις ο,τι σου πει η γυναικολογος σου!!! μην ανυσηχεις...ξερω κοπελα που παθαινε ουρολοιμωξεις ειχε παρει αρκετες αντιβιωσεις και γεννησε μια υγιεστατη μπουμπου!!! κι επισης ξερω κι αλλες κοπελες που για διαφορους λογους επρεπε να παρουν στην εγκυμοσυνη καποιο φαρμακο και δεν επαθαν απολυτως τιποτα τα νινακια τους!!! παρ'ολα αυτα ευχομαι να σου περασει με το ντεπονακι και μην χρειαστει να παρεις κατι αλλο!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μου παλι τα μισα διαβασα.το παλιοκινητο μου κανει νουμερα.τονια περαστικα κουκλιτσα μου μην αγχωνεσαι πουλακι μου.κερασακι συλληπητηρια.μυρτω αυριο η πρωτη συναντηση μετον ερωτα....χαρουμενουλα κ εδω ο καιρος χαλια.ευτυχως ειχαμε παρεα γιατι δεν θα αντεχε μεσα μονος ο μικρος.φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κερασάκι είμαι φιλόλογος και κάνω ιδιαίτερα. 

Τονάκι μου περαστικά σου!!! Πώς είσαι τώρα μετά το ντεπόν;; Έπεσε ο πυρετός;;; Τονάκι μου επειδή το είχα συζητήσει με τη γυναικολόγο μου μια φορά για φαρμακα και αντιβιώσεις συην εγκυμοσύνη να ξέρεις ότι καποιες αντιβιώσεις είναι εντελώς άφοβες. Τουλάχιστον έτσι μου είχε πει εμένα. Ωστόσο προσπαθησε να ξεκουραστεις και να αναρρωσεις. Ευχομαι να μην χρειαστεί να πάρεις κάτι αλλο.

Σαμμερακι μου!!! Τι κανεις;;;κι εδω βρεχει αλλα οχι πολυ. Ριχνει λιγο λιγο. 

Χαρούμενη μανούλα πώς είσαι;;; Αδιαθετησες;;; 

Μυρτουλα αυριο θα περιμενουμε τα δικα σου νεα!!!

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nini84 είπε:

Κερασάκι είμαι φιλόλογος και κάνω ιδιαίτερα. 

Τονάκι μου περαστικά σου!!! Πώς είσαι τώρα μετά το ντεπόν;; Έπεσε ο πυρετός;;; Τονάκι μου επειδή το είχα συζητήσει με τη γυναικολόγο μου μια φορά για φαρμακα και αντιβιώσεις συην εγκυμοσύνη να ξέρεις ότι καποιες αντιβιώσεις είναι εντελώς άφοβες. Τουλάχιστον έτσι μου είχε πει εμένα. Ωστόσο προσπαθησε να ξεκουραστεις και να αναρρωσεις. Ευχομαι να μην χρειαστεί να πάρεις κάτι αλλο.

Σαμμερακι μου!!! Τι κανεις;;;κι εδω βρεχει αλλα οχι πολυ. Ριχνει λιγο λιγο. 

Χαρούμενη μανούλα πώς είσαι;;; Αδιαθετησες;;; 

Μυρτουλα αυριο θα περιμενουμε τα δικα σου νεα!!!

Χάλια είμαι.  Είχε πέσει για 3 ώρες στο 37.3 και τώρα έφτασε πάλι 38.3. Πήρα ντεπον τώρα. Ελπίζω να περάσει.  Τι να πω. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ioio είπε:

Τόνια μου, να επιλέξεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις πιο άνετα. Τον καταλαβαίνω τον άντρα σου.  Κι εγώ θα φοβόμουν. Θα έχεις τη δυνατότητα να κάνεις επισκληριδιο στο σπίτι; Σε κπ μαιευτήρια έχει αίθουσα τοκετός στο σπίτι. Είναι κοντά το σπίτι στο μαιευτήριο, αλλά αν υπάρχει επιπλοκή μου φαίνονται πολλά τα είκοσι λεπτά.  

Αν σκέφτεσαι ότι θα είναι άβολα στο μαιευτήριο, δες το ενδεχόμενο να κάνεις πλάνο τοκετού και να έχεις μαζί σου δική σου μαία, ώστε να μην σε κοιτάζει ο κάθε άσχετος, αλλά μόνο η μαία σου. 

Μουτζούρα μου, πόσο χαίρομαι που βρήκες το γιατρό σου!  Ελπίζω να μην έρθει και να μην χρειαστεί τίποτα! 

Ρένα μου, μπουγαρίνι μου! Τί κάνεις; 

Ζάμια μου, το αγόρι είναι βραδινός τύπος ;) Είναι μικρός ακόμα για πρόγραμμα,  θα πηγαίνει μια έτσι μια αλλιώς.  Μπράβο για τον αποκλειστικό θηλασμό και μπράβο που ξεκινάς τράπεζα.  Δουλεύεις πολλές ώρες;

Κορίτσια μου, φιλιά σε όλες! 

Ιοιο μου εσεις τι κάνετε;;συνεχίζεις τον θηλασμο;

Οντως μια ετσι..μια αλλιως ειναι..

Σημερα καναμε εμβολιο..αντε να δουμε πως θα παει η βραδια...

Θα ξεκινησω τον ιουνιο την δουλειά..απλα αρχιζω απο τωρα και κανω τραπεζα....θα ήθελα να προσοαθησω να κρατησω τον θηλασμο πρωι & βραδυ...δε ξερω βεβαια αν ειναι εφικτό αυτο...θα δείξει...

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 minutes ago, Τονι@ said:

Χάλια είμαι.  Είχε πέσει για 3 ώρες στο 37.3 και τώρα έφτασε πάλι 38.3. Πήρα ντεπον τώρα. Ελπίζω να περάσει.  Τι να πω. .

Κάνε υπομονή Τόνισ μου. Θα πέσει πάλι με το ντεπόν. Βάλε και καμία πετσετούλα βρεγμένη στο μέτωπό σου, μπορεί να βοηθήσει να νιώσεις καλύτερα.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nini84 είπε:

Κάνε υπομονή Τόνισ μου. Θα πέσει πάλι με το ντεπόν. Βάλε και καμία πετσετούλα βρεγμένη στο μέτωπό σου, μπορεί να βοηθήσει να νιώσεις καλύτερα.

Περιμένω τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά να βοηθήσει λίγο γιατί όλη μέρα μόνη μου είμαι. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ γεια σας κοριτσια με τον καιρο ειχε χαλασει το ιντερνετ και με πεταγε εξω.....!!!!! τονια μου μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε το ντεπον ειναι τελειος ακινδυνο να ξερεις αντιβιωση και εγω ειχα παρει στην εγκυμοσυνη μετα το πρωτο τριμηνο και ολα καλα ειναι καποιες αντιβιωσεις που ενδεικνυνται στην εγκυμοσυνη μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε...!!!!! νινι οχι δεν αδιαθετισα ακομα και ειμαι πρησμενη σαν το μπαλονι αστα αστα ατιμες ορμονες....!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, xaroumenh mama said:

αχ γεια σας κοριτσια με τον καιρο ειχε χαλασει το ιντερνετ και με πεταγε εξω.....!!!!! τονια μου μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε το ντεπον ειναι τελειος ακινδυνο να ξερεις αντιβιωση και εγω ειχα παρει στην εγκυμοσυνη μετα το πρωτο τριμηνο και ολα καλα ειναι καποιες αντιβιωσεις που ενδεικνυνται στην εγκυμοσυνη μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε...!!!!! νινι οχι δεν αδιαθετισα ακομα και ειμαι πρησμενη σαν το μπαλονι αστα αστα ατιμες ορμονες....!!!!!!

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι χαρούμενη μανούλα;;


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


29 μερα ειμαι σημερα δεν ειναι πολλες οι μερες εχει τυχει να αδιαθετησω και 32 μερα αλα ειμαι πολυ πρησμενη.. μπορει να εγινε κανενα κυστικο ωαριο παλι ή να μην εφυγε το προηγουμενο και γιαυτο το λογο να γινεται ολο αυτο....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τονακι μου ψυχουλα μου πως είσαι;;; φφφ ατιμη ιωση! Θα το ελεγξεις με ντεπον! Μην ανησυχεις! Σου.κάνω μια σφιχτή αγκαλιά❤

 

Κερασάκι λυπάμαι για.την απώλεια! Ζωη σε σας!

Μυρτουλιτα θα.περιμένουμε τα νεανία σας αύριο!❤

Χαρούμενομανουλα από δεύτερα αν δεν..πάνε στο γιατρό να κανεις εναν υπέρηχο!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Τόνια μου, περαστικά και από εμένα! 

Ζάμια μου, θηλάζουμε φουλ ακόμα! Τρώει και τρία γεύματα, προσπαθώ να εισάγω κι ένα σνακ.  Το φαγητό της πάει όπως ο ύπνος, μια έτσι μια γιουβέτσι.  

Όταν θα ξεκινήσει τροφές ο μπέμπης, μάθε του να πίνει νερό από ποτήρι,  ώστε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να σταματήσει το μπιμπερό.  Το στήθος μετά από τόσους μήνες θα προσαρμοστεί σε διαφορετική ζήτηση.  Να μην σου πάθει σύγχυση θηλών πρέπει να πρισέξεις.

Κερασάκι,  ζωή σε σας...

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες μου ομορφες!επιτελους παρασκευη!!!

Τονια μου πως εισαι?πως ξημερωθηκες αγαπη μου?σε εχω εννοια!η μικρη μας εκανε ναζακια?

Νινακι μου καλημερα!Ιοιο μου η μικρουλα ακομα αγαπαει το γαλα της μαμας κ ολη τη διαδικασια και το δεσιμο!

χαρουμενομανουλα μηπως εμφανιστηκε να ηρεμησεις?

Μυρτουλιτα να εχεις υπεροχα νεα απο το σπορακι σου!αναμενουμε

Κερασακι καλημερα!

Τζεινακι,Μαιρουλι ,Μαμυ τι κανετε?

Σιτακι μου και Μαρακι να μας γραφετε!!!

το Αμποτακι το εχω εννοια!δεν εχει μπει καθολου!

Εβελινακι φιλι στην μπουκιτσα και στην κοιλιτσα!

Πουλακι μου φιλι στον παιδαρο μας που κλωτσα και κανει τουμπιτσες!

Τζο μου μια γλυκια καλημερα!

Μαρτακο ελπιζω να ειστε ολοι καλυτερα!μπες βαιμπερ να μας πεις!

σας φιλω ολες γλυκα!

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλημερα κοριτσαρες μου ομορφες!επιτελους παρασκευη!!!

Τονια μου πως εισαι?πως ξημερωθηκες αγαπη μου?σε εχω εννοια!η μικρη μας εκανε ναζακια?

Νινακι μου καλημερα!Ιοιο μου η μικρουλα ακομα αγαπαει το γαλα της μαμας κ ολη τη διαδικασια και το δεσιμο!

χαρουμενομανουλα μηπως εμφανιστηκε να ηρεμησεις?

Μυρτουλιτα να εχεις υπεροχα νεα απο το σπορακι σου!αναμενουμε

Κερασακι καλημερα!

Τζεινακι,Μαιρουλι ,Μαμυ τι κανετε?

Σιτακι μου και Μαρακι να μας γραφετε!!!

το Αμποτακι το εχω εννοια!δεν εχει μπει καθολου!

Εβελινακι φιλι στην μπουκιτσα και στην κοιλιτσα!

Πουλακι μου φιλι στον παιδαρο μας που κλωτσα και κανει τουμπιτσες!

Τζο μου μια γλυκια καλημερα!

Μαρτακο ελπιζω να ειστε ολοι καλυτερα!μπες βαιμπερ να μας πεις!

σας φιλω ολες γλυκα!

Καλημέρα, Μουτζούρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...