Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , λουπιτα είπε:

της home test παιρνω κάθε μηνα.απλα αυτο ν δεν πήρα καθόλου.καθε μηνα η περίοδος μου έρχεται ανάμεσα στις εξής ημερομηνίες. είτε 19 20 21. μια φορά στα 3 χρόνια ήρθε και στις 22. κυκλος 30 με 32 ημέρες εχω. οωρηξια κανω 17 18 η 19 ημέρα. ποιος ξέρει τι γίνεται αυτο ν τον μήνα! θα περιμένω δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.απλα πρωί πρωί πηρα ενα αρνητικοτατο clear blue.

ησουν πανω απο το clear blue συνεχεια?κατι τετοια να τα προσεχετε γτ εχουμε δυο φορες που ενω  εξαφανιστηκε ο σταυρος στο  τεστ μετα απο ενα λεπτο εξαφανιστηκε..κι αν δεν ηταν τα κοριτσια απο πανω απο το τεστ δεν θα το βλεπαν..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

ησουν πανω απο το clear blue συνεχεια?κατι τετοια να τα προσεχετε γτ εχουμε δυο φορες που ενω  εξαφανιστηκε ο σταυρος στο  τεστ μετα απο ενα λεπτο εξαφανιστηκε..κι αν δεν ηταν τα κοριτσια απο πανω απο το τεστ δεν θα το βλεπαν..

σπιτι διαβάζω σε ξενα sites καμια δεν προτιμά τεστ με μπλε γραμμή.γιατι αχνοφαίνεται η μπάρα που είναι το αντιδραστηριο και το νομίζουν για αχνό θετικό.αυτο έπαθα τον προηγούμενο μήνα εγω εγώ με το ιδιο τεστ.το συγκεκριμένο σημερα εκανε πάλι το ίδιο 10 λεπτά εγοτερα βάζοντας το στην σκιά και όχι στο φως.στο φως ήταν κάτασπρο.γιαυτο θα πάρω από το εξωτερικό τεστ με ροζ γραμμή .Είναι ακομα πιο φθηνά στικακια απο την home test και ακόμα πιο ευαίσθητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , λουπιτα είπε:

σπιτι διαβάζω σε ξενα sites καμια δεν προτιμά τεστ με μπλε γραμμή.γιατι αχνοφαίνεται η μπάρα που είναι το αντιδραστηριο και το νομίζουν για αχνό θετικό.αυτο έπαθα τον προηγούμενο μήνα εγω εγώ με το ιδιο τεστ.το συγκεκριμένο σημερα εκανε πάλι το ίδιο 10 λεπτά εγοτερα βάζοντας το στην σκιά και όχι στο φως.στο φως ήταν κάτασπρο.γιαυτο θα πάρω από το εξωτερικό τεστ με ροζ γραμμή .Είναι ακομα πιο φθηνά στικακια απο την home test και ακόμα πιο ευαίσθητα.

Εψαξα κ γω στο amazon εχει πολυ οικονομικα πακετα με τετοια τεστακια αλλα δεν εχω καταληξει ακομα. Καποια δεν στελνονται κ ελλαδα.....


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elma86 είπε:

 

Να είσαι καλά!εχει τύχει 2-3 φορές να έχω νιώσει σαν αναγούλα και εμετό αλλά κατά κυριο λόγο έχω σαν κραμπεςσ στο στομάχι οχι καούρα και κόμπο στο λαιμό μόνο. Μετά από πόσο καιρό είναι καλό να ψαχτώ?

Δεν είναι ΓΟΠ αυτό νομίζω.  Κυκλοφορεί και η γνωστή ίωση για 3η συνεχόμενη χρονιά με εμετούς και γαστρεντερίτιδες.  Ίσως και να'ναι κάτι τυχαίο.  Μπορεί και συμπτώματα εγκυμοσύνης.  Όπως και να'χει δώσε λίγο χρόνο ! 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MelinaFo είπε:

Εψαξα κ γω στο amazon εχει πολυ οικονομικα πακετα με τετοια τεστακια αλλα δεν εχω καταληξει ακομα. Καποια δεν στελνονται κ ελλαδα.....

ναι καποια δεν στελνονται Ελλάδα το ξέρω.εχει και στο e bay. Έχει και αλλα sites .Ούτε εγώ έχω καταλήξει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε για την εμφύτευση γιατί διάβαζα πολλές σελίδες μαζεμένες. Όπως είπε η @orianna η εμφύτευση συμβαίνει σε μεγάλο ποσοστό 6η-12η μέρα. Υπάρχουν ωστόσο μικρότερα ποσοστά από 3η έως 5η μέρα καθώς και 13η-14η μέρα. Είναι σπάνιο δηλαδή αλλά.συμβαινει. Το διάβαζα χτες σε ένα ξένο σάιτ, αν το ξαναβρώ θα το ποσταρω. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Οτι κανω ανωορ.κύκλους. κ εγω υπολογίζω οτι 4 κύκλοι το χρόνο είναι ανωορ.απλα ειχα την ελπίδα αν γινοταν ωορ.τώρα μπορει κ να το πιαναμε το σπορακι αφου εφυγε κ το μικροβιο.τώρα θα παμε για προκληση κ φοβαμαι...τους προηγουμενους 3 κυκλους ειχα κανει ωορ.τωρα βρηκε να μη γινει!

 

Έχω φίλη σαν την περίπτωσή σου. Δεν έκανε παραπάνω από έξι-εφτα φορές το χρόνο ωορρηξία. Ο γιατρός της της έλεγε ότι έτσι είναι φτιαγμένη και δεν χρειάζεται να κάνει τιποτα. Βέβαια ήταν τυχερή και με μια επαφή (χωρίς να ξέρει καν αν είναι γόνιμη μερα) έμεινε έγκυος. 

Μην φοβάσαι την πρόκληση. Απλώς θα επιταχυνθεί το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δοκίμασε την έστω για ένα κύκλο και βλέπεις και αποφασίζεις αναλόγως. Σπέρμα έχετε τσεκάρει; δεν θυμαμαι; Αν όχι, είμαι της άποψης να το δείτε και αυτό πριν την πρόκληση. 

Κορίτσια βρήκα τα ποσοστά σε ότι αφορά την ημέρα εμφυτευσης. Όπως φαίνεται 8η με 11η μέρα ειναι οι μεγαλύτερες πιθανότητες. Μπορεί όμως να συμβεί και νωρίτερα και αργότερα. 

  • 3-5 days: 0.7%;
  • 6th day: 1.4%;
  • 7th day: 5.6%;
  • 8th day: 18.06%;
  • 9th day: 36.9%;
  • 10th day: 27.8%;
  • 11th day: 7%;
  • 12th day: 2.8%.
  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

αυτο που επαθες ηταν οτι την παρασκευη το βραδυ το τεστ να μεν ειχε σκουρα γραμμη αλλα οχι οσο θα επρεπε...οποτε  το σαββατο ηταν το θετικο σου τεστ και σημερα ειναι η δευτερη μερα που βγαινει θετικο τεστ και ειναι φυσιολογικο..η ορμονη αυριο θα πρεπει να πεσει γι αυτο κανε ενα ακομα αυριο να το σιγουρεψεις οτι επεσε..η ωορρηξια σου πιθανον να γινει σημερα οποτε συνεχισε με επαφες..

Αυτό κάνω αγάπη από Παρασκευή κάθε βράδυ έχω επαφή όχι ότι με χαλάει γιατί έχω πολύ όρεξη!!!ως την Δευτέρα έτσι θα το πάω μέτα να τον ξεκουράσω μια μέρα τον σύζυγό :-D

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , anemoni1989 είπε:

@Farmakotriftena μου βραστα... Τωρα μολις εφαγα 2 μπουκιτσες κοτόπουλο με πατατες και αμεσως τ στομαχι μ χαλασε.... Πιο καλα νηστικια μ φαινεται.... Πφφφ

 

εσυ ανεμωνη μου πρεπει να εχεις και πολυ ευαισθητο στομαχι...γιατι θυμαμαι και τοτε που δεν ησουν εγκυος ειχες αναγουλες εμετους και δεν μπορουσες να φας...δες το θετικα ομως..μ αυτον τον τροπο δεν θα παρεις και κιλα αφου φοβασαι να μην χαλασει και το σωμα σου..

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , alina80 είπε:

Έχω φίλη σαν την περίπτωσή σου. Δεν έκανε παραπάνω από έξι-εφτα φορές το χρόνο ωορρηξία. Ο γιατρός της της έλεγε ότι έτσι είναι φτιαγμένη και δεν χρειάζεται να κάνει τιποτα. Βέβαια ήταν τυχερή και με μια επαφή (χωρίς να ξέρει καν αν είναι γόνιμη μερα) έμεινε έγκυος. 

Μην φοβάσαι την πρόκληση. Απλώς θα επιταχυνθεί το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δοκίμασε την έστω για ένα κύκλο και βλέπεις και αποφασίζεις αναλόγως. Σπέρμα έχετε τσεκάρει; δεν θυμαμαι; Αν όχι, είμαι της άποψης να το δείτε και αυτό πριν την πρόκληση. 

Κορίτσια βρήκα τα ποσοστά σε ότι αφορά την ημέρα εμφυτευσης. Όπως φαίνεται 8η με 11η μέρα ειναι οι μεγαλύτερες πιθανότητες. Μπορεί όμως να συμβεί και νωρίτερα και αργότερα. 

  • 3-5 days: 0.7%;
  • 6th day: 1.4%;
  • 7th day: 5.6%;
  • 8th day: 18.06%;
  • 9th day: 36.9%;
  • 10th day: 27.8%;
  • 11th day: 7%;
  • 12th day: 2.8%.

Σε ευχαριστώ! Κ εγώ σε αυτη την κατηγορία είμαι με τη φίλη σου.κ ετσι εμεινα την πρωτη φορα.τώρα υπήρχε αλλος παραγοντας που εμποδιζε.κ τωρα που εφυγε (μικροβιο) δε μας βρισκεται αυγο! Τσεκαρισμένο κ το σπέρμα! Χασαμε κ κανα 8μηνο με αυτο μεχρι να πειστει ο προηγουμενος δοκτωρ για να καταλήξουμε οτι ειναι τελειο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , orianna είπε:

εσυ ανεμωνη μου πρεπει να εχεις και πολυ ευαισθητο στομαχι...γιατι θυμαμαι και τοτε που δεν ησουν εγκυος ειχες αναγουλες εμετους και δεν μπορουσες να φας...δες το θετικα ομως..μ αυτον τον τροπο δεν θα παρεις και κιλα αφου φοβασαι να μην χαλασει και το σωμα σου..

Παντως η αυξηση της προγεστερονης που ειναι κ η αιτια για τις λεγομενες ναυτιες συμβαινει συνηθως απο την 6η βδομαδα αν δεν κανω λαθος.

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , andrianni είπε:

Σε ευχαριστώ! Κ εγώ σε αυτη την κατηγορία είμαι με τη φίλη σου.κ ετσι εμεινα την πρωτη φορα.τώρα υπήρχε αλλος παραγοντας που εμποδιζε.κ τωρα που εφυγε (μικροβιο) δε μας βρισκεται αυγο! Τσεκαρισμένο κ το σπέρμα! Χασαμε κ κανα 8μηνο με αυτο μεχρι να πειστει ο προηγουμενος δοκτωρ για να καταλήξουμε οτι ειναι τελειο!

Οπότε κορίτσι μπορείς να αφήσεις αυτές τις ημέρες. Και να περιμένεις την επόμενη ωορρηξία. Αν θέλεις κάνεις και τεστακια -μην έχεις το άγχος του υπερήχου συνεχεια- και αφού λύσατε και τα υπόλοιπα θα ξαναμεινεις έγκυος. Αν θέλεις για πιο γρήγορα κάνεις και την πρόκληση. Οποία επιλογή σε κάνει εσένα να νιώθεις καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , orianna είπε:

εσυ ανεμωνη μου πρεπει να εχεις και πολυ ευαισθητο στομαχι...γιατι θυμαμαι και τοτε που δεν ησουν εγκυος ειχες αναγουλες εμετους και δεν μπορουσες να φας...δες το θετικα ομως..μ αυτον τον τροπο δεν θα παρεις και κιλα αφου φοβασαι να μην χαλασει και το σωμα σου..

Γενικα ναι,  εχω ευαισθητο στομαχι... Παντα και την πρώτη μέρα περιόδου ειχα ναυτιες... Τοτε μαλλον ιωση επαιζε ή λιγω κοψιματος των αντισυλληπτικων οι ορμόνες εκαναν παρτυ, οπως και τωρα... Τι να πω???? Να κανω αυριο και τη χοριακη,  να μιλησω με το γιατρο... Νομιζω μονο τοτε θα το χωνεψω... Ακομα ειμαι στο "αν οντως ειμαι εγκυος"....  Αχχαχαχαχχαχα


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

καλα αποτελεσματα σου ευχομαι αγαπη, επομενη ημερομηνια αναμονης ξερεις για να σε αλλαξω στο πινακακι μας?

Θα με βάλεις κ Εμενα; για 6/11 ευχαριστωωωω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...