Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Ani ani είπε:

καλημερα καλή μου! οντως εχει μεγαλη καθυστερηση.. αργοτερα ναι βλεπεις που θα πας ισως και στο Δημοσιο αν εχεις κουραγιο! προσωπικα παω στην γειτονια μ σε μια πολυ φιλικη κ εξυπηρετικη μικροβιολογο..αν σε βολευει να μου πεις. ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

@alina80 εδω εργασια κ χαρα :) παλι καλα που απο αυριο αλλαζει η βαρδια μ σε βραδινη γιατι το πρωινο ξυπνημα με τσακιζει..εσυ πως εισαι;;;;

Εργασία και χαρά κι εγώ. Δεν έχω θέμα με το πρωινό ξύπνημα. Έχω με τις Δευτέρες που ζορίζομαι να μαζέψω το μυαλό μου να δουλέψω.

@anemoni1989 Μία μεγάλη χοριακή - περιμένουμε τα αποτελέσματα.

@Papaki@ να κανεις τεστάκι μέχρι να το επιβεβαιώσεις. Και φουλ σεξ από σήμερα ε; Οι αμέσως προηγούμενες μέρες πριν την ωορρηξία είναι πιο αποτελεσματικές!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

12 ώρες πρίν, Vila είπε:

Γεια σας αγάπες μου!

@Ungry girl εγώ παίρνω τις pregnacare εδώ και 4 μήνες.. δε μου άλλαξαν τον κύκλο.. απλές βιταμινουλες είναι, απλά ξέρω ότι θέλουν γύρω στους 3 μήνες για να δράσουν. Κάνε τις εξετάσεις σου τώρα με το καλό και εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός μαζί με την @λουπιτα μας!

@andrianni μη στεναχωριέσαι..αν δε γίνει αυτές τις μέρες τον επόμενο μήνα θα κάνεις κανονικά! Όσο για τον βιοσυντονισμό έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά πράγματα! Έχω γνωστή με χασιμοτο που έμεινε έγκυος μετά από βιοσυντονισμό χωρίς να το καταλάβει!

@λουπιτα και @MelinaFo κι εγώ αυτά από το αμαζον παίρνω one step νομίζω λέγονται..30 ωορρηξίας και 5 εγκυμοσύνης γύρω στα 8-9 ευρώ και κάνουν 6 μέρες να έρθουν από Ευχαριστημένη είμαι και τα εγκυμοσύνης είναι 10mu.. δηλαδή πολύ ευαίσθητα.

@Δήμητρα1988 εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο μικρούλι δωράκι για τη γιορτή σου!!! Να κάνεις και πακέτο με την @anemoni1989 μας!

@Elma86 μαζί περιμένουμε!! :mad:

@Μαρθα Κ και τα δύο θετικα τεστ ήταν το ίδιο έντονα??

Καλημέρα Καλημέρα φθινοπωρινή! @anemoni1989 καλη χοριακη κοπελάρα μου! Έχουμε καμία για τεστακι σημερα? εμένα ακόμα περίοδος γιοκ! αν Την Βρείτε φέρτε την κορίτσια ! αν δεν την Βρείτε φέρτε μου ενα θετικό τεστακι χαχαχαχα! 

πρίν από 3 λεπτά , Papaki@ είπε:

@alina80 αν δω γραμμούλα γίνεται το επόμενο 24ωρο? 

μεχρ ι και 36 ώρες αγαπη. απο την ωρα που θα βγει θετικο .καλημεραααααα και Καλό βόλι να ευχηθώ χεχεχε! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!!κ γω απο εφαρμογες το Ημερολογιο μου εχω!!μια χαρα ειναι αλλα σε τοσους αστατους κυκλους που εχω εγω δε βοηθαει κ παρα πολυ...βασικα καμια εφαρμογη δε βοηθαει γτ πηγαινα τον ενα μηνα 29μερες κ τον επομενο 38...τι να σου κανει κ το ημερολογιο!

@andrianni ο κοσμος ποτε δε θα σου πει μια καλη κουβέντα...ειναι ικανοι αν μεινεις εγκυος να λενε μα καλα τι το ηθεκε τωρα το αλλο παιδι κ τετοια...οποτε μην ακους τι λενε...κ δευτερο να κανεις κατι αλλο θα λενε μετα..επισης καλο θα ηταν να σταματήσεις τις παρεες με ατομα που σε μειωνουν σαν ανθρωπο...οπως αυτοι π λες οτι δε σε υπολογίζουν επειδη εχεις ενα παιδι κ οχι δυο τρια...να μην ξαναβγείς μαζι τους..τετοιους ανθρώπους δεν τους χρειαζομαστε στη ζωη μας...εγω κ συγγενεις μου να ειναι καποιος αν νιωσω οτι η παρουσια του στη ζωη μου με ριχνει σαν ανθρωπο θα τον κανω περα χωρις πολλες σκέψεις...εχεις ηδη τον κοσμο που λεει πολλα μην εχεις κ γυρω σου τετοιους!

@Ani ani απογευματινη βαρδια ε??εγω ευτυχως επειδη ειναι δικο μας το μαγαζι προσαρμοζω το ωραριο μου...την προηγουμενη εβδομαδα δεν κατέβηκα απο αυτην θα ξεκινησω απλα θα κατεβαινω 11-14...

@anemoni1989 καλα αποτελεσματα!!οντως καθυστερει το κεντρο που πας..δε πειραζει ομως ολα καλα θα ειναι!

@Papaki@ αν ειναι θετικο τοτεστ σου ξεκινα επαφες απο σμρ κ για τις επομενες 3 μερες για να τις πετυχετε σίγουρα!

@λουπιτα ακομα τπτ ε?αστη μωρε να χαθει για λίγους μηνες δε πειραζει!!!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!!κ γω απο εφαρμογες το Ημερολογιο μου εχω!!μια χαρα ειναι αλλα σε τοσους αστατους κυκλους που εχω εγω δε βοηθαει κ παρα πολυ...βασικα καμια εφαρμογη δε βοηθαει γτ πηγαινα τον ενα μηνα 29μερες κ τον επομενο 38...τι να σου κανει κ το ημερολογιο!

@andrianni ο κοσμος ποτε δε θα σου πει μια καλη κουβέντα...ειναι ικανοι αν μεινεις εγκυος να λενε μα καλα τι το ηθεκε τωρα το αλλο παιδι κ τετοια...οποτε μην ακους τι λενε...κ δευτερο να κανεις κατι αλλο θα λενε μετα..επισης καλο θα ηταν να σταματήσεις τις παρεες με ατομα που σε μειωνουν σαν ανθρωπο...οπως αυτοι π λες οτι δε σε υπολογίζουν επειδη εχεις ενα παιδι κ οχι δυο τρια...να μην ξαναβγείς μαζι τους..τετοιους ανθρώπους δεν τους χρειαζομαστε στη ζωη μας...εγω κ συγγενεις μου να ειναι καποιος αν νιωσω οτι η παρουσια του στη ζωη μου με ριχνει σαν ανθρωπο θα τον κανω περα χωρις πολλες σκέψεις...εχεις ηδη τον κοσμο που λεει πολλα μην εχεις κ γυρω σου τετοιους!

@Ani ani απογευματινη βαρδια ε??εγω ευτυχως επειδη ειναι δικο μας το μαγαζι προσαρμοζω το ωραριο μου...την προηγουμενη εβδομαδα δεν κατέβηκα απο αυτην θα ξεκινησω απλα θα κατεβαινω 11-14...

@anemoni1989 καλα αποτελεσματα!!οντως καθυστερει το κεντρο που πας..δε πειραζει ομως ολα καλα θα ειναι!

@Papaki@ αν ειναι θετικο τοτεστ σου ξεκινα επαφες απο σμρ κ για τις επομενες 3 μερες για να τις πετυχετε σίγουρα!

@λουπιτα ακομα τπτ ε?αστη μωρε να χαθει για λίγους μηνες δε πειραζει!!!

αχ αυτυχια Ελενακι το δικο σου μαγαζι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Papaki@ είπε:

@alina80 αν δω γραμμούλα γίνεται το επόμενο 24ωρο? 

Οι οδηγίες της hometest λένε μόλις δεις θετικό μέσα σε 24-48 ώρες γίνεται η ωορρηξία. Αλλά η γραμμούλα πρέπει να είναι έντονη όπως η γραμμή ελέγχου. Η αχνή γραμμούλα σημαίνει αρνητικό. Εγώ λέω να ξεκινήσεις από σήμερα αφού νιώθεις συμπτώματα γιατί το σπέρμα ζει μέχρι και πέντε μέρες (σε πιο σπάνιες περιπτώσεις ακόμα και εφτά). Σίγουρα μόλις δεις θετικό οπωσδήποτε εκείνη την ημέρα και τις δύο επόμενες.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Οι οδηγίες της hometest λένε μόλις δεις θετικό μέσα σε 24-48 ώρες γίνεται η ωορρηξία. Αλλά η γραμμούλα πρέπει να είναι έντονη όπως η γραμμή ελέγχου. Η αχνή γραμμούλα σημαίνει αρνητικό. Εγώ λέω να ξεκινήσεις από σήμερα αφού νιώθεις συμπτώματα γιατί το σπέρμα ζει μέχρι και πέντε μέρες (σε πιο σπάνιες περιπτώσεις ακόμα και εφτά). Σίγουρα μόλις δεις θετικό οπωσδήποτε εκείνη την ημέρα και τις δύο επόμενες.

 

στο παρελθόν που τα έκανα δεν είχα δει ποτέ στο τεστ έντονη γραμμή, παίζει να μην είναι τόσο έντονη σε εμένα?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ani ani είπε:

αχ αυτυχια Ελενακι το δικο σου μαγαζι!!

μακαρι αλλα δεν το βλεπω. χθες πηρα αρνητικο τεστακι. @andrianni δεν ξέρω τι συζήτηση έχετε απλα απλά ενα θα σου πω κοπελάρα μου. οτι Δεν μας αρέσει το αλλάζουμε. είτε άνθρωποι είτε αντικείμενα ειτε συναισθήματα. Εάν τα ανεχόμαστε ενώ δεν μας αρέσουν φταίμε εμείς και μόνο. μην δικαιολογεις στο μυαλό σου πράγματα που βολεύουν τους άλλους αλλα εσενα. παράταμε λοιπόν ότι δεν μας αρέσει εκφράζοντας τα συναισθήματα μας και προχωράμε παρακατω.τα καλύτερα είναι δίπλα μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Papaki@ είπε:

στο παρελθόν που τα έκανα δεν είχα δει ποτέ στο τεστ έντονη γραμμή, παίζει να μην είναι τόσο έντονη σε εμένα?

Ναι παίζει και αυτό. Σύγκρινε γραμμούλες και συμπτώματα για να βγάλεις συμπέρασμα, έστω και στο περίπου (κάποια ίσως είναι έστω και λίγο πιο έντονη από τις άλλες). Και ένα παραπάνω να μην περιμένεις τη γραμμή για να αναλάβεις δράση έτσι; Κάνε τα τεστάκια, γιατί μπορεί αυτή τη φορά να σου δείξουν πιο ξεκάθαρα, αλλά μην απογοητευτείς. Και το @elenakii22 μας δεν είχε πολύ έντονη γραμμή και τώρα έχει αρχίσει να φουσκώνει με το μπεμπέ... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Ναι παίζει και αυτό. Σύγκρινε γραμμούλες και συμπτώματα για να βγάλεις συμπέρασμα, έστω και στο περίπου (κάποια ίσως είναι έστω και λίγο πιο έντονη από τις άλλες). Και ένα παραπάνω να μην περιμένεις τη γραμμή για να αναλάβεις δράση έτσι; Κάνε τα τεστάκια, γιατί μπορεί αυτή τη φορά να σου δείξουν πιο ξεκάθαρα, αλλά μην απογοητευτείς. Και το @elenakii22 μας δεν είχε πολύ έντονη γραμμή και τώρα έχει αρχίσει να φουσκώνει με το μπεμπέ... 

βρε εμεις ξεκινήσαμε απο την 4η μέρα του κύκλου για προθέρμανση χιχιχιχ

το κακό ειναι ότι δουλεύει αυτες τις μερες διαφορετική βάρδια από εμένα και δεν είναι ευκολο να βρεθουμε!

σήμερα πχ εχω ενα κενο 5 με 6 παρα 15 το απόγευμα.. αλλά δεν θα προλάβω να κάτσω αρκετα στο κρεβάτι μετά έχω πιλάτες!!! 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

βρε εμεις ξεκινήσαμε απο την 4η μέρα του κύκλου για προθέρμανση χιχιχιχ

το κακό ειναι ότι δουλεύει αυτες τις μερες διαφορετική βάρδια από εμένα και δεν είναι ευκολο να βρεθουμε!

σήμερα πχ εχω ενα κενο 5 με 6 παρα 15 το απόγευμα.. αλλά δεν θα προλάβω να κάτσω αρκετα στο κρεβάτι μετά έχω πιλάτες!!! 

Δεν πειράζει. Ας μην κάτσεις στο κρεβάτι. Καλύτερα να το κάνεις και να σηκωθείς αμέσως παρά να μην το κάνεις και να χάσεις μια πιθανή ωορρηξία σήμερα, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Καλησπερα Ηλεκτρα πως πηγε το χθεσινο ραντεβου σου?

Καλημέρα κοπέλα μου ! Καλά πήγε .. Μας εξήγησε τα πάντα ο άνθρωπος ... Ποσοστά επιτυχίας που λένε άλλοι δεν μας έδωσε γτ το σωστό αυτό είναι ..Με εξέτασε κι είδε πως είμαι οκ .. Κάποιες εξετασούλες θέλει έξτρα κι από τους δυό μας .. και μου σημείωσε το κατεβατό με τα φάρμακα που θέλει ... γύρω στις 15 ημέρες θα είναι το πρωτόκολλο .. Κάθε 2-3 μέρες θα πηγαίνω στον γυναικολόγο μου για υπέρηχο . Προς το παρόν περιμένω να ρθει η μέρα να μας γράψουν τις εξετάσεις μας .. ΝΑ τις κάνουμε και να έχουμε καλά αποτελέσματα και ξεκινάμε αν προλάβω κι είναι όλα καλά τον Νοέμβριο διέγερση και θα δούμε αν προλάβουμε Δεκέμβρη ή από Γενάρη ... θα φανεί καθώς έχουμε κ τον προεμφυτευτικό έλεγχο για να έχουμε τα καλά ..

  • Μου αρέσει 1

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ElektraGr είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ! Καλά πήγε .. Μας εξήγησε τα πάντα ο άνθρωπος ... Ποσοστά επιτυχίας που λένε άλλοι δεν μας έδωσε γτ το σωστό αυτό είναι ..Με εξέτασε κι είδε πως είμαι οκ .. Κάποιες εξετασούλες θέλει έξτρα κι από τους δυό μας .. και μου σημείωσε το κατεβατό με τα φάρμακα που θέλει ... γύρω στις 15 ημέρες θα είναι το πρωτόκολλο .. Κάθε 2-3 μέρες θα πηγαίνω στον γυναικολόγο μου για υπέρηχο . Προς το παρόν περιμένω να ρθει η μέρα να μας γράψουν τις εξετάσεις μας .. ΝΑ τις κάνουμε και να έχουμε καλά αποτελέσματα και ξεκινάμε αν προλάβω κι είναι όλα καλά τον Νοέμβριο διέγερση και θα δούμε αν προλάβουμε Δεκέμβρη ή από Γενάρη ... θα φανεί καθώς έχουμε κ τον προεμφυτευτικό έλεγχο για να έχουμε τα καλά ..

κορίτσι μου να κάνεις την FSH 2η μέρα του κύκλου σου πριν κανεις την εξωσωματική, να σιγουρέψεις ότι είναι καλός ο κύκλος σου

δεν ξέρω αν σας το είπε αυτό.. έμενα δεν το έλεγξε και δεν ήταν καλής ποιότητας τα ωάρια μου


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ElektraGr είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ! Καλά πήγε .. Μας εξήγησε τα πάντα ο άνθρωπος ... Ποσοστά επιτυχίας που λένε άλλοι δεν μας έδωσε γτ το σωστό αυτό είναι ..Με εξέτασε κι είδε πως είμαι οκ .. Κάποιες εξετασούλες θέλει έξτρα κι από τους δυό μας .. και μου σημείωσε το κατεβατό με τα φάρμακα που θέλει ... γύρω στις 15 ημέρες θα είναι το πρωτόκολλο .. Κάθε 2-3 μέρες θα πηγαίνω στον γυναικολόγο μου για υπέρηχο . Προς το παρόν περιμένω να ρθει η μέρα να μας γράψουν τις εξετάσεις μας .. ΝΑ τις κάνουμε και να έχουμε καλά αποτελέσματα και ξεκινάμε αν προλάβω κι είναι όλα καλά τον Νοέμβριο διέγερση και θα δούμε αν προλάβουμε Δεκέμβρη ή από Γενάρη ... θα φανεί καθώς έχουμε κ τον προεμφυτευτικό έλεγχο για να έχουμε τα καλά ..

Καλημερα!

Καλη αρχη λοιπον! Εχει πολυ διαδικασια εξετασεις ελεγχους! Να μας λες τα νεα σου. Καλα αποτελεσματα κ συντομα τα θετικα τεστακια σου!:)

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...