Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Vila είπε:

Γεια σας αγάπες μου!

@Ungry girl εγώ παίρνω τις pregnacare εδώ και 4 μήνες.. δε μου άλλαξαν τον κύκλο.. απλές βιταμινουλες είναι, απλά ξέρω ότι θέλουν γύρω στους 3 μήνες για να δράσουν. Κάνε τις εξετάσεις σου τώρα με το καλό και εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι ο τυχερός μαζί με την @λουπιτα μας!

@andrianni μη στεναχωριέσαι..αν δε γίνει αυτές τις μέρες τον επόμενο μήνα θα κάνεις κανονικά! Όσο για τον βιοσυντονισμό έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά πράγματα! Έχω γνωστή με χασιμοτο που έμεινε έγκυος μετά από βιοσυντονισμό χωρίς να το καταλάβει!

@λουπιτα και @MelinaFo κι εγώ αυτά από το αμαζον παίρνω one step νομίζω λέγονται..30 ωορρηξίας και 5 εγκυμοσύνης γύρω στα 8-9 ευρώ και κάνουν 6 μέρες να έρθουν από Ευχαριστημένη είμαι και τα εγκυμοσύνης είναι 10mu.. δηλαδή πολύ ευαίσθητα.

@Δήμητρα1988 εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο μικρούλι δωράκι για τη γιορτή σου!!! Να κάνεις και πακέτο με την @anemoni1989 μας!

@Elma86 μαζί περιμένουμε!! :mad:

@Μαρθα Κ και τα δύο θετικα τεστ ήταν το ίδιο έντονα??

Λες να κανουμε δίδυμο;;)Αν και φοβαμαι να εχω προσδοκίες!

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 48 λεπτά , andrianni είπε:

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές! Όπως κ την @orianna κ τη @Vila κ όλες που με ακούσατε! Ήδη συνήλθα κάπως.Τα λεω σε εσας γιατί ο αντρας μου ουτε να τα ακουει αυτα.είναι τελειως αντιθετος.

Πιεζομαι γιατί αργεί κ μεγαλώνει κ η διαφορα με το πρωτο.κ γενικα δεν αντεχω αλλο να περιμένω 50 μέρες πάλι.πάω για το επόμενο ετος!

Οτι μυγιαζομαι μυγιάζομαι αλλά με το που με ρωτήσουν πόσο είναι το παιδί αμέσως έρχεται η ερωτηση κ ο υπολογισμός της διαφοράς! Εχω εφαρμόσει κάποια απο αυτα γιατί τα ειχες ξαναπει.σε άλλους λέω οτι είναι αδιακριτη ερώτηση.σε αλλους  οτι δεν γίνεται κατα παραγγελία, σε αλλους οτι θα δουμε.Εδω αλλοι ρωτανε αν δεν θελω ή αν δεν μπορώ! Αυτό που με εξόργισε είναι οτι με ρωτησαν 2 που εχουν παιδια με μεγαλη διαφορά.κ τους λέω: κ εσυ με ρωτας αυτό ενω το εχεις περάσει κ θα επρεπε να καταλαβαίνεις; κ οι 2 το πηραν πίσω!

Κ κλείνω με το εξης παραπονο: δεν μπορω να εχω γνωμη οταν μιλάω με γονείς που εχουν 2 κ 3 παιδιά γιατί ειμαι αμελητεα ποσότητα! 

Συγχωρέστε με για τη γκρίνια.ειστε το γκρουπ θεραπι μου!

 

Θα προσπαθήσω! Πάντα θα βρουν κάτι ναι! Δουλεύεις-αφήνεις το παιδί, δε δουλεύεις-κάθεσαι κτλ.χαχαχα 

 

Για αυτό είμαστε εδώ. 

Εγώ με τον αδερφό μου έχουμε έξι χρόνια διαφορά. Η μάνα μου ακόμα λέει ότι δεν μετανιώνει για αυτή τη διαφορά γιατί τους έδωσε τη δυνατότητα να ασχοληθούν όσο ήθελαν σε επίπεδο φροντίδας και να μας χαρούν και τους δύο ως μωρά. Και μετά όσο μεγαλώναμε κατάφεραν πιο εύκολα να ανταποκριθούν στα έξοδα, αφού οταν εγώ τελείωσα τις σπουδές μου, άρχισε ο αδερφός μου τις δικές του. Και σαν παιδιά από μία ηλικία και μετά μία χαρά παίζαμε και κάναμε πράγματα μαζί. 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και τον άντρα σου και τους άλλους γραψτους. Και σκέψου μήπως κάποιους θα πρέπει να τους απομακρύνεις λιγάκι... Τέτοια θέματα είναι συχνά μια καλή ευκαιρία για ξεσκαρταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , alina80 είπε:

Για αυτό είμαστε εδώ. 

Εγώ με τον αδερφό μου έχουμε έξι χρόνια διαφορά. Η μάνα μου ακόμα λέει ότι δεν μετανιώνει για αυτή τη διαφορά γιατί τους έδωσε τη δυνατότητα να ασχοληθούν όσο ήθελαν σε επίπεδο φροντίδας και να μας χαρούν και τους δύο ως μωρά. Και μετά όσο μεγαλώναμε κατάφεραν πιο εύκολα να ανταποκριθούν στα έξοδα, αφού οταν εγώ τελείωσα τις σπουδές μου, άρχισε ο αδερφός μου τις δικές του. Και σαν παιδιά από μία ηλικία και μετά μία χαρά παίζαμε και κάναμε πράγματα μαζί. 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και τον άντρα σου και τους άλλους γραψτους. Και σκέψου μήπως κάποιους θα πρέπει να τους απομακρύνεις λιγάκι... Τέτοια θέματα είναι συχνά μια καλή ευκαιρία για ξεσκαρταρισμα.

Δεν φαντάζεσαι πόσο με συγκίνησες.να είσαι καλά κ ευχομαι μέσα απ την καρδιά μου να γίνεις σύντομα μανούλα γιατι έχεις πολλά να δώσεις κ θα μεγαλώσεις ενα ευτυχισμένο κ ολοκληρωμένο παιδί.

1 hour ago, Vila είπε:

Μαρθουλα το θετικό είναι το πολύ έντονο.. δηλαδή τόσο έντονο όσο η δεύτερη γραμμή και ίσως και πιο έντονο σχεδόν κόκκινο.

Όσο για τις εφαρμογές που σας έλεγα.. τελευταία χρησιμοποιώ πολύ το flo γιατί εκτός από τη σημερινή ημερομηνία στο ημερολόγιο σου λέει και ποιά μέρα του κύκλου είναι σήμερα!

sb25fr.png

Θα δω τις εφαρμογές..καιρός ήταν! Κορίτσια μου αγαπημένα σας καληνυχτίζω.κ αυριο βράδυ που θα μπω ελπιζω να μην έχω πάνω απο 10 σελίδες να διαβάσω! Καλή χοριακή στη φρεσκοεγκυούλα κ να βρεθει το ταίρι της!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?? Εγω πηγα για τη χοριακη,  το απόγευμα λέει θα τα εχουν τα αποτελέσματα... Πφφφφ 

Μολις ξεμπερδεψω με τς εξετάσεις αυτες και ειναι ολα καλα,  ολα τα αλλα θα τα κανω αλλου... Τραγικη η καθυστέρηση τους... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?? Εγω πηγα για τη χοριακη,  το απόγευμα λέει θα τα εχουν τα αποτελέσματα... Πφφφφ 

Μολις ξεμπερδεψω με τς εξετάσεις αυτες και ειναι ολα καλα,  ολα τα αλλα θα τα κανω αλλου... Τραγικη η καθυστέρηση τους... 

καλημερα καλή μου! οντως εχει μεγαλη καθυστερηση.. αργοτερα ναι βλεπεις που θα πας ισως και στο Δημοσιο αν εχεις κουραγιο! προσωπικα παω στην γειτονια μ σε μια πολυ φιλικη κ εξυπηρετικη μικροβιολογο..αν σε βολευει να μου πεις. ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

@alina80 εδω εργασια κ χαρα :) παλι καλα που απο αυριο αλλαζει η βαρδια μ σε βραδινη γιατι το πρωινο ξυπνημα με τσακιζει..εσυ πως εισαι;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ani ani είπε:

καλημερα καλή μου! οντως εχει μεγαλη καθυστερηση.. αργοτερα ναι βλεπεις που θα πας ισως και στο Δημοσιο αν εχεις κουραγιο! προσωπικα παω στην γειτονια μ σε μια πολυ φιλικη κ εξυπηρετικη μικροβιολογο..αν σε βολευει να μου πεις. ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

@alina80 εδω εργασια κ χαρα :) παλι καλα που απο αυριο αλλαζει η βαρδια μ σε βραδινη γιατι το πρωινο ξυπνημα με τσακιζει..εσυ πως εισαι;;;;

Κοριτσι μου για καλυτερα πηγα εκει γιατι ειναι μεγαλη αλυσίδα ιατρικων υπηρεσιων,  αλλα τα στελνουν εκτος Αθηνων εμαθα σημερα (Πικερμι συγκεκριμένα)... Επειδη  εκανα και επαναληπτικη της tsh ηθελα να ειναι το ιδιο εργαστήριο... Αν δεν μ ζητησει αλλη χοριακη ο γιατρος,  την επομενη φορα θα παω αλλου... Διαφορετικα θα παω ξανα εκει για την επομενη χοριακη και θα φανε ακυρο τη μεθεπομενη φορα και θα ψαξω να βρω καποιον στη γειτονιά μου

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσι μου για καλυτερα πηγα εκει γιατι ειναι μεγαλη αλυσίδα ιατρικων υπηρεσιων,  αλλα τα στελνουν εκτος Αθηνων εμαθα σημερα (Πικερμι συγκεκριμένα)... Επειδη  εκανα και επαναληπτικη της tsh ηθελα να ειναι το ιδιο εργαστήριο... Αν δεν μ ζητησει αλλη χοριακη ο γιατρος,  την επομενη φορα θα παω αλλου... Διαφορετικα θα παω ξανα εκει για την επομενη χοριακη και θα φανε ακυρο τη μεθεπομενη φορα και θα ψαξω να βρω καποιον στη γειτονιά μου

ναι καλα εκανες κ πηγες στον ιδιο κεντρο...απο αυτες τις αλυσιδες παντως κ εγω δεν εχω μεινει καθολου ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

ναι καλα εκανες κ πηγες στον ιδιο κεντρο...απο αυτες τις αλυσιδες παντως κ εγω δεν εχω μεινει καθολου ευχαριστημενη..θυμισε μ σε ποια περιοχη μενεις;;

Εχεις πμ

Λοιπον,  με τελευταία περιοδο 24/9, καλα υπολογιζω να ειμαι 4 εβδομαδων και 2 ημερων??? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια μου! τι κάνετε? 

μυρίζει φθινόπωρο εδώ 

εγώ νομίζω ότι είμαι στις γόνιμες.. έχω πονάκια στη κοιλιά και στο στήθος! λέω να κάνω και ένα τεστακι σπίτι το απόγευμα να επιβεβαιωθώ!

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Papaki@ είπε:

καλημέρα κοριτσάκια μου! τι κάνετε? 

μυρίζει φθινόπωρο εδώ 

εγώ νομίζω ότι είμαι στις γόνιμες.. έχω πονάκια στη κοιλιά και στο στήθος! λέω να κάνω και ένα τεστακι σπίτι το απόγευμα να επιβεβαιωθώ!

καλημερα παπακι! να το κανεις το τεστακι σου για σιγουρα..πεθυμησα κ εγω αυτη τη μυρωδια αλλα προς παρον δεν μυριζει κατι διαφορετικο χιχι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...