Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, alina80 είπε:

Εμείς το προσπαθούμε ήδη κάνα εννιαμηνο. Με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού μου. Θεωρεί όμως ότι η καλύτερη λύση είναι επέμβαση αφαίρεσης όλων και μετά καπάκι εξωσωματική. Αλλά εγώ είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα είμαι έγκυος. Πόσο μάλλον εσύ που είσαι σε πολύ ηπιότερη φάση από ότι κατάλαβα (τι στάδιο σου έχει πει;) και πολύ πιο μικρή από εμένα! Θα έχεις θετικο αποτέλεσμα πολύ σύντομα; 

Σπέρμα έχετε ελέγξει;

Οχι δεν έχουμε ελέγξει ούτος η άλλως θα παμε γιατρο το Μάρτιο οποτε θα μας πει εκεινος πως θα προχωρήσουμε... νομιζω τωρα ειμαι στο 1 γτ δεν εχω συμπτώματα οπως παλια... ειναι πολυ ομορφο να εισαι αισιόδοξη μπράβο και εγω προσπαθώ αλλα τα βρίσκω σκουρα... 

5 μηνες προσπαθούμε...

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σας διαβάζω και μαθαίνω τα νέα σας όποτε βρίσκω χρόνο.

@orianna !!! Πού είσαι κοριτσάρα μου;;; πώς είσαι; όλα καλά; πότε πας γιατρό;

@Ungry girl τεράστια αλλαγή. χαίρομαι για σενα. όλα καλά θα πάνε.θα τα καταφέρεις αφού το πήρες απόφαση με όποιο τρόπο! Υπομονή και τύχη χρειάζεται! Τότε που έλεγες για τον ουρολόγο δεν πήγατε; τον εξέτασε; 

Κορίτσια με τις κύστες και υπόλοιπες της παρέας έχω να σας ενημερώσω πως τελικά μου ήρθε 14 μέρες ακριβώς από τότε που υπολόγισα ωορ., αλλά βέβαια η γιατρός είπε πως δεν έγινε ωορ. λόγω της κύστης.

Τελοσπάντων πήγα την 3η μερα για υπέρηχο και είχε φύγει (4εκ)! Απίστευτο! έβαλα τα κλάματα όταν η γιατρός μου είπε οτι ξεκινάμε προσπάθεια με κλομιφαίνη. Μακάρι να είμαι και εγώ στην ομάδα των χριστουγέννων! Κατι που μου φαινόταν πολύ μακρινό.Θα πάω πάλι για υπερηχο για να δούμε πώς πηγαινουν τα πράγματα!

Φιλιά σε όλες τις μωρομανούλες, εγκυούλες και μέλλουσες εγκυούλες!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Τα 2 φορες τη μερα ξεχαστηκανε απο τοτε που ξεκινησαμε προσπαθεια..... Κριμα κ ηταν ωραια! Τωρα λιγο με τα ραντεβου με τους επαγγελματιες για το γαμο, λιγο που εχω στο μυαλο μου οτι προσπαθουμε δεν εχω κ τοσο ορεξη... Αυτος δεν εχει προβλημα παντως θελει! Εγω παιρνω τις pregnacare conception κ εκεινος τις pregnacare wellman. Ειναι ενα πακετακι που ειναι για το ζευγαρι κ εχει απο 30 για τον καθε ενα. Εμεις ειμαστε στο δευτερο μηνα αλλα λενε θελει ληψη 3 μηνων για να εχει αποτελεσματα. Βεβαια πολλες κοπελες εμειναν κ στους 2 μηνες που τις επαιρναν. Οι βιταμινες των ανδρων εχουν καποια εξτρα στοιχεια μεσα ιδανικα για τη σπερματογεννεση κτλ οπως καρνιτινη, αργινινη κ ψευδαργυρο! Εμας εχουν  πιο πολυ φυλλικο οξυ ......

Εισαι απο τις τυχερες να ξερεις!!! Ενταξει οχι εμενα ότι δεν θελει...αλλα οταν φτανουμε στις γονιμες μερες που θελω να εχουμε επαφη καθε μερα...μου κανει ναζια!!! αλλα τον καταφερνω φυσικα!!! χαχααχαχ γι αυτο σου λεω εισαι απο τις τυχερες!!!! 

Ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου!! σου ευχομαι τα ευχαριστα οσο το δυνατον γρηγοροτερα!!!  <3  :) 

13 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

 

 

μην απογοητευεσαι... παρε δυναμεις οσο εχεις αιμα και μεταααα.... :P 

οτι απογοητευτηκα....απογοητευτικα....περιμενα μεχρι και μια μερα πριν μηπως αλλαζε κατι....ματαια!! αλλα το εχω παρει αποφαση...(δεν εχω αλλη επιλογη αλλωστε) και ανυπομονω να μπω στο "παιχνιδι" !!!!!!!!!!  Σευχαριστωωω!!  :D:D 

16 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Χαχαχα καλα και εγω αν δω δεύτερη γραμμη θα γινει χαμος επι τοπου θα στοισω δεν το συζητάω!!!

xaxaxaxaxaxaa  Εγω αν δω δευτερη γραμμη τον αλλο μηνα βεβαια.......ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΩ 2 δεντρακια!!!...μη σου πω ότι θα φωταγωγήσω ολη την γειτονια εδω γυρω!!! χαχαχαχααχ

14 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα! εγω απο το skroutz τις πηρα!

Σε ευχαριστω πολυ.

Εγω "δυστυχως" μενω στον Καναδα, λεω δυστυχως, οχι γτ δεν περναω καλα, αλλα μου λειπει η Ελλαδιτσα μου πολύ!!  και ετσι λοιπον πρεπει να βρω τι προιοντα εχουν εδω.

παντως δεν ειχα ιδεα οτι εχουν και οι αντρες τις βιταμινουλες τους για το σπερμα τους. γι αυτο και θα το ψαξω να δω τι εχουν εδω. 

14 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα!  μια απο τα ιδια ειμαι κ εγω , εχει πρηστει αλλα δεν με ποναει καθολου . μονο νιωθω βαρος στην κοιλια κ σημερα εiχα αρκετα υγρα το πρωι  κ εχω εξαψεις .. ειδικα στο προσωπο νιωθω οτι καιω ... το νιωθει καμια σας πριν την περιοδο?

πραγματικα δεν εχω προσεξει να εχω εγω εξαψεις ΠΡΙΝ την περιοδο.  ισως κατα την διαρκεια της περιοδου να εχω απλα καποιες αλλαγες στην θερμοκρασια μου, μια να κρυωνω ευκολα μια να ζεεστνομαι.  Δεν ξερω...το παθαινεις καθε φορα αυτο? ή μονο αυτην την φορα?

12 ώρες πρίν, noni90 είπε:

ξαναπες το αυτο!!! Νομιζω ομως οσο περναει ο καιρος γινεται πιο ευκολο.. Εγω τουλαχιστον δεν περιμενω με αγωνια καθε τελος του κυκλου για να κανω τεστ. Στον πρωτο μηνα ειχα αυτη την αγωνια.......... Ειμαι πιο χαλαρη πλεον και εχω αποδεχτει οτι δεν ειμαστε απο τα ζευγαρια που πιανουν κατευθειαν! 

Ο αντρας μου ειχε την εντυπωσει οτι με την πρωτη θα μου εστελνε στην κοιλιτσα το παιδι  του οως ελεγε......ημουν σιγουρη  πως όχι!!  ελπιζω να μην τραβηξει πολυ ομως !! αλλα δεν πειραζει...υπομονη και επιμονη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

ada ποσο εισαι εσυ?? αν επιτρεπεισ βεβαια..... εγω τον φλεβαρη θα κλεισω τα 30

Εγω τα εκλεισα τον Ιανουαριο δηλ γινομαι 31 το νεο ετος!!! ακομα δεν το εχω χωνεψει!!! χαχααχαχαχαχααχ και ουτε προκειτε.

πρίν από 58 λεπτά , andrianni είπε:

Κορίτσια με τις κύστες και υπόλοιπες της παρέας έχω να σας ενημερώσω πως τελικά μου ήρθε 14 μέρες ακριβώς από τότε που υπολόγισα ωορ., αλλά βέβαια η γιατρός είπε πως δεν έγινε ωορ. λόγω της κύστης.

Τελοσπάντων πήγα την 3η μερα για υπέρηχο και είχε φύγει (4εκ)! Απίστευτο! έβαλα τα κλάματα όταν η γιατρός μου είπε οτι ξεκινάμε προσπάθεια με κλομιφαίνη. Μακάρι να είμαι και εγώ στην ομάδα των χριστουγέννων! Κατι που μου φαινόταν πολύ μακρινό.Θα πάω πάλι για υπερηχο για να δούμε πώς πηγαινουν τα πράγματα!

Φιλιά σε όλες τις μωρομανούλες, εγκυούλες και μέλλουσες εγκυούλες!

Γεια σου...πολλα φιλακια και σε σενα. σου ευχομαι τα ευχαριστα να σε επισκεφτουν πριν το νεο ετος.!!!! 

Αλλα δενκαταλαβα, εφυγε και η κυστη την 3η μερα?,  απλα δεν καταλαβα τι προσπαθεια ξεκινατε ? ασχετη ειμαι γι αυτο ρωταω!! συγνωμη για τις ερωτησεις μου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@andrianni πολυ  ευχαριστα νεα!ελπιζω να εισαστε κ τυχεροι κ να τι πιασετε με την πρώτη !σκεψου ποσοι μηνες περασαν ετσι...εσυ δλδ σε ολο το χρονο μπορει να ειχες κ μονο 2 ωορρηξιες..ευτυχως ειναι κατι που ρυθμίζεται!!αντε να ξεκινησουν τα Χριστουγεννιατικα μωρα!χαχα


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σας διαβάζω και μαθαίνω τα νέα σας όποτε βρίσκω χρόνο.

@orianna !!! Πού είσαι κοριτσάρα μου;;; πώς είσαι; όλα καλά; πότε πας γιατρό;

@Ungry girl τεράστια αλλαγή. χαίρομαι για σενα. όλα καλά θα πάνε.θα τα καταφέρεις αφού το πήρες απόφαση με όποιο τρόπο! Υπομονή και τύχη χρειάζεται! Τότε που έλεγες για τον ουρολόγο δεν πήγατε; τον εξέτασε; 

Κορίτσια με τις κύστες και υπόλοιπες της παρέας έχω να σας ενημερώσω πως τελικά μου ήρθε 14 μέρες ακριβώς από τότε που υπολόγισα ωορ., αλλά βέβαια η γιατρός είπε πως δεν έγινε ωορ. λόγω της κύστης.

Τελοσπάντων πήγα την 3η μερα για υπέρηχο και είχε φύγει (4εκ)! Απίστευτο! έβαλα τα κλάματα όταν η γιατρός μου είπε οτι ξεκινάμε προσπάθεια με κλομιφαίνη. Μακάρι να είμαι και εγώ στην ομάδα των χριστουγέννων! Κατι που μου φαινόταν πολύ μακρινό.Θα πάω πάλι για υπερηχο για να δούμε πώς πηγαινουν τα πράγματα!

Φιλιά σε όλες τις μωρομανούλες, εγκυούλες και μέλλουσες εγκυούλες!

Ε όχι δεν πηγα περενω να.κανουμε το σπερμοδθαγραμμα για να του το παω..ο αντρες μου ειναι ανένδοτος να ερθει μαζι στον ουρολογο..δεν ξερω τι θα κανω χαπια πθνω μ λεει αλλα να με δει δεν παω...

Ελα ρε φευγουν πολλες κυστες μπραβο γιατι να μην εείσαι στων Χριστουγέννων!!?? Θα εισαι και εσυ σεξακι πολυ!!!!

5 ώρες πρίν, KalStyl είπε:

Εισαι απο τις τυχερες να ξερεις!!! Ενταξει οχι εμενα ότι δεν θελει...αλλα οταν φτανουμε στις γονιμες μερες που θελω να εχουμε επαφη καθε μερα...μου κανει ναζια!!! αλλα τον καταφερνω φυσικα!!! χαχααχαχ γι αυτο σου λεω εισαι απο τις τυχερες!!!! 

Ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες σου!! σου ευχομαι τα ευχαριστα οσο το δυνατον γρηγοροτερα!!!  <3  :) 

οτι απογοητευτηκα....απογοητευτικα....περιμενα μεχρι και μια μερα πριν μηπως αλλαζε κατι....ματαια!! αλλα το εχω παρει αποφαση...(δεν εχω αλλη επιλογη αλλωστε) και ανυπομονω να μπω στο "παιχνιδι" !!!!!!!!!!  Σευχαριστωωω!!  :D:D 

xaxaxaxaxaxaa  Εγω αν δω δευτερη γραμμη τον αλλο μηνα βεβαια.......ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΩ 2 δεντρακια!!!...μη σου πω ότι θα φωταγωγήσω ολη την γειτονια εδω γυρω!!! χαχαχαχααχ

Σε ευχαριστω πολυ.

Εγω "δυστυχως" μενω στον Καναδα, λεω δυστυχως, οχι γτ δεν περναω καλα, αλλα μου λειπει η Ελλαδιτσα μου πολύ!!  και ετσι λοιπον πρεπει να βρω τι προιοντα εχουν εδω.

παντως δεν ειχα ιδεα οτι εχουν και οι αντρες τις βιταμινουλες τους για το σπερμα τους. γι αυτο και θα το ψαξω να δω τι εχουν εδω. 

πραγματικα δεν εχω προσεξει να εχω εγω εξαψεις ΠΡΙΝ την περιοδο.  ισως κατα την διαρκεια της περιοδου να εχω απλα καποιες αλλαγες στην θερμοκρασια μου, μια να κρυωνω ευκολα μια να ζεεστνομαι.  Δεν ξερω...το παθαινεις καθε φορα αυτο? ή μονο αυτην την φορα?

Ο αντρας μου ειχε την εντυπωσει οτι με την πρωτη θα μου εστελνε στην κοιλιτσα το παιδι  του οως ελεγε......ημουν σιγουρη  πως όχι!!  ελπιζω να μην τραβηξει πολυ ομως !! αλλα δεν πειραζει...υπομονη και επιμονη!!

Χαχαχαχαχα!!! Μακαρι!

Καλημερα κοριτσιααα προπαρασκευή ειναι σημερααα!!!

Τι εχουμε κοριτσια!.? Στις ποσες μερες καθυστερήσεις ειμαστε!? Ποια ειναι για τεστακι???

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Αν η ωορρηξία σου έγινε 18η μέρα πας για 32αρι κύκλο. Άρα έχεις κάνα δυο μέρες ακόμα. Καλά το σκέφτεσαι για χοριακή την Παρασκευή. Συνήθως τι κυκλους κάνεις;

Κατά μέσο όρο 31 μέρες είχα και 29αρι είχα και 35αρι το τελευταίο εξάμηνο

Γι'αυτό είπα Παρασκευή να παω


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Οζι δεν εχω ρωτήσει με ααντισυλληπτικά ενωεις?

Με 12 εκ είναι πάρα πολύ δύσκολο να μείνεις εγκυος.έως ακατόρθωτο για φυσιολογική σύλληψη.για μένα δεν φταίει η κυστη που δεν μένεις εγκυος αλλα το σπερμα. Ψάξε να δεις πόσες μείναν έγκυες με κύστες πολύ μεγαλύτερες από την δική σου.

Το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι να κάνει ο άντρας σου σπερμοδιαγραμμα κ πλήρη  καλλιέργεια για όλα τα μικρόβια. Να παρακαλάς να βρεθεί κάτι κ να λυθεί το θέμα σας μόνο με μια αντιβίωση.επίσης θεωρώ απαράδεκτους τους γιατρούς που διαλέγεις.  Είχες πει για το σπερμα ότι σου είχαν πει ότι δεν έχουν δει καλύτερο. Ποιος μπορεί να σου ειπε τέτοια κοτσάνα κ να ειναι γιατρος αδύνατον να καταλάβω. Ψάχνεις μήνες να βρεις γτ δεν μένεις εγκυος με 12 εκ σπερμα; Τι άλλο θες δλδ να βρεις;πρίν βάλεις μαχαίρι πάνω σου δες σε ουρολόγο κ μονο αν μπορείς να φτιάξεις το σπερμα. 

6 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Σας διαβάζω και μαθαίνω τα νέα σας όποτε βρίσκω χρόνο.

@orianna !!! Πού είσαι κοριτσάρα μου;;; πώς είσαι; όλα καλά; πότε πας γιατρό;

@Ungry girl τεράστια αλλαγή. χαίρομαι για σενα. όλα καλά θα πάνε.θα τα καταφέρεις αφού το πήρες απόφαση με όποιο τρόπο! Υπομονή και τύχη χρειάζεται! Τότε που έλεγες για τον ουρολόγο δεν πήγατε; τον εξέτασε; 

Κορίτσια με τις κύστες και υπόλοιπες της παρέας έχω να σας ενημερώσω πως τελικά μου ήρθε 14 μέρες ακριβώς από τότε που υπολόγισα ωορ., αλλά βέβαια η γιατρός είπε πως δεν έγινε ωορ. λόγω της κύστης.

Τελοσπάντων πήγα την 3η μερα για υπέρηχο και είχε φύγει (4εκ)! Απίστευτο! έβαλα τα κλάματα όταν η γιατρός μου είπε οτι ξεκινάμε προσπάθεια με κλομιφαίνη. Μακάρι να είμαι και εγώ στην ομάδα των χριστουγέννων! Κατι που μου φαινόταν πολύ μακρινό.Θα πάω πάλι για υπερηχο για να δούμε πώς πηγαινουν τα πράγματα!

Φιλιά σε όλες τις μωρομανούλες, εγκυούλες και μέλλουσες εγκυούλες!

Κορίτσι μου εύχομαι αυτός ο κύκλος να είναι ο τυχερος σου. Γιατρο πηγα προχτές. Έκανα καρτέλα κ στο νοσοκομειο της πόλης μου. Το σκέφτομαι για τη γέννα εκεί κ όχι σε ιδιωτική κλινική που είναι η γιατρός μου. Διάλεξα κ τον γιατρο που θα με βλέπει κ είχα ακούσει τα καλύτερα κ όντως ο άνθρωπος άψογος. Θα συνεχίσω κ στη δικιά μου έξω. Κάναμε λοιπόν υπερηχο κ είχαμε 173 παλμούς. Μας είπε με ένα πονηρό χαμόγελο ότι μπορεί να είναι κοριτσάκι.βέβαια είναι πολύ νωρίς. Σε 1 μήνα εκλεισα ιδιωτικά για την αυχενικη κ σκέφτομαι να κάνω κ της κυστικης ινωσης. 

@Ani ani  πόσα είχες δώσει για σένα για την κυστικη ινωση; 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ε όχι δεν πηγα περενω να.κανουμε το σπερμοδθαγραμμα για να του το παω..ο αντρες μου ειναι ανένδοτος να ερθει μαζι στον ουρολογο..δεν ξερω τι θα κανω χαπια πθνω μ λεει αλλα να με δει δεν παω...

Ελα ρε φευγουν πολλες κυστες μπραβο γιατι να μην εείσαι στων Χριστουγέννων!!?? Θα εισαι και εσυ σεξακι πολυ!!!!

Χαχαχαχαχα!!! Μακαρι!

Καλημερα κοριτσιααα προπαρασκευή ειναι σημερααα!!!

Τι εχουμε κοριτσια!.? Στις ποσες μερες καθυστερήσεις ειμαστε!? Ποια ειναι για τεστακι???

Γρήγορα σπερμοδιάγραμμα και και καλλιέργεια σπέρματος και αμέσως στον ουρολόγο. Και πες τον άντρα σου ότι τις εξετάσεις θα δει ο γιατρός. Δεν θα του κάνει τίποτα. Να μην ντρέπεται. 

 

Καλημέρα όμορφες! 38 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , orianna είπε:

Με 12 εκ είναι πάρα πολύ δύσκολο να μείνεις εγκυος.έως ακατόρθωτο για φυσιολογική σύλληψη.για μένα δεν φταίει η κυστη που δεν μένεις εγκυος αλλα το σπερμα. Ψάξε να δεις πόσες μείναν έγκυες με κύστες πολύ μεγαλύτερες από την δική σου.

Το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι να κάνει ο άντρας σου σπερμοδιαγραμμα κ πλήρη  καλλιέργεια για όλα τα μικρόβια. Να παρακαλάς να βρεθεί κάτι κ να λυθεί το θέμα σας μόνο με μια αντιβίωση.επίσης θεωρώ απαράδεκτους τους γιατρούς που διαλέγεις.  Είχες πει για το σπερμα ότι σου είχαν πει ότι δεν έχουν δει καλύτερο. Ποιος μπορεί να σου ειπε τέτοια κοτσάνα κ να ειναι γιατρος αδύνατον να καταλάβω. Ψάχνεις μήνες να βρεις γτ δεν μένεις εγκυος με 12 εκ σπερμα; Τι άλλο θες δλδ να βρεις;πρίν βάλεις μαχαίρι πάνω σου δες σε ουρολόγο κ μονο αν μπορείς να φτιάξεις το σπερμα. 

Κορίτσι μου εύχομαι αυτός ο κύκλος να είναι ο τυχερος σου. Γιατρο πηγα προχτές. Έκανα καρτέλα κ στο νοσοκομειο της πόλης μου. Το σκέφτομαι για τη γέννα εκεί κ όχι σε ιδιωτική κλινική που είναι η γιατρός μου. Διάλεξα κ τον γιατρο που θα με βλέπει κ είχα ακούσει τα καλύτερα κ όντως ο άνθρωπος άψογος. Θα συνεχίσω κ στη δικιά μου έξω. Κάναμε λοιπόν υπερηχο κ είχαμε 173 παλμούς. Μας είπε με ένα πονηρό χαμόγελο ότι μπορεί να είναι κοριτσάκι.βέβαια είναι πολύ νωρίς. Σε 1 μήνα εκλεισα ιδιωτικά για την αυχενικη κ σκέφτομαι να κάνω κ της κυστικης ινωσης. 

@Ani ani  πόσα είχες δώσει για σένα για την κυστικη ινωση; 

Ναι με 12 εκ δεν μενω αλλα και να ανεβει το σπερμα παλι πρεπει να κανω επεμβαση αν εφτεγε μονο το σπερμα θα μου έλεγαν να κανω κατευθείαν εξωσωματική αλλα προφανος δεν θα εχει επιτυχία θα κανω και ευχομαι να βρεθει κατι..αλλιως δεν θα σκασω κι ολας οι γιατροι βασικα ο μικροβιολόγος μου ειχε πει ειναι καλο συνολικά κοιτοντας οχι μονο αριθμό ο αλλος ε μ καλο σκετο και ο τελευταιοε λεει χαλια χαλια ε τι να κανουμρ κύριοι αυτο εχουμε χαχαχαχχα

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Γρήγορα σπερμοδιάγραμμα και και καλλιέργεια σπέρματος και αμέσως στον ουρολόγο. Και πες τον άντρα σου ότι τις εξετάσεις θα δει ο γιατρός. Δεν θα του κάνει τίποτα. Να μην ντρέπεται. 

 

Καλημέρα όμορφες! 38 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Αυριο ειναι το σπερμοδιαγραμμα απο δευτερα σε ουρολογο δεν ερχεται με τιποτα δεν μπορω να τον πίσω..εχει παιδικα τραύματα με ουρολογους τι να πω... 

Καλημερα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι με 12 εκ δεν μενω αλλα και να ανεβει το σπερμα παλι πρεπει να κανω επεμβαση αν εφτεγε μονο το σπερμα θα μου έλεγαν να κανω κατευθείαν εξωσωματική αλλα προφανος δεν θα εχει επιτυχία θα κανω και ευχομαι να βρεθει κατι..αλλιως δεν θα σκασω κι ολας οι γιατροι βασικα ο μικροβιολόγος μου ειχε πει ειναι καλο συνολικά κοιτοντας οχι μονο αριθμό ο αλλος ε μ καλο σκετο και ο τελευταιοε λεει χαλια χαλια ε τι να κανουμρ κύριοι αυτο εχουμε χαχαχαχχα

Αυριο ειναι το σπερμοδιαγραμμα απο δευτερα σε ουρολογο δεν ερχεται με τιποτα δεν μπορω να τον πίσω..εχει παιδικα τραύματα με ουρολογους τι να πω... 

Καλημερα!!

Καλημέρα. Είμαι και εγώ της άποψης ότι αν διορθώνεται το σπέρμα έχεις παρά πολύ καλές πιθανότητες να μείνεις έγκυος χωρίς εξωσωματική. Η κύστη είναι πολύ μικρή και η σαλπιγγογραφεια σου καθαρή -που σημαίνει ότι η ενδομητρίωση δεν έχει επηρεάσει τις σάλπιγγες. Αλλά και η επέμβαση να είναι απαραίτητη, αν βελτιωθεί το σπέρμα θα μπορείτε μετά. Για αυτό επιμένουμε όλες ότι ο ουρολόγος είναι πιο σημαντικός αυτή τη στιγμή και ακολουθεί η λαπαροσκόπηση. 

Και κορίτσια θέλει προσοχή στην επιλογή γιατρού. Μου το έλεγε και η ενδοκρινολόγος προχθές. Έχει γίνει εμπόριο το θέμα των εξωσωματικων. και γίνονται πολλά. Θέλει σωστό γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , orianna είπε:

Με 12 εκ είναι πάρα πολύ δύσκολο να μείνεις εγκυος.έως ακατόρθωτο για φυσιολογική σύλληψη.για μένα δεν φταίει η κυστη που δεν μένεις εγκυος αλλα το σπερμα. Ψάξε να δεις πόσες μείναν έγκυες με κύστες πολύ μεγαλύτερες από την δική σου.

Το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι να κάνει ο άντρας σου σπερμοδιαγραμμα κ πλήρη  καλλιέργεια για όλα τα μικρόβια. Να παρακαλάς να βρεθεί κάτι κ να λυθεί το θέμα σας μόνο με μια αντιβίωση.επίσης θεωρώ απαράδεκτους τους γιατρούς που διαλέγεις.  Είχες πει για το σπερμα ότι σου είχαν πει ότι δεν έχουν δει καλύτερο. Ποιος μπορεί να σου ειπε τέτοια κοτσάνα κ να ειναι γιατρος αδύνατον να καταλάβω. Ψάχνεις μήνες να βρεις γτ δεν μένεις εγκυος με 12 εκ σπερμα; Τι άλλο θες δλδ να βρεις;πρίν βάλεις μαχαίρι πάνω σου δες σε ουρολόγο κ μονο αν μπορείς να φτιάξεις το σπερμα. 

Κορίτσι μου εύχομαι αυτός ο κύκλος να είναι ο τυχερος σου. Γιατρο πηγα προχτές. Έκανα καρτέλα κ στο νοσοκομειο της πόλης μου. Το σκέφτομαι για τη γέννα εκεί κ όχι σε ιδιωτική κλινική που είναι η γιατρός μου. Διάλεξα κ τον γιατρο που θα με βλέπει κ είχα ακούσει τα καλύτερα κ όντως ο άνθρωπος άψογος. Θα συνεχίσω κ στη δικιά μου έξω. Κάναμε λοιπόν υπερηχο κ είχαμε 173 παλμούς. Μας είπε με ένα πονηρό χαμόγελο ότι μπορεί να είναι κοριτσάκι.βέβαια είναι πολύ νωρίς. Σε 1 μήνα εκλεισα ιδιωτικά για την αυχενικη κ σκέφτομαι να κάνω κ της κυστικης ινωσης. 

@Ani ani  πόσα είχες δώσει για σένα για την κυστικη ινωση; 

καλημερα!! 100 ευρω σε ιδιωτη με μικροτερη αποδειξη για αυχενική και μ ειχε κανει δωρο την κυστικη...αργοτερα στο φιλο μ πηραν 220 ακατεβατα

Link to comment
Share on other sites

@orianna αν σου άρεσε ο Γιατρός στο δημόσιο γιατί να μην πας εκεί; Καλύτερα να τα κάνεις κάτι άλλο αυτά τα χρήματα. Κι εγώ έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως όταν μείνω έγκυος να κοιτάξω για γιατρό και σε δημόσιο. Τουλάχιστον να έχω την επιλογή. Μία γνωστή μου γέννησε τον Ιανουάριο στο Έλενας. Πλήρωσε μόνο ένα μικρό ποσό -νομιζω γύρω στα 200 ευρώ - και αυτό γιατί ήθελε μονοκλινο. 

πρίν από 12 λεπτά , ellilaw είπε:

καλημερα κοριτσια μου.. μου ηρθε σημερα το πρωι ..:mad:

αυτη την φορα μονο με τεστ ωορηξιας.. πως λειτουργουν αυτα;ποτε πρεπει να τα κανω;καθε ποσο; 

Μην στεναχωριέσαι όσο μπορείς. Ο επόμενος κύκλος θα είναι πιο τυχερός.

Τα τεστ ωορρηξίας είναι πολύ εύκολα. Τα βουτάς στα ούρα, όπως τα τεστ εγκυμοσύνης. Τα αρχίζεις με βάση τον κύκλο σου. Τι κύκλους έχεις συνήθως; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...