Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , LeneL είπε:

      Είναι μεγάλο το κόστος να νοσηλευτεις τόσες μέρες όντως, αλλά αν σε παίρνει κάτσε όσο πιο πολύ μπορείς για να αποφύγεις αν γίνεται τη θερμοκοιτίδα.. όχι ότι θα γίνει κάτι αν χρειαστεί, αλλά και το άγχος τότε θα είναι τεράστιο και το κόστος... Εμάς 4 μέρες μπήκε η μικρή και δε θέλω να σου πω πόσο πήγε. Το λιγότερο φυσικά είναι το κόστος, απλά το λέω έτσι γιατί ξέραμε και τότε ότι μπήκε σχεδόν προληπτικά και πλέον έχει περάσει καιρός. Με το καλό!

      34 θα το πάμε ! το αποφασίσαμε ! 2 βδομαδες είναι κοντά 300 γραμμάρια για το παιδί! εκτός απροόπτου βέβαια 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

ειχε καμια σας διαφανη προς κιτρινα υγρα; μου φαινεται πολυ παραξενο!!!

11 minutes ago, ellilaw said:

ειχε καμια σας διαφανη προς κιτρινα υγρα; μου φαινεται πολυ παραξενο!!!

κοριτσια με εχει πιασει μια αρνηση .. δεν εχω υπομονη .. με εχει πιασει η καταθλιψη :-(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 16 λεπτά , ellilaw είπε:

ειχε καμια σας διαφανη προς κιτρινα υγρα; μου φαινεται πολυ παραξενο!!!

κοριτσια με εχει πιασει μια αρνηση .. δεν εχω υπομονη .. με εχει πιασει η καταθλιψη :-(

ΕΕΕΕΕ ΟΧΙ!!!!!!!! ΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΗΔΗ ΔΥΟ ΜΕ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , alina80 είπε:

Νάτι μου γνώμη μου είναι να κάνεις όπως νιώθεις χωρίς να σε νοιάζει τι θα πουν. Άλλωστε αυτός που θέλει να πει κακία, ότι και να κάνεις θα την πει. Στο χωριό ήταν κάποτε μια κυρία που αν μια χήρα έβγαζε τα μαύρα την κουτσομπολευε. Αν κάποια άλλη χήρα δεν τα έβγαζε, πάλι είχε να πει κάτι όπως "Μμμ τι θέλει να δείξει αυτή". Εσύ να σκεφτείς το παιδάκι σου που μια βαριά ατμόσφαιρα σίγουρα δεν του κάνει καλο. Στην τελική το πένθος είναι πολύ προσωπική υπόθεση και δεν έχει να κάνει ούτε με ρούχα ούτε με δέντρα. Όταν χάσαμε τον αδερφό του μπαμπά μου (33 χρόνων) και εμείς αλλά και η θεία μου κάναμε δέντρο - και ήταν λιγότερο από τρεις μήνες μετά. Είχε δύο μικρά παιδάκια που είχαν χάσει τον μπαμπά τους. Οποιαδήποτε χαρά ή οτιδήποτε τα βοηθούσε να ξεχαστούν ήταν πιο σημαντικό από τα οποία σχόλια. 

Τα 37 είναι το όριο; Χαχαχα!

Ναι δίκιο έχεις έτσι είναι εμεις νιώθουμε ότι θελουμε να στολίσουμε για να χαρούμε όλοι μας.ξερω όμως ότι θα δει η πεθερά μου που θα στολίσουμε και θα την πιάσουν τα κλάμματα γιατί θα είναι τα πρώτα Χριστούγεννα που δεν θα είναι μαζί μας ο κουνιαδος μου.στεναχωριεμαι και νιώθω και κάπως περίεργα μερικές φορές που περνάμε καλά αλλά η ζωή συνεχίζεται δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι όμως γι αυτή την γυναίκα είναι ακόμα πιο δύσκολο πιστευω.οπως και να χει θα στολίσουμε και θα είμαι και εγκυος  όπως και εσυ φυσικά!

πρίν από 26 λεπτά , ellilaw είπε:

ειχε καμια σας διαφανη προς κιτρινα υγρα; μου φαινεται πολυ παραξενο!!!

κοριτσια με εχει πιασει μια αρνηση .. δεν εχω υπομονη .. με εχει πιασει η καταθλιψη :-(

Έμειναν οι αχνές γραμμές οι εξαφανίστηκαν μετά?

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι δίκιο έχεις έτσι είναι εμεις νιώθουμε ότι θελουμε να στολίσουμε για να χαρούμε όλοι μας.ξερω όμως ότι θα δει η πεθερά μου που θα στολίσουμε και θα την πιάσουν τα κλάμματα γιατί θα είναι τα πρώτα Χριστούγεννα που δεν θα είναι μαζί μας ο κουνιαδος μου.στεναχωριεμαι και νιώθω και κάπως περίεργα μερικές φορές που περνάμε καλά αλλά η ζωή συνεχίζεται δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι όμως γι αυτή την γυναίκα είναι ακόμα πιο δύσκολο πιστευω.οπως και να χει θα στολίσουμε και θα είμαι και εγκυος  όπως και εσυ φυσικά!

Έμειναν οι αχνές γραμμές οι εξαφανίστηκαν μετά?

Ακριβώς. Η ζωή συνεχίζεται. Και έτσι πρέπει. Όντως για την πεθερά σου είναι πιο δύσκολο. Αλλά μπορεί και εκείνη να τη βοηθήσει. Δεν ξέρεις πότε. Και εννοείται θα είμαστε και οι δύο έγκυες. Δεν το συζητώ. Αφού το λες κι εσύ που έχεις το κληρονομικό χάρισμα. (Άσε γιατί μέχρι τις 27 που περιμένω περίπου πως περνάνε οι μέρες;). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kido said:

ΕΕΕΕΕ ΟΧΙ!!!!!!!! ΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΗΔΗ ΔΥΟ ΜΕ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ;

 

51 minutes ago, kido said:

ΕΕΕΕΕ ΟΧΙ!!!!!!!! ΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΗΔΗ ΔΥΟ ΜΕ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ;

μτην επομενη μερα εβγαιναν οι γραμμες:-(

49 minutes ago, Nati85 said:

Ναι δίκιο έχεις έτσι είναι εμεις νιώθουμε ότι θελουμε να στολίσουμε για να χαρούμε όλοι μας.ξερω όμως ότι θα δει η πεθερά μου που θα στολίσουμε και θα την πιάσουν τα κλάμματα γιατί θα είναι τα πρώτα Χριστούγεννα που δεν θα είναι μαζί μας ο κουνιαδος μου.στεναχωριεμαι και νιώθω και κάπως περίεργα μερικές φορές που περνάμε καλά αλλά η ζωή συνεχίζεται δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι όμως γι αυτή την γυναίκα είναι ακόμα πιο δύσκολο πιστευω.οπως και να χει θα στολίσουμε και θα είμαι και εγκυος  όπως και εσυ φυσικά!

Έμειναν οι αχνές γραμμές οι εξαφανίστηκαν μετά?

εμειναν !! αλλα δεν εμφανιζτηκαν την ιδια μερα αρα ειναι ακυρο νομιζω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

δεν πειραζει κοριτσι κ αν ερθει ο επομενος μηνας θα ειναι πιο τυχερος!

Δεν ήρθε ακόμη τίποτα...ούτε πόνους εγώ... βέβαια απίστευτα υγρή λίγο χρώμα

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , alina80 είπε:

Ακριβώς. Η ζωή συνεχίζεται. Και έτσι πρέπει. Όντως για την πεθερά σου είναι πιο δύσκολο. Αλλά μπορεί και εκείνη να τη βοηθήσει. Δεν ξέρεις πότε. Και εννοείται θα είμαστε και οι δύο έγκυες. Δεν το συζητώ. Αφού το λες κι εσύ που έχεις το κληρονομικό χάρισμα. (Άσε γιατί μέχρι τις 27 που περιμένω περίπου πως περνάνε οι μέρες;). 

Ναι αυτό με τις μέρες της αναμονής είναι το πιο δύσκολο.άρχισε να σκέφτεσαι τον στολισμό να ξεκινήσεις σιγά σιγά ψάξε να βρεις καμμία ωραία συνταγή για τα Χριστούγεννα και τσουπ πέρασαν οι μέρες!!λεμε τωρα..

@ellilaw αφού έχεις καθυστέρηση κανε άλλο ένα αύριο ποτέ δεν ξερεις.

πρίν από 10 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Δεν ήρθε ακόμη τίποτα...ούτε πόνους εγώ... βέβαια απίστευτα υγρή λίγο χρώμα

μην έρθει η άτιμη μην έρθει

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ellilaw είπε:

ειχε καμια σας διαφανη προς κιτρινα υγρα; μου φαινεται πολυ παραξενο!!!

κοριτσια με εχει πιασει μια αρνηση .. δεν εχω υπομονη .. με εχει πιασει η καταθλιψη :-(

Γιατι ετσι ρε κοριτσι? Εισαι σε καθυστερηση τωρα? Τι επαθες κ δεν εχεις υπομονη? Κ εμενα ηρθαν τα συμπτωματα της περιοδου κ στιγμιαια ξενερωσα λεω καλα νταξει παει κ αυτος ο μηνας να δουμε ποτε θα ειναι ο τυχερος μας... αλλα μετα μου περασε... Λεω οκ... Θα ερθει οποτε θελει αυτο να ερθει... Εσυ γτ επεσες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

και εγω κοριτσια μεχρι αυριο το πρωι θα μου εχει ερθει στανταρ..αναμενομενο δεν ξερω γιατι καθε φορα ελπιζω πραγματικα δεν ξερω..δεν εγινε το θαυμα παλι..την επομενη!:mad: 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

και εγω κοριτσια μεχρι αυριο το πρωι θα μου εχει ερθει στανταρ..αναμενομενο δεν ξερω γιατι καθε φορα ελπιζω πραγματικα δεν ξερω..δεν εγινε το θαυμα παλι..την επομενη!:mad: 

Γιατι ειναι στη φυση του ανθρωπου να ελπιζει, για αυτο ελπιζεις! και εγω που με βλεπεις πιο χαλαρη κ λεω οκ δε πειραζει και οκ θα ερθει καποιον απο τους επομενους μηνες μια απογοητευση τη νιωθω οταν αρχιζουν τα συμπτωματα. Μετα περναει ομως..... Θα περασει γλυκουλα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Γιατι ειναι στη φυση του ανθρωπου να ελπιζει, για αυτο ελπιζεις! και εγω που με βλεπεις πιο χαλαρη κ λεω οκ δε πειραζει και οκ θα ερθει καποιον απο τους επομενους μηνες μια απογοητευση τη νιωθω οταν αρχιζουν τα συμπτωματα. Μετα περναει ομως..... Θα περασει γλυκουλα :)

ναι ειναι απο τη φυση αλλα αφου εγω ειμαι σιγουρη πως δεν πετυχε..και πραγμματικα οι ελπιδες μου ειναι ολες σε ενα θαυμα τι να πω...θα μου περασει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

ναι ειναι απο τη φυση αλλα αφου εγω ειμαι σιγουρη πως δεν πετυχε..και πραγμματικα οι ελπιδες μου ειναι ολες σε ενα θαυμα τι να πω...θα μου περασει!

και εγω το ιδιο. Ξερω πως δεν πετυχε. Απλα εσυ εχεις παει στο γιατρο και σου εχει δωσει πιθανοτητες ενω εγω το ξερω απο ενστικτο. Ο γιατρος σας ειπε φυσιολογικη συλληψη 10% πιθανότητες μου ειπες πριν. Σας προτεινε υποβοηθουμενη αναπαραγωγη, καποια θεραπεια? Σκεψου πως μπορει αυτο τον μηνα να μην πετυχες, αλλα του χρονου τετοιο μηνα ισως να κρατας στην αγκαλια σου ενα μικρο θαυμα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

και εγω το ιδιο. Ξερω πως δεν πετυχε. Απλα εσυ εχεις παει στο γιατρο και σου εχει δωσει πιθανοτητες ενω εγω το ξερω απο ενστικτο. Ο γιατρος σας ειπε φυσιολογικη συλληψη 10% πιθανότητες μου ειπες πριν. Σας προτεινε υποβοηθουμενη αναπαραγωγη, καποια θεραπεια? Σκεψου πως μπορει αυτο τον μηνα να μην πετυχες, αλλα του χρονου τετοιο μηνα ισως να κρατας στην αγκαλια σου ενα μικρο θαυμα! 

ναι ο ενας γιατρος μου ειπαι για λαπαροσκοπηση αλλιως μην περιμενω και ο δευτερος μου ειπαι και λαπαροσκοπιση να κανω με τετοι σπερα δεν θα εχω ποτε φυσιολογικη συλληψη παρα μονο με εξωσωματικη αλλα μου εδωσαν ενα μικρο ποσωστο αυτο του θαυματος και εμενα οι ελπιδες μου εμειναν εκει! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

ναι ο ενας γιατρος μου ειπαι για λαπαροσκοπηση αλλιως μην περιμενω και ο δευτερος μου ειπαι και λαπαροσκοπιση να κανω με τετοι σπερα δεν θα εχω ποτε φυσιολογικη συλληψη παρα μονο με εξωσωματικη αλλα μου εδωσαν ενα μικρο ποσωστο αυτο του θαυματος και εμενα οι ελπιδες μου εμειναν εκει! 

Προσπαθεις αρκετο διαστημα αν θυμαμαι καλα. Λαπαροσκοπηση για ποιον λόγο? Εχεις ενδομητριωση η κατι τετοιο? 

Εχεις μικρες πιθανοτητες για φυσιολογική συλληψη άρα μήπως θα έπρεπε να δοθεί κάποια θεραπεία για το σπέρμα, να κάνεις και τη λαπαροσκόπηση και να το ξαναδείτε? Δεν είναι κακό να κάνουμε κάποια αγωγή ή να ακολουθήσουμε μεθοδους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης προκειμενου να πετυχουμε το στοχο μας, που είναι ενα μωρακι. Σου καταθετω την προσωπικη μου αποψη αυτη τη στιγμη... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...