Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Συμφωνω αλλα να μη τα αφηνουμε στην τυχη τους.... Οπως είπε και η @alina80 εφόσον έκλεισε ραντεβού 4-12 στο μεσοδιάστημα να επισκεφθούν και έναν ουρολόγο για το σπέρμα. Και αυτός σε δημοσιο αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα. Εν τω μεταξυ θα γινει η λαπαροσκοπηση θα ειναι κ ο συζυγος σε θεραπεια (αν ειναι συνεργασιμος, καποιοι δεν ειναι) και ισως να μη χρειαστει και καμια αλλη παρεμβαση. Επίσης συμφωνώ και με τη @linaa εδώ πολλές είναι έγκυες και λόγω οικονομικών αλλάζουν γιατρό στον 7ο ξερω γω. Τι πειραζει αν δεν μπορεις να την πληρωσεις ιδιωτικα? Τοσα χρονια τι πληρωνουμε δηλαδη τις ασφαλειες μας? 

Κορες που να ησασταν επαρχια εδω ειναι ολα ιδιωτικα... Για τα παντα ανεβαινουμε ΑΘηνα. και εμενα το πλάνο μετά το γάμο είναι να κάνω κάποια βασικά εδώ και μετα να συνεχίσουμε πανω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 25 λεπτά , noni90 είπε:

Γλυκουλα 4-12 ειναι μια χαρα και θα κανεις και τα Χριστουγεννα σου Ξεγνοιαστη! Μπραβο! Να σου πω κ εμενα η μαμα μου γεννησε σε ιδιωτικο κ τις 2 μας και ηθελε μονο ιδιωτικο γιατι τοτε θεωρουσε οτι τα δημοσια δεν ηταν καλα ουτε απο παροχες ουτε σε προσεχαν οι γιατροι... Οταν κοντα 30 χρονια μετα τη γεννηση μας ηταν να μπει στο τζανειο για να κανει την επεμβαση που σου ελεγα, πηγαμε και ειδαμε τη γυναικολογικη πτερυγα.. Ξερεις τι μου ειπε? βρε πιο καλο κ απ το Υγεια ειναι!!!! ισα ισα 20 κλινες η γυναικολογικη, μονο δικλινα κ τρικλινα δωματια, περνουσε καθαριστρια 3 φορες τη μερα, και καθε φορα καθαριζε κ το μπανιο..... γτ να δωσεις 1.500 στο νοσοκομειο? Δε ξερω εγω ειμαι πολυ υπερ των δημοσιων. οχι οτι δε θα πηγαινα σε ιδιωτικο ποτε και δε τα συμπαθω, απλα θα εδινα μια ευκαιρια και στο δημοσιο που στο κατω κατω τοσα χρονια το πληρωνω... 

Συμφωνω απολυτως αλλα μπορει να κανει την εξωσωματικη στο ιδιωτικο 3.500 περιπου παει αν θυμαμαι καλα που το συζηταγα με τη φιλη μου και μετα παρακολουθηση και γεννα στο δημοσιο στο γιατρο της! Απ τα 10.000 που ζηταει ο αλλος καλυτερα να δωσει τα 3.500...... Και εννοειται μετα τη λαπαροσκοπηση θα πρεπει να κινηθει αμεσα γτ η ενδομητριωση ειναι υπουλη!!

Ναι ετσι σκευτικα και εγω να.παω μια να δουμε πιστεύω πως ολα ειναι στον γιατρο και οχι στο χώρο! Μακαρι να είχα τοσα και να τα έδινα αλλα δεν εχω οπωτε πρεπει να βρω οικονομικότερες λύσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Ναι ετσι σκευτικα και εγω να.παω μια να δουμε πιστεύω πως ολα ειναι στον γιατρο και οχι στο χώρο! Μακαρι να είχα τοσα και να τα έδινα αλλα δεν εχω οπωτε πρεπει να βρω οικονομικότερες λύσεις!

Αντε καλε!!!! σιγα μακαρι να τα ειχες και να τα εδινες... Αν ποτε τα αποκτησεις σου ευχομαι να τα φας σε διακοπες, πανες, γαλατα και φροντιστηρια του παιδιου! Όχι εκει! 

Εν τω μεταξυ οτι προσπαθω μονο 4 μηνες και ξερω κ τις τιμες για εξωσωματικη με ξεπερναει χαχαχα (ετσι για να ευθυμησουμε κ λιγο!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσια και @Ungry girl θα μπω κι εγώ στην κουβέντα. Συμφωνώ με όσα λετε. Το κορίτσι μας ωστόσο πρέπει να πάνε και σε έναν ουρολόγο για το σπέρμα. Γιατί αν είναι κάτι που βελτιώνεται (που είναι πολύ πιθανό) μετά τη λαπαροσκόπηση μπορεί να μην χρειάζεται εξωσωματική. Η ενδομητρίωση της είναι κατά πάσα πιθανότητα στα πρώτα στάδια. Θα κάνει την επέμβαση, ίσως και μια θεραπεία μετά για λίγους μήνες (ανάλογα). Σε αυτό το διάστημα μπορεί και να έχει βελτιωθεί και το σπέρμα. Και να μην υπάρχει κανένας λόγος για εξωσωματική. Αλλά αγχώνεται και πανικοβάλλεται. 

Ungry μου για αυτό σου λέω. Θέλει ψυχραιμία και μεθοδικά βήματα. Και παράλληλες ενέργειες. Πήγαινε σε ουρολόγο. 

Ναι κοριτσι μου θα παω..θα κανω την Παρασκευή το σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια και θα κλεισω σε ουρολογο ελπιζω να έχει το ικα! Η πρεπει νανα παω εξω??? 

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

ναι καλα τα λες 3500 ειναι η εξωσωματικη κ μετα σε παρακολουθει οποιος γιατρος θελεις!!! εγω @ ungry girl θα μιλουσα με εναν καλο εξωσωματικο κ θα κανονιζα την επεμβαση αλλου κ την εξωσωματικη αλλου μη νομιζεις αν μιλησεις με ενα καλο εξωσωματικο θα σου δωσει κ λυσεις για το δημοσιο εννοω θα σου συστησει ανθρωπους δεν ειναι ολοι οι ιδιωτικοι γιατροι κλεφτες.

Σιγουρα δεν ειναι αλλα θελει και τρέξιμο πολυ θελω να πιστευω πως θα βρω εναν καλο μετα ρην επέμβαση αν οντως με βαλει σε καταστολή περιοδοτ να εχω χρονο μα ψάξω και μακάρι να διορθώνεται το σπερμα!

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Αντε καλε!!!! σιγα μακαρι να τα ειχες και να τα εδινες... Αν ποτε τα αποκτησεις σου ευχομαι να τα φας σε διακοπες, πανες, γαλατα και φροντιστηρια του παιδιου! Όχι εκει! 

Εν τω μεταξυ οτι προσπαθω μονο 4 μηνες και ξερω κ τις τιμες για εξωσωματικη με ξεπερναει χαχαχα (ετσι για να ευθυμησουμε κ λιγο!)

Χαχαχαχα ελα ντε εγω εδω και δεν ξέρω τιποτα..παντός κοριτσια ετσι οπως το εχω στο μυαλό μου ειναι σπερμοδιαγραμμα ουρολογος ραντεβου σρον κενουριο γιατρο να κανωνησουμε την επέμβαση και απο κει και περα αν χρειαστεί εξωσωματική να ψαξω ενα καλο κέντρο να δω τιμες και να παρω την απόφαση παλι καλα που ηθελα να ξεκινησω μικρη να κανω παιδια για να κανω 4/5 χαχαχαχαχα! Δεν ξερω αν θα κανω ενα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι κοριτσι μου θα παω..θα κανω την Παρασκευή το σπερμοδιαγραμμα και την καλλιέργεια και θα κλεισω σε ουρολογο ελπιζω να έχει το ικα! Η πρεπει νανα παω εξω??? 

Σιγουρα δεν ειναι αλλα θελει και τρέξιμο πολυ θελω να πιστευω πως θα βρω εναν καλο μετα ρην επέμβαση αν οντως με βαλει σε καταστολή περιοδοτ να εχω χρονο μα ψάξω και μακάρι να διορθώνεται το σπερμα!

Χαχαχαχα ελα ντε εγω εδω και δεν ξέρω τιποτα..παντός κοριτσια ετσι οπως το εχω στο μυαλό μου ειναι σπερμοδιαγραμμα ουρολογος ραντεβου σρον κενουριο γιατρο να κανωνησουμε την επέμβαση και απο κει και περα αν χρειαστεί εξωσωματική να ψαξω ενα καλο κέντρο να δω τιμες και να παρω την απόφαση παλι καλα που ηθελα να ξεκινησω μικρη να κανω παιδια για να κανω 4/5 χαχαχαχαχα! Δεν ξερω αν θα κανω ενα!!!

ακριβως ετσι οπως τα εχεις στο μυαλο σου ειναι η σειρα!!! Μπραβο εχεις συντονιστει πολυ καλα! Εν τω μεταξυ οσο μπορεις κανε κ καβατζα γιατι ποτε δε ξερεις τι προκυπτει....

Τα εψαχνα κ τα ψαχνω κ στο ιντερνετ απο διαφορα αρθρα γιατι θελω να ενημερωνομαι κ να ειμαι γνωστης μην παω στο γιατρο και μου πουλαει φουμαρα. Και επισης γιατι εξ αρχης εχω την εντυπωση οτι θα δυσκολευτουμε να κανουμε παιδι και με βοηθα να ξεαγχωθω και να κατανοησω τις διαδικασιες.  Κι εγω ξεκινησα μικρη την προσπαθεια γιατι θελω να κανω 3 πρωτα ο Θεος.... Καλα να ειμαστε κ αν εχουμε τη δυνατοτητα θα ηθελα μεγαλη οικογενεια... Ηθελα να ξεκινησω πιο πριν αλλα θελαμε πρωτα να νοικιασουμε μεγαλυτερο σπιτι, να πιασω καλυτερη δουλεια κ τετοια... κ πηγαμε πισω 1 χρονο ετσι.... Τωρα βεβαια λεω ας πιασω ενα και βλέπουμε! 

Αααασε που αν τελικα καταληξεις σε εξωσωματικη μπορει να κανεις διδυμα οχι μονο ενα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

ακριβως ετσι οπως τα εχεις στο μυαλο σου ειναι η σειρα!!! Μπραβο εχεις συντονιστει πολυ καλα! Εν τω μεταξυ οσο μπορεις κανε κ καβατζα γιατι ποτε δε ξερεις τι προκυπτει....

Τα εψαχνα κ τα ψαχνω κ στο ιντερνετ απο διαφορα αρθρα γιατι θελω να ενημερωνομαι κ να ειμαι γνωστης μην παω στο γιατρο και μου πουλαει φουμαρα. Και επισης γιατι εξ αρχης εχω την εντυπωση οτι θα δυσκολευτουμε να κανουμε παιδι και με βοηθα να ξεαγχωθω και να κατανοησω τις διαδικασιες.  Κι εγω ξεκινησα μικρη την προσπαθεια γιατι θελω να κανω 3 πρωτα ο Θεος.... Καλα να ειμαστε κ αν εχουμε τη δυνατοτητα θα ηθελα μεγαλη οικογενεια... Ηθελα να ξεκινησω πιο πριν αλλα θελαμε πρωτα να νοικιασουμε μεγαλυτερο σπιτι, να πιασω καλυτερη δουλεια κ τετοια... κ πηγαμε πισω 1 χρονο ετσι.... Τωρα βεβαια λεω ας πιασω ενα και βλέπουμε! 

Αααασε που αν τελικα καταληξεις σε εξωσωματικη μπορει να κανεις διδυμα οχι μονο ενα!

Ε ένταξη αμα παρεις σειρά θα ερθει και το πρωτο και το δευτερο και οσα θέλετε! Καλα κανεις και ψαχνεις και εγω το ιδιο κανω οσο μπορω! Οσο για τα δίδυμα για εμας καλοδεχουμενα μακαρι απλα δεν ξερω αν θα πιασω φυσιολογικά η μη απλα θελω να ειναι σύντομες οι διαδικασίες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Ε ένταξη αμα παρεις σειρά θα ερθει και το πρωτο και το δευτερο και οσα θέλετε! Καλα κανεις και ψαχνεις και εγω το ιδιο κανω οσο μπορω! Οσο για τα δίδυμα για εμας καλοδεχουμενα μακαρι απλα δεν ξερω αν θα πιασω φυσιολογικά η μη απλα θελω να ειναι σύντομες οι διαδικασίες!

Οπως κ αν ερθουν, όσα κ αν ειναι, καλοδεχτα ειναι κ χαρα φερνουν! Για αυτο ακολουθα τις διαδικασιες που περιεγραψες παραπανω και ελπιζω να ερθουν γρηγορα για ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

Οπως κ αν ερθουν, όσα κ αν ειναι, καλοδεχτα ειναι κ χαρα φερνουν! Για αυτο ακολουθα τις διαδικασιες που περιεγραψες παραπανω και ελπιζω να ερθουν γρηγορα για ολες μας!

Μακαρι θεληση και πίστη και να ερθουν και λιγο βολικά δηλαδη γιατι θελουμε και λιγο τυχη χαχαχα!!:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μακαρι θεληση και πίστη και να ερθουν και λιγο βολικά δηλαδη γιατι θελουμε και λιγο τυχη χαχαχα!!:)

Για να καταλάβω ο άντρας σου πόσα εκατομμύρια σπερμα είχε στο σπερματοδιαγραμμα; Συνολικά πόσα λέει το χαρτί;

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, ellilaw είπε:

ειχε καμια σας διαφανη προς κιτρινα υγρα; μου φαινεται πολυ παραξενο!!!

κοριτσια με εχει πιασει μια αρνηση .. δεν εχω υπομονη .. με εχει πιασ

 


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

ναι ενδομητριωση..το ξερω απλα ακομα ειμαι στο ψαξημο γενικα με γιατρους και τετοια εχω βαλει σαν οριο μεχρη τον καινουριο χρονο  βασικα οχι οριο απλα μετα θα πεσω πανω σε γιωρτες και αργειες και δεν θα δουλευει κανεις ψαχνω ενα καλο γιατρο οικονομικο και οχι χασαπη χαχαχαχαχα!

Δεν θυμάμαι αν σε ειχα ρωτήσει αλλα ρώτησες το γιατρο σου αν μπορεις να κανεις θεραπεια.με.χάπια που δεν κοστιζουν σχεδόν τιποτα;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω κουράσει το ξέρω αλλά τώρα δεν έχω τίποτα!ούτε καφέ ούτε τζελ ούτε ροζ δλδ έχω μπερδευτεί!

Υπάρχει περίπτωση να είναι λόγω της βιοχημικής κάποια διαταραχή και όχι εγκυμοσύνη; Γιατί ναι μεν άργησε η περίοδος τον προηγούμενο κύκλο 3μερες αλλά ροή κλπ όλα κανονικά!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Δεν θυμάμαι αν σε ειχα ρωτήσει αλλα ρώτησες το γιατρο σου αν μπορεις να κανεις θεραπεια.με.χάπια που δεν κοστιζουν σχεδόν τιποτα;;;

Οζι δεν εχω ρωτήσει με ααντισυλληπτικά ενωεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Σας έχω κουράσει το ξέρω αλλά τώρα δεν έχω τίποτα!ούτε καφέ ούτε τζελ ούτε ροζ δλδ έχω μπερδευτεί!

Υπάρχει περίπτωση να είναι λόγω της βιοχημικής κάποια διαταραχή και όχι εγκυμοσύνη; Γιατί ναι μεν άργησε η περίοδος τον προηγούμενο κύκλο 3μερες αλλά ροή κλπ όλα κανονικά!

Κορίτσι σε ποια μέρα του κυκλου είσαι; Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...