Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σκεφτόμουν να σας γράψω. Να μπω και εγώ στην παρέα σας. Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο και μόνο χαρά στην ζωή σας. Είμαι 29 χρονών και προσπαθώ και εγώ με τον άντρα μου καιρό τώρα για μωράκι. Ο κύκλος μου είναι σχετικά άστατος από 29 μέχρι 31μερες πλέον. Παλιότερα ήταν και περισσότερες μέρες. Τελευταία περίοδος ήταν 13/11.. Πήρα τα τεστακια για την ωορρηξία και το θετικό αποτέλεσμα ηταν 30/11 και 1/12(18η&19η μερα). Εγω ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου 29/11 και 30/11. Από τις 3/12 μεχρι και σήμερα έχω πόνους χαμηλά. Πόνους περιόδου. Έχω να δω υγρά εδώ και 6ημέρες περίπου. Σήμερα είδα πολύ λίγα λευκά. Θέλω τις γνώμες σας. Οι πόνοι που νιώθω είναι ότι πέτυχε το γλυκό ή το αντίθετο? Έχω τέτοια αγωνία.... οι πόνοι στις3/12 Την Κυριακή δηλαδή με πέθαναν. Έκανα και τότε τεστ ωορρηξίας και ήταν αρνητικό. Τι μπορεί να είναι οι πόνοι. Εύχομαι τώρα που το έβγαλα από μέσα μου και με την βοήθεια σας να μου φύγει η απορία και το άγχος. 

Καλωσήρθες. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Πόνοι μπορεί να υπάρξουν σε κάποιους κύκλους. Και κάτι να έχει γίνει είναι νωρίς ακόμα νομίζω για εμφύτευση. Περίμενε 4-5 μέρες ακόμα. Πάντως όχι και άστατο κύκλο, από 29 ως 31 ειναι οκ! Κανονικά οι 1-3 μέρες πάνω κάτω θεωρείται σταθερός ο κύκλος. Απλά κάνεις αργά ωορρηξία. Αν το θετικό τεστ το είδες 18-19η μέρα του κύκλου σημαίνει ότι έγινε τουλάχιστον 24 ώρες μετά. Άρα στην 20η του κύκλου σου που ήταν στις 2/12. Να συνεχίζεις και πιο μετά τις επαφές. Και η 30/11σε καλύπτει για τις γόνιμες βέβαια αυτή τη φορά. Ελπίζω να το πιάσεις σύντομα το μωρό, αν δεν έχει ήδη συμβεί!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 11 λεπτά , andrianni είπε:

Γειά σου! Είμαστε ακριβώς σε ίδιο κύκλο. Αντε με μια μέρα διαφορά. Δηλαδή εγώ έκανα ωορ.29/11. Ένιωσα κάποιους πόνους και εγώ την Κυριακή στιγμιαία. Αλλά νομίζω συνέχεια τα νιώθω αυτά και δε δίνω σημασία. Είναι πολύ νωρίς. Μόνο υπομονή πρέπει να κάνουμε και να τα καταγράφουμε για να δούμε εκ των υστέρων... Υγρά η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ούτε εγώ. Λίγα κρεμώδη λευκά όπως το λες. Λίγους πόνους περιόδου νιώθω αλλά πολύ απαλούς. Την Κυριακή πάντως ήταν για μια στιγμή κάπως ανυπόφορο σαν πολύ κίνηση ένα πράγμα. Βέβαια ήταν από την αντίθετη της ωορ. οπότε δε δίνω βάση. Αν δεν το έχεις ξανανιώσει μπορεί και να σημαίνει κάτι. Αχ αυτή η αγωνία...Κάποιες το καταλαβαίνουν από νωρίς βέβαια. Δε νομίζω να σε βοήθησα όμως!!!

Θα σε εχω παρέα μου. Προσπαθούσα να σου απαντήσω και κόλλησε. Την Κυριακή λοιπόν οι πόνοι ήταν δυνατοί και σχεδόν όλη μέρα. Προσπαθώ να καταγράφω ότι νιώθω όποια μέρα και άν είναι. Τώρα δεν θυμάμαι εάν είχα τέτοιους πόνους και αν ήταν μετά από την ωορρηξία. Θα δούμε. Πόσο χρόνων είσαι?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Θα σε εχω παρέα μου. Προσπαθούσα να σου απαντήσω και κόλλησε. Την Κυριακή λοιπόν οι πόνοι ήταν δυνατοί και σχεδόν όλη μέρα. Προσπαθώ να καταγράφω ότι νιώθω όποια μέρα και άν είναι. Τώρα δεν θυμάμαι εάν είχα τέτοιους πόνους και αν ήταν μετά από την ωορρηξία. Θα δούμε. Πόσο χρόνων είσαι?

Είμαι 34. Το όλη μέρα καλό μου φαίνεται! Μακάρι να έγινε το πολυπόθητο. Πόσο καιρό προσπαθείτε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Καλωσήρθες. Δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Πόνοι μπορεί να υπάρξουν σε κάποιους κύκλους. Και κάτι να έχει γίνει είναι νωρίς ακόμα νομίζω για εμφύτευση. Περίμενε 4-5 μέρες ακόμα. Πάντως όχι και άστατο κύκλο, από 29 ως 31 ειναι οκ! Κανονικά οι 1-3 μέρες πάνω κάτω θεωρείται σταθερός ο κύκλος. Απλά κάνεις αργά ωορρηξία. Αν το θετικό τεστ το είδες 18-19η μέρα του κύκλου σημαίνει ότι έγινε τουλάχιστον 24 ώρες μετά. Άρα στην 20η του κύκλου σου που ήταν στις 2/12. Να συνεχίζεις και πιο μετά τις επαφές. Και η 30/11σε καλύπτει για τις γόνιμες βέβαια αυτή τη φορά. Ελπίζω να το πιάσεις σύντομα το μωρό, αν δεν έχει ήδη συμβεί!

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Δεν υπάρχει καλύτερο το να σε καταλαβαίνουν και να σου λένε μια κουβέντα που σε ηρεμεί και σε κάνει να σκέφτεσαι και να βάζεις σε μια σειρά τα πράγματα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Είμαι 34. Το όλη μέρα καλό μου φαίνεται! Μακάρι να έγινε το πολυπόθητο. Πόσο καιρό προσπαθείτε;

Προσπαθούμε 2χρόνια και παραπάνω αλλά οχι συστηματικά. Ούτε κάθε μήνα. Ούτε σε γόνιμες κάποιες φορές. Ουσιαστικά απλά κάνουμε τρελιτσες ελεύθερα χωρίς προφυλάξεις. Σιγά σιγά έμπαινα στο παιχνίδι και έψαχνα απαντήσεις στα ερωτήματα μου μέσα από πολλά σάιτ μίας και δεν είχα ιδέα για το όλο θέμα.

πρίν από 6 λεπτά , andrianni είπε:

Πραγματικά γιατί σταματήσατε τις επαφές τότε; Το θετικό αν δεν το ξέρεις σημαίνει οτι η ωορ. γίνεται σε 24-48 ώρες

Γιατί δεν το ήξερα ότι πρέπει να έρθω σε επαφή μία με δύο μέρες μετά το θετικο της ωορρηξίας . Μετά κάπου το διάβασα. Όσο ζεις μαθαίνεις. Κρίμα που δεν το διάβασα λίγες ημέρες νωρίτερα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Προσπαθούμε 2χρόνια και παραπάνω αλλά οχι συστηματικά. Ούτε κάθε μήνα. Ούτε σε γόνιμες κάποιες φορές. Ουσιαστικά απλά κάνουμε τρελιτσες ελεύθερα χωρίς προφυλάξεις. Σιγά σιγά έμπαινα στο παιχνίδι και έψαχνα απαντήσεις στα ερωτήματα μου μέσα από πολλά σάιτ μίας και δεν είχα ιδέα για το όλο θέμα.

Γιατί δεν το ήξερα ότι πρέπει να έρθω σε επαφή μία με δύο μέρες μετά το θετικο της ωορρηξίας . Μετά κάπου το διάβασα. Όσο ζεις μαθαίνεις. Κρίμα που δεν το διάβασα λίγες ημέρες νωρίτερα.

Σιγά σιγά θα τα μάθεις τότε. Καλύτερα που δεν αγχώνεσαι. Απλά αν το αποφάσισες για πιο εντατικά να ξέρεις οτι έχετε επαφές στις γόνιμες ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , andrianni είπε:

Σιγά σιγά θα τα μάθεις τότε. Καλύτερα που δεν αγχώνεσαι. Απλά αν το αποφάσισες για πιο εντατικά να ξέρεις οτι έχετε επαφές στις γόνιμες ...

Γι'αυτό πήρα τα τεστακια. Γιατί μια 34 μία 29 μία 32. Μόνο τις γόνιμες δεν ήξερα πότε ηταν με τέτοιο κύκλο. Τώρα που έμαθα ότι δύο μέρες μετά το θετικό αποτέλεσμα πρέπει να έρχομαι σε επαφή. Κάτι θα γίνει. Εάν δεν έχει ήδη γίνει.......


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Θα δείξει!!!

Χαχαχα εμένα μου πέρασε τώρα η πολλή όρεξη πάνε οι γόνιμες πάει και η ωορρηξία καθώς φαίνεται

Πολύ χάρηκα για την στάση που ειπες ότι επιασες.. Γτ είχα αμφιβολίες.. Όποτε έχω ελπίδες ..!!

Κ εμένα Τώρα Μου πέρασε η όρεξη .. Ακριβώς μετά την ωορηξια τελικά παει κ η διάθεση!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Γι'αυτό πήρα τα τεστακια. Γιατί μια 34 μία 29 μία 32. Μόνο τις γόνιμες δεν ήξερα πότε ηταν με τέτοιο κύκλο. Τώρα που έμαθα ότι δύο μέρες μετά το θετικό αποτέλεσμα πρέπει να έρχομαι σε επαφή. Κάτι θα γίνει. Εάν δεν έχει ήδη γίνει.......

Καλύτερα με το που δεις θετικό κάνεις και την ίδια μέρα και τις 2-3 επόμενες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , andrianni είπε:

Καλύτερα με το που δεις θετικό κάνεις και την ίδια μέρα και τις 2-3 επόμενες!

Εννοείται. Τώρα την επόμενη φορά θα του δώσω να καταλάβει..... :-D

  • Χαχα 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

κοριτσια μου παλια και νέα τι κανετε; εχουμε καμια φρεσκοεγκυουλα;

Σας εχω χασει λιγο!! εγω πηγα στο γιατρουλη ειμαι 25w και 4d και ο μπεμπης μας πηγε 706 γραμμαρια..παιδαρος χιχι! @elenakii22 μου εισαι καλα;

μεγαλωσε!!!!εμεις παμε δευτερα!!!εχω κανεο καλλιεργεια κ δεν εχω παρει ακομα τα αποτελεσματα..θα παω αυριο..εχω λιγο αυξημενα υγρα αλλα πηγα στο νοσοκομειο κ μ εκαναν τεστ κ δεν χανω αμνιακο υγρο...τωρα θα δω κ την καλλιεργεια..μπορει απλα να ειναι απο την εγκυμοσυνη!καμπυλη ποτε θα κανεις?εγω νομιζω μου ειπε τελη δεκεμβρη αρχες γεναρη,αν θυμαμαι καλα..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@Ungry girl τελικά δεν ήταν τα τεστακια ελαττωματικά μας έχεις τρελάνει!!να πάρεις τα χάπια όσες μέρες σου είπε ο γιατρός όχι μισές δουλειές.αντε και θα δεις που όλα θα πάνε καλά και θα μείνεις σύντομα εγκυος και όλα θα πάνε καλα!σημειωσε στο χαρτί σου να τον ρωτήσεις μόλις ξαναμεινεις αν θα ξεκινήσεις αμέσως utrogestan.

@Dimitr@17δεν ξερω από ζωδια πολλά νομίζω σου είπε η @kido την ευχή μας να έχεις κορίτσι να είσαι εγκυουλα!!!

Οκ ναι τα ξεκινησα ιδη περιμενω πως και πως να.μ έρθει περιοδος να ξεκινησωωωωω

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Πολύ χάρηκα για την στάση που ειπες ότι επιασες.. Γτ είχα αμφιβολίες.. Όποτε έχω ελπίδες ..!!

Κ εμένα Τώρα Μου πέρασε η όρεξη .. Ακριβώς μετά την ωορηξια τελικά παει κ η διάθεση!!

Οπότε μαζί εμείς δεν περιμένουμε!!!Χιχιχι

Καλημέρα σε όλες!!! Μόλις ξυπνήσω μπαίνω να σας διαβάσω!!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες...κ εγω αυτο κανω οταν.ξυπναω μπαινω κ διαβαζω οσα νεακια προλαβαινω...καλα χθες οταν ξαπλωσα να κοιμηθω ειχα κατι σουβλιες χαμηλα κ δεξια αλλο πραγμα δεν μπορουσα να κοιμηθω....και σκεφτομουν μηπως ειχα χθες ωορηξια κ το εχασα που δεν καναμε τπτ?τα φιλια μου σε ολες παω για δουλιτσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...