Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλημέρα! Όντως και εμένα με κύκλο 28-29 ημερών μου ειπε ότι κάνω στη μέση ωορρηξία, δηλαδή τη 14-15η μέρα, άρα να έχω επαφές από πριν ως και 18η μέρα, ενώ εγώ στην 16η σταμάταγα! Πολύ χρήσιμα όσα μοιράζεσαι! Ευχαριστούμε!

Ναι είναι σημαντικό να συνεχίζουμε επαφούλες γιατί μια φορά μπορεί να κάνουμε λίγο παραπάνω κύκλο!!!!Και αν παρατηρούμε λίγο το σώμα μας αποκτάμε εμπειρία.Πλέον καταλαβαίνω τη ωορρηξία και δε με αγχωνεί!!!Στεναχωριέμαι πιο πολύ γιατί δε πιάνουμε!!!Και πιστεύω ότι μια επαφή καμιά φορά αρκεί.Τύχη θέλει.Τον προηγούμενο μήνα έκανα σαλπιγγογραφία και μου είπε ο ακτινολόγος πολύ σημαντικό να μη σηκωνόμαστε αμεσως μετά τη επαφή και βάση της μήτρας μου να λυγίζω τα πόδια μετά τη επαφή!!!Αρά δε ισχύει πάντα τα πόδια ψηλά χαχαχχαχ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλημέρα! Όντως και εμένα με κύκλο 28-29 ημερών μου ειπε ότι κάνω στη μέση ωορρηξία, δηλαδή τη 14-15η μέρα, άρα να έχω επαφές από πριν ως και 18η μέρα, ενώ εγώ στην 16η σταμάταγα! Πολύ χρήσιμα όσα μοιράζεσαι! Ευχαριστούμε!

Ας είμαστε πιο large κορίτσια, γιατί δεν είναι μηχανή ο οργανισμός και μπορεί κάπου να καθυστερήσει η ωορρηξία. Αν το πάμε by the book ακριβώς, ίσως να τη χάνουμε για 1-2 μέρες και είναι κρίμα. Εγώ αυτό το λάθος νομίζω ότι έκανα πάντως! Τώρα που το συζήτησα με το γιατρό το τραβάω παραπάνω για να πέφτω σίγουρα μέσα. Στοχευμένες επαφές μέρα παρά μέρα. Χαρά είναι άλλωστε, δεν είναι αγγαρεία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Ναι είναι σημαντικό να συνεχίζουμε επαφούλες γιατί μια φορά μπορεί να κάνουμε λίγο παραπάνω κύκλο!!!!Και αν παρατηρούμε λίγο το σώμα μας αποκτάμε εμπειρία.Πλέον καταλαβαίνω τη ωορρηξία και δε με αγχωνεί!!!Στεναχωριέμαι πιο πολύ γιατί δε πιάνουμε!!!Και πιστεύω ότι μια επαφή καμιά φορά αρκεί.Τύχη θέλει.Τον προηγούμενο μήνα έκανα σαλπιγγογραφία και μου είπε ο ακτινολόγος πολύ σημαντικό να μη σηκωνόμαστε αμεσως μετά τη επαφή και βάση της μήτρας μου να λυγίζω τα πόδια μετά τη επαφή!!!Αρά δε ισχύει πάντα τα πόδια ψηλά χαχαχχαχ!!!!

Ναι κι εγώ τα λυγίζω και βάζω μαξιλάρι κάτω από τους γοφούς μου για να έχει κλήση η λεκάνη προς τα πάνω. Εννοείται αρκεί μία επαφή! Το timing είναι το παν :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Ναι κι εγώ τα λυγίζω και βάζω μαξιλάρι κάτω από τους γοφούς μου για να έχει κλήση η λεκάνη προς τα πάνω. Εννοείται αρκεί μία επαφή! Το timing είναι το παν :)

Οπώς τα λες ακριβώς!!!!Ο γιατρός μου με μάλωσε.Μου είπε είναι δύσκολο να συναντηθεί σπέρμα με ωάριο!!!Ασχετά από το σπερμοδιάγραμμα δε είναι το σπέρμα πάντα δυναμικό.Αν είναι κουρασμένος ο άντρας επηρεάζει αυτό!!Εμένα σε υπέρηχο μου λέγανε ότι έχω οπίσθια κάμψη μήτρας.Στη σαλπιγγογραφία φάνηκε ότι έχει κλίση στα αριστερά!!Χαλάρωση θέλει που να τη βρώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

μεγαλωσε!!!!εμεις παμε δευτερα!!!εχω κανεο καλλιεργεια κ δεν εχω παρει ακομα τα αποτελεσματα..θα παω αυριο..εχω λιγο αυξημενα υγρα αλλα πηγα στο νοσοκομειο κ μ εκαναν τεστ κ δεν χανω αμνιακο υγρο...τωρα θα δω κ την καλλιεργεια..μπορει απλα να ειναι απο την εγκυμοσυνη!καμπυλη ποτε θα κανεις?εγω νομιζω μου ειπε τελη δεκεμβρη αρχες γεναρη,αν θυμαμαι καλα..

καλημερα αγαπη!! οντως μεγαλωσε! εκανα χθες καλλιεργεια οποτε σε 15 μερες θα παρω αποτελεσματα.. Την καμπυλη θα την κανω μεσα του μηνα..παρολα αυτα ο μονος προβληματισμος μου σχετικα με την εγκυμοσυνη ειναι στο σεξ οσες φορες εχουμε προσπαθησει να κανουμε..δεν μπορουμε....εχω ψιλοενοχλησεις ενω κανουμε και για αργοτερα..και γενικα δεν ειναι οπως παλια..οποτε νομιζω οτι θα κανουμε αποχη...:-( Εσεις σε αυτο το κομματι ειστε καλα; εγω εχω επισης πολυ λιγοτερα υγρα..μαλλον ειμαστε καπως αναποδες! Τωρα πως εισαι;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ani ani είπε:

καλημερα αγαπη!! οντως μεγαλωσε! εκανα χθες καλλιεργεια οποτε σε 15 μερες θα παρω αποτελεσματα.. Την καμπυλη θα την κανω μεσα του μηνα..παρολα αυτα ο μονος προβληματισμος μου σχετικα με την εγκυμοσυνη ειναι στο σεξ οσες φορες εχουμε προσπαθησει να κανουμε..δεν μπορουμε....εχω ψιλοενοχλησεις ενω κανουμε και για αργοτερα..και γενικα δεν ειναι οπως παλια..οποτε νομιζω οτι θα κανουμε αποχη...:-( Εσεις σε αυτο το κομματι ειστε καλα; εγω εχω επισης πολυ λιγοτερα υγρα..μαλλον ειμαστε καπως αναποδες! Τωρα πως εισαι;;

Κορίτσι μου κι εμείς στην εγκυμοσύνη όσες φορές το δοκιμασαμε δεν μας άρεσε ιδιαίτερα. Δεν ποναγα βέβαια αλλά επειδή από ένα σημείο και μετα  ειχα και πετρώματα το κόψαμε το άθλημα.  Δύσκολη η αποχή βέβαια αλλά χαλάλι. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααααααα κοριτσια ,καλημερα μανουλες  και μελλοντικες μανουλες!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας ,ρωτηστε με οτι θελετε ,ειμαι τοσο πολυ χαρουμενη με τα χθεσινα που δεν περιγραφετε!!

πρίν από 8 λεπτά , Antila είπε:

Κοριτσια, απο ποιο σταδιο και μετα το επιτρεπουν οι γιατροι; Εγω τωρα 8+1 δε θελω ουτε να το σκεφτω, για μετα δεν ξερω!

καλημερα κοριτσι μου ,εμενα ο γιατρος την πρωτη φορα μου ειπε να κανω οποτε θελω,καμια απαγορευση!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

 

@Elma86 @Vila @ritaki13 κοριτσια τι εγινε με εσας??

Καλημερα κοριτσια! χαθηκα λιγο γιατι ειμαι πολυ στεναχωρημενη κ αγχωμενη θα ελεγα..

αδιαθετησα κανονικα και ειλικρινα μετα την τελευταια φορα που ειδε ο γιατρος το ωαριο ας πουμε κ εκανε κ σεξ το περιμενα πως και πως.. δυστυχως.. δεν..

δε ξερω τι αλλο πρεπει να κανω ο γιατρος μου ειπε ειμαι μια χαρα ειναι νωρις για εξετασεις. τον αντρα μου δε θελω να τον αγχωσω χωρις λογο γιατι δε ξερει οτι εγω περιμενω πως και πως..

επισης ο ξαδερφος μου εχει ενα σοβαρο θεμα ασχετο με εγκυμοσυνη κλπ ψαχνει εναν πολυ καλο ανδρολογο ξερει καμια?

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου κι εμείς στην εγκυμοσύνη όσες φορές το δοκιμασαμε δεν μας άρεσε ιδιαίτερα. Δεν ποναγα βέβαια αλλά επειδή από ένα σημείο και μετα  ειχα και πετρώματα το κόψαμε το άθλημα.  Δύσκολη η αποχή βέβαια αλλά χαλάλι. 

Τον λυπαμαι και τον δολιο τον αντρα..λεω ποση υπομονη πια..εγω δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερη ορεξη συχνα αλλα που κ που θα ηθελα..θα ρωτησω και τον γιατρο οταν ξαναπαω.. αρα υπαρχουν διαφορες δυσκολιες στην εγκυμοσυνη και στο σεξ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ritaki13 είπε:

Καλημερα κοριτσια! χαθηκα λιγο γιατι ειμαι πολυ στεναχωρημενη κ αγχωμενη θα ελεγα..

αδιαθετησα κανονικα και ειλικρινα μετα την τελευταια φορα που ειδε ο γιατρος το ωαριο ας πουμε κ εκανε κ σεξ το περιμενα πως και πως.. δυστυχως.. δεν..

δε ξερω τι αλλο πρεπει να κανω ο γιατρος μου ειπε ειμαι μια χαρα ειναι νωρις για εξετασεις. τον αντρα μου δε θελω να τον αγχωσω χωρις λογο γιατι δε ξερει οτι εγω περιμενω πως και πως..

επισης ο ξαδερφος μου εχει ενα σοβαρο θεμα ασχετο με εγκυμοσυνη κλπ ψαχνει εναν πολυ καλο ανδρολογο ξερει καμια?

Ποσο καιρο προσπαθειτε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Antila είπε:

Κοριτσια, απο ποιο σταδιο και μετα το επιτρεπουν οι γιατροι; Εγω τωρα 8+1 δε θελω ουτε να το σκεφτω, για μετα δεν ξερω!

Εμένα μου το επετρεψε από την 10η βδομάδα και μέχρι να μπω στον όγδοο.  Αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικη και καλό είναι να έχεις την έγκριση του γιατρού σου. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ani ani είπε:

Τον λυπαμαι και τον δολιο τον αντρα..λεω ποση υπομονη πια..εγω δεν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερη ορεξη συχνα αλλα που κ που θα ηθελα..θα ρωτησω και τον γιατρο οταν ξαναπαω.. αρα υπαρχουν διαφορες δυσκολιες στην εγκυμοσυνη και στο σεξ..

Καλά μην νομίζεις. .δεν τρελαίνονται όλοι οι άντρες για σε στην εγκυμοσύνη.  Ο δικός μου ένιωθε πολύ περίεργα και ο τι κάναμε το κάναμε μετά από δική μου επιμονή.  Μόλις άρχισε να κουνιέται και το μωρό ούτε που το συζηταγε καν.  Είναι ψυχολογικο κυρίως τοθέμα όταν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.  Παρ όλα αυτά δεν υπάρχει λόγος να απομακρυνθειτε τελείως.  Υπάρχουν άλλαπράγματα που θα μπορούσατε να κάνετε.  Γενικά η διάθεση είναι το πιο καθοριστικό σε αυτή την περίοδο.  Και αν κάνετε κάτι πρέπει να το κάνετε χαλαρά.  Όχι ακροβατικα.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...