Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/5/2024 at 10:53 ΠΜ, Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Μπήκα μετά από τόσο καιρό! Angot με το καλό ευχομαι!! Πάλεψα και γώ με πρόωρες συσπάσεις αλλά όλα πήγαν καλά τελικά. Ευχομαι ένα γερό και δυνατό μωρό!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 21 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Βρε κορίτσια 20η μέρα σήμερα έχω πάλι υγρά σαν ασπράδι αυγού!Αυτό σημαίνει ότι δεν έγινε ακομη η ωορρηξία;Χτες δεν είχα!

Καλημέρα. Με τα υγρά μόνο εγώ δεν βγάζω άκρη για την ωορρηξία γιατί έχω γενικά υγρά στο δεύτερο μισό του κύκλου μου. Πόνο πότε είχες θυμάσαι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλημέρα. Με τα υγρά μόνο εγώ δεν βγάζω άκρη για την ωορρηξία γιατί έχω γενικά υγρά στο δεύτερο μισό του κύκλου μου. Πόνο πότε είχες θυμάσαι; 

υγρά σαν ασπράδι αυγού είχα Σαββατο Κυρικακή και Δευτέρα και λέω ό έγινε η ωορρηξία είχαμε και μια επαφή και λεω θα δείξει και σήμερα πάλι υγρά σαν ασπράδι αυγού!Πονάκια είχα την Κυριακή!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ntemiiiiii είπε:

υγρά σαν ασπράδι αυγού είχα Σαββατο Κυρικακή και Δευτέρα και λέω ό έγινε η ωορρηξία είχαμε και μια επαφή και λεω θα δείξει και σήμερα πάλι υγρά σαν ασπράδι αυγού!Πονάκια είχα την Κυριακή!

Εντάξει δεν θα εξαφανίζονταν τα υγρά. Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός. Ξέρω ότι όταν πονάμε γίνεται η ωορρηξία και από τον πόνο και μετά έχεις περίπου 1 μέρα, συν ό,τι έχεις κάνει λίγο πιο πριν και είναι ζωντανό για γονιμοποίηση. Το είχα ρωτήσει σε γιατρό, γιατί εγώ όταν πονάω δεν έχω το νου μου να έχουμε επαφή, αλλά μου είπε τότε είναι καλύτερα ή έστω μια μέρα μετά, αν δεν έχουν γίνει πιο πριν... Μέσα είσαι με την επαφή που είχες το τριήμερο αυτό με τα υγρά και τον πόνο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Εντάξει δεν θα εξαφανίζονταν τα υγρά. Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός. Ξέρω ότι όταν πονάμε γίνεται η ωορρηξία και από τον πόνο και μετά έχεις περίπου 1 μέρα, συν ό,τι έχεις κάνει λίγο πιο πριν και είναι ζωντανό για γονιμοποίηση. Το είχα ρωτήσει σε γιατρό, γιατί εγώ όταν πονάω δεν έχω το νου μου να έχουμε επαφή, αλλά μου είπε τότε είναι καλύτερα ή έστω μια μέρα μετά, αν δεν έχουν γίνει πιο πριν... Μέσα είσαι με την επαφή που είχες το τριήμερο αυτό με τα υγρά και τον πόνο. 

Μακάρι τι να πω!θα δείξει!κάπου διάβασα ότι αν δεν γονιμοποιηθεί το ωάριο τότε τα υγρά γίνονται κολλώδη και παχύρευστα!εγώ σήμερα δεν περίμενα να είναι πάλι σαν ασπράδι αυγού!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ntemiiiiii είπε:

Μακάρι τι να πω!θα δείξει!κάπου διάβασα ότι αν δεν γονιμοποιηθεί το ωάριο τότε τα υγρά γίνονται κολλώδη και παχύρευστα!εγώ σήμερα δεν περίμενα να είναι πάλι σαν ασπράδι αυγού!

Δεν το ήξερα αυτό αλλά αν ισχύει σε συμφέρει :cool:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Δεν το ήξερα αυτό αλλά αν ισχύει σε συμφέρει :cool:

εκτός αν δεν έγινε η ωορρηξία και γίνει τώρα ή γίνεται δεύτερη ωορρηξία!τι να πω!Δε ξέρω αν ταχα κι άλλη φορά η αληθεια είναι δεν τα είχα παρατηρήσει!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

εκτός αν δεν έγινε η ωορρηξία και γίνει τώρα ή γίνεται δεύτερη ωορρηξία!τι να πω!Δε ξέρω αν ταχα κι άλλη φορά η αληθεια είναι δεν τα είχα παρατηρήσει!

Κάνε άλλο λίγο σεξάκι να είσαι καλυμμένη!!! Σου εύχομαι να έρθει μωρό και όχι περίδος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ μόλις ανοίγει το μάτι μπαίνω και σας διαβάζω! Πώς είστε;

@Χαρά Τριανταφυλλακι. καλώς ήρθες!! Κι εγώ θεωρώ ότι έχεις μια χαρά σταθερό κύκλο, μην ανησυχείς! Οι άστατοι μπορεί να είναι 28 τη μια, 40 την άλλη και πάει λέγοντας. Επίσης, να μην απογοητεύεσαι γιατί ενώ σου φαίνεται μεγάλο το διάστημα που κάνετε ελεύθερα, από την άλλη όπως είπες δεν προσέχετε γόνιμες κτλ :) αρα σίγουρα αρκετοί μήνες χάνονται και δεν θεωρούνται πολλές οι συστηματικές προσπάθειες! Με λίγο πιο εντατικές επαφές θα γίνει. Όταν βλέπεις θετικό τεστ, είπαν σωστα τα κορίτσια ότι πρέπει να ξεκινάς αμέσως επαφές, να μην περιμένεις 1-2 μέρες. Το σπέρμα ζει στο σώμα μας εως και λίγες μέρες, και καλό είναι να υπάρχει υλικό ήδη, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα κατέβει το ωάριο. Όταν κατέβει πρέπει να συναντήσει τους κολυμβητές! Γενικά γνώμη μου είναι να μην κάνετε μόνο 2-3 επαφές το μήνα με αυτοσκοπό την τεκνοποίηση γιατί χάνετε πολλή ευχαρίστηση ;) . Αν πχ ξέρεις ότι κατά μέσο όρο έχεις ωορρηξία την 20η μερα, ξεκινα από 15η ανά δυο μερούλες αν φυσικα εχετε ορεξη και χρονο, και μόλις δεις θετικό τεστ κάνεις καθημερινά για τις επόμενες 4 μερούλες πχ. Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκούλές!!!!Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!!Να σας πω τη δική μου γώμη για τισ γόιμες!!!Είαι θέμα οργανισμού.Εγώ κάνω ωορρηξία στο τέλος τω υγρών!!!Μπορεί α έχω 5 μέρες υγρά και κάω ωορρηξία τη 4-5 μέρα!!!Το διαπίστωσα με υπέρηχο και τεστάκια.Το προηγούμενο μήνα είχα πολύ πόνο Δευτέρα αλλα ωορρηξία έκανα Τετάρτη!!!Επίσης ο γιατρός μου είπε μη πας βάση υγρών γιατί μπορεί να έχεις πολλές μέρες υγρά λόγω γόνιμων!Μου είπε επαφές για το δικό μου κύκλο από 12-20 μέρα κάθε 2 μέρες!!Με βοηθά πολύ και το θερμόμετρο!!!Τετάρτη είχα ωορρηξία και Πέμπτη είχα δέκατα.Μια μέρα πριν αδιαθετήσω είχα 36,2 και έτσι καταλάβα ότι έρχεται!!!Επαφούλες άμα έχετε μη φοβάστε!!!Σίγουρα το σπερματάκι 2 μέρες ζεί!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Καλημέρα γλυκούλές!!!!Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!!Να σας πω τη δική μου γώμη για τισ γόιμες!!!Είαι θέμα οργανισμού.Εγώ κάνω ωορρηξία στο τέλος τω υγρών!!!Μπορεί α έχω 5 μέρες υγρά και κάω ωορρηξία τη 4-5 μέρα!!!Το διαπίστωσα με υπέρηχο και τεστάκια.Το προηγούμενο μήνα είχα πολύ πόνο Δευτέρα αλλα ωορρηξία έκανα Τετάρτη!!!Επίσης ο γιατρός μου είπε μη πας βάση υγρών γιατί μπορεί να έχεις πολλές μέρες υγρά λόγω γόνιμων!Μου είπε επαφές για το δικό μου κύκλο από 12-20 μέρα κάθε 2 μέρες!!Με βοηθά πολύ και το θερμόμετρο!!!Τετάρτη είχα ωορρηξία και Πέμπτη είχα δέκατα.Μια μέρα πριν αδιαθετήσω είχα 36,2 και έτσι καταλάβα ότι έρχεται!!!Επαφούλες άμα έχετε μη φοβάστε!!!Σίγουρα το σπερματάκι 2 μέρες ζεί!!!

Καλημέρα! Όντως και εμένα με κύκλο 28-29 ημερών μου ειπε ότι κάνω στη μέση ωορρηξία, δηλαδή τη 14-15η μέρα, άρα να έχω επαφές από πριν ως και 18η μέρα, ενώ εγώ στην 16η σταμάταγα! Πολύ χρήσιμα όσα μοιράζεσαι! Ευχαριστούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...