Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@sonia@ και μια φιλη μου σκεφτεται να βαλει σπιραλ...αλλα δεν το εχει αποφασισει ακομα!εμεις που προσπαθουμε(εγω τουλαχιστον)προσπαθουμε μερα παρα μερα!μας ειπε ο γιατρος να ξεκινησουμε συστηματικα γτ πριν ημασταν πιο χαλαροι!τωρα ομως που θα κανω και υπερηχο φανταζομαι θα μου πει κ ο γιατρος!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Tο άγχος είναι οτι χειροτερο αν επιτρέπεται ποσά κιλά είσαι σε ρωταω γιατί και εγώ ξεκίνησα φαντασου την εγκυμοσύνη με 83γενικα μου είχε πει και μένα για να μην επιβαρυνθω όταν μείνω αλλά τελικά με πρόλαβε η Μπουμπου μου.και τώρα μου λέει όπως και δηποτε γιατί έχω και θυροειδή για να μην πιεζω τον οργανισμό μου απλα εγώ έδιωξαν τελείως το άγχος πρώτου ξεκινήσουμε προσπαθειες λέω οποτε έρθει και ηρθε ..επίσης καλό ει αι δεν θυμάμαι αν περνεις φολικό εγώ δεν το ξερά τοτε και το ξεκίνησα όταν το έμαθα πως είμαι

πρίν από 17 λεπτά , elenakii22 είπε:

@sonia@ και μια φιλη μου σκεφτεται να βαλει σπιραλ...αλλα δεν το εχει αποφασισει ακομα!εμεις που προσπαθουμε(εγω τουλαχιστον)προσπαθουμε μερα παρα μερα!μας ειπε ο γιατρος να ξεκινησουμε συστηματικα γτ πριν ημασταν πιο χαλαροι!τωρα ομως που θα κανω και υπερηχο φανταζομαι θα μου πει κ ο γιατρος!

Το σκέφτομαι και εγώ αλλά και ο γιατρός και γνωστοί μου μου ειπαν όχι εφόσον θέλω να ξανά κάνω μωρακι μονο όταν πω τέλος απο εγκυμοσύνες ΑΣΕ που μου είπε 100℅ και παλι δεν είναι ασφαλές..πιστεύω πωςτωρα με την καθοδήγηση θα ναι πιο ευκολο να βρεις γόνιμες και στοχευμένες επαφουλες..απόλαυσε το κούκλα μου..είμαι σίγουρη πως σε όλες θα ερθει έγινε ηδη αρχή και το πίνακα κι μεγαλώνει έτσι παει μένει μια κολλάνε ολες

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

οι πολυκυστικες βεβαια δεν νομιζω να επηρεαζονται πολυ απο τα κιλα..εγω ειμαι στα φυσιλογικα κ ομως εχω το προβλημα!κοιταξε να δεις αν προσεχετε νομιζω οτι δεν θα εχετε κανενα προβλημα!ωρες ωρες πραγματικα απογοητευομαι γτ ακουω και πολλες κοπελες που απλα τα καταφεραν..ετσι απλα χωρις προσπαθεια..ευτυχως για αυτες δεν μπηκαν σε αυτην την διαδικασια που ειμαι εγω κ αλλες κοπελες!αν δεν βρεθεις σε αυτην την θεση δεν μπορεις να καταλαβεις πως ειναι!ευτυχως κ για εσενα εισαι απο τις τυχερες και μακαρι οταν ξαναπροσπαθησετε να πιασετε παλι τοσο ευκολα!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου εχεις απολυτο δικιο σε ολα εγω να σου πω δεν περιμενα τοσο ευκολα γιατι με ειχε προειδοποιησει ο ενδροκρινολογος οτι λογο του θυροειδη ισως χρειαστω θεραπεια αν σε περιπτωση προσπαθω και δεν μπορω και για να προσπαθησω πρωτα με ηθελε με ρυθμισμενο tsh..θεωρω τον εαυτο μου ποπυ τυχερο ειλικρινα μακαρι ευκολα να ερθει οταν αποφασισουμε και το δευτερο και σε ολες τις κοπελες που το επιθυμουν δεν υπαρχει ομορφοτετο πραγμα και ολες οσες το θελουν να κανουν τα παντα γιατι πραγματικα αξιζει..θεωρω οτι οτι και να εχει η καθεμια λυση θα βρεθειΗ πεθερα μου πριν απο 30 χρονια κε σοβαρο ορμονολογικο προβλημα δεν γινοταν να μεινει εκανρ θεραπειες 4 χρονια και τα καταφερε και εκανε 4 παιδια και μιλαμε τοτε η επιστημη ηταν πολυ πισω αρα ολες μπορουν θελει μονο δυναμη και κουραγιο..εγω τωρα εχω να ρυθμισω ξανα τις ορμονες μου για να πω αργοτερα πως κανω δευτερο γιατι θα πιεσω πολυ τον εαυτο μου και το μωρο αν ξανα μεινω συν την τομη που ηδη εχω και επειδη ειχα καποια θεματακια ευτυχως ολα πηγαν καλα και για τις δυο μας θελω στην επομενη να πανε ολα τελεια απο την αρχη..τωρα μπορω να σου πω οτι αξιζαν ολα και στο κρεβατι που εμεινα 2 μηνες και και το αγχος και ολα οταν βλεπω την ζωουλα μου..ολες μπορουμε και ολες εδω θα γινουν μανουλες...μπορει να μην γραφω τωρα συχνα αλλα οταν μπαινω και διαβαζω οτι καποια τα καταφερε χαιρομαι σαν να ειμαι εγω..εσύ είσαι Απο τα πιο πάλια κορίτσια που είναι εδώ και μιλάμε και ανυπομονω να διαβάσω τα υπέροχα νέα γιατί ξέρω οτι μια μέρα θα μπω και θα τα διαβάσω κούκλα μου

1 hour ago, elenakii22 είπε:

Ηδη εχεις κανει μεγάλη πρόοδο με βαση τα αρχικα αποτελεσματα εξετάσεων σου πέρυσι αρα το όνειρο σου είναι κοντα

Παλιά ειχα γραψει δεν ξέρω αν το είχες διαβάσει όταν ειμασταν στο άλλο parents πριν μας κλεισουν ..να μην απογοητεύεται καμια γιατί όλες έχουμε βρει τον ανθρωπο μας και τους έχουμε μαζί μας ειτε ο δρόμος είναι εύκολος ειτε δυσκολος ..όταν απογοητεύεται θα κοιτάς τον καλό σου και θα λες σε διάλεξαν για πατερα των παιδιών μου και θα σε κάνω τελος !!!!!και θα περνεις κουραγιο


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

@sonia@ σε ευχαριστω πολυ!ειμαι σιγουρη πως εδω η μια καταλαβαινει την αλλη και χαιρομαστε οποτε ακουμε ευχαριστα νεα!μαζι στα ευκολα μαζι κ στα δυσκολα!να ακουμε θετικα λογια να φτιαχνει η ψυχολογια μας!να φτιαξεις οπωσδηποτε τις ορμονες σου απο τωρα!μην περιμενεις οταν αποφασισετε να πατε για 2ο!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι εκανα οταν γεννησα και εγώ απογοητευτικά που είδα λογο την μικρή μου και μετα την πήραν απο μένα για το παίδων λογο της δυσφορίας που είχε στο αναπνευστικό και μαραζωνα όταν έβλεπα τις αλλες μετα μωρακια τους αλλά λέω θα μαι δυνατή και δεν θα με πάρει απο κάτω και μετα απο 4 μέρες όλα ηταν μια χαρά και ήρθε το τι πέρασα και εγώ τοτε δεν μπορω να στο περιγραψω

Εννοείται θα τις φτιαξω ηδη έχω παει με είδε μου είπε τη δόση που θα περνώ και ξανά απο Σεπτέμβριο εξετάσεις..εννοείται πως εδώ είμαστε η μια για την αλλη γιατί πολλές φορες δεν μπορείς να μοιραστεις πραγματα με τον περίγυρο.. Για οποίο δηποτε θεμα

Και σε όλες πραγματικα το λέω τακτικό έλεγχο στην εγκυμοσύνη ακόμα και να μειώνεται εγκυουλες γιατί οι ορμόνες παιζουν ρολο μεγαλο εγώ παρουσίασαν θέμα..36 εβδομάδων όλα τέλεια 37 εβδομάδων που και γέννησα παρουσιαστηκε υδραμνιο


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!! Ανυπομονώ να διαβάσω και απ'τις κοπέλες στην αναμονή, για θετικά τεστάκια  και μεγάλες χοριακές!! Εγώ πάλι αυπνίες όπως συνήθως  και πρέπει να σηκωθώ και νωρίς για να πάω για εξετάσεις. Τα μπεμπάκια είναι πολύ  ζωηρά αυτή τη στιγμή και βλέπω την κοιλιά μου που πηγαίνει πέρα-δώθε και γελάω! χιχι  Όπως καταλαβαίνετε δεν έχω καμία διάθεση για ύπνο!      @λουπιτα μην απογοητευεσαι! Θετικη σκεψη μονο και παμε για τον επομενο κυκλο! Με προγραμματισμενη προσπαθεια τις γονιμες μερες σου, θα εχεις τεραστιες πιθανοτητες να μεινεις εγκυουλα! Εγω ειχα παρα πολλες αποτυχημενες προσπαθειες  και καταφερα τελικα να συλλαβω τα τριδυμακια μου!!! Εκει που ελεγα πως δε θα μου συνεβαινε ποτε, να που συνεβη! Τα παντα ειναι δυνατα! Πραγματικα το πιστευω πια!!

  • Μου αρέσει 4

mfN3p2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Zouzoumama είπε:

Γεια σου Αλέκα!!Να σε ρωτήσω...Επειδή είσαι και εσύ Τρίτη καισαρική σαν και εμένα σου είπε ο γιατρός σου στις πόσες εβδομάδες θα κάνεις τη καισαρική??

38 και πριν μπω στην 39. ...αν υπαρχουν συσπάσεις ίσως και πιο νωρις


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:

Κουράγιο δεν λες τίποτα.Στο 5 λεπτο το είδα.Όσο αναγράφουν οι οδηγίες.Μπορεί να ήταν ελατωματικο. Περιμένουμε το Σάββατο τιην κυρία περίοδο και βλέπουμε αγαπη

Εγώ επειδή διάβασα ότι από 9 με 10 μερες μετα την οωρηξια η χοριακη στο αίμα δείχνει.Σήμερα είναι η 10 μου.περιοδο εχω 13 μερες μετα την οωρηξια.Τέλος πάντων αν δεν έρθει Σάββατο Κυριακή θα ξανακάνω !!!

Ελα βρε @λουπιτα μ πως εγινε αυτο?? Δεν περιμενα τετοια αποτελεσματα σε εσενα..Μηπως ειναι λιγο νωρις?? Περιμενε λιγες μερες ακομα κ βλεπεις! :?

Κοριτσια μου καλημερα! Περιμενω αποτελεσματα το μεσημερακι..μην σας κραταω αλλο σε αναμονη! Εχουν ξεκινησει τα συμπτωματα...και εχω μονιμως καουρες κ ανακατευομαι.χαλια το στομαχι λεμε.Αφηστε που ξυπναω στον υπνο μου 4 το ξημερωμα κ δεν μπορω να ξεραθω μετα.... παρολα αυτα χαιρομαι πολυ ομως :)

Περιμενω κ τα δικα σας νεα! 

14 ώρες πρίν, marillia είπε:

Ani Ani μου είμαι πολύ καλά αν και ο καιρός με χαλάει λίγο.Στην αναμονή και γω περίπου σε λιγότερο από 10 μέρες θα ξέρω.Το κουλό είναι ότι αυτή τη φορά οι γόνιμες κράτησαν 6 μέρες και μπερδεύομαι λίγο πότε τελικά ήταν ωορρηξία χαχαχα?Σου εύχομαι απ την καρδιά μου με μια θετική χοριακή!!!!

Σε ευχαριστω! Να σ πω τελικα κ εγω ειχα μπερδευτει αυτο το μηνα γιατι ενω το ημερολογιο μ ελεγε οτι θα εχω 4 μερες πχ μετα απο αλλες δυο αισθανομουν εγω την ωορυξια με διαφανα υγρα κ τετοια...:-( (sorry κιολας για την περιγραφη)..Σου ευχομαι να ειναι ο μηνας σ κ εσενα με καθυστερηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Antonia_GR είπε:

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!! Ανυπομονώ να διαβάσω και απ'τις κοπέλες στην αναμονή, για θετικά τεστάκια  και μεγάλες χοριακές!! Εγώ πάλι αυπνίες όπως συνήθως  και πρέπει να σηκωθώ και νωρίς για να πάω για εξετάσεις. Τα μπεμπάκια είναι πολύ  ζωηρά αυτή τη στιγμή και βλέπω την κοιλιά μου που πηγαίνει πέρα-δώθε και γελάω! χιχι  Όπως καταλαβαίνετε δεν έχω καμία διάθεση για ύπνο!      @λουπιτα μην απογοητευεσαι! Θετικη σκεψη μονο και παμε για τον επομενο κυκλο! Με προγραμματισμενη προσπαθεια τις γονιμες μερες σου, θα εχεις τεραστιες πιθανοτητες να μεινεις εγκυουλα! Εγω ειχα παρα πολλες αποτυχημενες προσπαθειες  και καταφερα τελικα να συλλαβω τα τριδυμακια μου!!! Εκει που ελεγα πως δε θα μου συνεβαινε ποτε, να που συνεβη! Τα παντα ειναι δυνατα! Πραγματικα το πιστευω πια!!

4 μηνες προσπαθώ αντωνια μου.το ξέρω ότι σε σχέση με άλλες κοπέλες που τακαταφεραν στον χρόνο η περισσότερο είναι νωρίς το 4 μηνες!κάνω ότι πρέπει Ν κανω στις γόνιμες και τίποτα.Πώς γίνεται ε γαμωτο.τι να πω.Και τι φταίει! Ίσως επειδη τον γιο μου με τον πρώτο σύζυγο τον έπιασα στον δεύτερο μηνα και μου κακοφαίνεται?τι να πω!!! Όπως και να έχει ελπίζω πάντα.Δεν είμαι άνθρωπος που Τ παρατάω!Μπορεί να στεναχωρήσω όταν δω περίοδο αλλα Μόλις τελειώσει είναι σαν μια καινούρια μέρα και ο ήλιος ξαναβγαινει!!!!! 

1 hour ago, Ani ani είπε:

Ελα βρε @λουπιτα μ πως εγινε αυτο?? Δεν περιμενα τετοια αποτελεσματα σε εσενα..Μηπως ειναι λιγο νωρις?? Περιμενε λιγες μερες ακομα κ βλεπεις! :?

Κοριτσια μου καλημερα! Περιμενω αποτελεσματα το μεσημερακι..μην σας κραταω αλλο σε αναμονη! Εχουν ξεκινησει τα συμπτωματα...και εχω μονιμως καουρες κ ανακατευομαι.χαλια το στομαχι λεμε.Αφηστε που ξυπναω στον υπνο μου 4 το ξημερωμα κ δεν μπορω να ξεραθω μετα.... παρολα αυτα χαιρομαι πολυ ομως :)

Περιμενω κ τα δικα σας νεα! 

Σε ευχαριστω! Να σ πω τελικα κ εγω ειχα μπερδευτει αυτο το μηνα γιατι ενω το ημερολογιο μ ελεγε οτι θα εχω 4 μερες πχ μετα απο αλλες δυο αισθανομουν εγω την ωορυξια με διαφανα υγρα κ τετοια...:-( (sorry κιολας για την περιγραφη)..Σου ευχομαι να ειναι ο μηνας σ κ εσενα με καθυστερηση!

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη αγαπη μου.Εγώ η την έκανα νωρίς ή δεν είναι.τι να πω.ας με διαφωτίσει κάποια.θετικο τεστ οωρηξιας 7 και 8 του μηνα.άρα Αφού η lh ανέβηκε 7 και 8 στις 9 θα ξεμυτισει το αυγό.Όπως όντως έγινε Γιατί πονούσα πολυ το πρωι!!!!άρα το αυγό βγήκε 9 του μηνα.Και πες ότι γονιμοποιηθηκε μέσα στη μέρα.αν μετρήσω από την επόμενη μέρα μέχρι που έκανα χοριακη.Είναι 8 μερες.17 του μηνα χοριακη.σωστά τα υπολογίζω και Τ μετράω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα! Πρώτος υπέρηχος σήμερα και με έχει κυριεύσει ένα άγχος τι να σας λέω!! δεν ξέρω γιατί αλλά φοβάμαι πολύ. με έχει πιάσει τρέμουλο. Μία εβδομάδα καθυστέρησης και η χοριακή μου είναι πάνω από 2000. Θα σας έχω νέα το απόγευμα!!

  • Μου αρέσει 4

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , dimitroula30 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Πρώτος υπέρηχος σήμερα και με έχει κυριεύσει ένα άγχος τι να σας λέω!! δεν ξέρω γιατί αλλά φοβάμαι πολύ. με έχει πιάσει τρέμουλο. Μία εβδομάδα καθυστέρησης και η χοριακή μου είναι πάνω από 2000. Θα σας έχω νέα το απόγευμα!!

Αχ αυτό το άγχος.άγχος πριν την καθυστερηση άγχος για την χοριακη άγχος για υπερηχο.τι τραβάμε πια εμείς οι γυναικες.να σου πω να μην αγχώνεσαι?Δεν θα μακουσεις.χαχαχχα τι ακριβώς φοβάσαι κοριτσαρα ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, λουπιτα είπε:

Αχ αυτό το άγχος.άγχος πριν την καθυστερηση άγχος για την χοριακη άγχος για υπερηχο.τι τραβάμε πια εμείς οι γυναικες.να σου πω να μην αγχώνεσαι?Δεν θα μακουσεις.χαχαχχα τι ακριβώς φοβάσαι κοριτσαρα ?

Μήπως είναι εξωμήτριο, μήπως δεν δούμε τίποτα... αχ δεν ξέρω...........


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , λουπιτα είπε:

4 μηνες προσπαθώ αντωνια μου.το ξέρω ότι σε σχέση με άλλες κοπέλες που τακαταφεραν στον χρόνο η περισσότερο είναι νωρίς το 4 μηνες!κάνω ότι πρέπει Ν κανω στις γόνιμες και τίποτα.Πώς γίνεται ε γαμωτο.τι να πω.Και τι φταίει! Ίσως επειδη τον γιο μου με τον πρώτο σύζυγο τον έπιασα στον δεύτερο μηνα και μου κακοφαίνεται?τι να πω!!! Όπως και να έχει ελπίζω πάντα.Δεν είμαι άνθρωπος που Τ παρατάω!Μπορεί να στεναχωρήσω όταν δω περίοδο αλλα Μόλις τελειώσει είναι σαν μια καινούρια μέρα και ο ήλιος ξαναβγαινει!!!!! 

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη αγαπη μου.Εγώ η την έκανα νωρίς ή δεν είναι.τι να πω.ας με διαφωτίσει κάποια.θετικο τεστ οωρηξιας 7 και 8 του μηνα.άρα Αφού η lh ανέβηκε 7 και 8 στις 9 θα ξεμυτισει το αυγό.Όπως όντως έγινε Γιατί πονούσα πολυ το πρωι!!!!άρα το αυγό βγήκε 9 του μηνα.Και πες ότι γονιμοποιηθηκε μέσα στη μέρα.αν μετρήσω από την επόμενη μέρα μέχρι που έκανα χοριακη.Είναι 8 μερες.17 του μηνα χοριακη.σωστά τα υπολογίζω και Τ μετράω?

Να σαι καλα κοριτσι μ...δεν θα παρω θεση στις αποριες σ γιατι πραγματικα δεν εχω ιδεα...οτι μαθαινω απο εσας  να ξερεις ν οτι διαβαζω απο το internet! Αυτο που διαβασα ομως κ μ εκανε εντυπωση ειναι οτι κ στην καλυτερη μας μερα της ωορυξιας δηλαδη να εχουμε επαφη οι πιθανοτητες για μπεμπακι ειναι 25-30%.Κ καπως ετσι ειχα καθυσηχαστει κ εγω πριν ενα μηνα..:oops:

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitroula30 είπε:

Μήπως είναι εξωμήτριο, μήπως δεν δούμε τίποτα... αχ δεν ξέρω...........

 

Just now, dimitroula30 είπε:

Μήπως είναι εξωμήτριο, μήπως δεν δούμε τίποτα... αχ δεν ξέρω...........

Κάτσε επειδη εχω ξεχάσει τιμές χοριακων έχει περάσει πολύς καιρός δεν ξέρω πόσο περίπου πρέπει Ν ειναι με μια εβδομάδα καθυστέρησης.Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι όταν είναι εξωμητριο η δεν υπάρχει σάκος δεν έχεις τόσο υψηλή χοριακη.γι'αυτό επαναλαμβάνουμε χοριακη Ν δούμε αν ανεβαίνει και διπλασιάζεται κανονικά.οπότε μην αγχώνεσαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...