Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 hours ago, Blue Velvet said:

      Σ ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση 🙂Δεν ήμουν και σίγουρη,αλλά για καποιο λόγο νόμιζα ότι έχει σχέση με το πόσων ημερών είναι η βλαστοκυστη.Σημασια έχει να είναι υγιης,εμένα από τις 4 που έβαλα,μόνο η μία έδωσε τελειομηνη εγκυμοσύνη..Και μάλιστα ήταν και άριστης ποιότητας όλες...☹️

      "Ο αριθμός αντιπροσωπεύει τον βαθμό κάλυψης της βλαστικής κοιλότητας από την εμβρυοβλάστη και την πρόοδο που έχει κάνει στην «εκκόλαψή» της από την διαφανή ζώνη. Τα χαρακτηριστικά αυτά βαθμολογούνται με μία κλίμακα από 1 έως 6. Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο πιο εκτενής είναι η εμβρυοβλάστη.

       

      Το πρώτο γράμμα στη βαθμολογία αντιπροσωπεύει την ποιότητα της εμβρυοβλάστης, δηλαδή του μελλοντικού εμβρύου. Η βαθμολόγηση γίνεται με μία κλίμακα τριών γραμμάτων (A, B ή C), όπου το Α είναι η καλύτερη ποιότητα.

       

      Η ίδια βαθμολόγηση ισχύει για το δεύτερο γράμμα, το οποίο όμως αντιπροσωπεύει την ποιότητα του τροφοεκτοδέρματος, δηλαδή του μελλοντικού πλακούντα και των εξωεμβρυϊκών ιστών."

       

      Από ένα σαιτ που λέγεται harroulabilali κ έχει πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες, "Εμβρυομεταφορά βλαστοκύστης: Τι πρέπει να ξέρετε για την αξιολόγηση των εμβρύων στο στάδιο αυτό"

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

Κοριτσια καλημερα, τι κανετε? ο καιρος μας εχει τρελανει πφφ, περιμενω να περασουν οι μερες να παω στην ενδοκρινολογο να δουμε τι θα γινει, το θετικο ειναι πως και αυτο τον κυκλο και τον προηγουμενο ειμαι πεντακαθαρη αφου τελειωσε η περιοδος αν και κρατησε 9 μερες με λιγη ροη, εχει σημαδια οτι παει να στρωσει

@Vila κοριτσι μου σε αλλαξα στο πινακακι, οσο για εμενα οχι δεν εχει πετυχει δεν ηταν καθολου καλη  η επαφη, δεν πειραζει παμε για τον επομενο

@linaa και @elenakii22 ειστε οι επομενες, μακαρι να εχουμε θετικα νεακια σας

@Μαρθα Κ ωραια θα ειναι στις διακοπουλες, κοιτα να το ευχαριστηθεις ;)

οι υπολοιπες τι κανετε? εχετε χαθει ρουφιανιτσες εεεε? σας εχει παρει τα μυαλα το καλοκαιρι :P 

Αγάπη μού άντε νά πας στόν γιατρό νά τό ρυθμίσεις νά ηρεμήσεις!!!! 

5 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Ναι ειναι πολυ ωραια μονο παρτε μαζι σας και ψυγειακι με διαφορα καλουδια για να κατσετε περισσοτερο!! :-D

Οργανωμένη παραλία έχει??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

@ΧρυσαΜ θυμαμαι χαρακτηριστηκα 2 μαθήματα...στο 1 μας τα ελεγε ενας απο τα πισω θρανια(εγω καθομουν μπροστα φαντασου) και στο αλλο πριν μπουμε στην αιθουσα λεω σε ενα φιλο μου πες μου ενα κομματι ετσι για να πω οτι ξερω κατι κ επεσε αυτο κ πέρασα!οποτε σου λέω ποτε δε ξερεις!εκτος βεβαια αν κυνηγάς βαθμούς!τοτε ναι πρεπει να διαβάσεις!!

πηγα τελικα κολυμβητηριο οποτε δε περιμενω να μου ερθει στην ωρα της!!χαχα!!θα μου κοπει η καημενη!!

 

Καλά αντιγραφή είναι το μόνο ευκολο... Εγώ έχω πάρει (υπ' ευθύνη μου πάντα) ολόκληρη την κόλλα του διπλανού μου και τη διάβαζα. Είχα όμως το νου μου μη μας δουν και την πατήσει και αυτός. Αλλά και αυτός ο χριστιανός, ένα σωρό λάθη είχε!!! Καθόμουν και τον διόρθωνα μετά :-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλά αντιγραφή είναι το μόνο ευκολο... Εγώ έχω πάρει (υπ' ευθύνη μου πάντα) ολόκληρη την κόλλα του διπλανού μου και τη διάβαζα. Είχα όμως το νου μου μη μας δουν και την πατήσει και αυτός. Αλλά και αυτός ο χριστιανός, ένα σωρό λάθη είχε!!! Καθόμουν και τον διόρθωνα μετά :-P:-P:-P

χαχαχα...να θες να αντιγράψεις κ να μην εχουν διαβασει οι γυρω σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Διαβάζω τα νεάκια σας αλλά δεν προλαβαίνω να συμμετέχω.

@caramel_83 ούτε λόγος για καλοκαίρι από τώρα.ούτε καν μπανάκια. Πάντως αν έκανες ωορηξία σημαίνει ότι πάει καλά ο κύκλος σου.

@giota@ μακάρι να έχεις καλά νέα σύντομα.

Και εσυ  @linaa και @elenakii22  εσύ σίγουρα λες θα έρθει; κ πάλι όμως έφτιαξε ο κύκλος σου οπότε μην ανησυχεις.θέλει κ 6 μήνες όπως λένε προσπάθειες.δε γίνεται κ με την πρώτη.

@Ani ani κ εσύ περιμένεις! Δε ρωτάω συμπτώματα...καλή αναμονή χωρίς άγχος.

@Vila  πάντα έτσι είναι ο κύκλος σου; στις 21 ωορηξία; 

@Μαρθα Κ τα άφησες τα τεστάκια;

Wannabemommy εσύ που βρίσκεσαι;

Λοιπόν κορίτσια εγώ ξεκίνησα με τα τεστάκια ωορηξίας κ έχω αγωνία αν θα κάνω επιτέλους ωορηξία με τα inofert.Είμαι στη 15η μέρα κ τίποτα ακόμα.Συνήθως κάνω μετά τις 20 οπότε ελπίζω.νομίζω ότι κάτι νιώθω στη μία ωοθήκη κ ότι κάτι θα γίνει.Για να δούμε!πάντως αν δω θετικό τεστ ωορηξίας θα κάνω τέτοια χαρά σαν να ήταν εγκυμοσύνης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@andrianni μου ναι, συνηθως ο κυκλος μου ειναι γυρω στις 35 ημερες οποτε γυρω στην 20η κανω ωορρηξια.. βεβαια δεν ειναι σταθερος! στον προηγουμενο κυκλο εφτασα να κανω ωορρηξια 30η μερα οποτε τωρα χαρηκα που ηταν στην 21η!

παντως αυτο που λες με τα τεστακια το τι χαρα παιρνω οταν βγαινει θετικο δε λεγεται!! χχαχαχα

Α και κατι ακομα.. επειδη ενιωθα κι εγω απο τα κολπικα υγρα οτι κοντευει η ωορρηξια εκεινες τις μερες εκανα διπλο τεστακι. Δηλαδη εκανα ενα 12 το μεσημερι και ενα 8 το απογευμα και ειχε αρκετη διαφορα. Το μεσημερι ηταν πολυ εντονη η γραμμη δηλαδη τελειως θετικο! και το απογευμα και παλι αχνη. Οποτε σας το προτεινω!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@andrianni μακαρι να προσπαθουσαμε λιγοτερο απο 6 μηνες αλλα παμρ για 1.5 σιγα σιγα!!βέβαια το σπερμοδιαγραμμα ενα μηνα εχει φτιαξει και οι ορμόνες του ακομα δεν εχουν φτιαχτει εντελώς!εμενα παντως θα μου ερθει σιγουρα γτ εχθες εβγαλα μια γραμμη καφρ υγρα (πηγα βεβαια κολυμβητήριο οποτε μπορει να την μπλοκαρα κ να αργησει καμια μερα)οι πονοι ξεκίνησαν οποτε μπορει να ερθει κ σμρ κανονικα...παιρνω κ εγω inofert αλλα παιρνω και glucophage οποτε δεν ξερω πιο απο τα δυο βοηθησε για τον μικρο κυκλο!θα συμφωνησω που σου λενε να κανεις 2 τεστ την ημερα που θεωρεις οτι κανεις ωορρηξια!!καλη επιτυχια!!!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elenakii22 είπε:

@andrianni μακαρι να προσπαθουσαμε λιγοτερο απο 6 μηνες αλλα παμρ για 1.5 σιγα σιγα!!βέβαια το σπερμοδιαγραμμα ενα μηνα εχει φτιαξει και οι ορμόνες του ακομα δεν εχουν φτιαχτει εντελώς!εμενα παντως θα μου ερθει σιγουρα γτ εχθες εβγαλα μια γραμμη καφρ υγρα (πηγα βεβαια κολυμβητήριο οποτε μπορει να την μπλοκαρα κ να αργησει καμια μερα)οι πονοι ξεκίνησαν οποτε μπορει να ερθει κ σμρ κανονικα...παιρνω κ εγω inofert αλλα παιρνω και glucophage οποτε δεν ξερω πιο απο τα δυο βοηθησε για τον μικρο κυκλο!θα συμφωνησω που σου λενε να κανεις 2 τεστ την ημερα που θεωρεις οτι κανεις ωορρηξια!!καλη επιτυχια!!!!!!

Καλημέρα @elenakii22 μου! Το ξέρω οτι προσπαθείτε καιρό, όπως κ εμείς άλλωστε, αλλά εννοώ ότι από τη στιγμή που όλα έφτιαξαν πια, δε γίνεται κ αμέσως! 6 μήνες λένε περίπου κ μετά το ξανακοιτάς.κ εγώ αυτό παλεύω τόσα χρόνια.αν δε μου φτιάξει όμως κ αυτό το μήνα με τα inofert θα πάω για τα χάπια στο γιατρό. Για ορισμένες προσπάθειες.μετά είναι κ οι ενέσεις κ μετά η εξωσωματική!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα @elenakii22 μου! Το ξέρω οτι προσπαθείτε καιρό, όπως κ εμείς άλλωστε, αλλά εννοώ ότι από τη στιγμή που όλα έφτιαξαν πια, δε γίνεται κ αμέσως! 6 μήνες λένε περίπου κ μετά το ξανακοιτάς.κ εγώ αυτό παλεύω τόσα χρόνια.αν δε μου φτιάξει όμως κ αυτό το μήνα με τα inofert θα πάω για τα χάπια στο γιατρό. Για ορισμένες προσπάθειες.μετά είναι κ οι ενέσεις κ μετά η εξωσωματική!

θυμισε μου εχεις πολυκυστικες η καποιο θεμα με θυροειδη?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , elenakii22 είπε:

ηρθεεεε!!!!χαχα!!!στην ωρα της!!!27 μερες αυτος ο κυκλος!!!εχω να δω τετοιον κυκλο απο πριν το 2013 που επαιρνα αντισυλληπτικα!!!τουλαχιστον κανουν δουλεια τα χαπια!!!

Αυτό είναι τέλειο!!! Στο ξαναλέω! Άντε κ σε πιο ευχάριστες εκπλήξεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , andrianni είπε:

Αυτό είναι τέλειο!!! Στο ξαναλέω! Άντε κ σε πιο ευχάριστες εκπλήξεις!!!

να ξερεις εψαξα κ βρηκα τις συνομιλίες!!!χαχα!!σερπαφαρ σκεφτοσουν να αρχισεις!τωρα θα πατω κ εγω τον γιατρο να δω τι θα κανουμε αυτο το μηνα!ξερω οτι αφου φτιαχνουν τα πραγματα να δωσω λιγο χρονο απλα επειδη εχω διαβασει για λαθη στα σπερμοδιαγραμματα,αγχωνομαι μηπως δεν ήταν σωστο...αυτο σκεφτομαι..βεβαια τέλη του μηνα θα ξανακανουμε κ θα δειξει!θα ρωτησω τον γιατρο μηπως ξεκινησω σερπαφαρ απλα μπορει να πει οτι αφου κανω ωορρηξια να το αφησω..

@caramel_83 7/7/17 παρακαλω!!!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες μου

@ΧρυσαΜ καλη επιτυχια κοριτσι μου με τα μαθηματα σου

@elenakii22 χαιρομαι που βελτιωθηκε ο κυκλος σου, αντε και ενα μωρακι τωρα, στο γιατρο ποτε ειναι να πατε?

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

4. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

7. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

8. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

9. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

10. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Olivia3 12/4/2017!!!

2. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

3. stalitsa82 30/4/2017!!!

4. aggeliki_l 29/5/2017!!!

5. linaa  7-9/6/2017!!!

6. KarMar84 10-11/6/2017!!!

7. giota@ 14/6/2017!!!

8. Ani ani 18/6/2017!!!

9. λουπιτα 20/6/2017!!!

10. caramel_83  20-24/6/2017!!!

11. Vila 21/6/2017!!!

12. marillia 30/6/2017!!!

13. elenaki22 7/7/2017!!!

14. Μαρθα Κ 10/7/2017!!!

15. Wannabemommy....

16. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες καλημερα!! elenakii22 ειναι μια καλη αρχη το οτι βρισκεις ωορηξια εγω θα σου ελεγα απλα να κανεις στην επομενη ωορηξια μια εξεταση προγεστερονης 7 μερες πριν την περιοδο για να τσεκαρεις το ποσο καλη ωορηξια κανεις κ τα σερπφαρ να τα αφησεις προς το παρον αφου βρισκεις θετικα τεστακια ωορηξιας ασε τον οργανισμο σου να στρωσει με τα ινοφερτ,

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 περιμενω να με παρει τηλ να δω τι θα μου πει...μηπως κανω και την εξεταση που μου ειχε πει...ειχα κανει καλλιεργεια κολπικη και μου λεει γτ δεν σου εκαναν και στον τράχηλο (αν θυμαμαι καλα)οποτε μηπως την κανουμε κ αυτη...

@linaa Υπάρχουν και τεστ που στο δειχνουν αυτο η πρεπει να κανω εξεταση?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...