Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Εχεις απόλυτο δίκιο κορίτσι μου!!Μπλοκάρουμε πολύ το σύστημά μας.Εγώ όταν είχα μείνει έγκυος πραγματικά εκείνο τον μήνα ήμουν χαλαρή.Το να αγχωθούμε την πρώτη μέρα καθυστέρησης νομίζω δεν πειράζει γιατί όλα έχουν πάρει τον δρόμο στους.Το να αγχωνόμαστε όμως με τις γόνιμες,και να λέμε έχω ή δεν έχω και είδα λίγο καφέ μήπως είναι εμφύτευση είναι ψυχοφθόρο.Οπως μου είχε πει και ένας γυναικολόγος με το άγχος καθυστερούμε τις γόνιμες στην ουσία και όχι την περίοδο.Να ευχηθώ από την καρδιά μου σύντομα να μείνουμε όλες έγκυες και πάνω από όλα να είμαστε χαλαρές και ψύχραιμες!!!!:)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Elenakii22 προσπαθείς για το πρώτο σου παιδί; 

Καλύτερα να μην μετράμε το παραμικρό σύμπτωμα γιατί μπορεί και να μην είναι τπτ. Υγρά κι εγώ έχω αλλά μπορεί να είχα και κάθε μήνα και απλά τώρα να τους έδωσα σημασία. 

 

ναι το πρωτο!κοιταξε να δειε οτι εχω σε αυτον τον κυκλο ειχα κ σε άλλους..και επειδή προσπαθούμε πανω απο χρονο εχω περάσει απο ολα τα συμπτωματα..οποτε κ σε αυτον κυκλο εχω συμπτωματα περιοδου!

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Πες μου λίγο πώς αντέχεις να περιμένεις;;; :-P:-P:-P  εγώ θα είχα ήδη κάνει τεστ!! Σε θαυμάζω, αλήθεια :-P:-P:-P:-P  όλα με καλό, μακάρι να μη σου έρθει!!!!!! Μακάρι να τη ξαναδείς σε 9 μήνες και εσύ και όλες όσες προσπαθείτε!!!! Ελάτε κορίτσια ο μήνας που ήρθε να φέρει πολλά μωράκια σε όλες και, πρώτα ο Θεός, τον ερχόμενο Φλεβάρη-Μάρτη να έχουμε γεννητούρια!!!!!

και να θελω να κανω ειναι νωρίς...ομως 1ον δεν εχουμε πολλες ελπιδες γτ τημ ημερα της ωορρηξιας ο ανδρας μου ελειπε 2ον εχω κανει πολλα τεστ κ χοριακες οποτε πλεον εχω σταματησει! 3ον το εχω ριξει στα μπανια κ θα ξεκινησω κ aqua aerobic οποτε δεν εχω χρονο να αγχωθω!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

ναι το πρωτο!κοιταξε να δειε οτι εχω σε αυτον τον κυκλο ειχα κ σε άλλους..και επειδή προσπαθούμε πανω απο χρονο εχω περάσει απο ολα τα συμπτωματα..οποτε κ σε αυτον κυκλο εχω συμπτωματα περιοδου!

και να θελω να κανω ειναι νωρίς...ομως 1ον δεν εχουμε πολλες ελπιδες γτ τημ ημερα της ωορρηξιας ο ανδρας μου ελειπε 2ον εχω κανει πολλα τεστ κ χοριακες οποτε πλεον εχω σταματησει! 3ον το εχω ριξει στα μπανια κ θα ξεκινησω κ aqua aerobic οποτε δεν εχω χρονο να αγχωθω!!

Τέλειοοοοο!!! Θέλω και εγώώώώώ...

Εν τω μεταξύ νιώθω φοβερά αχάριστη και γουρούνα!!!!!

Στο τρέχον έτος δεν κουράστηκα καθόλου με το θέμα της σχολής, μη σας πω ότι δεν πήγαινα κι όλας γιατί στο πρώτο εξάμηνο (Οκτώβρη) ήταν που έμαθα ότι είμαι έγκυος οπότε πέρασαν διάφορες μπόρες του τύπου τι θα κάνουμε και ένα σωρό εξετασεις κλπ κλπ που με έκαναν να πρέπει να λείπω από τη σχολή και το Δεκέμβρη είχαμε την παλίνδρομη, που έπρεπε για κανα δυο βδομάδες να είμαι ξάπλα και πήγα άπατη στην εξεταστική, ενώ στο δεύτερο εξάμηνο ξεκίνησα πολύ δυναμικά και καθόμουν 6ωρα στη σχολή μέχρι που μου έτυχε ένα θέμα στις 3 βδομάδες, οπότε και δε μπόρεσα να ξαναπαω και τώρα έχω από το Πάσχα που έχω αρχίσει να διαβάζω μόνο τα παλιά χρωστούμενα γιατί τα νέα μαθήματα τα έχασα. Και εννοείται πως δουλειά δεν παίζει.

Εν τέλει μπορείτε να πείτε ότι καθομουν ένα χρόνο...

Και παρ' όλ' αυτά νιώθω ότι θέλω τόσο πολύ να πάω διακοπές...!!!!! 

Μιλάμε δηλαδή για γαϊδουριά, τεμπελιά, αναισθησία, όπως θέλετε πείτε το...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ νομιζω οτι οι περισσοτεροι φοιτητες περνανε φαση που διαβάζουν λιγοτερο!!να κάτσεις να τα διαβασεις να ξεμπερδέψεις!!!διαβασε τωρα αυτα που μπορεις και το Σεπτέμβρη δινεις κ τα υπολοιπα!!!Αφού εχετε σκοπο να κανετε κ μπεμπακι καλο ειναι να προσπαθησεις να τελειωσεις γρηγορα την σχολη...οχι οτι κ μετα δεν θα μπορεις ,αλλα θα έχεις μπει σε αλλη φαση και θα ειναι δυσκολα να ξαναπροσαρμοστεις..

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@marillia μου εγώ το έπαθα αυτό.  Μπορώ να στο επιβεβαιώσω!!! Από τα 12 που αδιαθετησα ποτέ δεν έχω κάνει περίοδο με κυκλο άνω των 28 ημερών.  Με το που μπήκα στο τρυπακι με τα τεστ ωορρηξίας.... πάω ήδη για 32+ ημερών αφου έκανα ωορρηξία την 21η  ημέρα. Καταλαβαίνεις πόσο stressαρα  εγώ η ίδια τον εαυτό μου.  

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@ΧρυσαΜ νομιζω οτι οι περισσοτεροι φοιτητες περνανε φαση που διαβάζουν λιγοτερο!!να κάτσεις να τα διαβασεις να ξεμπερδέψεις!!!διαβασε τωρα αυτα που μπορεις και το Σεπτέμβρη δινεις κ τα υπολοιπα!!!Αφού εχετε σκοπο να κανετε κ μπεμπακι καλο ειναι να προσπαθησεις να τελειωσεις γρηγορα την σχολη...οχι οτι κ μετα δεν θα μπορεις ,αλλα θα έχεις μπει σε αλλη φαση και θα ειναι δυσκολα να ξαναπροσαρμοστεις..

Δεν το προσπαθούμε για μωρό... Θα ήταν ανόητο, δεν έχουμε την οικονομική άνεση για τέτοια.. Την προηγούμενη φορά έτυχε και ήρθε.. Και από εκεί και έπειτα πήραμε την απόφαση ότι θα είμαστε όπως είμασταν χωρίς να αφήσουμε τα όσα έγιναν να μας επηρρεάσουν. Θα συνεχίσουμε τη ζωή μας ακριβώς όπως πριν. Άλλωστε, μπορεί να μένεις γρήγορα έγκυος μετά από αποβολή, αλλά ποτέ δεν πιστέψαμε ότι και σε εμάς θα έρθει πάλι έτσι γρήγορα. Οπότε είμαστε χαλαροί και ούτε που το είχαμε στο μυαλό μας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο τη Συννεφιασμένη ροδο.... Και αφου ο καιρος δεν ευννοει για μπανάκια ηρθαμε σε παιδότοπο για να απολαύσω και εγω με τη μπαλοκοιλιτσα μου ενα ντεκαφεϊνέ με την ησυχια μου.... 

Ανοίξατε ενα θεμα με αγίους και θελω να σας πω οτι δεν ειναι θρησκια με ολη τη σημασια της λέξης αλλα πιστευω πολυ....  Στη κορη μου οταν ειδα στο υπνο μου φιγούρες αγίων να μου λενε αναψε κεριά στις ταδε εκκλησίες τοτε καταλαβα οτι ημουν έγκυος και μαλιστα επειδη άναψα μονο στη παναγια τσαμπικα καταλαβα οτι ηταν και κοριτσι.  Τωρα στο σπορι ειχα δει στον υπνο μου την φιγούρα του αγιου γεωργιου και μαλιστα δυο φορες.... Την πρωτη που τον είδα εκανα χοριακη αρνητική και την δευτερη ηταν θετικότατη..... Πριν τρεις μέρες τον ξαναείδα και μου ειπε πηγαινε να κοινωνησεις τα παιδια και σημερα πήγαμε ολοι μαζι.... Αφου να φανταστείτε εδω στη πολη εχει δυο εκκλησίες του αγιου γεωργιου και η μια καθε φορα που πήγαινα ηταν παντα κλειστή ενω η αλλη ανοικτή και εκτος οτι θα παρει το ονομα γιωργος θα βαφτιστεί και εκει..... Παντως το λεω το σπορακι αυτο εχει απο την κοιλιά τον φύλακα αγγελο του! 

Οσο για τη φοιτητριουλα μας διάβαζε αγαπη μου να ξεμπερδεύεις και ολα μετα θα παρουν τον δρομο τους.!!!!! 

  • Μου αρέσει 3

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Alekagala είπε:

Καλημερα απο τη Συννεφιασμένη ροδο.... Και αφου ο καιρος δεν ευννοει για μπανάκια ηρθαμε σε παιδότοπο για να απολαύσω και εγω με τη μπαλοκοιλιτσα μου ενα ντεκαφεϊνέ με την ησυχια μου.... 

Ανοίξατε ενα θεμα με αγίους και θελω να σας πω οτι δεν ειναι θρησκια με ολη τη σημασια της λέξης αλλα πιστευω πολυ....  Στη κορη μου οταν ειδα στο υπνο μου φιγούρες αγίων να μου λενε αναψε κεριά στις ταδε εκκλησίες τοτε καταλαβα οτι ημουν έγκυος και μαλιστα επειδη άναψα μονο στη παναγια τσαμπικα καταλαβα οτι ηταν και κοριτσι.  Τωρα στο σπορι ειχα δει στον υπνο μου την φιγούρα του αγιου γεωργιου και μαλιστα δυο φορες.... Την πρωτη που τον είδα εκανα χοριακη αρνητική και την δευτερη ηταν θετικότατη..... Πριν τρεις μέρες τον ξαναείδα και μου ειπε πηγαινε να κοινωνησεις τα παιδια και σημερα πήγαμε ολοι μαζι.... Αφου να φανταστείτε εδω στη πολη εχει δυο εκκλησίες του αγιου γεωργιου και η μια καθε φορα που πήγαινα ηταν παντα κλειστή ενω η αλλη ανοικτή και εκτος οτι θα παρει το ονομα γιωργος θα βαφτιστεί και εκει..... Παντως το λεω το σπορακι αυτο εχει απο την κοιλιά τον φύλακα αγγελο του! 

Οσο για τη φοιτητριουλα μας διάβαζε αγαπη μου να ξεμπερδεύεις και ολα μετα θα παρουν τον δρομο τους.!!!!! 

Είναι θαύματα, που όντως συμβαίνουν!!! Και άντε μετά από αυτά, να έρθει ο άλλος να σου πει ότι δεν είναι αλήθεια... Εγώ πάντως σε πιστεύω!

Πόσο είσαι τώρα; την έκανες τη β επιπέδου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην κόρη μου 2 μέρες πριν μάθω για την εγκυμοσύνη,  είχα δει έναν παππού  (που λέει ήταν ο παππούς μου ) ήρθε με αγκάλιασε και έκλαιγε δίνοντάς μου μια εικόνα του Χριστού 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην υπογονιμότητα που οφείλεται σε στρες ψυχολογία ασυνείδητο.  Ήμουν χθες σε παρέα με 3 ψυχολόγους 1 ψυχίατρο και μια θεραπεύτρια εναλλακτικής . Πιάσαμε συζήτηση πάνω στην υπογονιμότητα ο ψυχίατρος μου είπε για αυτό το βιβλίο. 

Επίσης συλλεεξα ενδιαφέροντα πράγματα περί ρεφλεξολογιας βελονισμου κτλ που δρουν πολύ θεραπευτικά σε τέτοιες καταστάσεις .

Αν έχει εμπειρία κάποια ας μας πει...

Α... Επίσης αδιαθετησα μουχαχα

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Στην υπογονιμότητα που οφείλεται σε στρες ψυχολογία ασυνείδητο.  Ήμουν χθες σε παρέα με 3 ψυχολόγους 1 ψυχίατρο και μια θεραπεύτρια εναλλακτικής . Πιάσαμε συζήτηση πάνω στην υπογονιμότητα ο ψυχίατρος μου είπε για αυτό το βιβλίο. 

Επίσης συλλεεξα ενδιαφέροντα πράγματα περί ρεφλεξολογιας βελονισμου κτλ που δρουν πολύ θεραπευτικά σε τέτοιες καταστάσεις .

Αν έχει εμπειρία κάποια ας μας πει...

Α... Επίσης αδιαθετησα μουχαχα

Η μητέρα του αγοριού μου έκανε μια φορά βελονισμό για τους πόνους της περιόδου. Πονούσε απίστευτα πολύ κάθε φορά και πήρε την απόφαση να πάει, έτσι δοκιμαστικά. Με μια μόνο φορά που πήγε, για έναν ολόκληρο χρόνο δεν πόνεσε καθόλου!!! Το λέω επειδή ρώτησες αν έχει καμιά μας εμπειρία με αυτά. Σχετικά με αυτό που λες για την ψυχολογία, θα έρθω και θα συμφωνήσω!!! Κάπου μάλιστα είχα ακούσει ότι το άγχος μας κάνει να απελευθερώνουμε μια ουσία, η οποία, κατά την επαφή, σκοτώνει το σπέρμα.. Τώρα δεν ξέρω αν όντως ισχύει αυτό ή αν είναι μούφα... Πάντως γενικά είμαι της άποψης ότι μόνο αν το βγάλεις εντελώς από το μυαλό σου θα τα καταφέρεις.

Τι να πω... Καλώς τα δέχτηκες... :-\ 

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια??που χαθηκατε???εγω τις τελευταιες μερες ολο τριγυρνάω με αποτελεσμα να ειμαι κομματια!!!κ εκτος αυτου απο χθες πρεπει να ψιλοαρρωστησα κ ποναει λιγάκι ο λαιμος..εχω και μονιμα μια περιεργη γευση και πολλα φαγητά μου ξινιζουν...δεν εχω ορεξη κιολας κ εχω μειωσει το φαι...αυτα...ξεκιναω κ το aqua aerobic αυτη τη βδομάδα!!παμε να σφυξουμε κορμι!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...