Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια........

Ελπίζω να είναι καλά όλες οι εγκυούλες μας..............:-D  και οι υπόλοιπες από εμάς να έχουμε πάρει το δρόμο μας προς το θετικό αποτέλεσμα.......

Χάθηκα γιατί το προηγούμενο Σάββατο είχε τα γενέθλια της η μικρή μου πριγκίπισσα οπότε το Σαββατοκύριακο ήταν πήχτρα........ αλλά και από τότε και μετά έπηξα πολύ με τη δουλειά και γενικά στο κομμάτι αυτό ήρθαν όλα δύσκολα με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνω ούτε τα βασικά........:-(

 

  • Μου αρέσει 2

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 11 λεπτά , giota@ είπε:

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια........

Ελπίζω να είναι καλά όλες οι εγκυούλες μας..............:-D  και οι υπόλοιπες από εμάς να έχουμε πάρει το δρόμο μας προς το θετικό αποτέλεσμα.......

Χάθηκα γιατί το προηγούμενο Σάββατο είχε τα γενέθλια της η μικρή μου πριγκίπισσα οπότε το Σαββατοκύριακο ήταν πήχτρα........ αλλά και από τότε και μετά έπηξα πολύ με τη δουλειά και γενικά στο κομμάτι αυτό ήρθαν όλα δύσκολα με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνω ούτε τα βασικά........:-(

 

καλημερα!!να την χαίρεσαι!!!ποσα εκλεισε??


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 έκλεισε τα 11 έτη....... χα χα χα και αν με ρωτήσεις εγώ θυμάμαι ακόμα την μέρα που γεννήθηκε σαν να ήταν χθες. Γενικά περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός..............:roll: φοβερό.......

και έχει τρομερή επιθυμία για ένα αδερφάκι και όλο με ρωτάει πότε θα κάνω ένα μωράκι......... πουφ!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 Αχ αυτές οι προσπάθειες.......... πάντα ξεκινάω με όρεξη και σωστά από την 9η με 10η μέρα και πάντα όταν φτάνω στις κρίσιμες 13η με 14η όλο κάτι γίνεται και δεν μου κάθεται........ πως γίνεται αυτό τώρα......... φαντάσου ότι σε αυτό τον κύκλο η προσπάθεια ήταν 9η,10η,11η, και στο τσακ πρόλαβα την 14η........ μετά το χάος....... έγινε χαμός με τις δουλειές και των 2 μας και δεν βλέπαμε την ώρα να κοιμηθούμε........:lol:

Αλλά εντάξει δεν αγχώνομαι.......... αν είναι να γίνει ας γίνει.......... ίσως τώρα που είναι καλοκαιράκι να ηρεμήσουμε και λίγο γιατί και τα σχολεία και τα φροντιστήρια και οι δραστηριότητες είναι πολύ τρέξιμο και η καθημερινότητα με αγχώνει χωρίς να το καταλαβαίνω καλά καλά...........:oops:

Οπότε από ότι κατάλαβα και οι δύο μας κάναμε ότι μπορούσαμε αυτό το μήνα........ χα χα χα:) και έχει ο θεός.......


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@giota@σίγουρα θα χαλαρωσετε τωρα!!!ενταξει καλες οι προσπαθειες!σαν τις δικες μας!χαχα!εμεις ειχαμε 11η και 13η!πιθανον ωορρηξια να εκανα 14η...μετα επαφη ειχαμε 17η γτ ελειπε ο ανδρας μου 3 μερες!!!κριμα τον υπερυχο!!!χαχα!δε πειραζει μωρε...τι να κάνουμε!παμε για τον επομενο!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 χα χα χα........ ναι καλέ.......άλλωστε το να γίνονται και καταναγκαστικά έργα δεν έχει νόημα.......:lol:

άσε που θέλω να ξεκινήσω να κάνω και κάποια πράγματα για μένα και είμαι σίγουρη ότι θα φτιάξει και η διάθεση μου....... γιατί αρχικά ξεκινάω λίγη γυμναστική που ήθελα εδώ και καιρό να κάνω....... μου αρέσει γιατί το καλοκαίρι δεν τρώω βαριά και τρώω πολλά φρούτα........ και ήθελα να πάω και κολυμβητήριο αλλά αυτό δεν το βλέπω........ όχι άμεσα τουλάχιστον........

οπότε έχεις απόλυτο δίκιο....... δεν πειράζει αν δεν είναι αυτός ο μήνας θα είναι ο άλλος!!!!!!!!:lol::roll:


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

@giota@ διαβασες οτι ξεκινάω aqua aerobic??γυμναστήριο παω αλλα ήθελα κ εγω να ξεκινησω κολυμβητήριο για αεροβια γυμναστικη οποτε εχω ενθουσιαστει!!καλα κάνεις!!να ξεκινησεις γυμναστική!!κανα μπανιο εχετε κανει??


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 ναι........ το διάβασα...... τέλειο....... κάποια στιγμή θα ήθελα πολύ........ στο μέλλον...... πήγαινε τώρα εσύ και πες μας πρώτες εντυπώσεις........μπανάκι όχι ακόμη γιατί η μικρή έχει κάθε Σάββατο και Κυριακή πρόβες στη θεατρική ομάδα που παρακολουθεί εδώ και περίπου 5 χρόνια........ η παράσταση είναι στις 15 Ιουνίου και μετά τέλος....... μετά θα φεύγουμε για μπάνια συνέχεια..........:-) οπότε υπομονή 2 εβδομάδες ακόμη αυτή και την επόμενη...........;)

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, giota@ είπε:

@elenakii22 Αχ αυτές οι προσπάθειες.......... πάντα ξεκινάω με όρεξη και σωστά από την 9η με 10η μέρα και πάντα όταν φτάνω στις κρίσιμες 13η με 14η όλο κάτι γίνεται και δεν μου κάθεται........ πως γίνεται αυτό τώρα......... φαντάσου ότι σε αυτό τον κύκλο η προσπάθεια ήταν 9η,10η,11η, και στο τσακ πρόλαβα την 14η........ μετά το χάος....... έγινε χαμός με τις δουλειές και των 2 μας και δεν βλέπαμε την ώρα να κοιμηθούμε........:lol:

Αλλά εντάξει δεν αγχώνομαι.......... αν είναι να γίνει ας γίνει.......... ίσως τώρα που είναι καλοκαιράκι να ηρεμήσουμε και λίγο γιατί και τα σχολεία και τα φροντιστήρια και οι δραστηριότητες είναι πολύ τρέξιμο και η καθημερινότητα με αγχώνει χωρίς να το καταλαβαίνω καλά καλά...........:oops:

Οπότε από ότι κατάλαβα και οι δύο μας κάναμε ότι μπορούσαμε αυτό το μήνα........ χα χα χα:) και έχει ο θεός.......

Και στην 11η μέρα που είχατε επαφή είναι καλό γιατί το σπέρμα ζει μέσα μας 5 μέρες. Οπότε είναι πολύ πιθανό να πιάσετε :wink::wink::wink::wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , elenakii22 είπε:

@giota@ ασχετο ωορρηξια ποτε κανεις ξερεις?γτ η 14η ειναι καλη μερα για επαφες!

κοίτα κανονικά την καταλαβαίνω κιόλας και κυμαίνεται από 12η ως 14η μέρα για αυτό και πάντα έχω σταθερό κύκλο με μια μέρα συν ή πλην......... σε πιο σπάνιες περιπτώσεις όμως έχω κάνει ωορρηξία και την 11η και στην 19η.......

Το σύνηθες πάντως είναι η 13η και αν κατάλαβα καλά και αυτό το μήνα την 13η ήταν.........:) 

@ΧρυσαΜ για να δούμε........ ξέρεις και κάποιους προηγούμενους μήνες προλάβαινα την 11η ή τη 12η αλλά....... :roll: δεν πειράζει......... θα έρθει...... θετική ενέργεια να έχουμε......:-D

 


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2017 at 11:21 ΠΜ, caramel_83 είπε:

βεβαιως και θα σε βαλω κουκλα μου ;) 

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

8. Melitoula ΠΗΤ  23/11/2017!!!

9. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!!

10. dimitroula30  ΠΗΤ  18/1/2018!!!

11. Kalfeli  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ  98!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Olivia3 12/4/2017!!!

2. NikolitsaVe87 26/4/2017!!!

3. stalitsa82 30/4/2017!!!

4. aggeliki_l 29/5/2017!!!

5. linaa  7-9/6/2017!!!

6. KarMar84 10-11/6/2017!!!

7. elenaki22 11/6/2017!!!

8. giota@ 14/6/2017!!!

9. Ani ani 18/6/2017!!!

10. Vila 20/6/2017!!!

11. λουπιτα 20/6/2017!!!

12. caramel_83  20-24/6/2017!!!

13. marillia 30/6/2017!!!

14. Μαρθα Κ 10/7/2017!!!

15. Wannabemommy....

15. andrianni....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Γεια σας κοριτσια μου κ καλο μηνα! Σας εχω σοβαρο θεμα κ θελω απαντησεις.

Προσπαθουμε με τον αντρα μ για παιδι κ επειδη οικονομικα βγαζουμε κ οι δυο βασικοτατο μισθο σκεφτεται να φυγει εξωτερικο για δουλεια με καλο μισθο με ενα φιλο του κ να επιστρεψει σε 2 -3 χρονια.Βεβαιως καθε 1-2 μηνες τα σκ θα ερχεται να με-μας βλεπει. ΣΚΟΠΟΣ αυτου ειναι να μαζεψουμε λεφτα να εχουμε μια πιο ανετη ζωη για το παιδι να μεινουν λιγα χρηματα στην ακρη κατι που τωρα ειναι ανεφικτο. Επιπλεον θελουμε να ανοιξουμε κατι δικο μας μιας εχω κ τα αντιστοιχα πτυχια.... Τι λετε να κανω υπομονη???? Ή να συμβιβαζομαι μια ζωη στον ενα κ τν αλλο για ακυρες δουλειες 500 ευρω κ να μη ευχαριστιεμαι κ το παιδι μ (μελλοντικα). ΒΟΗΘΕΙΑ!!:confused:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε να το κανετε καντε το!!!!  Αστον να φυγει.....  Εγω παρακαλω τον αντρα μου να φυγει εξωτερικο και οι οικογένειες μας παθαίνουν αμόκ και δε παει πουθενα....  Πίστεψε με ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα οχι μονο για τα παιδια μας αλλα και για μας.... Παντως ολα δείχνουν για καταστροφη της ελλαδας


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@giota@ κοντκοντα ημασταν λοιπον!!σμρ τι μερα εισαι??

@Ani ani νομιζω οτι σε αυτήν την ερωτηση δε μπορουμε να σε βοηθήσουμε!ειναι κατι που πρέπει να συζητησετε με τον άνδρα σου..να πειτε τα υπερ και τα κατα..απλα η δικη μου γνώμη θα ηταν αν τελικα το αποφασίσετε επειδη θα ειναι κατι καινουργιο για εσας και θα δοκιμαστεί η σχεση σας ισως θα ηταν να καλύτερα να μην προσπαθείτε για μωρακι ακομα... επισης το ενδεχόμενο να πας κ εσυ υπάρχει?γτ μας ειπες οτι κ οι δυο το βασικο περνετε...στην δικη σας θεση θα προτιμούσα να παω κ εγω(αφου η δουλεια μου ειναο του βασικου και παιδια δεν εχω)παρα να παει μονος του..οχι απο θεμα εμπιστοσυνης απο θεμα του οτι για μενα στημ οικογενεια πρεπει να ειναι ολοι παροντες...διαβασε την alekagala που θελει ο δικος της να παει αλλα θεωρω οτι ειναι αλλη περίπτωση καθως με 2 παιδια κ ενα να έρχεται ειναι δυσκολο να ακολουθησει κ αν και δεν εχουμ καποια δουλεια που να τα βγαζουν περα τοτε λογικο να το σκεφτει.. πιθανον ομως και η ιδια αν δεν ειχε παιδια να προτιμουσε να πηγαινε και αυτή εξω...alekagala τι λες? τωρα καθε ενας εχει δικη του γνωμη οποτε καλύτερα να μιλήσεις με τον ανδρα σου!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...