Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , iouliana είπε:

μου είπε ότι η μία ήταν στα 19 mm  και θα έσκαγε την επόμενη και η άλλη ήταν πιο μικρή

μηπως μπερδευεσε βρε κ σου ειπε ειχες δυο ωοθηλακια κ οχι κυστες?? 

μαλλον ωοθηλακια εννοουσε γιατι αυτα σκανε . η κυστη ειναι αλλο πραγμα μαλλον  μπερδεψε την γλωσσα του ο γιατρος. 

συνηθως αν υπαρχουν δυο ωοθηλακια σε διαφορετικο μεγεθος σκαει το ενα κ το αλλο μενει μικρο κ εξαφανιζετε. παντα υπαρχουν κ στις δυο ωοθηκες ωαρια απλα το ενα περνει φορα κ μεγαλωνει κ τα αλλα χανονται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

μηπως μπερδευεσε βρε κ σου ειπε ειχες δυο ωοθηλακια κ οχι κυστες?? 

μαλλον ωοθηλακια εννοουσε γιατι αυτα σκανε . η κυστη ειναι αλλο πραγμα μαλλον  μπερδεψε την γλωσσα του ο γιατρος. 

συνηθως αν υπαρχουν δυο ωοθηλακια σε διαφορετικο μεγεθος σκαει το ενα κ το αλλο μενει μικρο κ εξαφανιζετε. παντα υπαρχουν κ στις δυο ωοθηκες ωαρια απλα το ενα περνει φορα κ μεγαλωνει κ τα αλλα χανονται. 

ωοθηλακια  εννοούσε 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kido said:

Μια επαφή θέλει!!!! Αφού βρήκες και ωορρηξία έχεις πολλές πιθανότητες!!!

Χαχαχαχα !!!Μ αρέσει η αισιοδοξία σου @kido μου αλλά έχει αρχίσει και με πονάει ήδη η μέση οποτε πάμε για τον άλλο μήνα..

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

@Penoyla45 και @kido Καλησπερα! Στην εγκυμοσυνη που είχα έκανα το συγκεκριμένο 5 μερες πριν την περιοδο και έδειξε αρνητικό.Τρεις μερες μετά έκανα κλιαρ μπλου αχνό αλλα ευκρινέστατα θετικό.Λέει πέντε μερες μετά την επαφή με την προϋπόθεση ότι έγινε σύλληψη.Η εμφύτευση γίνεται μέσα σε μια εβδομάδα άρα θέλει το λιγότερο 4 μερες πριν την περιοδο για να δείξει. Καλή σας επιτυχία εύχομαι θετικά τεστακια αλλα μην βιαστείτε και απογοητευτείτε άδικα! 

@Beboula25 και γω φοβάμαι πολύ την απογοήτευση γι'αυτό παρόλο που θέλω πολύ δεν το τολμώ επειδή την έχω ξανα πατήσει κάνοντας σε μια προηγούμενη μου προσπάθεια δύο τεστ και τα δύο αρνητικά λόγω ανυπομωνεσιασ .. μετράω αντίστροφα λοιπόν 3 και σήμερα.. και ότι θέλει ας γίνει.. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Efouko είπε:

Χαχαχαχα !!!Μ αρέσει η αισιοδοξία σου @kido μου αλλά έχει αρχίσει και με πονάει ήδη η μέση οποτε πάμε για τον άλλο μήνα..

Κορίτσι τι να κάνουμε, μόνο η αισιοδοξία μας έμεινε! Κι εγώ 2 επαφές έχω μέχρι σήμερα που είμαι στις γονιμες και ελπίζω κι αύριο που θα εχω ωορρηξία, μη φανταστείς ότι τα λεω εκ του ασφαλούς!! Ευτυχώς που ειναι αργια!!! Αν είναι να γίνει θα γίνει!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, kido said:

Κορίτσι τι να κάνουμε, μόνο η αισιοδοξία μας έμεινε! Κι εγώ 2 επαφές έχω μέχρι σήμερα που είμαι στις γονιμες και ελπίζω κι αύριο που θα εχω ωορρηξία, μη φανταστείς ότι τα λεω εκ του ασφαλούς!! Ευτυχώς που ειναι αργια!!! Αν είναι να γίνει θα γίνει!!

Στο εύχομαι να είναι η τυχερή σου!!! Δώστου να καταλάβει!!! Εμείς ήρθαμε για μπανάκι σήμερα να χαλαρώσουμε !!! Πρώτο για φέτος!!! Καλά να περάσετε όλες κορίτσια και να ξεκουραστείτε !!! Εγκυουλες και μη :-D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι παλιά στο φόρουμ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου συμβαίνει. Με τον άντρα μου δεν προσπαθούμε για παιδάκι, αλλά έχουμε ελεύθερες επαφές. Αν τύχει,  καλοδεχούμενο θα είναι φυσικά. Συνήθως "προσέχουμε" στις γόνιμες μέρες. Όμως αυτή τη φορά ήταν αλλιώς ...Λοιπόν, έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών. Τελευταία περίοδος 9/5 και η ερχόμενη  6/6. Έτσι, 20/5 ήταν το συμβάν, δηλαδή στις γόνιμες. Εγώ όμως από την ωορρηξία έως και σήμερα έχω πόνους χαμηλά ποτέ αριστερά και ποτέ δεξιά και πόνο στη μέση. Λες και θα αδιαθετησω. Τις τελευταίες 2 ημέρες μόνο χαμηλά δεξιά Σα κράμπα ή Σα σουβλιά και πόνο στη μέση. Μέτρησα τη θερμοκρασία μου και είναι 36,8 ή φυσιολογική. Επίσης, γνωρίζω ότι όλα αυτά είναι συμπτώματα και περιόδου. Ακόμη με μια φορά δεν υπάρχουν και απίστευτες πιθανότητες. Δε μου χαϊδεύω τα αυτιά, διότι ειναι μηδαμινεσ Οι πιθανότητες. Απλώς ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι παλιά στο φόρουμ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου συμβαίνει. Με τον άντρα μου δεν προσπαθούμε για παιδάκι, αλλά έχουμε ελεύθερες επαφές. Αν τύχει,  καλοδεχούμενο θα είναι φυσικά. Συνήθως "προσέχουμε" στις γόνιμες μέρες. Όμως αυτή τη φορά ήταν αλλιώς ...Λοιπόν, έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών. Τελευταία περίοδος 9/5 και η ερχόμενη  6/6. Έτσι, 20/5 ήταν το συμβάν, δηλαδή στις γόνιμες. Εγώ όμως από την ωορρηξία έως και σήμερα έχω πόνους χαμηλά ποτέ αριστερά και ποτέ δεξιά και πόνο στη μέση. Λες και θα αδιαθετησω. Τις τελευταίες 2 ημέρες μόνο χαμηλά δεξιά Σα κράμπα ή Σα σουβλιά και πόνο στη μέση. Μέτρησα τη θερμοκρασία μου και είναι 36,8 ή φυσιολογική. Επίσης, γνωρίζω ότι όλα αυτά είναι συμπτώματα και περιόδου. Ακόμη με μια φορά δεν υπάρχουν και απίστευτες πιθανότητες. Δε μου χαϊδεύω τα αυτιά, διότι ειναι μηδαμινεσ Οι πιθανότητες. Απλώς ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας!

Που ξέρεις μπορεί επειδή δεν το επιδιώκετε γι αυτό και να πέτυχε! Θα δείξει! Υπομονή λίγες μέρες,..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, κορίτσια! Μέτρησα τη θερμοκρασία από το στόμα και εδειχνε 37, ενω αν τη μετρήσω στη μασχάλη είναι λιγότερο. ποιο είναι το σωστό; Εμένα οι πόνοι χαμηλά δεξιά και στη μέση δεν εχουν σταματήσει... Δε νιωθω τιποτα αλλο. ούτε πρησμενο στήθος ούτε τιποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

καλησπέρα, κορίτσια! Μέτρησα τη θερμοκρασία από το στόμα και εδειχνε 37, ενω αν τη μετρήσω στη μασχάλη είναι λιγότερο. ποιο είναι το σωστό; Εμένα οι πόνοι χαμηλά δεξιά και στη μέση δεν εχουν σταματήσει... Δε νιωθω τιποτα αλλο. ούτε πρησμενο στήθος ούτε τιποτα... :(

μην το ψαχνεις με την θερμοκρασια πρεπει να την παρακολουθεις συγκεκριμενες ωρες κ καθολη την διαρκεια του μηνα για να βγαλεις συμπερασμα η θερμοκρασια δεν δειχνει τιποτα στη φαση που εισαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

καλησπέρα, κορίτσια! Μέτρησα τη θερμοκρασία από το στόμα και εδειχνε 37, ενω αν τη μετρήσω στη μασχάλη είναι λιγότερο. ποιο είναι το σωστό; Εμένα οι πόνοι χαμηλά δεξιά και στη μέση δεν εχουν σταματήσει... Δε νιωθω τιποτα αλλο. ούτε πρησμενο στήθος ούτε τιποτα... :(

Μπουμπου μου με τη θερμοκρασία είναι όντως μπέρδεμα...την παρακολουθείς συστηματικά; Σου εύχομαι να είναι σημάδι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , linaa είπε:

μην το ψαχνεις με την θερμοκρασια πρεπει να την παρακολουθεις συγκεκριμενες ωρες κ καθολη την διαρκεια του μηνα για να βγαλεις συμπερασμα η θερμοκρασια δεν δειχνει τιποτα στη φαση που εισαι. 

 

πρίν από 26 λεπτά , kido είπε:

Μπουμπου μου με τη θερμοκρασία είναι όντως μπέρδεμα...την παρακολουθείς συστηματικά; Σου εύχομαι να είναι σημάδι...

Κοριτσια, τα ξερω όλα αυτά που λέτε! Και το θέμα είναι ότι τελικά θα είναι τζάμπα όλες αυτές οι σκέψεις γιατί απλώς θα έρθει η περίοδος! Έχετε δίκιο να περιμένω και να μη δίνω σημασία σε τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

 

Κοριτσια, τα ξερω όλα αυτά που λέτε! Και το θέμα είναι ότι τελικά θα είναι τζάμπα όλες αυτές οι σκέψεις γιατί απλώς θα έρθει η περίοδος! Έχετε δίκιο να περιμένω και να μη δίνω σημασία σε τέτοια!

Θα φανεί ότι έχει γινει κορίτσι μου... όλες έτσι μπερδευόμαστε! Άτιμο μυαλό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε Όλες!

Είμαι καινούρια στο φορουμ Κ θα ήθελα να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου. 

Έχω 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες, ευτυχώς σε αρχικό στάδιο. Η πρώτη ήταν παλλινδρομη, έκανα απόξεση. Είχα όμως κι ένα ινομυωμα το οποίο είχε μεγαλώσει αρκετά κι έτσι έπρεπε να χειρουργηθω. Για να χειρουργηθω όμως έπρεπε, στα 29 μου, να μπω σε τεχνητή εμμηνόπαυση.

Αφού το ξεπέρασα Αυτό, 1,5 χρόνο μετά το χειρουργείο έμεινα πάλι έγκυος. Απέβαλα, χωρίς όμως να χρειαστεί να κάνω απόξεση μιας Κ "καθάρισα" μόνη μου.

Τότε λοιπόν άρχισα μια σειρά εξετάσεων. Έκανα έλεγχο θρομβοφιλιας,  οπου είχα σε κάποια γονίδια μεταλλάξεις, έκανα εξετάσεις για αντιπηκτικο λύκου Κ βγήκε θετικό. Συμβουλεύτηκα αιματολογο όπου μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρ Κ φιλισιν και όταν με το καλό μείνω έγκυος θα κάνω αντιπηκτικες ενέσεις. 

Με τον άντρα μου είχαμε ελεύθερες επαφές αυτό το μήνα, και σήμερα είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου. Συνήθως ο κύκλος μου είναι 28-32 μέρες. Όμως παρατηρώ ότι σήμερα έχω πόνους περιόδου Κ αυξημένα κολπικα υγρά... λέτε βρε κορίτσια; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cymoril είπε:

Καλησπερα σε Όλες!

Είμαι καινούρια στο φορουμ Κ θα ήθελα να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου. 

Έχω 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες, ευτυχώς σε αρχικό στάδιο. Η πρώτη ήταν παλλινδρομη, έκανα απόξεση. Είχα όμως κι ένα ινομυωμα το οποίο είχε μεγαλώσει αρκετά κι έτσι έπρεπε να χειρουργηθω. Για να χειρουργηθω όμως έπρεπε, στα 29 μου, να μπω σε τεχνητή εμμηνόπαυση.

Αφού το ξεπέρασα Αυτό, 1,5 χρόνο μετά το χειρουργείο έμεινα πάλι έγκυος. Απέβαλα, χωρίς όμως να χρειαστεί να κάνω απόξεση μιας Κ "καθάρισα" μόνη μου.

Τότε λοιπόν άρχισα μια σειρά εξετάσεων. Έκανα έλεγχο θρομβοφιλιας,  οπου είχα σε κάποια γονίδια μεταλλάξεις, έκανα εξετάσεις για αντιπηκτικο λύκου Κ βγήκε θετικό. Συμβουλεύτηκα αιματολογο όπου μου είπε να ξεκινήσω σαλοσπιρ Κ φιλισιν και όταν με το καλό μείνω έγκυος θα κάνω αντιπηκτικες ενέσεις. 

Με τον άντρα μου είχαμε ελεύθερες επαφές αυτό το μήνα, και σήμερα είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου. Συνήθως ο κύκλος μου είναι 28-32 μέρες. Όμως παρατηρώ ότι σήμερα έχω πόνους περιόδου Κ αυξημένα κολπικα υγρά... λέτε βρε κορίτσια; 

Καλως ηρθες! Προσωπικα πιστευω ειναι λιγο νωρις στον κυκλο σου αφου εισαι στην 20η μερα αν κανεις κυκλο 28αρη εισαι μολις μια βδομαδα πιθανον απο την ωορρηξια σου! Παρακολουθεις τον κυκλο σου? Εννοω αν κανεις τεστακια ωορρηξιας κτλ. 

Εχε υπομονη λιγες μερες ακομα! Μακαρι να εισαι εγκυος!

 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...