Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Eflenew είπε:

      Συγχαρητήρια σε σένα!!! 😍 εγω το 58 μια χαρα το βρίσκω. Απο οτι ξερω θεωρουν καλο πάνω από 50. Δε ξέρω αν επιτρέπεται να λέμε μάρκες έκανα το Clea****e early. Εσύ ποιο έκανες? Το αστείο είναι ότι ενω πηραμε πολύ συγκρατημένη χαρά με την αχνη γραμμη μπήκα στο skroutz να δω αξιολογήσεις για το συγκεκριμένο τεστ και έλεγαν ένα χρόνο πριν πολλές γυναίκες ότι πήραν θετικά αποτελέσματα ενώ τελικά είχαν χοριακες 0. Ίσως ήταν λάθος παρτίδα βέβαια...δε ξέρω.....

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 ώρες πρίν, Penoyla45 είπε:

Κορίτσια Γεια σας μόλις γύρισα σπίτι πήγα στον γιατρό για υπέρηχο μου είπε ότι κάτι βλέπει είναι 8μωσ πολύ νωρίς και με έστειλε για χωριακη όπου πριν λίγο έμαθα τα αποτελέσματα..θετική χωριακη με 450 μονάδες μίλησα με τον γιατρό και μου είπε την Τετάρτη να την επαναλάβω ξανα 

κοριτσάκι μου συγχαρητήρια ήμουν σίγουρη!!!πολυ καλή η χοριακη σου μην αγχώνεσαι να διπλασιαστεί Τώρα θέλουμε κ όλα καλά...με το καλό λοιπόν!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκι μου συγχαρητήρια ήμουν σίγουρη!!!πολυ καλή η χοριακη σου μην αγχώνεσαι να διπλασιαστεί Τώρα θέλουμε κ όλα καλά...με το καλό λοιπόν!!!

Αυτό αγχώνομαι και γω θα αυξηθεί άραγε??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Αυτό αγχώνομαι και γω θα αυξηθεί άραγε??

Γιατί καλέ να μην αυξηθεί!μια χαρά θα είναι,μην φοβάσαι..σε καταλαβαίνω,υπάρχει άγχος αλλά υπομονή μόλις κάνεις κ αυτήν την χοριακη κ θα δεις που όλα θα είναι καλά θα ηρεμησεις :grin:


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Γιατί καλέ να μην αυξηθεί!μια χαρά θα είναι,μην φοβάσαι..σε καταλαβαίνω,υπάρχει άγχος αλλά υπομονή μόλις κάνεις κ αυτήν την χοριακη κ θα δεις που όλα θα είναι καλά θα ηρεμησεις :grin:

Έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω Πότε Πότε κάτι ποναλακια και ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είναι πολύ νωρίς δεν φαίνεται και δεν μπορεί να ξέρει από τι ειναι οι πόνοι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Penoyla45 είπε:

Έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω Πότε Πότε κάτι ποναλακια και ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είναι πολύ νωρίς δεν φαίνεται και δεν μπορεί να ξέρει από τι ειναι οι πόνοι 

Καλημέρα πονακια είχα κ στις 2 εγκυμοσύνες μου,στην 2η είχα κ λίγο ροζ αίμα,αλλά μην φανταστείς κουκίδες έβλεπα κ γι'αυτό έπαιρνα κ προληπτικά τα utrogestan,Για βοηθήσουν βέβαια αυτά μετά τον 2ο μήνα...τεσπα όλα πήγαν καλά....αλλά γενικά τα πονακια τα είχα κ εγώ κ στις 2 ,Είναι  επειδή μεγαλώνει η μήτρα..μην φοβάσαι 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Penoyla45 είπε:

Έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχω Πότε Πότε κάτι ποναλακια και ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είναι πολύ νωρίς δεν φαίνεται και δεν μπορεί να ξέρει από τι ειναι οι πόνοι 

Καλημέρα. Μην αγχώνεσαι, κάνε την επαναληπτική χοριακή σου και θα πάνε όλα καλά! Νομίζω είναι φυσιολογικά κάποια πονάκια στην αρχή όπως σου τα ειπαν και οι υπόλοιπες κοπέλες. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Πάντως η πρώτη τιμή σου ήταν πολύ καλά. Τι κύκλο έχεις; Ξέρεις περίπου πότε έγινε η σύλληψη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα. Μην αγχώνεσαι, κάνε την επαναληπτική χοριακή σου και θα πάνε όλα καλά! Νομίζω είναι φυσιολογικά κάποια πονάκια στην αρχή όπως σου τα ειπαν και οι υπόλοιπες κοπέλες. Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Πάντως η πρώτη τιμή σου ήταν πολύ καλά. Τι κύκλο έχεις; Ξέρεις περίπου πότε έγινε η σύλληψη;

Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών..

Δεν ξερψ ποτέ έγινε η σύλληψη ούτε πόσο είμαι ακριβώς .. Θα κάνω αύριο και την άλλη χωριακη και την Παρασκευή θα παω στο γιατρό πιστεύω τότε θα μου πει ακριβώς γιατί αν πάνε όλα καλά την Παρασκευή θα πρέπει να είναι 1800 μονάδες που σημαίνει ότι θα φαίνεται κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών..

Δεν ξερψ ποτέ έγινε η σύλληψη ούτε πόσο είμαι ακριβώς .. Θα κάνω αύριο και την άλλη χωριακη και την Παρασκευή θα παω στο γιατρό πιστεύω τότε θα μου πει ακριβώς γιατί αν πάνε όλα καλά την Παρασκευή θα πρέπει να είναι 1800 μονάδες που σημαίνει ότι θα φαίνεται κανονικά 

Άρα ωορρηξία θα είχες στη μεση περίπου στην 14η μέρα αν είχες εκεί τριγύρω επαφές που ήσουν σε γόνιμες λογικα θα είσαι 6 βδομάδων περίπου (μετράει από την τελευταία περίοδο) ενώ η ηλικία του εμβρυου είναι κάνα 2 βδομάδες μικρότερη (από όταν συνέλαβες). Μεγαλώνει η μήτρα προετοιμαζεται και γι αυτό μπορεί να πονάς. Είναι πολυ έντονο? Φυλλικο να ξεκινήσεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, kido είπε:

Άρα ωορρηξία θα είχες στη μεση περίπου στην 14η μέρα αν είχες εκεί τριγύρω επαφές που ήσουν σε γόνιμες λογικα θα είσαι 6 βδομάδων περίπου (μετράει από την τελευταία περίοδο) ενώ η ηλικία του εμβρυου είναι κάνα 2 βδομάδες μικρότερη (από όταν συνέλαβες). Μεγαλώνει η μήτρα προετοιμαζεται και γι αυτό μπορεί να πονάς. Είναι πολυ έντονο? Φυλλικο να ξεκινήσεις!

Ναι αλλά πρέπει να πάω στο γιατρό πρώτα για επιβεβαίωση μέχρι την Παρασκευή πρέπει να περιμένω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Ναι αλλά πρέπει να πάω στο γιατρό πρώτα για επιβεβαίωση μέχρι την Παρασκευή πρέπει να περιμένω 

Καλά εννοείται αυτό! Άντε υπομονή λίγες μέρες ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι αύριο  Η χωριακη διπλάσια .. 

Εννοείται πως είναι!! Εμείς είμαστε θετικότατες και σου στέλνουμε την ενέργειά μας! Μην αγχεσαι!! Όλα θα είναι υπέροχα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...