Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική ενέργεια που μου στέλνετε .. 

Αυτή την στιγμή την χρειάζομαι μπορώ να πω ότι πιο πολύ άγχος έχω τώρα πάρα όταν περίμενα να μου έρθει περίοδος.. 

Πιστεύω ότι το άγχος μου το έχει δημιουργήσει ο γιατρός γιατί μου έλεγε είναι πολύ νωρίς δεν ξέρουμε θα δούμε η χωριακη είναι χαμηλή και κάτι τέτοια .. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 16 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική ενέργεια που μου στέλνετε .. 

Αυτή την στιγμή την χρειάζομαι μπορώ να πω ότι πιο πολύ άγχος έχω τώρα πάρα όταν περίμενα να μου έρθει περίοδος.. 

Πιστεύω ότι το άγχος μου το έχει δημιουργήσει ο γιατρός γιατί μου έλεγε είναι πολύ νωρίς δεν ξέρουμε θα δούμε η χωριακη είναι χαμηλή και κάτι τέτοια .. 

μην σε ανχωνει μια τιμη ο γιατρος δεν ξερει ποτε εκανες ωορηξια μονο υποθεσεις κανει εσυ μπορει να εκανες ωορηξια μια εβδομαδα μετα αρα αλλαζει κ η τιμη της χοριακης οποτε μην δινεις σημασια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική ενέργεια που μου στέλνετε .. 

Αυτή την στιγμή την χρειάζομαι μπορώ να πω ότι πιο πολύ άγχος έχω τώρα πάρα όταν περίμενα να μου έρθει περίοδος.. 

Πιστεύω ότι το άγχος μου το έχει δημιουργήσει ο γιατρός γιατί μου έλεγε είναι πολύ νωρίς δεν ξέρουμε θα δούμε η χωριακη είναι χαμηλή και κάτι τέτοια .. 

Κι εγώ σύμφωνο με τη  λινα! Θα δεις που όλα θα πάνε κατ ευχήν! Σκέψου ότι αν αγχωνεσαι ή στεναχωριέσαι επηρεάζεις το πλασματάκι που έχεις στη κοιλιτσα σου! Θετική σκέψη και θα σου έρθουν θετικά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penoyla45 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική ενέργεια που μου στέλνετε .. 

Αυτή την στιγμή την χρειάζομαι μπορώ να πω ότι πιο πολύ άγχος έχω τώρα πάρα όταν περίμενα να μου έρθει περίοδος.. 

Πιστεύω ότι το άγχος μου το έχει δημιουργήσει ο γιατρός γιατί μου έλεγε είναι πολύ νωρίς δεν ξέρουμε θα δούμε η χωριακη είναι χαμηλή και κάτι τέτοια .. 

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που καταλαβες πως το άγχος το έχει προκαλέσει ο γιατρος σου.Εχω πάει να στο γράψω νωρίτερα αλλα δεν ηθελα να επηρεάσω ούτε να κρίνω.Θεωρω όμως πως ήταν χρέος του να σε καθησυχάσει εως ότου “μαθει” γιατί το “δεν ξερω” δεν καλύπτει και σαφως αυτό σε έχει φέρει σε αυτή την θέση.Πονακια χαμηλά είχες  δεν πονας στο πόδι για να πάρεις τέτοια απάντηση.Ή εγω είμαι περίεργη ή με έχει κακομάθει γενικοτερα η προσέγγιση του δικού μου γιατρού.

Εχεις την θετική ενέργεια όλων εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα αύριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penoyla45 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική ενέργεια που μου στέλνετε .. 

Αυτή την στιγμή την χρειάζομαι μπορώ να πω ότι πιο πολύ άγχος έχω τώρα πάρα όταν περίμενα να μου έρθει περίοδος.. 

Πιστεύω ότι το άγχος μου το έχει δημιουργήσει ο γιατρός γιατί μου έλεγε είναι πολύ νωρίς δεν ξέρουμε θα δούμε η χωριακη είναι χαμηλή και κάτι τέτοια .. 

Θα μπω και εγώ στη συζήτηση για να σε καθησυχάσω. Είναι λογικό στην αρχή να μην δείχνει κάτι ο υπέρηχος πρέπει να περάσουν αρκετές μέρες καθυστέρησης για να δείξει κάτι. Έχεις κάνει μια ή δυο χοριακές? Γιατι σου είπε ο γιατρός σου ότι ειναι χαμηλή η χοριακή? Ειναι χαμηλή σε σχέση με τι? Με την προηγούμενη? Αυτό που έχει σημασία είναι να διπλασιάζεται η χοριακή κάθε 2 μέρες. Εγώ ξεκίνησα με χοριακή 92, σε 2 μέρες πήγε 320 και μετά εκτοξεύθηκε στο 1000. Μην σε απασχολούν τα νούμερα. Υπομονή μέχρι να περάσουν οι μέρες για να δείξει τον σάκο ο υπερηχος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Elenaki5186 είπε:

Θα μπω και εγώ στη συζήτηση για να σε καθησυχάσω. Είναι λογικό στην αρχή να μην δείχνει κάτι ο υπέρηχος πρέπει να περάσουν αρκετές μέρες καθυστέρησης για να δείξει κάτι. Έχεις κάνει μια ή δυο χοριακές? Γιατι σου είπε ο γιατρός σου ότι ειναι χαμηλή η χοριακή? Ειναι χαμηλή σε σχέση με τι? Με την προηγούμενη? Αυτό που έχει σημασία είναι να διπλασιάζεται η χοριακή κάθε 2 μέρες. Εγώ ξεκίνησα με χοριακή 92, σε 2 μέρες πήγε 320 και μετά εκτοξεύθηκε στο 1000. Μην σε απασχολούν τα νούμερα. Υπομονή μέχρι να περάσουν οι μέρες για να δείξει τον σάκο ο υπερηχος.

Έχω κάνει μια και ήταν 450 μονάδες και μου είπε ότι σχετικά χαμηλή και αύριο θα κάνω και άλλη να δω αν διπλασιάζεται και την Παρασκευή θα ξανα πάω στο γιατρό που λογικά θα έχει περάσει τις 1000 μονάδες και θα θα φαίνετε κάτι 

Just now, Penoyla45 είπε:

Έχω κάνει μια και ήταν 450 μονάδες και μου είπε ότι σχετικά χαμηλή και αύριο θα κάνω και άλλη να δω αν διπλασιάζεται και την Παρασκευή θα ξανα πάω στο γιατρό που λογικά θα έχει περάσει τις 1000 μονάδες και θα θα φαίνετε κάτι 

Ο υπέρηχος δείχνει ένα μικρό άνοιγμα αλλά πολύ μικρό δεν ξέρω γιατί μου τα είπε έτσι.. 

Και το ενδομήτριο μου είναι 11.33 χιλιοστά και μου είπε ότι είναι μεγάλο αλλά δεν ξέρω γιατί με γέμισε αμφιβολίες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Έχω κάνει μια και ήταν 450 μονάδες και μου είπε ότι σχετικά χαμηλή και αύριο θα κάνω και άλλη να δω αν διπλασιάζεται και την Παρασκευή θα ξανα πάω στο γιατρό που λογικά θα έχει περάσει τις 1000 μονάδες και θα θα φαίνετε κάτι 

Ο υπέρηχος δείχνει ένα μικρό άνοιγμα αλλά πολύ μικρό δεν ξέρω γιατί μου τα είπε έτσι.. 

Και το ενδομήτριο μου είναι 11.33 χιλιοστά και μου είπε ότι είναι μεγάλο αλλά δεν ξέρω γιατί με γέμισε αμφιβολίες 

Δεν ειναι χαμηλή η χοριακή με τη πρωτη χοριακή επιβεβαιωνεις την εγκυμοσύνη βασικά, δεν υπάρχει χαμηλό νούμερο φτάνει να είναι θετική.  Εμενα η πρώτη μου χοριακή ήταν 92 και ποτε δεν μου είπε ο γιατρός οτι ειναι χαμηλή. Υπάρχουν κοπέλες που άρχισαν την εγκυμοσύνη τους με 50 χοριακή και όλα πήγανε μια χαρά. Μην αγχώνεσαι άδικα. Σημασία έχει να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penoyla45 είπε:

Έχω κάνει μια και ήταν 450 μονάδες και μου είπε ότι σχετικά χαμηλή και αύριο θα κάνω και άλλη να δω αν διπλασιάζεται και την Παρασκευή θα ξανα πάω στο γιατρό που λογικά θα έχει περάσει τις 1000 μονάδες και θα θα φαίνετε κάτι 

Ο υπέρηχος δείχνει ένα μικρό άνοιγμα αλλά πολύ μικρό δεν ξέρω γιατί μου τα είπε έτσι.. 

Και το ενδομήτριο μου είναι 11.33 χιλιοστά και μου είπε ότι είναι μεγάλο αλλά δεν ξέρω γιατί με γέμισε αμφιβολίες 

Για να μην αγχώνεσαι η δικιά μου χοριακη στον 2ο γιο ήταν 76.50 μονάδες ίσως την ίδια μέρα που περίμενα ή μια μέρα πριν...δεν ξέρω γιατί δεν έχω σταθερό κύκλο κ μετά από 3 μέρες δλδ την έκανα Παρασκευή πρωί κ ήταν τόσο κ μετά πήγα Δευτέρα πρωί 340.50 ήταν κ άλλη δεν έκανα ,μου είπε είναι εντάξει..στον 1ο γιο μου ήταν 1650 με 6 μέρες σίγουρα καθυστέρησης.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!!

@Penoyla45 είναι λογικό να αγχώνεσαι τώρα πιο πολύ, ένα βήμα τη φορά.  Όλοι οι γιατροί είναι πολύ επιφυλακτικοί μέχρι την καρδιά.Πάντως να ξέρεις ότι ο υπέρηχος δεν θα έδειχνε κάτι έτσι κι αλλιώς, πρέπει να είσαι τουλάχιστον 5 και κάτι εβδομάδων (δηλαδή πάνω από δέκα μέρες καθυστέρησης σε σταθερό κύκλο 28 ημέρων) για να φανεί ο σάκος. Η τιμή της χοριακής σου δε λέει κάτι από μόνη της, ο δικός πχ γιατρός δε ζητάει  καν.

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Penoyla45 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για όλη την θετική ενέργεια που μου στέλνετε .. 

Αυτή την στιγμή την χρειάζομαι μπορώ να πω ότι πιο πολύ άγχος έχω τώρα πάρα όταν περίμενα να μου έρθει περίοδος.. 

Πιστεύω ότι το άγχος μου το έχει δημιουργήσει ο γιατρός γιατί μου έλεγε είναι πολύ νωρίς δεν ξέρουμε θα δούμε η χωριακη είναι χαμηλή και κάτι τέτοια .. 

Αχ!!! Πολλά μπράβο κοπέλα μου!!! Παρακολουθώ σιωπηρά το θέμα...αγχώνομαι μαζί σας και στο τέλος συγκινούμαι με τετοιες επιτυχίες σα να είμαι εγώ στη θέση αυτή!  Κοιτα να το ευχαριστηθείς, ξεαγχώσου κ ασε να λεει ο γιατρος... Σημασία εχει ο διπλασιασμός. Όλα καλά να σου πάνε στη σημερινή εξέταση!!!  Περιμένω νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Penoyla45 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Μόλις γύρισα σπίτι και η χωριακη είναι στις 1039 μονάδες.. 

Καταπληκτικααααααα!! Μπράβο κορίτσι μου!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Μόλις γύρισα σπίτι και η χωριακη είναι στις 1039 μονάδες.. 

Τέλειαααααααα. Μπράβο. Όλα θα πάνε καλά έτσι να σκέφτεσαι :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...