Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Καλο μηνα κοριτσι μου !!! Κάνε υπομονή και μην το σκέφτεσαι απασχόλησε το μυαλό σου να περάσουν οι μέρες γρήγορα .. αλλιώς θα τρελαθείς από την αγωνία... 

Εγώ μετράω την πρώτη μέρα καθυστέρησης το στήθος μου συνεχίζει να με πονάει και έχω Πότε Πότε κάτι σουβλιες χαμηλά δεξιά.. Επίσης όταν ανεβαίνω σκάλες η πάω να σηκώσω κάτι νιώθω σαν κάτι να με ενοχλεί σε εκείνο το σημείο που είναι οι σουβλιες  ..Αλλά τι να κάνω!! θα κάνω και γω  υπομονή το Σκ και Δευτέρα εκτός απροόπτου τεστακι.. 

Στο εύχομαι να είσαι!!! Αυτό κάνω αλλά περνάνε αργά οι άτιμες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Στο εύχομαι να είσαι!!! Αυτό κάνω αλλά περνάνε αργά οι άτιμες.

Το ξέρω σε καταλαβαίνω απόλυτα.. 

 Και εγώ ακόμα στην φάση του περίμενε είμαι.. 

Δύσκολο πράγμα η αναμονή..!!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Καλό μηνα!! Εμενα οι πονοι χαμηλα δεξια συνεχιζονται ακομα.... περιμένω στις 6/6. έχω μερουλες ακόμη! Η μέση πονάει ακομη και πισυευω εντεινει τον πονο και η δυσκοιλιότητα 3 ημερων...:-?  Η θερμοκρασία μου είναι στα 37 με 37,2... Πιστευω ότι τζάμπα κουράζω το μυαλό μου και στις 6 του μηνος θα ερθει η περίοδος...

Η θερμοκρασία όταν την μέρα που περιμένεις να σ έρθει έχεις υψηλή σαν αυτή είναι θετικό για να είσαι έγκυος...για την ακρίβεια έχω διαβάσει ότι όταν έχουμε για 20 μέρες κ πάνω υψηλή είναι εγκυμοσύνη...καλή επιτυχία!!:grin:


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Η θερμοκρασία όταν την μέρα που περιμένεις να σ έρθει έχεις υψηλή σαν αυτή είναι θετικό για να είσαι έγκυος...για την ακρίβεια έχω διαβάσει ότι όταν έχουμε για 20 μέρες κ πάνω υψηλή είναι εγκυμοσύνη...καλή επιτυχία!!:grin:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Αν και έχω χάσει τις ελπίδες μου όσο κοντεύουν οι μέρες! Δε νομίζω να είμαι... π.χ σήμερα σταμάτησαν οι πόνοι δεξιά και έχω στο κέντρο όπως είναι της περιόδου..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ελπίζω να έχετε και οι δυο σας ευχάριστα. Εγώ να καταθέσω κάτι περίεργο; Τα ουρά μου μυρίζουν παλι λίγο περίεργα. Όχι όπως όταν είχα ουρολοίμωξη. Σαν κάτι μεταλλικό, σαν bedadin ιώδιο ένα πραγμα. Κουλό; Τι να ναι αυτό τώρα; Το είχε καμία;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , kido είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να έχετε και οι δυο σας ευχάριστα. Εγώ να καταθέσω κάτι περίεργο; Τα ουρά μου μυρίζουν παλι λίγο περίεργα. Όχι όπως όταν είχα ουρολοίμωξη. Σαν κάτι μεταλλικό, σαν bedadin ιώδιο ένα πραγμα. Κουλό; Τι να ναι αυτό τώρα; Το είχε καμία;

Νομίζω kidο μου έχει σχέση με τις τροφές που έχεις καταναλώσει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Αν και έχω χάσει τις ελπίδες μου όσο κοντεύουν οι μέρες! Δε νομίζω να είμαι... π.χ σήμερα σταμάτησαν οι πόνοι δεξιά και έχω στο κέντρο όπως είναι της περιόδου..

Ποτέ δεν ξέρεις...έτσι κι αλλιώς μοιάζουν της εγκυμοσύνης με τα συμπτώματα περιόδου...εγώ είμαι στην 4η μέρα περιόδου...τελειώνω Τρίτη οπότε από Πέμπτη ξεκινάω επαφές..καλή μας επιτυχία!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις...έτσι κι αλλιώς μοιάζουν της εγκυμοσύνης με τα συμπτώματα περιόδου...εγώ είμαι στην 4η μέρα περιόδου...τελειώνω Τρίτη οπότε από Πέμπτη ξεκινάω επαφές..καλή μας επιτυχία!!

Και οι πόνοι αυνεχιζονται χαμηλα δεξιά... θα δείξει σε λίγες μέρες!! Υπομονή θέλει... που δεν την έχω!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Και οι πόνοι αυνεχιζονται χαμηλα δεξιά... θα δείξει σε λίγες μέρες!! Υπομονή θέλει... που δεν την έχω!!!

Καλό αυτό τα πονακια χαμηλά είναι καλό σημάδι,συνηθως πολύ ήπια σε τυχόν εγκυμοσύνη...άντε περιμένω νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Καλό αυτό τα πονακια χαμηλά είναι καλό σημάδι,συνηθως πολύ ήπια σε τυχόν εγκυμοσύνη...άντε περιμένω νέα σου!!!

Πριν λίγο σήκωσα κάτι σακούλες σούπερ μάρκετ και πόνεσα εκεί χαμηλά δεξια... πφφφ... πραγματικά είναι για τρέλα! Και συνεχίζονται! Το θέμα είναι ότι εκεί που πονάω χαμηλά συνέχεια χαίρομαι και από την άλλη λέω ότι εισαο κατά φαντασιαν... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Πριν λίγο σήκωσα κάτι σακούλες σούπερ μάρκετ και πόνεσα εκεί χαμηλά δεξια... πφφφ... πραγματικά είναι για τρέλα! Και συνεχίζονται! Το θέμα είναι ότι εκεί που πονάω χαμηλά συνέχεια χαίρομαι και από την άλλη λέω ότι εισαο κατά φαντασιαν... 

Ποτέ δεν περιμένεις κανονικά περίοδο?ωορρηξία έχεις κάνει σίγουρα έτσι?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ποτέ δεν περιμένεις κανονικά περίοδο?ωορρηξία έχεις κάνει σίγουρα έτσι?

Είναι στις 6/6. Είχα ωορρηξία κανονικά, όπως και κάθε μήνα, διότι το νιωθω και πονάω πολύ εκείνες τις μέρες. Είχα ωορρηξία 18/5-24-5, δηλαδή 10η με 16η ημέρα του κύκλου μου. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών. Τελευταία περίοδο ειχα 9/5 έως 13/5. Οι πόνοι χαμηλά δεξιά και στη πίσω μέση δεν έχουν σταματήσει από την ωορρηξία και τώρα τις τελευταίες δυο μέρες δεν μπορώ ούτε σταυροπόδι να κάτσω γιατί με ενοχλεί Σα να με τραβάει. Κ επίσης όταν σηκώνω κάποιο αντικείμενο λίγο πιο βαρύ, όπως οι τσάντες σούπερ μάρκετ, με πονάει εκεί. Βέβαια μπορεί να είναι τυχαία όλα και να μου έρθει κανονικά η περίοδος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Είναι στις 6/6. Είχα ωορρηξία κανονικά, όπως και κάθε μήνα, διότι το νιωθω και πονάω πολύ εκείνες τις μέρες. Είχα ωορρηξία 18/5-24-5, δηλαδή 10η με 16η ημέρα του κύκλου μου. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών. Τελευταία περίοδο ειχα 9/5 έως 13/5. Οι πόνοι χαμηλά δεξιά και στη πίσω μέση δεν έχουν σταματήσει από την ωορρηξία και τώρα τις τελευταίες δυο μέρες δεν μπορώ ούτε σταυροπόδι να κάτσω γιατί με ενοχλεί Σα να με τραβάει. Κ επίσης όταν σηκώνω κάποιο αντικείμενο λίγο πιο βαρύ, όπως οι τσάντες σούπερ μάρκετ, με πονάει εκεί. Βέβαια μπορεί να είναι τυχαία όλα και να μου έρθει κανονικά η περίοδος.

Γενικά ισχύει ότι όταν είσαι έγκυος έχεις πονακια χαμηλά,όμως μου έχει τύχει,επειδή κ εγώ την καταλαβαίνω την ωορρηξία μου,2 φορές συνεχιζόταν ο πόνος ίδιας έντασης κ τελικά είχα κύστη στην ωοθηκη...αυτό το καταλαβαίνεις βέβαια γιατί σε ενοχλεί όλη την ημέρα ,ειδικά όταν πήγαινα να κάτσω ....τώρα στην 1η περίπτωση που στο εύχομαι μετά την ωορρηξία σου συνήθως ο πόνος ηρεμεί μετά από 1 με 3 μέρες οπότε αν από επί εκεί κ πέρα έχεις που κ που αυτά τα τσιμπηματακια στις ωοθήκες είναι θετικό σημάδι.στο εύχομαι ολόψυχα,,την 2η περίπτωση την είπα σαν ένα ενδεχόμενο να το έχεις γενικά στο πίσω μέρος του μυαλού σου όταν ο πόνος είναι ίδιας έντασης σαν την ωορρηξίας ή κ μεγαλύτερος.

ωραία οπότε περιμένουμε 3 μέρες...μην μου αγχώνεσαι όλα καλά κ όχι άγχος..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Γενικά ισχύει ότι όταν είσαι έγκυος έχεις πονακια χαμηλά,όμως μου έχει τύχει,επειδή κ εγώ την καταλαβαίνω την ωορρηξία μου,2 φορές συνεχιζόταν ο πόνος ίδιας έντασης κ τελικά είχα κύστη στην ωοθηκη...αυτό το καταλαβαίνεις βέβαια γιατί σε ενοχλεί όλη την ημέρα ,ειδικά όταν πήγαινα να κάτσω ....τώρα στην 1η περίπτωση που στο εύχομαι μετά την ωορρηξία σου συνήθως ο πόνος ηρεμεί μετά από 1 με 3 μέρες οπότε αν από επί εκεί κ πέρα έχεις που κ που αυτά τα τσιμπηματακια στις ωοθήκες είναι θετικό σημάδι.στο εύχομαι ολόψυχα,,την 2η περίπτωση την είπα σαν ένα ενδεχόμενο να το έχεις γενικά στο πίσω μέρος του μυαλού σου όταν ο πόνος είναι ίδιας έντασης σαν την ωορρηξίας ή κ μεγαλύτερος.

ωραία οπότε περιμένουμε 3 μέρες...μην μου αγχώνεσαι όλα καλά κ όχι άγχος..

Όχι δεν είναι ίδιας έντασης. Είναι μικρότερος. Τότε έχω σκεφτεί Κ εγώ αυτό με τη κύστη και θέλω αν μου έρθει η περίοδος να πάω στη γυναικολόγο μου να το ελέγξουμε. Αυτό σκεφτόμουν σήμερα ότι ενδέχεται να είναι κύστη και όχι μπεμπέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...