Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σου έγραψα από πανω. Στο στείλαμε ταυτόχρονα. Έχω την αίσθηση ότι ήταν η 8η μέρα σου η ωορρηξία αφού είχες και την πιο έντονη γραμμή και υγρά με πονακια  

Ομως... με κυκλο 29 ημερών είναι νωρίς ακόμα για ωορρηξία.  Ή θα κάνεις σε λίγες μέρες ή είχες λόγω καλοκαιριού μια ψιλοανωμαλία και έγινε νωρίτερα.  

εγω ειχα την εντυποση οτι μου γινεται 13η με 14η μερα βεβαια η εφαρμογη στο κινητο λεει για 15η μερα!

αυριο δηλαδη

πρίν από 4 λεπτά , rozoulini είπε:

αυτό θα έλεγα και εγώ αφού ο κύκλος είναι οκ δεν υπάρχει περίπτωση να μη κάνεις ωορηξία οπότε ίσως λόγω καλοκαιριού να καθυστέρησε λίγο

οντως αυτο ισχιει οτι αμα εχεις καλο κυκλο κανεις ωορριξια!? νααργησει δεν πιραζει να μην ερθει πιραζει!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο μεθαύριο περιμένεις ωορρηξία.  Άλλα και πάλι ίσως λόγω καλοκαιριού μπορει να έκανες νωρίτερα.  Δλδ την 8η.  Αν ναι τότε η περίοδος  (δεν) θα ρθει σε 6 ως 10 μερες απο τωρα 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση; Αν δεν κάνεις ωορρηξία έχεις περίοδο; Αφού η περίοδος είναι η αποβολή του μη γονιμοποιημένου ωαρρίου. (Να σημειώσω ότι είμαι ξανθιά). 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αρνητικο και παλι!!!!

3 ενδεχομενα υπαρχουν

εκανες οωρρηξια νωρις τοτε που βρηκες την πιο εντονη γραμμη οποτε θα σου ερθει νωρις αυτο τον μηνα.

Η θα κανεις αυριο και θα ερθει στις 29 μερες οπως ειναι ο κυκλος σου.

η θα κανεις αργοτερα και θα αργησει να ερθει!

σε καθε ενδεχομενο αν εχεις επαφες μπορεις να μεινεις εγκυος οποτε μην σκας!!!

Κανε παλι τεστ σημερα κατα τις 7 με 8 μηπως αρχισει να ανεβαινει η ορμονη.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

3 ενδεχομενα υπαρχουν

εκανες οωρρηξια νωρις τοτε που βρηκες την πιο εντονη γραμμη οποτε θα σου ερθει νωρις αυτο τον μηνα.

Η θα κανεις αυριο και θα ερθει στις 29 μερες οπως ειναι ο κυκλος σου.

η θα κανεις αργοτερα και θα αργησει να ερθει!

σε καθε ενδεχομενο αν εχεις επαφες μπορεις να μεινεις εγκυος οποτε μην σκας!!!

Κανε παλι τεστ σημερα κατα τις 7 με 8 μηπως αρχισει να ανεβαινει η ορμονη.

και στα 3 αυτο ενδεχομενα οπως ειπες εφοσον εχουμε επαφες καθε δευτερη μερα ναι εχω πιθανοτιτες να μην κανω ομως καθολου ωορριξια?παιζει?

Link to comment
Share on other sites

@rozoulini είχα διαβάσει άρθρο που έλεγε ότι και σε ανωορρηκτικούς κύκλους η περίοδος έρχεται κανονικά. Δυστυχώς η σταθερή περίοδος δεν είναι δείκτης ποιοτικής ωορρηξίας...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση; Αν δεν κάνεις ωορρηξία έχεις περίοδο; Αφού η περίοδος είναι η αποβολή του μη γονιμοποιημένου ωαρρίου. (Να σημειώσω ότι είμαι ξανθιά). 

μαζι σου στο ερωτιμα και εγω κι ας ειμαι μελαχρινη χααχχαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

εγω ειχα την εντυποση οτι μου γινεται 13η με 14η μερα βεβαια η εφαρμογη στο κινητο λεει για 15η μερα!

αυριο δηλαδη

οντως αυτο ισχιει οτι αμα εχεις καλο κυκλο κανεις ωορριξια!? νααργησει δεν πιραζει να μην ερθει πιραζει!

Κοριτσια καλημερα εμενα σημερα μου ηρθε η περιοδος να σας πως οτι επειδη ηταν ο μηνας που ξεκινησα τα φαρμακα ψιλοανακουφιστηκα που πηγε καλα ο κυκλος αυτος. Αυριο παω για επαναληψη ορμονικες!!! Caramel οπως τα ειπε η nati  ειναι τωρα θα σου πω επομενη ημερομηνια να κανω τα τεστακια πρωτα. 

Ungry girl ναι αν εχεις σταθερο κυκλο κανεις ωορηξια κατα 95% σιγουρα. Μην ανησυχεις εγω ειμαι σιγουρη πως μολις πας στο γιατρο θα μεινεις εγκυος εισαι μικρο κοριτσι εχεις σταθερο κυκλο τιποτα το σοβαρο δεν συμβαινει μπορει ισως λιγο το αγυριστο κεφαλι σου που ανχωνετε κ φοβαται να μιλησει σε εναν ειδικο!!! Γιαυτο παρε φορα σε θελω πιο δυναμικη τον επομενο μηνα. Εχεις συμμαχο την ηλικια σου μην αφησεις τον καιρο να περναει.

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αύριο μεθαύριο περιμένεις ωορρηξία.  Άλλα και πάλι ίσως λόγω καλοκαιριού μπορει να έκανες νωρίτερα.  Δλδ την 8η.  Αν ναι τότε η περίοδος  (δεν) θα ρθει σε 6 ως 10 μερες απο τωρα 

ναι θα διξει οντως αυριο μεθαυριο θα λυθει η αποροια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

και στα 3 αυτο ενδεχομενα οπως ειπες εφοσον εχουμε επαφες καθε δευτερη μερα ναι εχω πιθανοτιτες να μην κανω ομως καθολου ωορριξια?παιζει?

Ε ενταξει παιζει και αυτο αμεσως εσυ αυτο που δεν εγραψατο αρνητικο να σκεφτεις!χαχαχα!ενταξει καμμια φορα συμβαινει να μην γινει ωορρηξια δεν ειναι προβλημα ομωε σε ολες καποια στιγμη μπορει να εχει συμβει


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Κοριτσια καλημερα εμενα σημερα μου ηρθε η περιοδος να σας πως οτι επειδη ηταν ο μηνας που ξεκινησα τα φαρμακα ψιλοανακουφιστηκα που πηγε καλα ο κυκλος αυτος. Αυριο παω για επαναληψη ορμονικες!!! Caramel οπως τα ειπε η nati  ειναι τωρα θα σου πω επομενη ημερομηνια να κανω τα τεστακια πρωτα. 

Ungry girl ναι αν εχεις σταθερο κυκλο κανεις ωορηξια κατα 95% σιγουρα. Μην ανησυχεις εγω ειμαι σιγουρη πως μολις πας στο γιατρο θα μεινεις εγκυος εισαι μικρο κοριτσι εχεις σταθερο κυκλο τιποτα το σοβαρο δεν συμβαινει μπορει ισως λιγο το αγυριστο κεφαλι σου που ανχωνετε κ φοβαται να μιλησει σε εναν ειδικο!!! Γιαυτο παρε φορα σε θελω πιο δυναμικη τον επομενο μηνα. Εχεις συμμαχο την ηλικια σου μην αφησεις τον καιρο να περναει.

 

 

καλημερα λινακι μου μου δινεις θαρρος και εσυ και ολες ναι κατι ειναι κι αυτο...

τον επομενο μηνα δεν σκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

και στα 3 αυτο ενδεχομενα οπως ειπες εφοσον εχουμε επαφες καθε δευτερη μερα ναι εχω πιθανοτιτες να μην κανω ομως καθολου ωορριξια?παιζει?

Πάντως κορίτσι άστα  τα τεστ. Κι εμένα με αποδιοργανωσαν ... καλύτερα σεξ με τον άντρα σου γιατί το θέλετε και όχι επί τούτου.. για γονιμοποίηση. Σίγουρα από το μυαλό μας τις μέρες που έχουμε υγρά και πόνους περνάει από το μυαλό ότι έχουμε ωορρηξία, αλλά τα τεστ πιο πολύ στρεσαρουν.  Γνώμη μου βέβαια πάντα..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

για την ωορρξία το λέω από μια γνωστή η οποία δεν έκανε και έβλεπε μεν αλλά αργούσε ο κύκλος και έτσι έπρεπε να ρυθμίσει την ωορρήξια για να έχει σταθερό κύκλο.τώρα δεν ξέρω δεν είμαι ειδικός γιαυτό καλό είναι όταν κάτι μας αγχώνει να ρωτάμε το γιατρό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...