Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Ε ενταξει παιζει και αυτο αμεσως εσυ αυτο που δεν εγραψατο αρνητικο να σκεφτεις!χαχαχα!ενταξει καμμια φορα συμβαινει να μην γινει ωορρηξια δεν ειναι προβλημα ομωε σε ολες καποια στιγμη μπορει να εχει συμβει

αχαχχαχααχαχα τι να κανω σκευτομαι τα χειρωτερα για να ερθουν τα καλητεραααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

μαζι σου στο ερωτιμα και εγω κι ας ειμαι μελαχρινη χααχχαχα!

Ένα παράδειγμα σε αυτό που έγραψα πιο πάνω για τους ανωορρηκτικούς κύκλους είναι και η κουμπάρα μου. Σταθεροτατος κυκλο 30 ημερών και τελικά ανακάλυψε πως δεν κάνει καθόλου ωορρηξία.  Έμεινε έγκυος με κλομιφαινη..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ένα παράδειγμα σε αυτό που έγραψα πιο πάνω για τους ανωορρηκτικούς κύκλους είναι και η κουμπάρα μου. Σταθεροτατος κυκλο 30 ημερών και τελικά ανακάλυψε πως δεν κάνει καθόλου ωορρηξία.  Έμεινε έγκυος με κλομιφαινη..

τι ειναι η κλομιφαινη?

Just now, rozoulini είπε:

ελα βρε που σκέφτεσαι τα χειρότερα όλα καλά θα έιναι ...

μακαριιιι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

τι ειναι η κλομιφαινη?

 

Διεγερτικό ωορρηξίας 

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Αν τα τεστ ωορρηξιας ομως δειχνουν θετικα λογικα κανεις ωορρηξια.τωρα αν ειναι ποιοτικη δεν ξερω πωε φαινεται?απο ορμονη η στον υπερηχο?

Αν το τεστ δείξει ωορρηξία Ναι κάνεις! Είχα ρωτήσει το γυναικολόγο.  Άλλα ναι... αν είναι ποιοτική είναι άλλο θέμα. 

Γι'αυτό λέω πως μόνο άγχος είναι τα τεστ.  Πφφφφ

@Ungry girl κανε σεξ απλά με τον άντρα σου και όλα καλά θα πάνε!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Διεγερτικό ωορρηξίας 

Αν το τεστ δείξει ωορρηξία Ναι κάνεις! Είχα ρωτήσει το γυναικολόγο.  Άλλα ναι... αν είναι ποιοτική είναι άλλο θέμα. 

Γι'αυτό λέω πως μόνο άγχος είναι τα τεστ.  Πφφφφ

@Ungry girl κανε σεξ απλά με τον άντρα σου και όλα καλά θα πάνε!

κανω κανω εδω και χρονια τον τελευταιο ομως εναμισι τον εχω ξεθεωσει αχαχχαχχαα καθε φορα που τελειωνει η περιοδος τρεχει να κριφτει χααχχαχαχαχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ αυτά θα σου έλεγα σεξ απόλαυσε τον άντρα σου και βγάλε το από το μυαλό σου και μετα θα έρθει το πεμπέ και ο ναι δυσκολα μετα θα κάνεις σεξ χιχιχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nati85 είπε:

Αν τα τεστ ωορρηξιας ομως δειχνουν θετικα λογικα κανεις ωορρηξια.τωρα αν ειναι ποιοτικη δεν ξερω πωε φαινεται?απο ορμονη η στον υπερηχο?

ναι αν διχνουν θετικα λογικο ειναι κανεις αυτο ομως το αν ειναι πιοτικη και τι γινεται αστα καλητερα να μην ξερεις τιποτα και απλα να κανεις σεξ τελεικα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσια να κάνω μια χαζή ερώτηση; Αν δεν κάνεις ωορρηξία έχεις περίοδο; Αφού η περίοδος είναι η αποβολή του μη γονιμοποιημένου ωαρρίου. (Να σημειώσω ότι είμαι ξανθιά). 

κοριτσακι η περιοδος ερχεται ειτε κανουμε ωορρηξια ειτε οχι...μπορει να υπαρξει και καθυστερηση οταν δεν εχει γινει ωορρηξια...εκτος απο το ωαριο η περιοδος ειναι και το ενδομητριο που παχαινει στον κυκλο και που αποβαλλεται με την εμμηνο ρυση ..

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σας πω και κάτι άλλο η άποψη μου είναι να το πάρετε στοχευμένα δηλαδή πχ θα πείτε για 6-8 μήνες προσπαθούμε κάθε μηνα χαλαρά και ελεύθερα και αν δεν έρθει τότε μπορείτε να πάτε στο γιατρό και να δοκιμάσετε ότι σας συμβουλέψει γιατί αν μια λέτε κάνω μια δεν κάνω ή μια θα πάω γιατρό και αναμειγνύετε διάφορους μεθόδους τότε απλά μπερδεύεστε και αγχώνεστε¨)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σωστο να κανεις σεξ με τον αντρα σου και να μην αγχωνεσαι αλλα οσο ναναι οταν δεν ερχεται καλο ειναι να το ψαχνεις λιγο μηπως ειναι κατι που εμποδιζει την συλληψη.γιατι να τραβαμε τετοιο αγχος καθε μηνα?

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

ναι αν διχνουν θετικα λογικο ειναι κανεις αυτο ομως το αν ειναι πιοτικη και τι γινεται αστα καλητερα να μην ξερεις τιποτα και απλα να κανεις σεξ τελεικα!

εσυ κατα τις 7 να κανεις αλλο ενα τεστ..και κοιτα να ξεαγχωθεις γτ θα μας κανεις κανα μεγαλο κυκλοετσι οπως πας... δες τα τεστ σαν παιχνιδι... αλλωστε δεν θα σε γκαστρωσουν τα τεστ..απλα μια βοηθεια ειναι.δεν υπαρχει λογος να τα μεγαλοποιεις τοσο πολυ.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , orianna είπε:

κοριτσακι η περιοδος ερχεται ειτε κανουμε ωορρηξια ειτε οχι...μπορει να υπαρξει και καθυστερηση οταν δεν εχει γινει ωορρηξια...εκτος απο το ωαριο η περιοδος ειναι και το ενδομητριο που παχαινει στον κυκλο και που αποβαλλεται με την εμμηνο ρυση ..

Σωστά. Δεν είχα υπολογίσει το ενδομήτριο! Νομίζω μια δεκαετία +βαφή στο μαλλί μου εχει αφήσει κουσουρια. Χαχα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , linaa είπε:

Κοριτσια καλημερα εμενα σημερα μου ηρθε η περιοδος να σας πως οτι επειδη ηταν ο μηνας που ξεκινησα τα φαρμακα ψιλοανακουφιστηκα που πηγε καλα ο κυκλος αυτος. Αυριο παω για επαναληψη ορμονικες!!! Caramel οπως τα ειπε η nati  ειναι τωρα θα σου πω επομενη ημερομηνια να κανω τα τεστακια πρωτα. 

Ungry girl ναι αν εχεις σταθερο κυκλο κανεις ωορηξια κατα 95% σιγουρα. Μην ανησυχεις εγω ειμαι σιγουρη πως μολις πας στο γιατρο θα μεινεις εγκυος εισαι μικρο κοριτσι εχεις σταθερο κυκλο τιποτα το σοβαρο δεν συμβαινει μπορει ισως λιγο το αγυριστο κεφαλι σου που ανχωνετε κ φοβαται να μιλησει σε εναν ειδικο!!! Γιαυτο παρε φορα σε θελω πιο δυναμικη τον επομενο μηνα. Εχεις συμμαχο την ηλικια σου μην αφησεις τον καιρο να περναει.

 

 

θετικο αυτο..παει καλα η θεραπεια..και γω αυτον το μηνα βλεπω οτι εχω περισσοτερες μερες περιοδο. τον παραπροηγουμενο ηταν 2.5 μερες και τον προηγουμενο 3. τωρα ειμαι στην 4η και δεν εχω καθαρισει ακομα...ροη δεν ειχα παρα πολυ αλλα τουλαχιστον λιγο περισσοτερη απο τις αλλες φορες...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...