Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια συνεχίζει η συννεφιά!!!

@Ungry girlμου εγώ είχαμε 13 μήνες προσπάθειας .Και μετά κάναμε σπερμοδιαγραμμα,ορμονολογικές,καλλιεργεια.Είχε μείνει σαλπιγγογραφία όπου σκέφτηκα να την έκανα λίγο αργότερα για να χαλαρώσω από εξετάσεις.Μετά από 2 μήνες έμεινα έγκυος.Προσωπικά χαλάρωσα αφού είχα δει ότι σπέρμα και ορμονολογικές τουλάσχιστον ήταν καλές.Με το καλό Σεπτέμβρη να πας στο γιατρό(μακάρι να μείνεις βέβαια εγκυούλα σ αυτό το κύκλο).Μπορεί  να υπάρχει κάτι απλό που γίνεται και εννοείτε μπορεί να είναι όλα τέλεια και να σε χαλαρώσει αυτό.Ξαναέκανες τεστάκι?

Καλημερα και εδω σνεφειααα αλλα εγω ειμαιαπ τις τρελλες που μαρεσει πολυ αυτος οκαιρος μου φτιαχνει η μερα μωλης δω συνεφεια χαχαχααχχα!

Ναι οτι θα παω θα παω ασπουμε η μητερα μου για να κανει τον αδερφο μου περασαν 2 χρονια 1ο παιδι πηγε να κανει εξετασεις και εμεινε εκινο  το μηνα κι ολας ισως φτεει το υπερβολικο ανχος αλλα μετα σκευτομε και λες οκ 18 μηνες ανχος δεν υπηρχε ενας μηνας χορις!!!!χαχαχα! 

εχτες εκανα σημερα δεν εχω κανει αλλο παρολο που εχω ξυπνησει χαραμα λεω να κανω το μεσιμερακι!

αν και δεν εχω καθολου υπομονη λεω να περιμενω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κοριτσια μου καλημερα! Σε ολες εσας που αγωνιατε για μπεμπε απο προσωπικη αποψη εχω να σας πω πως τον μηνα που πιασαμε το σπορο ηταν ο μονος που αποφασισα να χαλαρωσω και να μην αγχωνομαι και να πω οτι θελει ας γινει..βεβαιως αν αυτο συνεχιζοταν για καιρο θα εκανα τις αντιστοιχες εξετασεις οπως θα επαιρνα κ τεστακια..Επισης απο επαφες ειχαμε 5 μονο ολο το μηνα.. 

Καλη τυχη σε ολες!!!!!:)

@elenakii22 πως εισαι σημερα?

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα και εδω σνεφειααα αλλα εγω ειμαιαπ τις τρελλες που μαρεσει πολυ αυτος οκαιρος μου φτιαχνει η μερα μωλης δω συνεφεια χαχαχααχχα!

Ναι οτι θα παω θα παω ασπουμε η μητερα μου για να κανει τον αδερφο μου περασαν 2 χρονια 1ο παιδι πηγε να κανει εξετασεις και εμεινε εκινο  το μηνα κι ολας ισως φτεει το υπερβολικο ανχος αλλα μετα σκευτομε και λες οκ 18 μηνες ανχος δεν υπηρχε ενας μηνας χορις!!!!χαχαχα! 

εχτες εκανα σημερα δεν εχω κανει αλλο παρολο που εχω ξυπνησει χαραμα λεω να κανω το μεσιμερακι!

αν και δεν εχω καθολου υπομονη λεω να περιμενω...

Xaxaxax εμένα με ρίχνει η συννεφιά!!Να σου εγώ το διάστημα που προσπαθούσα πάντα αγχωνόμουν.Από τη πρώτη ελεύθερη επαφή μου το σκεφτόμουνα.Και όταν προσπαθούσαμε είχα και το γάμο μας αλλά το μυαλό δεν έφευγε και είχα και το άγχος του γάμου.Μόνο όταν έκανα εξετάσεις ηρέμησα.Ελεγα θα έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα,μετά σκεφτόμουν οι σάλπιγγες είναι βουλωμένες,βρεθηκα με ουρεόπλασμα έλεγα αυτό έφταιγε.Το μήνα που είχα μείνει έγκυος είχαμε πάει σε γάμο,είχα γιορτές φίλων και είχα διασκεδάσει πραγματικά.Ισως το μωρό έρχεται όταν πρέπει.Ολα παίζουν ρόλο.Το Σάββατο παντρεύεται η κολλητή μου.Ελπίζω τα παιδιά να μου φέρουν γούρι χαχαχαχ!!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Xaxaxax εμένα με ρίχνει η συννεφιά!!Να σου εγώ το διάστημα που προσπαθούσα πάντα αγχωνόμουν.Από τη πρώτη ελεύθερη επαφή μου το σκεφτόμουνα.Και όταν προσπαθούσαμε είχα και το γάμο μας αλλά το μυαλό δεν έφευγε και είχα και το άγχος του γάμου.Μόνο όταν έκανα εξετάσεις ηρέμησα.Ελεγα θα έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα,μετά σκεφτόμουν οι σάλπιγγες είναι βουλωμένες,βρεθηκα με ουρεόπλασμα έλεγα αυτό έφταιγε.Το μήνα που είχα μείνει έγκυος είχαμε πάει σε γάμο,είχα γιορτές φίλων και είχα διασκεδάσει πραγματικά.Ισως το μωρό έρχεται όταν πρέπει.Ολα παίζουν ρόλο.Το Σάββατο παντρεύεται η κολλητή μου.Ελπίζω τα παιδιά να μου φέρουν γούρι χαχαχαχ!!

 

Εγω γενικα ειμαι του χειμωνα το καλοκαιρι το βαριεμαι λιγο αφου και διακοπες οταν παω παντα χειμωνα παω καλοκαιριδεν εχω παει πουθενα!

Και εγω επιδη γυρο μου εχω πολλες κοπελες πολλες 2-3 που εχουν οντως προβλημα ισως εχω επιρεαστει και πριν κανουμε την εξεταση για το σπερμα ελεγα οτι δεν παιζει να ειναι καλο βασικα μετριο το περιμενα αλλα οταν μου ειπαν οτι ειναι 1000 τα 100 καλο δεν το πιστευα δεν ξερω αν με καθησηχασε αυτο η αν με εβαλε σε σκεψεις για εμενα αλλα ξερεις οταν γυρο ακους και λιγο τα αντε παιδακι δεν θα κανεται και αντε εχω κλησεικαι δυο χρονια σχεδον παντρεμενη και πληθενουν πολυ οι ερωτησεις χαχαχαχαχα!

εσυ αφου πιανει οταν χαλαρωνεις κοιτα να χαρεις με την κολλητη σου και αρχεςτου μηνα να μας πεις πως δεν αδειαθετησες...

ωραια μιστικη συνταγη αλλα εγω δεν εχω να παω και σε κανα γαμο χαχχαχαα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!ωραια ειναι να εχει συννεφια και δροσια!

σημερα οταν ξυπνησα ειχα εντονους πονους περιοδου μετα περασαν.εχτες εκανα υπερηχο θυροειδη καλος βγηκε μονο καποια αλλοίωση μου βρηκε και μου  ειπε δεν ειναι τιποτα αξιολογο να το παρακολουθω μηπως γινει οζος αλλα να μην ανησυχω.θα τα δει σημερα ο ενδοκρινολογος να μου πει.

  • Μου αρέσει 4

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα παρεουλα μου, τι κανετε?εχω χαθει λιγο και σας ζητω συγνωμη αλλα δουλευω τουλαχιστον 12 ωρες καθε μερα

απο Δευτερα πιστευω θα μπω παλι στους ρυθμους μου, ας μου πει καποια τα νεα ρε κοριτσια περιληπτικα γιατι ειναι πολλες οι σελιδες και δεν προλαβαινω να τις διαβασω:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλημερα παρεουλα μου, τι κανετε?εχω χαθει λιγο και σας ζητω συγνωμη αλλα δουλευω τουλαχιστον 12 ωρες καθε μερα

απο Δευτερα πιστευω θα μπω παλι στους ρυθμους μου, ας μου πει καποια τα νεα ρε κοριτσια περιληπτικα γιατι ειναι πολλες οι σελιδες και δεν προλαβαινω να τις διαβασω:?

Καλημερα καραμελακι! Αντε να ερθει ο σεπτεμβριος να ηρεμησεις λιγο!!!

Λοιπον αυτα που θυμαμαι ειναι οτι  H ungry girl προσπαθει να βρει ωορρηξια με τεστακια η οριανα αδιαθετησε και παει απο βδομαδα για εξετασεις! @orianna καλα αποτελεσματα να εχετε!!! Νομιζω γενικα ησυχια εχουμε αν δεν κανω λαθος περιμενει η @linaa σε μια δυο μερες?ευχομαι να ακουσουμε τα ευχαριστα! Οι εγκυουλες μια χαρα τα πανε. Μονο λιγο το ελενακι ταλαιπωρείται με τις αναγουλες! Η σταλιτσα η νεα εγκυουλα μετακομιζει!!!αυταααα νομιζωωωω! Με τα πανω μας και τα κατω μας! Η αλινα και η λινα  μας υπενθυμιζουν να μην πεφτουμε!!χαχαχα αυτα!

  • Μου αρέσει 8

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!  Είχα γιατρουλη σημερα στις 9/10 γενναω λογω καισαρικης.... Ολα καλα ο μπομπιρας και εγω ακομη με εμετούς παλεύω και μουδιασματα!!! 

Σας ευχομαι γρηγορα να μεινετε εγκυουλες ολες σας!!!!!  Υπομονη και οχι αγχος και συντομα θα ανεβείτε στην πανω μερια!!! 

  • Μου αρέσει 7

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alekagala είπε:

Καλημέρα!!!!  Είχα γιατρουλη σημερα στις 9/10 γενναω λογω καισαρικης.... Ολα καλα ο μπομπιρας και εγω ακομη με εμετούς παλεύω και μουδιασματα!!! 

Σας ευχομαι γρηγορα να μεινετε εγκυουλες ολες σας!!!!!  Υπομονη και οχι αγχος και συντομα θα ανεβείτε στην πανω μερια!!! 

Με το καλο Αλεκα μ!! Ακομα εμετους βρε κοριτσι μου?? Κουραγιο τελειωνουν οι δυσκολες μερες τις εγκυμοσυνης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

αλεκα μου εύχομαι όλα καλά να πάνε ..αυτός ο μπόπιρας ζορικος είνα

εύχομαι σε όλες καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις τους και συντομα εγκυούλες

εδώ έχει ζέστη και υγρασία και είχα μια ελπίδια για βροχή

και εμείς χειμώνα πάμε διακοπές , πολύ ζόρι και ο άντρας μου στη δουλειά το καλοκαίρι και τα χει παίξει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα εισαι στην 15η μερα ειπαμε;

5 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

μα και εγω εκει πμερδευωμαι 9 μερα ειχα πονους υγρα και το τεστ με οχι εντονηαλλα πιο εντονη γραμμη απο τα υπολοιπα που χω κανει και λεω μπας και τι κα πω θα διξει μερες ειναι θα περασουν!:) καλημερα!

Ααα τωρα το διάβασα αυτο... χμ... μάλλον έκανες εκείνες τις μέρες τότε!! Ίσως θα σου έρθει  (δλδ να μη σου ερθει) νωρίτερα  (το μωρο όμως όχι η περιοδος)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σημερα εισαι στην 15η μερα ειπαμε;

οχι 14η!

πρίν από 7 λεπτά , rozoulini είπε:

υπομονη..κάποια στιγμή θα το πετύχεις..να σε ρωτήσω έχεις προβλήματα γενικά με το κύκλο σου;

κανενα....

πρίν από 6 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σημερα εισαι στην 15η μερα ειπαμε;

Ααα τωρα το διάβασα αυτο... χμ... μάλλον έκανες εκείνες τις μέρες τότε!! Ίσως θα σου έρθει  (δλδ να μη σου ερθει) νωρίτερα  (το μωρο όμως όχι η περιοδος)

χαχαχαχα ισως αν αλλες δυο μερες αρνητικο τοτε καταλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Σου έγραψα από πανω. Στο στείλαμε ταυτόχρονα. Έχω την αίσθηση ότι ήταν η 8η μέρα σου η ωορρηξία αφού είχες και την πιο έντονη γραμμή και υγρά με πονακια  

Ομως... με κυκλο 29 ημερών είναι νωρίς ακόμα για ωορρηξία.  Ή θα κάνεις σε λίγες μέρες ή είχες λόγω καλοκαιριού μια ψιλοανωμαλία και έγινε νωρίτερα.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...