Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Nati85 είπε:

Και εμεις πλεον εχουμε την απορια πηγαινε να δουμε τι ειναι!μας εχεις σκασει!:oops:

αχαχχαχχχααχαα θα παω θα παωωω ολο ετσι λεω αλλα θα το παρω αποφαση αρχη του μηνα στανταρ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Κοριτσια σημερα ξυπνησα το πρωι λες και με ειχα πατησει νταλικα!ειλικρινα ενα χωμα.ηρθε ο μικρος πολυ πρωι και μου ελεγε ξυπνα θελω γαλα και εγω σερνομουν στα πατωματα!εχω αυπνιες τα βραδια.ενω πεφτω πολυ κουρασμενη μετα αρχιζω να στριφογυρναω για πολλες ωρες!! Υπαρχει κατι να πινω το βραδυ να ηρεμω?

Βαλεριανα  σε αφέψημα.  Και διαφορά φυτικά  θα βρεις σε φαρμακεία 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

αχαχχαχχχααχαα θα παω θα παωωω ολο ετσι λεω αλλα θα το παρω αποφαση αρχη του μηνα στανταρ!

Ο αντρας μου ειναι ετσι το αναβαλει του λεω δεν θα σκασω εγω απο το αγχος μου πηγαινε να κανεις την εξεταση!!!και μετα στεναχωριεται.αν εχεις ενα προβλημα η φοβο του λεω μην το θαβεις αντιμετωπισε το γιατι ετσι κι αλλιως και να το θαβεις θα σκασει καποια στιγμη και θα εισαι απροετοιμαστος!εγω αγχωνομαι παρα πολυ με τους γιατρους μικρη εκανα και εμετους πριν παω αλλα προσπαθω να το αντιμετωπισω και παντα θελω να πηγαινω μονη μου δεν θελω συμπαρασταση με αγχωνει. Λοιπον κοριτσι θα σε ελεγξω τον σεπτεμβριο αν πηγες θα το θυμαμαι!!!χαχαχχα

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλύτερα να βρεις κάποιο σκεύασμα που να περιέχει και μελατονινη.  Δεν ξέρω αν μπορώ να πω εδώ ονομασίες 

Δεν θελω να πεφτω και ξερη.ετσι για χαλαρωση.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Ο αντρας μου ειναι ετσι το αναβαλει του λεω δεν θα σκασω εγω απο το αγχος μου πηγαινε να κανεις την εξεταση!!!και μετα στεναχωριεται.αν εχεις ενα προβλημα η φοβο του λεω μην το θαβεις αντιμετωπισε το γιατι ετσι κι αλλιως και να το θαβεις θα σκασει καποια στιγμη και θα εισαι απροετοιμαστος!εγω αγχωνομαι παρα πολυ με τους γιατρους μικρη εκανα και εμετους πριν παω αλλα προσπαθω να το αντιμετωπισω και παντα θελω να πηγαινω μονη μου δεν θελω συμπαρασταση με αγχωνει. Λοιπον κοριτσι θα σε ελεγξω τον σεπτεμβριο αν πηγες θα το θυμαμαι!!!χαχαχχα

Δεν θελω να πεφτω και ξερη.ετσι για χαλαρωση.

ΘΑ ΠΑΩ! θα παω θα παω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rozoulini είπε:

κοπέλες και εγώ έχω μια φίλη η οποία ενώ ξέρουμε ότι θέλει βοήθεια ακόμα και στο να κρατήσει το παιδί δεν πάει ή πάει που και που κάνει μια θεραπεία αλλά δεν την ακολουθεί μέχρι τέλος και ακόμα το παλεύει...και κάνει και χημείες μόνη της και επειδή είχε μείνει μια φορά έγκυος αλλά το έχασε το στηρίζει εκεί. έτσι δε γίνεται δουλειά έχουν περάσει τρία χρόνια και ακόμα το παλεύει

αυτό το παθαίνεις από άγχος ή απο υπερένταση;αν είναι από άγχος γάλα ή βαλεριάνα ή τσαγάκι αν είναι από άγχος να κρατάς το μυαλό σου μακριά από αυτα που σκέφτεσαι για να σου έρθει ο ύπνος εγώ αυτό κάνω

Σιγουρα μολις αρχισω να σκεφτομαι παει ο υπνος εφυγε!νομιζω ειμαι στρεσαρισμενη πολυ τον τελευταιο καιρο.προσπαθω να ηρεμησω! Ευχαριστωωω

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nati85 είπε:

Σιγουρα μολις αρχισω να σκεφτομαι παει ο υπνος εφυγε!νομιζω ειμαι στρεσαρισμενη πολυ τον τελευταιο καιρο.προσπαθω να ηρεμησω! Ευχαριστωωω

κοιμασαι καθολου μεσημερι?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nati85 είπε:

Σιγουρα μολις αρχισω να σκεφτομαι παει ο υπνος εφυγε!νομιζω ειμαι στρεσαρισμενη πολυ τον τελευταιο καιρο.προσπαθω να ηρεμησω! Ευχαριστωωω

Νατι εγω ειχα αυπνιες κ στρες αλλα απο τοτε που πηρα το χαπι του θυροειδη δεν ξερω ψιλοεφτιαξα. Διαβασα εκ των  οτι η ανεβασμενη tsh δημιουργει συμπτωματα στρες κ αυπνιας ή τα διογκωνει τελως παντων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Και εγω επιδη γυρο μου εχω πολλες κοπελες πολλες 2-3 που εχουν οντως προβλημα ισως εχω επιρεαστει και πριν κανουμε την εξεταση για το σπερμα ελεγα οτι δεν παιζει να ειναι καλο βασικα μετριο το περιμενα αλλα οταν μου ειπαν οτι ειναι 1000 τα 100 καλο δεν το πιστευα δεν ξερω αν με καθησηχασε αυτο η αν με εβαλε σε σκεψεις για εμενα αλλα ξερεις οταν γυρο ακους και λιγο τα αντε παιδακι δεν θα κανεται και αντε εχω κλησεικαι δυο χρονια σχεδον παντρεμενη και πληθενουν πολυ οι ερωτησεις χαχαχαχαχα!

Και γω να είμαι ειλικρινής ενοχλούμε.Μου λένε σύντομα ένα παιδάκι και σκέφτομαι θέλω αλλά αφού δεν έρχεται.Αλλά είναι στιγμιαία σκέψη.Και τον μήνα που είχα μείνει έγκυος,ούτε το περίμενα και είχα πάει για χοριακή 34 μέρα του κύκλου και περίπου με 2 μέρες καθυστέρησης.Ενώ τώρα τρώγομαι για τεστ πιο πριν.Αλλά δεν θα κάνω!!Υγεια να χουμε είναι πολύ σηματικό.Εμαθα για μια κοπέλα με ένα νεφρό κατάφερε να μείνει έγκυος.Λίγο ηρεμία να χουμε και πίστη.Εκανες το τεστ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Νατι εγω ειχα αυπνιες κ στρες αλλα απο τοτε που πηρα το χαπι του θυροειδη δεν ξερω ψιλοεφτιαξα. Διαβασα εκ των  οτι η ανεβασμενη tsh δημιουργει συμπτωματα στρες κ αυπνιας ή τα διογκωνει τελως παντων.

Ναι μπορει να ειναι και απο αυτο.ελπιζω με το χαπι να ηρεμησω λιγακι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι μπορει να ειναι και απο αυτο.ελπιζω με το χαπι να ηρεμησω λιγακι.

βαλεριανα χαμομηλι και ζεστο γαλα με μελι..νομιζω τσαι δεν κανει για αυπνιες.εχει καφεινη


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

βαλεριανα χαμομηλι και ζεστο γαλα με μελι..νομιζω τσαι δεν κανει για αυπνιες.εχει καφεινη

Ξερειςμε την ζεστη δεν μου κανει καθολου ορεξη να πιω κατι ζεστο αλλα θα το προσπαθησω.να τωρα κοιμαται ο μικρος ειμαι και ξενυχτισμενη δεν παω να ξαπλωσω λιγο!εχω γιατρο το απογευμα και αγχωθηκα!!τα κλασσικα μου!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Και γω να είμαι ειλικρινής ενοχλούμε.Μου λένε σύντομα ένα παιδάκι και σκέφτομαι θέλω αλλά αφού δεν έρχεται.Αλλά είναι στιγμιαία σκέψη.Και τον μήνα που είχα μείνει έγκυος,ούτε το περίμενα και είχα πάει για χοριακή 34 μέρα του κύκλου και περίπου με 2 μέρες καθυστέρησης.Ενώ τώρα τρώγομαι για τεστ πιο πριν.Αλλά δεν θα κάνω!!Υγεια να χουμε είναι πολύ σηματικό.Εμαθα για μια κοπέλα με ένα νεφρό κατάφερε να μείνει έγκυος.Λίγο ηρεμία να χουμε και πίστη.Εκανες το τεστ?

Και εγω αυτο σκευτομαι γιαγιαδες πεθερα μανα πατερας γειτονες καλα δεν το συζηταω!!!

Πριν.κανα 3 μηνο εδω στο χωριο ειχε βγει φημη πως ειμαι εγκυος αχχα εχω παχύνει και λιγο και ολοι επιαναν τον αντρα μου να του πουν συγχαρητήρια προχθες πρην καμια βδομαδα.περναει ενας και λεει γεννησατε ε? Χαχααχα καταλαβενεις μια αλλη κοπελα εδω στη γειτονεια γεννησε και εγυνε λαθος και καλα να νομιζουν οτι εισαι εγκυος αλλα οτι γεννησα κι ολας!!

Ετημαζομαι να παω στην εκκλησια την κυριακη φοραω ενα φορεμα στελουτσικο και ηταν λιγο τσιτα στην κοιλια λεω στον αντρα μου αμα με ρωτησουν αν ειμαι εγυος θα πουμε πως ειμαι χααχαχχαα εεε δεν παει αλλο

Τεστακι εκανα αρνητικο παλι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...