Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Νοεμβρίο εμεινα εγβ οι εξετάσεις των μαθητών ήταν τέλη του Ιουλίου οπότε όταν έμπαινα όγδοο που δύσκολα κουνούσα πια τελείωσα και τα ιδιαίτερα και μάλιστα άσε γιατί έκανα ποδαροδρομο.τωρα πια τελειώνουν πιο νωρίς οπότε μια χαρά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, Garifalia1 είπε:

Den exi arketo kero ala kai na ixe den prepi na agxonese. I adelfi m sto deutero 1 xrono pire kai itan mesto agxos otan xalarose irthe. Den sto leo gia na se apogoiteuso apla na min agxonese ine to pio simantiko.

Kalispera koritsiaaaa :). Exo mia varemara simera oli mera sto kanape ime. Apo ta paraxena mporo na sas po giati kathe mera olo kai me kati tha asxoloume. Teliose kai to domatio tis mikris edo kai arketes meres kai pao sinexia kai to xazevo i kathome eki kai ta vlepo ola axaxa. Ine fisiologiko auto etsi.  Koritsia signomi pou den sxoliazo kati gia ta test oorixia ala den ekana apo auta kai den exo idea. 

 

Ωραιο ειναι να καμαρωνεις το δωματιο της μικρης σου!! Αντε με το καλο να το δει κιολας και να ζησει υπεροχες στιγμες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl ο πρώτος μήνας με τα τεστακια είναι λίγο μπέρδεμα! Εγώ θα σε συμβουλεψω να τα βγάζεις φωτό με το κινητό σου ώστε όταν και αν αδιαθετησεις να βγάλεις συμπεράσματα γιατί ίσως και να σου είναι απλά λίγο πιο αχνό το θετικό σου όπως στο Ελενάκι. Εγώ τον πρώτο μήνα είχα καταμπερδευτει γιατί μια μέρα ήταν αχνό, την άλλη καθόλου και τελικά 30η μέρα μετά από πολυυυυ υπομονή είδα το θετικό! Ίσως και να είχα αγχωθει κάπως και ήταν τόσο μεγάλος εκείνος ο κύκλος μου. τους επόμενους μήνες που το πήρα πιό χαλαρά έγινε τις μέρες που υπολόγιζα όμως.

Επίσης εγώ δυστυχώς δεν έχω ποτέ πολλά υγρά ούτε και πονακια στην ωορρηξία. Μόνο κατά τη διάρκεια της επαφής παρατήρησα ελαφρυ πόνο εκείνες τις μερες. @Koulouri συμφωνώ ότι δεν γίνεται να δίνουμε βάση στα πονακια γιατί μπορεί καμία φορά να είναι και το έντερο..αυτοί οι 2 πόνοι μοιάζουν.

@Garifalia1 λίγο έμεινε και το δωμάτιο θα γεμίσει υπέροχες στιγμές!!!!

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Ungry girl ο πρώτος μήνας με τα τεστακια είναι λίγο μπέρδεμα! Εγώ θα σε συμβουλεψω να τα βγάζεις φωτό με το κινητό σου ώστε όταν και αν αδιαθετησεις να βγάλεις συμπεράσματα γιατί ίσως και να σου είναι απλά λίγο πιο αχνό το θετικό σου όπως στο Ελενάκι. Εγώ τον πρώτο μήνα είχα καταμπερδευτει γιατί μια μέρα ήταν αχνό, την άλλη καθόλου και τελικά 30η μέρα μετά από πολυυυυ υπομονή είδα το θετικό! Ίσως και να είχα αγχωθει κάπως και ήταν τόσο μεγάλος εκείνος ο κύκλος μου. τους επόμενους μήνες που το πήρα πιό χαλαρά έγινε τις μέρες που υπολόγιζα όμως.

Επίσης εγώ δυστυχώς δεν έχω ποτέ πολλά υγρά ούτε και πονακια στην ωορρηξία. Μόνο κατά τη διάρκεια της επαφής παρατήρησα ελαφρυ πόνο εκείνες τις μερες. @Koulouri συμφωνώ ότι δεν γίνεται να δίνουμε βάση στα πονακια γιατί μπορεί καμία φορά να είναι και το έντερο..αυτοί οι 2 πόνοι μοιάζουν.

@Garifalia1 λίγο έμεινε και το δωμάτιο θα γεμίσει υπέροχες στιγμές!!!!

ΚοριΤσι μου δεν ξερω αν θα ξανα παρω τεστακια ισως καλητερα ειναι το επαφη καθε δεύτερη και μια χαρα..

Θα παω μα.κανω και εξετασουλες αυτο το μηνα να βρουμε το προβλημα και ελπιζω να εχουμε επιθημητο αποτελεσμα

Όλες μας και.πολυ γρηγορα!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, rozoulini είπε:
17 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Νοεμβρίο εμεινα εγβ οι εξετάσεις των μαθητών ήταν τέλη του Ιουλίου οπότε όταν έμπαινα όγδοο που δύσκολα κουνούσα πια τελείωσα και τα ιδιαίτερα και μάλιστα άσε γιατί έκανα ποδαροδρομο.τωρα πια τελειώνουν πιο νωρίς οπότε μια χαρά 

Καλημέρα @rozoulini! Τωρα μέχρι τις 6 Ιουνίου τελειώνουν όλοι. Τη χρονιά που ερασε είχα ανεξεταστέους μέχρι τις 18 του ιούνη οπότε μια χαρά. Σιγουρα είναι καλύτερα να έχεις όλο το καλοκαίρι μπροστά σου. Να εδραωθεί και ο θηλασμός..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια μου!!Εχει συννεφιά και λίγο άερα σήμρα!!Εχώ μελαγχολήσειιι!!

@Ungry girlμου τι κάνεις?Να σου πω τη δική μου εμπειρία για αυτό το μήνα που ταν πρώτη φορά που έκανα τα τεστάκια.Υγρά ωορρηξίας και πονάκια είχα από 12/8-15/8.Ξεκίνησα 13/8 όπου ήταν και η 13 μέρα του κύκλου με γραμμή αχνή.Κάνω Δευτέρα 14 μέρα μεσημέρι αχνή.Κάνω την ίδια μέρα ακόμα πιο αχνή.Σκέφτομαι ότι αφού βγεί ίσα ίσα μάλλον έγινε η ωορρηξία και απογοητεύτηκ αμε με τον άντρα μου γιατί δεν είχαμε επαφή.Μετά 15 μέρα του κύκλου κάνω πρωί 10.30 αχνή.Και το απόγευμα 8 βγήκε κόκκινη.Οπου παρέμεινει κόκκινη από 15 μέρα στις 8 το απόγευμα μέχρι 16 μέρα στις 3 το μεσημέρι.Αν δε έχεις πρόβλημα κάνε δύο φορές τεστάκια.Γιατί και γω αν είχα κάνει μια φορά δεν θα καταλάβαινα.Γιατί πρωί ήταν αχνή και απόγευμα κόκκινη.Οι οδηγίες από τα τεστάκια που πήρα λένε ότι ποτέ δεν συγκρίνουμε τις γραμμές από τα τεστάκια τα προηγούμενα και περιμένουμε την ωορρηξία από το πρώτο θετικό τεστ που είδαμε.Επίσης σε μένα η ωορρηξία έγινε αφού τελειώσαν τα υγρά μου.Σε φιλώωωωωω!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Καλημέρα @rozoulini! Τωρα μέχρι τις 6 Ιουνίου τελειώνουν όλοι. Τη χρονιά που ερασε είχα ανεξεταστέους μέχρι τις 18 του ιούνη οπότε μια χαρά. Σιγουρα είναι καλύτερα να έχεις όλο το καλοκαίρι μπροστά σου. Να εδραωθεί και ο θηλασμός..

Καλημέρα κοπέλα μου ναι το ξέρω πως τώρα τελειώνουν έτσι.

Η αλήθεια ότι δεν είχα πολλά.μαθηματα οπότε απλά μια φορά τη βδομάδα χρειαζόταν να αφήνω γάλα έτσι δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα

Τι διδασκεις αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μ τι κανετε?? Εμενα εφτιαξε κ το στομαχι μου και μ ανοιξε κ η ορεξη της εγκυουλας χαχα.. Χαμος με τα τεστακια ε? Δεν πειρνω θεση διοτι δεν μου χρειαστηκαν.. @elenakii22 τι μ κανεις? 

πρίν από 51 λεπτά , rozoulini είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ναι το ξέρω πως τώρα τελειώνουν έτσι.

Η αλήθεια ότι δεν είχα πολλά.μαθηματα οπότε απλά μια φορά τη βδομάδα χρειαζόταν να αφήνω γάλα έτσι δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα

Τι διδασκεις αν επιτρέπεται;

Ναι πες μας τι διδασκεις?? :) εγω ελπιζω να αλλαξω μετα τη γεννα δουλεια κ να ψαξω για δασκαλα πιανου -μουσικης..θα κανω κ κανενα εξτρα σεμιναριο κ αν ειμαι τυχερη βλεπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια!!! Εύχομαι  να είστε καλά!! @elenakii22 χάρηκα πολύ με τα νέα σου!!! Περιμένουμε να μάθουμε το φύλο όταν πας από σεπτέμβρη!!! @stalitsa82 συγχαρητήρια!!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!  Τα κορίτσια που προσπαθούν να μην το βάζουν κάτω, διότι χωρίς απόλαυση δεν έχει νοστιμάδα!!!!! :wub:

 

@stalitsa82 είδες αίμα εμφύτευσης εσύ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , rozoulini είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ναι το ξέρω πως τώρα τελειώνουν έτσι.

Η αλήθεια ότι δεν είχα πολλά.μαθηματα οπότε απλά μια φορά τη βδομάδα χρειαζόταν να αφήνω γάλα έτσι δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα

Τι διδασκεις αν επιτρέπεται;

Φιλολογικά. Δεν μπορουσα να βγαλω γαλα ποτε βαριομουν. Προτιμουσα να αφηνω κενο αναμεσα στα μαθηματα να θηλαζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου!!Εχει συννεφιά και λίγο άερα σήμρα!!Εχώ μελαγχολήσειιι!!

@Ungry girlμου τι κάνεις?Να σου πω τη δική μου εμπειρία για αυτό το μήνα που ταν πρώτη φορά που έκανα τα τεστάκια.Υγρά ωορρηξίας και πονάκια είχα από 12/8-15/8.Ξεκίνησα 13/8 όπου ήταν και η 13 μέρα του κύκλου με γραμμή αχνή.Κάνω Δευτέρα 14 μέρα μεσημέρι αχνή.Κάνω την ίδια μέρα ακόμα πιο αχνή.Σκέφτομαι ότι αφού βγεί ίσα ίσα μάλλον έγινε η ωορρηξία και απογοητεύτηκ αμε με τον άντρα μου γιατί δεν είχαμε επαφή.Μετά 15 μέρα του κύκλου κάνω πρωί 10.30 αχνή.Και το απόγευμα 8 βγήκε κόκκινη.Οπου παρέμεινει κόκκινη από 15 μέρα στις 8 το απόγευμα μέχρι 16 μέρα στις 3 το μεσημέρι.Αν δε έχεις πρόβλημα κάνε δύο φορές τεστάκια.Γιατί και γω αν είχα κάνει μια φορά δεν θα καταλάβαινα.Γιατί πρωί ήταν αχνή και απόγευμα κόκκινη.Οι οδηγίες από τα τεστάκια που πήρα λένε ότι ποτέ δεν συγκρίνουμε τις γραμμές από τα τεστάκια τα προηγούμενα και περιμένουμε την ωορρηξία από το πρώτο θετικό τεστ που είδαμε.Επίσης σε μένα η ωορρηξία έγινε αφού τελειώσαν τα υγρά μου.Σε φιλώωωωωω!!

Καλημερα.μαριλια μου και εγω ειχα υγρα απο τς 8 μεχρη τς 10η μερα 12 και σημερα τιποτα θα κανω σε κανα 2ωρο να δω και βλεπουμε επαφες εχω καθε 2η μερα ετσι και αλλιως απλως αν δω κοκκινη γραμμη θα κανω καθε μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Καλημερα.μαριλια μου και εγω ειχα υγρα απο τς 8 μεχρη τς 10η μερα 12 και σημερα τιποτα θα κανω σε κανα 2ωρο να δω και βλεπουμε επαφες εχω καθε 2η μερα ετσι και αλλιως απλως αν δω κοκκινη γραμμη θα κανω καθε μερα

Καταμπερδευτηκες εεε??? χα χα ελα συνηθως με τον δευτερο μηνα πιανεις το νοημα.!!! Ξαναεκανες για πες?? Εγω κανονικα περιμενω σε 1-2 μερες εχω ομως μπερδευτει κ εγω με τοσα φαρμακα που περνω αυτο το μηνα αναρωτιεμαι αν θα αδιαθετησω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , linaa είπε:

Καταμπερδευτηκες εεε??? χα χα ελα συνηθως με τον δευτερο μηνα πιανεις το νοημα.!!! Ξαναεκανες για πες?? Εγω κανονικα περιμενω σε 1-2 μερες εχω ομως μπερδευτει κ εγω με τοσα φαρμακα που περνω αυτο το μηνα αναρωτιεμαι αν θα αδιαθετησω κανονικα.

Ε ναι μπερδευτικα λιγο ναι ελπιζω να μην μου χριαστει να ξανα.παρω αν και δυσκολο εσυ ποτε περιμενεις να.μην ερθει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ani ani κ εγω πανω που ημουν καλυτερα γτ η 8η βδομαδα με ταρεξε λιγο παλι εμετο τωρα το πρωι...ασε...εφυγα κ απο τη δουλεια...

Υπόμονη!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...