Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια καλησπέρα !! Σήμερα βγήκαν και τα αποτελέσματα των αιματολογικών που μου είχαν γράψει και θα ήθελα όσες έχετε κάνει να μου πείτε πως σας φαίνονται... απλά δεν μπορώ να ανεβάσω φώτος ... μα πως το κάνανε έτσι πια

 

 

 


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ElektraGr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !! Σήμερα βγήκαν και τα αποτελέσματα των αιματολογικών που μου είχαν γράψει και θα ήθελα όσες έχετε κάνει να μου πείτε πως σας φαίνονται... απλά δεν μπορώ να ανεβάσω φώτος ... μα πως το κάνανε έτσι πια

 

 

 

Το κανεις απο κινητο? Γιατι απο κινητο ειναι δυσκολο κολλαει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Εγω 29 κυκλο δεν.ξερω αν τα ξεκινησα καλα αλλα σημερα 13η μερα.παλυ αρνητικό!!μπορει να ειναι αυριο μεθαυριο θετικο φοβαμαι μη δεν δω ποτε γραμμουλα χαχαχα!!

Aρα λογικό να μη έχεις δει θετικό.Τώρα για τα υγρά μπορεί να μην ήταν ωορρηξίας.Θα φανεί.Πάντως μη πέφτεις ψυχολογικά!!Διάβασα σε ένα ιατρικό άρθρο ότι και θετικό τεστ ωορρηξίας να δεις δε σημαίνει ότι έχει γίνει ποιοτική ωορρηξία.Καλύτερα να κάνεις ένα ορμονολογικό έλεγχο αν προσπαθείτε πάνω από χρόνο.Εγώ πιο πολύ τα τεστάκια τα έκανα για να ξέρω πότε να περιμένω καθυστέρηση που δεν έχω σταθερό κύκλο πάρα αν κάνω όντως ωορρηξία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , marillia είπε:

Aρα λογικό να μη έχεις δει θετικό.Τώρα για τα υγρά μπορεί να μην ήταν ωορρηξίας.Θα φανεί.Πάντως μη πέφτεις ψυχολογικά!!Διάβασα σε ένα ιατρικό άρθρο ότι και θετικό τεστ ωορρηξίας να δεις δε σημαίνει ότι έχει γίνει ποιοτική ωορρηξία.Καλύτερα να κάνεις ένα ορμονολογικό έλεγχο αν προσπαθείτε πάνω από χρόνο.Εγώ πιο πολύ τα τεστάκια τα έκανα για να ξέρω πότε να περιμένω καθυστέρηση που δεν έχω σταθερό κύκλο πάρα αν κάνω όντως ωορρηξία.

εγω βασικα τα πηρα γιατι μετα απο τοσο καιρο λεω μηπως κατι δεν εκανα σωστα η μονη λυση μετα ειναι οι εξετασεις βεβαια απο την αλλη επιδη γενικα δεν ειμαι και πολυ τς υπομονης αμα θελει ο Θεος θα ερθει δεν ξερω αν θελω να μποω στη διαδικασεια του ψαξηματος ισως ειναι λαθος ολο αυτο.

Ολα για καποιο λογο γυνονται και να μην μπορω να καω παιδακια κατι ξερει ο Θεος οτι ειναι να γυνει ας γυνει κουραστηκα να κηνηγαω γονημες να απογοητευωμαι καθε μηνα τωρα πανικος με τα τεστ καλητερα να το αφησω και οτι γινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ungry girl είπε:

γω βασικα τα πηρα γιατι μετα απο τοσο καιρο λεω μηπως κατι δεν εκανα σωστα η μονη λυση μετα ειναι οι εξετασεις βεβαια απο την αλλη επιδη γενικα δεν ειμαι και πολυ τς υπομονης αμα θελει ο Θεος θα ερθει δεν ξερω αν θελω να μποω στη διαδικασεια του ψαξηματος ισως ειναι λαθος ολο αυτο.

Ολα για καποιο λογο γυνονται και να μην μπορω να καω παιδακια κατι ξερει ο Θεος οτι ειναι να γυνει ας γυνει κουραστηκα να κηνηγαω γονημες να απογοητευωμαι καθε μηνα τωρα πανικος με τα τεστ καλητερα να το αφησω και οτι γινει

Μη μου απογοητεύεσαι.Σε όλες θα μας το στείλει.Μπορεί να αργούμε αλλά θα τα καταφέρουμε.Το έχω ξαναπεί η κολλητή μου προσπαθούσε πάνω από χρόνο και το έπιασε με μια επαφή.Αν θέλει να ρθεί.Τα τεστάκια αν σε βοηθούν τα κάνεις.Αν όχι άστα.Καλύτερα να είσαι χαλαρή,να κάνεις τις επαφούλες σου παρά να πιέζεσαι.Να σου πω την αλήθεια στο τσάκι ήμουν και γω να τα πετάξω.Στην αρχή με νευρίασαν.Για μένα κάνε ακόμα 3 μερούλες και μετά μη ξανακάνεις.Ασε και μένα ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι είμαι έγκυος με τα τεστάκια χαχαχαχ!!Μου λέει σκέψου θετικά.Αλλά του είπα μη περιμένεις δεν κάνουν και θαύματα με την πρώτη φορά.Αν αδιαθετήσω θα προσπαθώ να τον ξεστεναχωρήσω μετά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Μη μου απογοητεύεσαι.Σε όλες θα μας το στείλει.Μπορεί να αργούμε αλλά θα τα καταφέρουμε.Το έχω ξαναπεί η κολλητή μου προσπαθούσε πάνω από χρόνο και το έπιασε με μια επαφή.Αν θέλει να ρθεί.Τα τεστάκια αν σε βοηθούν τα κάνεις.Αν όχι άστα.Καλύτερα να είσαι χαλαρή,να κάνεις τις επαφούλες σου παρά να πιέζεσαι.Να σου πω την αλήθεια στο τσάκι ήμουν και γω να τα πετάξω.Στην αρχή με νευρίασαν.Για μένα κάνε ακόμα 3 μερούλες και μετά μη ξανακάνεις.Ασε και μένα ο άντρας μου είναι σίγουρος ότι είμαι έγκυος με τα τεστάκια χαχαχαχ!!Μου λέει σκέψου θετικά.Αλλά του είπα μη περιμένεις δεν κάνουν και θαύματα με την πρώτη φορά.Αν αδιαθετήσω θα προσπαθώ να τον ξεστεναχωρήσω μετά.

εμενα παλυ καλα δεν τα εχει παρει σοβαρα τα τεστ βασικα νομιζω πως καταβαθος και αυτος πηστευει πως ποτε δεν θα ερθει θυμαμαι στις αρχες που ειχαμε ξεκινησει ανχονοταν πολυ γιατι επρεπαι να κανουμε παιδι καταλαβενεις πως στο λεω οσο περναει ο καιρος το ψιλοαποκλεει και αυτος οποτε χαλαρα...θα κανω το μονο συγουρο ειναι πως δεν θα ξανα παρω ποτε περιμνεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

εμενα παλυ καλα δεν τα εχει παρει σοβαρα τα τεστ βασικα νομιζω πως καταβαθος και αυτος πηστευει πως ποτε δεν θα ερθει θυμαμαι στις αρχες που ειχαμε ξεκινησει ανχονοταν πολυ γιατι επρεπαι να κανουμε παιδι καταλαβενεις πως στο λεω οσο περναει ο καιρος το ψιλοαποκλεει και αυτος οποτε χαλαρα...θα κανω το μονο συγουρο ειναι πως δεν θα ξανα παρω ποτε περιμνεις?

Μπορεί ο αντρούλη σου να είναι χαλαρός και όχι ότι πιστευεί δεν θα μείνεις έγκυος.Εμένα ο δικός μετά την παλλίνδρομη είχε υπομονή αλλά τώρα αρχίζει να πιστεύει ότι αργεί.Είναι ο 6 μήνας προσπαθειών.Εγώ δεν θέλουμε να ελπίζουμε όχι γιατί είμαι απαισιόδοξη αλλά για να μην απογοητευόμαστε.Ειλικρινά τον μήνα που είχα μείνει έγκυος δεν το σκεφτόμουν.Το είχα αφήσει στο πίσω μέρος του μυαλού.Τώρα είναι μπροστά ακόμα.Περιμένω 31/8.Να μη ξαναπάρεις.Και γω χωρίς τεστάκια είχα μείνει έγκυος.Οπως νιώθεις καλύτερα.Θυμησέ μου πόσο καιρό προσπαθείτε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marillia είπε:

Μπορεί ο αντρούλη σου να είναι χαλαρός και όχι ότι πιστευεί δεν θα μείνεις έγκυος.Εμένα ο δικός μετά την παλλίνδρομη είχε υπομονή αλλά τώρα αρχίζει να πιστεύει ότι αργεί.Είναι ο 6 μήνας προσπαθειών.Εγώ δεν θέλουμε να ελπίζουμε όχι γιατί είμαι απαισιόδοξη αλλά για να μην απογοητευόμαστε.Ειλικρινά τον μήνα που είχα μείνει έγκυος δεν το σκεφτόμουν.Το είχα αφήσει στο πίσω μέρος του μυαλού.Τώρα είναι μπροστά ακόμα.Περιμένω 31/8.Να μη ξαναπάρεις.Και γω χωρίς τεστάκια είχα μείνει έγκυος.Οπως νιώθεις καλύτερα.Θυμησέ μου πόσο καιρό προσπαθείτε?

ναι αλλα αφου ειχες μηνει δεν θα αργησεις να ξανα μηνεις θα ερθει

βασικα ευχομαι να μην σου ερθει περιοδο ξανα!!!:eek:

προσπαθουμε 1 μισι χρονο τωρα! λογικα καποιο προβλημα παιζει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

ναι αλλα αφου ειχες μηνει δεν θα αργησεις να ξανα μηνεις θα ερθει

βασικα ευχομαι να μην σου ερθει περιοδο ξανα!!!:eek:

προσπαθουμε 1 μισι χρονο τωρα! λογικα καποιο προβλημα παιζει

Δεν έχετε κάνει καθόλου εξετάσεις; Ο γιατρός σου τι σου λέει; Πάντως κορίτσια το άγχος δεν βοηθάει. Μία φίλη μου για το δεύτερο προσπαθούσαν ένα χρόνο. Μέσα στο άγχος εκείνη, τεστ κάθε μήνα πριν καν να δει αν έχει καθυστέρηση. Κάποια στιγμή μίλησαν με τον άντρα της και είπαν δεν πειράζει, έχουμε ένα παιδακι, καλά είμαστε. Ε, εκείνο το μήνα έμεινε έγκυος και τώρα σε λίγο καιρό γεννάει. Το ίδιο της έλεγε και ο γιατρός της. Θα μένεις έγκυος όταν σταματήσεις να το σκέφτεσαι συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 είπε:

Δεν έχετε κάνει καθόλου εξετάσεις; Ο γιατρός σου τι σου λέει; Πάντως κορίτσια το άγχος δεν βοηθάει. Μία φίλη μου για το δεύτερο προσπαθούσαν ένα χρόνο. Μέσα στο άγχος εκείνη, τεστ κάθε μήνα πριν καν να δει αν έχει καθυστέρηση. Κάποια στιγμή μίλησαν με τον άντρα της και είπαν δεν πειράζει, έχουμε ένα παιδακι, καλά είμαστε. Ε, εκείνο το μήνα έμεινε έγκυος και τώρα σε λίγο καιρό γεννάει. Το ίδιο της έλεγε και ο γιατρός της. Θα μένεις έγκυος όταν σταματήσεις να το σκέφτεσαι συνέχεια. 

Δεν εχω κανει καμια εξέτασή τπτ..ςπισης εχω ξανα πει δεν εχω καποιον γιατρο αλλα νομιζω πως το ανχως δεν φεύγει σε εμενα ειναι μόνιμο..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν εχω κανει καμια εξέτασή τπτ..ςπισης εχω ξανα πει δεν εχω καποιον γιατρο αλλα νομιζω πως το ανχως δεν φεύγει σε εμενα ειναι μόνιμο..

Καλησπέρα ungry girl. Νομίζω το ανχος δεν φεύγει απτή στιγμή που περνάει ο καιρος και δεν έρχεται. αυτό που θα σου πω εγώ απλά κάνε υπομονή και πιστέψεμε θα το πετύχετε. Βρες έναν γιατρό να τον εμπιστευτείς και να σε καθοδηγήσει. Στο λέω εγώ που μετά από έξι χρόνια τρεις σπερματεγχυσεις δυο α κύκλους εξωσωματικής και έξι έμβρυο μεταφορές έχω τώρα το θαυματακι μου. Και το πρόβλημα ο σύζυγος είχε λίγο χάλια σπερμα. Τώρα για το δεύτερο λέω πως θα το πιάσουμε φυσιολογικά. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό το "μην το σκέφτεσαι" και " βγαλ'το από το μυαλό σου" είναι πολύ δύσκολο έως αδύνατο για όποιον προσπαθεί καιρό. 

Κάθε φορά που αδιαθετω λέω τέρμα αυτό το μήνα δε θα το σκέφτομαι και τσουυυπ μόλις τελειώσουν οι μέρες της ωορρηξίας αρχίζει το μυαλό πάλι τα δικά του! 

Αν είναι να έρθει θα έρθει και με σκέψεις και χωρίς! Κοντεύουν οι μέρες να αδιαθετησω και εχω αγωνία μπόλικη! Τουλάχιστον αυτό το μήνα ότι και να γίνει δε θα με πάρει από κάτω γιατί φεύγω διακοπουλες και θα ξεχαστω!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν εχω κανει καμια εξέτασή τπτ..ςπισης εχω ξανα πει δεν εχω καποιον γιατρο αλλα νομιζω πως το ανχως δεν φεύγει σε εμενα ειναι μόνιμο..

Βρε ungry girl τι απογοητευση ειναι αυτη??? Κ κυριως τι αποψεις ειναι αυτες? Εισαι μικρη κοπελα. Αν δεν κουνηθεις λιγο ο θεος δεν βοηθαει. Αν βοηθαγε ετσι ο θεος δεν θα ειχαμε γιατρους κ δεν θα ειχαμε φαρμακα. Για χαλαρωσε τα εχουμε ξαναπει αυτα ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΕΤΕ. Το ελενακι νομιζεις οτι τωρα θα ηταν εγκυος αν δεν ειχαν παει στο γιατρο????

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν εχω κανει καμια εξέτασή τπτ..ςπισης εχω ξανα πει δεν εχω καποιον γιατρο αλλα νομιζω πως το ανχως δεν φεύγει σε εμενα ειναι μόνιμο..

Αν δεν έχεις γιατρό, ανεξαρτήτως προσπάθειας θα πρέπει να βρεις κάποιον. Που κανείς τον ετήσιο ελεγχο; ΠΑΠ; 

Κορίτσια να μας φροντίζουμε λίγο, ε; Δεν πρέπει να αμελούμε τις ετήσιες επισκέψεις σε γυναικολόγο. 

Προφανώς και το άγχος δεν φεύγει. Με προσπάθεια όμως μπορεί κανείς να το διαχειριστεί κάπως καλύτερα ώστε να μην τον παίρνει από κάτω. Άσε που νομίζω λίγο άγχος χρειάζεται για να μας κινητοποιεί. Ακόμα και αν είναι για να ψαχτούμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...