Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Α ναι; Δεν το ήξερα δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με αυτό

Για την εξωσωματική ξέρω ότι μια γνωστή μου πήρε τα σπερματοζωάρια και τα δικά της ωαρια και έκαναν το.ιδιο.μηνα τη τοποθέτηση.ειχε.κανει κάτι ενέσεις πριν .βάλαμε δύο ωάρια έπιασαν και τα δύο.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , ElektraGr είπε:

Ακομα κ χοριακη ν κανεις μου πε η ενδοκρινολογος ελεγχεις την  tsh

Α οκ αμα σε παρακολουθει ενδοκρινολογος τοτε δεν εχεις θεμα!!!! Ναι στην χοριακη ειναι σιγουρο οτι θα κανεις στην λεει κ το κεντρο εξωσωματικης συνηθως. Αλλα απο πριν μονο οι ενδοκρινολογοι τα παρακολουθουν κ οχι το κεντρο εξωσωματικης.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , elenakii22 είπε:

τυχερη εισαι!βγηκα με μια κοπελα χθες που ειναι στον 4ο δεν εχει τπτ απο εμετους ανακατοσουρες!βεβαια εχει παρει ηδη 10κιλα!!!!!!!!!!αντε καλα αποτελεσματα!!!θα δεις ποσο θα εχει μεγαλωσει!!!!

κ εμενα ετσι ηταν...μου έπεφτε την ημερα που αδιαθετουσα!!

10 κιλα?? Παναγια μου!!! Αυτο να μην το ευχηθω για εμας χαχα!!ναι ανυπομονω!!

πρίν από 39 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τα νεύρα μου τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω αχχα

Εννοειται εγω εχω ξεκινησει καιρονκ βλεπω τις 3 χαριτες!!! Παλιο αλλα καλο κ αυτο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια στεναχωριεμαι που η τοτε γυναικολογος δεν μου ειχε πει να παρω χαπι για τον θυροειδη ενω σιγουρα θα ειχα κανενα 4 tsh.και ουτε ειχα ξανακανει Tsh περα απο την αρχη της εγκυμοσυνης.δεν μου ειχε πει ποτε παρε χαπι ουτε πηγαινε στον ενδοκρινολογο.και μπορει να ειχε αυξηθει πολυ μεχρι να γεννησω.και τωρα το πηρα χαμπαρι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

Ναι το καταλαβα αλλα σε αυτες ειναι η ιδια μοναδα μετρησης μου φαινετε παντου δεν εχω δει πουθενα διαφορες γιαυτο. Εισαι οκ κ ο θυροειδης δηλαδη η tsh πρεπει να ειναι ετσι παντα κατω απο 2 κ ειδικα για εξωσωματικη. Μολις ξεκινησεις φαρμακα την tsh σου να την ξαναελενξεις γιατι με τα φαρμακα ανεβαινει κ δεν πρεπει στην εξωσωματικη. Εμποδιζει την εμφυτευση.

Στο εργαστήριο που πάω εγώ έχει άλλες φυσιολογικές τιμές. Οποτε παίζουν από εργαστήριο σε εργαστήριο.Τουλάχιστον η ελάχιστη κ η μέγιστη. 

Just now, Nati85 είπε:

Εγω κοριτσια στεναχωριεμαι που η τοτε γυναικολογος δεν μου ειχε πει να παρω χαπι για τον θυροειδη ενω σιγουρα θα ειχα κανενα 4 tsh.και ουτε ειχα ξανακανει Tsh περα απο την αρχη της εγκυμοσυνης.δεν μου ειχε πει ποτε παρε χαπι ουτε πηγαινε στον ενδοκρινολογο.και μπορει να ειχε αυξηθει πολυ μεχρι να γεννησω.και τωρα το πηρα χαμπαρι.

Αααα  εσύ στεναχωριέσαι κ για ότι έγινε πριν χωρίς να γίνει και τίποτα κακό...θα σε δειρωωωω τσιλο τσιλο θα φας χαχαχα


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι απλα δεν εχω δει αλλη μοναδα μετρησης κ δεν εχω ακουσει καποιων να λεει εχω fsh 6 κ εχω θεμα γιαυτο λεω οτι πρεπει να ειναι ιδιες τιμες παντου τωρα το ελαχιστο μεγιστο δεν ξερω γιατι το αλλαζουν. Παντως κ εμενα αυτα εχει ως τιμες αναφορας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , orianna είπε:

Στο εργαστήριο που πάω εγώ έχει άλλες φυσιολογικές τιμές. Οποτε παίζουν από εργαστήριο σε εργαστήριο.Τουλάχιστον η ελάχιστη κ η μέγιστη. 

Αααα  εσύ στεναχωριέσαι κ για ότι έγινε πριν χωρίς να γίνει και τίποτα κακό...θα σε δειρωωωω τσιλο τσιλο θα φας χαχαχα

Ναι στεναχωριεμαι γιατι γεννησα λιγες μερες πριν μπω στον μηνα μου και λεω μηπως φταιει αυτο!και πηρα τον μικρο μετα απο μια βδομαδα ηταν θερμοκοιτιδα και νιωθω τυψεις. Και επισης σκεφτομαι διαφορα με την αναπτυξη που ειχα διαβασει.αχ δεν ξερω πια κουραστηκα με ολα αυτα!

Εχει κολλησει εκει το μυαλο μου το ξερω θελω λιγο ξυλο! Αλλα δεν ξερω πως να το βγαλω απο το μυαλο μου.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός έκανε εξέταση θυροειδή;

Να.μη νιώθεις τύψεις κοπελα μου ότι έγινε έγινε.εγβ ένιωθα για άλλα θέματα τύψεις τώρα σιγά σιγά αρχίζω να τα ξεπερνάω

Όπως και να έχει δεν φταις εσύ γι'αυτό.αλλωστε το παιδί είναι καλά.κι αυτό έχει σημασία

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι στεναχωριεμαι γιατι γεννησα λιγες μερες πριν μπω στον μηνα μου και λεω μηπως φταιει αυτο!και πηρα τον μικρο μετα απο μια βδομαδα ηταν θερμοκοιτιδα και νιωθω τυψεις. Και επισης σκεφτομαι διαφορα με την αναπτυξη που ειχα διαβασει.αχ δεν ξερω πια κουραστηκα με ολα αυτα!

Χα χα nati παλι τα ιδια καλε δεν εχει περασει μηνας που εκανες εξετασεις στο παιδι σου. Κ οχι ο θυροειδης δεν ευθυνετε για μερικες μερες πιο νωρις τοκετου. Εσενα λογικα αυξηθηκε η tsh σου μετα την γεννα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Χα χα nati παλι τα ιδια καλε δεν εχει περασει μηνας που εκανες εξετασεις στο παιδι σου. Κ οχι ο θυροειδης δεν ευθυνετε για μερικες μερες πιο νωρις τοκετου. Εσενα λογικα αυξηθηκε η tsh σου μετα την γεννα.

Ναι εχει κολλησει ο εγκεφαλος εκει ασε!οταν ημουν εγκυος θυμαμαι που εκανα και ηταν μεσα στα ορια αλλα σιγουρα ηταν 4 το θυμηθηκα πριν λιγες μςρες!απλως δεν θυμαμαι ποσο ακριβως! Τελοσπαντων καπως πρεπει να ξεκολλησω αλλα δεν μπορω


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου βασικά θέλει το.χρονο.ασε και.μενα ειχρ κολλήσει ο.εγκεφαλος.μου άρχισα πέρσυ να το ξεπερνώ καταπιάστηκα με άλλα πράγματα και.οταν τελειωσαν είχα ξεκολλήσει

Πάνω από όλα πρέπει να είναι το παιδάκι σου καλά .αν ήταν οριακό μπορεί να μη χρειαζόταν . πιστεύω κάτι ήξερε ο γιατρός

Σου ξαναλέω το παιδί να είναι καλά και.μη δε νοιάζει μην αναλωνεσαι με αυτά απόλαυσε τη μικρή σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rozoulini είπε:

Ο μικρός έκανε εξέταση θυροειδή;

Να.μη νιώθεις τύψεις κοπελα μου ότι έγινε έγινε.εγβ ένιωθα για άλλα θέματα τύψεις τώρα σιγά σιγά αρχίζω να τα ξεπερνάω

Όπως και να έχει δεν φταις εσύ γι'αυτό.αλλωστε το παιδί είναι καλά.κι αυτό έχει σημασία

Ναι ειχε κανει και ηταν καλες και στα παιδακια μου ειπαν αλλαζουν οι τιμες δεν εχουν σταθεροποιηθει.η παιδιατρος ειπε ειναι μια χαρα εγω θα τις δειξω και σε ενδοκρινολογο να μου πει για να ειμαι σιγουρη. Ασχημο πραγμα οι τυψεις πρεπει να τις αποβαλουμε.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι εχει κολλησει ο εγκεφαλος εκει ασε!οταν ημουν εγκυος θυμαμαι που εκανα και ηταν μεσα στα ορια αλλα σιγουρα ηταν 4 το θυμηθηκα πριν λιγες μςρες!απλως δεν θυμαμαι ποσο ακριβως! Τελοσπαντων καπως πρεπει να ξεκολλησω αλλα δεν μπορω

Ε αμα ηταν 4 δεν δινουν χαπι ειναι μεσα στα φυσιολογικα. Για να καταλαβεις οτι πριν την εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι κατω απο 2,50 ιδανικα κατω απο 2.  Μολις μεινεις εγκυος αυξανετε ετσι κ αλλιως απλως πρεπει να μην ξεπερασει το 5.  Στις κοπελες που κανουν εξωσωματικη επειδη περνουν φαρμακα ειναι λιγο πιο αυστηρα τα πραγματα γιατι τα φαρμακα αυξανουν κ αλλο την tsh μην μπερδευεσε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...