Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια μου ξέρετε τι κατάλαβα?Μετα τη ωορρηξία έχω όλη μέρα δεκατα.Σήμερα και  χτες είχα 37,2.Μέχριι το θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 36,1.Και μάλλο που πέφτει τη μέρα που αδιαθετώ.

Εεε παντα μετα την ωορηξια ειναι ανεβασμενη η θερμοκρασια σε ολους. Οταν πεσει αδιαθετεις αν δεν πεσει εισαι εγκυος. Αλλα πρεπεινα την μετρας πρωι πριν σηκωθεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Ααααα ηλεκτρα οι συμαντικες εξετασεις ειναι η fsh lh e2 tsh κ προλακτινη αμα θες τις λες!!!

Tsh 1.80 μ IU/ml φυσιολογικες τιμες 0.45-5

Lh 3.80mIU/mL φυσ τιμές  ΦάσειςΠαραγωγική   : 1.9 - 12.5

Μέσοκύκλου :   8.7 - 76.3

Εκκριτική       : 0.5 - 16.9

Εμμην/ση      :   1.9 - 54.0

 

 

Fsh  6.5mIU/mL  φυσ τιμες  Φάσεις

Παραγωγική    : 3.1 - 7.9

Μέσοκύκλου  : 2.27 - 18.51

Ωχρινική        : 1.38 - 5.52

Εμμην/ση       : 30.0 - 106.0

 

Προλακτινη  10.20ng/mL  φυσ τιμες  2.80 - 26.00

 

E2  55.0pg/mL φυσ τιμες  Φάσεις

Παραγωγική: 20 - 100

Ωορρηξία   : 100 - 450

Ωχρινική    : 70 - 250

Εμμην/ση   : <28


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ElektraGr είπε:

Tsh 1.80 μ IU/ml φυσιολογικες τιμες 0.45-5

Lh 3.80mIU/mL φυσ τιμές  ΦάσειςΠαραγωγική   : 1.9 - 12.5

Μέσοκύκλου :   8.7 - 76.3

Εκκριτική       : 0.5 - 16.9

Εμμην/ση      :   1.9 - 54.0

 

 

Fsh  6.5mIU/mL  φυσ τιμες  Φάσεις

Παραγωγική    : 3.1 - 7.9

Μέσοκύκλου  : 2.27 - 18.51

Ωχρινική        : 1.38 - 5.52

Εμμην/ση       : 30.0 - 106.0

 

Προλακτινη  10.20ng/mL  φυσ τιμες  2.80 - 26.00

 

E2  55.0pg/mL φυσ τιμες  Φάσεις

Παραγωγική: 20 - 100

Ωορρηξία   : 100 - 450

Ωχρινική    : 70 - 250

Εμμην/ση   : <28

Σε εβαλα σε κοπο κ εγραψες κ τις φυσιολογικες τιμες τις ηξερα σορρυ. Λοιπον ειναι τελειες. Να ξερεις η fsh ειναι αυτη που δειχνει την ποιοτητα των ωαριων σου σε συνδοιασμο με την ε2. Η fsh πρεπει να ειναι κατω απο 10 παντα κ η ε2 κατω απο 60. Οποτε εισαι πολυ καλα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Σε εβαλα σε κοπο κ εγραψες κ τις φυσιολογικες τιμες τις ηξερα σορρυ. Λοιπον ειναι τελειες. Να ξερεις η fsh ειναι αυτη που δειχνει την ποιοτητα των ωαριων σου σε συνδοιασμο με την ε2. Η fsh πρεπει να ειναι κατω απο 10 παντα κ η ε2 κατω απο 60. Οποτε εισαι πολυ καλα!!! 

Κανενας κοπος βρει...τις εγραψα γτ τα εργαστηρια εχουν διαφορετικες τιμες...εγω παντα προτιμω τον ιδιο βεβαια


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ani ani είπε:

Οχι Ελενακι μου δεν εχω κανει κανενα φτου φτου! Ευχομαι κ εσενα να ηταν ο τελευταιος σου! Αυριο στις 20:00 παω επιτελους στο γιατρο! Τωρα εχω λιγη αγωνια! :)

τυχερη εισαι!βγηκα με μια κοπελα χθες που ειναι στον 4ο δεν εχει τπτ απο εμετους ανακατοσουρες!βεβαια εχει παρει ηδη 10κιλα!!!!!!!!!!αντε καλα αποτελεσματα!!!θα δεις ποσο θα εχει μεγαλωσει!!!!

πρίν από 25 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια μου ξέρετε τι κατάλαβα?Μετα τη ωορρηξία έχω όλη μέρα δεκατα.Σήμερα και  χτες είχα 37,2.Μέχριι το θετικό τεστ ωορρηξίας είχα 36,1.Και μάλλο που πέφτει τη μέρα που αδιαθετώ.

κ εμενα ετσι ηταν...μου έπεφτε την ημερα που αδιαθετουσα!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ElektraGr είπε:

Κανενας κοπος βρει...τις εγραψα γτ τα εργαστηρια εχουν διαφορετικες τιμες...εγω παντα προτιμω τον ιδιο βεβαια

Ναι το καταλαβα αλλα σε αυτες ειναι η ιδια μοναδα μετρησης μου φαινετε παντου δεν εχω δει πουθενα διαφορες γιαυτο. Εισαι οκ κ ο θυροειδης δηλαδη η tsh πρεπει να ειναι ετσι παντα κατω απο 2 κ ειδικα για εξωσωματικη. Μολις ξεκινησεις φαρμακα την tsh σου να την ξαναελενξεις γιατι με τα φαρμακα ανεβαινει κ δεν πρεπει στην εξωσωματικη. Εμποδιζει την εμφυτευση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

Ναι το καταλαβα αλλα σε αυτες ειναι η ιδια μοναδα μετρησης μου φαινετε παντου δεν εχω δει πουθενα διαφορες γιαυτο. Εισαι οκ κ ο θυροειδης δηλαδη η tsh πρεπει να ειναι ετσι παντα κατω απο 2 κ ειδικα για εξωσωματικη. Μολις ξεκινησεις φαρμακα την tsh σου να την ξαναελενξεις γιατι με τα φαρμακα ανεβαινει κ δεν πρεπει στην εξωσωματικη.

Ακομα κ χοριακη ν κανεις μου πε η ενδοκρινολογος ελεγχεις την  tsh


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ElektraGr είπε:

Καταρχάς πήγα σαν το καημένο ... Αλλά ήταν πολύ καλοί οι ανθρώποι ... Πιάσαμε κ την κουβέντα .... χιχιχιχ

Λοιπόν ένα πόνο μικρό στην αρχή για να μπει το εργαλείο ένιωσα ... Η αλήθεια ήταν πως είναι περιόδου αλλά εγώ στην περίοδο δεν πονώ ιδιαίτερα ... σχεδόν καθόλου ... οπότε έμαθα τον πόνο των άλλων ... Και μετά λίγο ένιωσα τσιμπηματάκι κ ήταν το σκιαγραφικό μάλλον .... Κορίτσι 3 ανάσες μεγάλες 3 δόσεις το σκιαγραφικό και ήταν κουλ ..βγήκαν οι πλάκες .... Και μετά μου είπε τελειώσαμε ... Κι ήταν 5 λεπτά ... παραπάνω με τπτ ... Πλήρωσα 130 ευρώ .... και το σκιαγραφικό κόστιζε 25 νομίζω αλλά μου το έγραψε ο γυναικολόγος  και το πλήρωσα 6.30 !! Και αποτελέσματα αμέσως μαζί με τις πλάκες και την ανάλυση της εξέτασης !

Είμαστε 35 κι οι δύο !! Στο κέντρο που είχα ρωτήσει αν οι εξετάσεις της γυναίκας είναι καλές σου "λένε" το ποσοστό επιτυχίας και μου είπε ναι κυρίως από την γυναίκα εξαρτάται 

Να ρωτησετε μηπως μπορεσετε εξωσωματικη με φυσικο κυκλο μπορει να σας το ειπαν ηδη μια γνωστη μου ετσι εκανε δεν ειχε η ιδια προβλημα μονο ο αντρας της δεν πηρε φαρμακα κατι απλο της εδωσε που δεν θυμαμαι τωρα τι ηταν. πηραν απο τρεις κυκλους τα ωαρια της και την τριτη φορα εκανε την εξωσωματικη και τσουπ εμεινε αμεσως εγκυος!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , rozoulini είπε:

Κάποιες γυναίκες μετράμε τη θερμοκρασία και οτσν έχουν δέκατα δοκιμάζουν.γισ.παιδι.αλλα.ειναι πολύ δύσκολο.να μπεις σε.τετοια διαδικασία

οταν εχουν δεκατα η ωορρηξια εχει γινει ηδη.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...