Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια και χρονια πολλα! 

@Katerinakiii να σου ζησει το μωρακι!! 

Κοριτσια κι εμεις καναμε σεξ σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης, ο γαιτρος δεν το ειχε απαγορεψει, απλα οχι τοσο συχνα, πιο πολυ εγω δεν εχω ορεξη.. 

Ο αντρας μου θελει να ειναι μεσα στον τοκετο, κι εγω το θελω πολυ.. στην καισαρικη ομως πιστευω δεν αφηνουν.. θα ρωτησω κι εγω την Τριτη που θα παω! 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ασχετο? Ξερετε αν μπορω να φυλαξω στην καταψυξη γιουβαρλακια αυγολεμονο μαγειρεμενα? Εχει καταψυξει ποτε καμια σας αυτο το φαι? Λεω να αρχισω να στοκαρω κανα φαι στη καταψυξη για το δυσκολο πρωτο καιρο μετα τη γεννα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολες!!!

@Lia!!! Επειδη ειναι αυγολεμονο δεν μπαινουν στην καταψυξη!!

Εμενα ο αντρας μου δεν θελει να ειναι μεσα στον τοκετο παρολο που λογω ιδιοτητας θα μπορουσε να ειναι ακομα και σε καισαρικη. Αλλα ουτε εγω τον θελω, ειδικα στο φυσιολογικο. Παντως εγω επειδη εχω την κουμπαρα μου που ειναι αναισθησιολογος και εχουμε συνεννοηθει να μου κανει αυτη την επισκληριδιο, θα ειναι μαζι μου σε ολη τη διαρκεια οποτε θα εχω παρεα!

@Μανιταρι Μαγικο αληθεια γιατι δεν εκανες επισκληριδιο; δεν ηθελες ή υπηρχε αλλος λογος;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@dimitroula30 δεν μου είπε νούμερο. Μου είπε μόνο είναι ψηλά κ σκληρός . Όταν την ρώτησα αν αυτο σημαίνει πως Αργούμε , μου είπε όχι μπορεί κ αύριο να σε πιάσουν οι πόνοι .

κοριτσια εχθές νόμιζα θα γεννήσω . Το βράδυ από τις 4-6 είχα ανα10 λεπτά πονάκια περιόδου . Δεν ήμουν σίγουρη όμως . Τλκ δεν είχα άλλο σύμπτωμα κ δεν γέννησα όπως καταλάβατε 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi εγω ἐξεπατωθηκα στο περπάτημα σήμερα. Κ εμενα ψηλά μου είπε πως είναι αλλά μπορεί μόλις σε πιάσουν οι πονοι ολα ν αλλάξουν. Περιμεβουμε λοιπόν.... Πόνους περιόδου έχω κι εγώ , που με χτυπαν στη μέση. Μου ειπε είναι φυσιολογικοί. Επισης  έχω προπαρασκευαστικες συσπάσεις όλη μέρα. Τελικά θα γεννησεις στο διαβαλκανικό;;


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, lina!!! είπε:

@dimitroula30 ναι ναι ειναι Αθηνα το Μητερα...

@CME2205 χεχε ετσι ακριβως το σκεφτηκα ! Λεω μικρος ειναι ο κοσμος που ξερεις?

Εγω παντως κοριτσια σεξ δεν εχω κανει καθολου απο την αρχη...Το πρωτο τριμηνο μας ειχε πει οχι ο γιατρος.... Το δευτερο ημουν με τασεις λιποθυμιας κ ατονια χαλια... εεε μετα στο τριτο φουσκωσε κ η κοιλια πολυ οποτε δεν το συζητησαμε καν... Δεν μου βγαινει βρε κοριτσια... ετσι που νοιωθω μελλουσα μανα με το μωρο στη κοιλια να κανω κολπακια τετοιου ειδους... αλλα νομιζω ουτε κ ο αντρας μ τρελαινεται στην ιδεα... Ελπιζω μονο μετα να μην εχουμε ξεχασει πως γινεται... χαχα

Ναιιι! Εγω πολυ τον θελω... μακαρι να γινοταν κ σε περιπτωση καισαρικης να ναι αλλα νομιζω μονο σε φυσιολογικο τοκετο αφηνουν (τουλαχιστον στα ιδιωτικα)...Παντως θα ρωτησω το γιατρο μου αν χρειαστει καισαρικη μηπως τον αφησει γιατι ειναι κ του χωρου νοσηλευτης οποτε ισως επιτρεψει... αν κ παλι νομιζω ειναι θεμα μαιευτηριου κ οχι τοσο γιατρου...

Εγώ έχω ρωτήσει τον γυναικολόγο και δεν επιτρέπεται στην καισαρική ναναι μέσα ο άντρας, ούτε σε ιδιωτικό ούτε σε δημόσιο νοσοκομείο, ούτε γιατρούς μπαμπαδες πολλές φορές δεν αφήνουν, ίσως για να μην γίνει καμία στραβή κατά την ώρα του χειρουργείου και είναι μάρτυρες... δεν ξέρω... έχουν γίνει πολλά πάντως και όλοι είναι επιφυλακτικοί..

8 ώρες πρίν, lina!!! είπε:

Να ρωτησω κατι ασχετο? Ξερετε αν μπορω να φυλαξω στην καταψυξη γιουβαρλακια αυγολεμονο μαγειρεμενα? Εχει καταψυξει ποτε καμια σας αυτο το φαι? Λεω να αρχισω να στοκαρω κανα φαι στη καταψυξη για το δυσκολο πρωτο καιρο μετα τη γεννα...

Έχεις βάλει το αυγό και δεν καταψυχετε τώρα...αν ήταν σκέτα κανένα πρόβλημα..

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@rainbow μου ειπε οτι μπορω να εχω κανονικα επαφες απο την αρχη της εγκυμοσυνης, και οταν εκανα την περιδεση που τον ξαναρωτησα μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα. Το μονο που μας ειπε ειναι να μην γινεται εκσπερματιση, νομιζω ειχε πει οτι το σπερμα ευθυνεται για προωρες συσπασεις. Εντωμεταξυ εμενα την περιδεση δεν θα μου την κοψει οσο το μωρο δεν γυριζει. Θα την κοψει κατευθειαν στην καισαρικη. Εσενα σου ειπε θα στην αφαιρεσει κανονικα? 

 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rosa Maria: Η αληθεια ειναι οτι δεν τον ρωτησα ποτε ανμου το επιτρεπει αλλα το θεωρουσα λογικο να μην κανουμε και για περιπτωση μολυνσης αφου ηταν ο μεγαλος μας φοβος αλλα και γιατι οσο να πεις την ερεθιζεις την περιοχη κ κανει κ συσπασεις η μητρα.οσο για την περιδεση ετσι μου ειπε θα τη βγαλει.το μωρο παντως κατσλαβα οτι δεν εχει γυρισει ακομα και γενικα πιστευω οτι δε θα γυρισει.μσλλον βολευτικε γιατι ουτε προπαρασκευαστικες εχω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα στις εορταζουσες!

@rainbow αυτο που λες για τα μικροβια κι εμενα με ειχε προβληματισει..εφοσον ομως ο γιατρος το επετρεπε και εκανα και καλλιεργεια κολπικου  ησυχαζα! 

Εγω την τριτη θα παω για προεγχειρητικο ελεγχο και υπερηχο να δουμε την θεση του μωρου, κι αν παραμενει στην ιδια θα μπω για προγραμματισμενη καισαρικη την αλλη εβδομαδα. Απο οτι καταλαβαινω ολες σε διαφορετικο νοσοκομειο θα γεννησουμε, εμεις ειμαστε στο Λητω!

 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις εορτάζουσες και να χαίρεστε όποιον έχετε να γιορτάζει!!

Κορίτσια εμένα μου συμβαίνει άλλο περίεργο! Εδώ και κάποιες μέρες σταδιακά νιώθω πολύ καλύτερα από όλα! Δύσπνοια δεν έχω καθόλου, αν προσέξω τι θα φάω δεν έχω καθόλου καούρες, η λεκάνη μου με πονάει πιο λίγο, η μύτη μου δεν βουλώνει πια, μέχρι που ξύπνησα σήμερα το πρωί και συνειδητοποίησα ότι κοιμάμαι ανάσκελα!! Δεν ξέρω τι συμβαίνει... η εγκυμοσύνη αντί να προχωράει πάει προς τα πίσω....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου, μόλις γύρισα απο το περπάτημα το απογευματινο. Εντάξει έχω ψοφήσει!! Τόσο καιρο δεν περπατουσα σε όλη την εγκυμοσύνη γιατί φοβομασταν με τη γιατρό μου τον τράχηλο λόγω του loop που ειχα κάνει και τώρα πρεπει να περπαταω μπας και εξαλειφθεί. @CME2205 εγώ δύσπνοια έχω μονο το βράδυ , ευτυχώς κοιμάμαι καλά δεν μπορω να πω. Οι πόνοι στη λεκάνη είναι αφόρητοι, και το μονο προβλημα που αντιμετώπιζω είναι πως δεν μπορωνα σηκωθω απο το κρεβάτι η τον καναπε εύκολα. Αν σηκωθω περπαταω μια χαρά. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...