Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@Katerinakiii να σου ζήσει κι εσένα ο πρωτοχρονιάτικος μπέμπης!! Πάντα καλότυχος και γερός!!

@Μανιταρι Μαγικο τι ωραία!ο φυσιολογικός τοκετός, αν πάνε όλα καλά, είναι πραγματικά απερίγραπτη εμπειρία. Τώρα θέλει λίγο υπομονή με το θηλασμό αλλά να δεν σου δείχνει ότι πεινάει μάλλον δεν θα σε δυσκολέψει. Η κόρη μου από την πρώτη ώρα της ζωής της το μόνο που έδειχνε ήταν ότι πεινάει και δεν χορταίνει!

Άντε κορίτσια να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά και οι υπόλοιπες! Σειρά τώρα έχουν @katja @Mariachi!!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας ζησουν σε ολες.αντε με το καλο να κρατησουνε γερα μωρακια ..καλη χρονια αν και λίγο αργα σας διαβαζω ομως συνεχεια... εγω ειμαι η τελευταια της παρεας μου φαίνεται δεν θα ειναι καμια εδω μεχρι τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου μόλις γυρισα απο η γιατρό με κοιταξε κολπικά με υπέρηχο και ο τράχηλος μου είναι ακόμη 2εκατοστα. Μου είπε πολύ περπατήμα και σεξ!! Αγχωθηκα λίγο γιατί περιμενα να έχει μικρύνει ο τράχηλος μου. Μ αρέσει που στην αρχή της εγκυμοσύνης φοβομασταν μήπως χρειαστεί να κανω περίδεση!! Ελπίζω να εξαλειφθεί σιγα σιγά

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dimitriula 30: Eμενα φιλη μου και στα δυο παιδια της εκει στις 39εκανε σεξ προγραμματισμενα κ την αλλη μερα γεννουσε..μου το συστησε ανεπιφυλακτα!! Νομιζω οτι με την εκσπερματιση μαλακωνει ο τραχηλος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , lina!!! είπε:

Κοριτσια απο σας που γεννατε γυρω στις 20 του μηνα γενναει καμια στο Μητερα?? dimitroula30 ?

@lina εγώ γενναω στο γενεσις στην Θεσσαλονίκη γλυκουλα μου μάλλον το μητέρα είναι Αθήνα ε;; 

@rainbow αχ Μακάρι εγώ ουτε θυμάμαι ποτε κάναμε σεξ τελευταια φορά. Πρεπει να ξεκινησω με εντατικους ρυθμούς!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30:και εγω αν δω οτι περναει πολυ ο καιρος λεω να το επιχειρησω(θα ρωτησω κβτον γιατρο) βεβαια μετα απο 8,5 μηνες δεν νομιζω να ειναι κ πολυ ευκολο αλλα και οι ορμονες μου εχουν χτυπισει κοκκινο κ φανταζομαι κ μετα τη γεννα δεν θα εχουμε κουραγιο για σεξ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@rainbow εμενα μου ειπε και καθε μερα αν γινεται γιατι το σπερμα εχει μια ουσια που βοηθαει να επελθει τοκετος. Αντε να δουμε!! Το θεμα ειναι πως θα βολεψω την κοιλαρα !!!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@lina!!! σωστα το σκεφτηκες, λες με κανενα απο τα κοριτσια να τυχει να ειμαστε στο ιδιο δωματιο και να μην υο παρουμε χαμπαρι;;;; εγω παντως γενναω ιασω.

Όσο για το σεξ, εμενα ο αντρας μου μου το εχει αποκλεισει απο την ημερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος! Για δικους του ψυχολογικους λογους! Εγω την Τριτη εχω γιατρο, αντε να δουμε που βρισκομαστε!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς σεξ κάναμε καθ'όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης, όχι εντατικά αλλά όλο και κάτι γινότανε... ο δικός μου τέτοια ψυχολογικά δεν έχει πάντως!! μια χαρά το θυμοτανε όταν έβρισκε ευκαιρία... άντρες παιδί μου, τί περιμένεις;;

4 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Κοριτσια μου μόλις γυρισα απο η γιατρό με κοιταξε κολπικά με υπέρηχο και ο τράχηλος μου είναι ακόμη 2εκατοστα. Μου είπε πολύ περπατήμα και σεξ!! Αγχωθηκα λίγο γιατί περιμενα να έχει μικρύνει ο τράχηλος μου. Μ αρέσει που στην αρχή της εγκυμοσύνης φοβομασταν μήπως χρειαστεί να κανω περίδεση!! Ελπίζω να εξαλειφθεί σιγα σιγά

Εμ δεν το ξέρεις;; προσέχεις σε όλη την εγκυμοσύνη και μετά δεν θέλει να βγει από μέσα το μωρό...το παρακαλάς! χαρά που θα έκανε με τα νέα ο άντρας σου ε;;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

τους αντρες σας θα τους εχετε μεσα στη γεννα; ο δικος μου θελει να ειναι κ εγω θελω.και σε περιπτωση καισαρικης θα τον ηθελα μεχρι να βγει το μωρο.αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μας αφησουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όσες και  όσους γιορτάζουν!

Εμείς πήγαμε την Πέμπτη στο γιατρό αλλά επειδή είχε 2 τοκετούς και είχαν μαζευτεί πολλές έγκυες στην αναμονή δεν κάναμε υπέρηχο, ακούσαμε μόνο καρδούλα...πολύ στεναχωρήθηκα αλλά αναγκαστικά υπομονή μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα ξαναπάμε, τότε θα κάνω και καρδιοτοκογράφο.    

Σήμερα ξύπνησα με σχετική υπογλυκαιμία, τι να πω το έζησα κι αυτό...δεν είχα τίποτα τρομερά συμπτώματα απλά το είδα στο μέτρημα. λέω μάλλον είναι καλό σημάδι, θα μειώσω και μονάδες ινσουλίνης :) 

 

@Μανιταρι Μαγικο  συγχαρητήρια για τον πρίγκηπα!!! Να είναι γερός και καλότυχος και να τον καμαρώνεις πάντα!

 

Κόρίτσια όσον αφορά το σεξ εμείς δεν σταματήσαμε καθόλου, απλά αραιώσαμε σχετικά..βέβαια από τη μέση της εγκυμοσύνης και μετά δεν έχω τόση όρεξη, δεν ξέρω γιατί...

¨οσο για τη γέννα εμένα ο άντρας μου δεν θέλει να είναι, δεν το  έχει καθόλου με γιατρούς και επεμβάσεις και μεταξύ μας δεν νομίζω ότι θα άντεχε ειδικά σε καισαρική..

Φιλιά σε όλες και καλή φώτιση!

@ZinaLove τελικά τι έκανες με την αποστείρωση? ίσως να μπορούν να σε βοηθήσουν οι τηλ γραμμές που υπάρχουν για βοήθεια στο μητρικό θηλασμό...τι κάνει η μικρή σου?

 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 ναι ναι ειναι Αθηνα το Μητερα...

@CME2205 χεχε ετσι ακριβως το σκεφτηκα ! Λεω μικρος ειναι ο κοσμος που ξερεις?

Εγω παντως κοριτσια σεξ δεν εχω κανει καθολου απο την αρχη...Το πρωτο τριμηνο μας ειχε πει οχι ο γιατρος.... Το δευτερο ημουν με τασεις λιποθυμιας κ ατονια χαλια... εεε μετα στο τριτο φουσκωσε κ η κοιλια πολυ οποτε δεν το συζητησαμε καν... Δεν μου βγαινει βρε κοριτσια... ετσι που νοιωθω μελλουσα μανα με το μωρο στη κοιλια να κανω κολπακια τετοιου ειδους... αλλα νομιζω ουτε κ ο αντρας μ τρελαινεται στην ιδεα... Ελπιζω μονο μετα να μην εχουμε ξεχασει πως γινεται... χαχα

7 ώρες πρίν, rainbow είπε:

τους αντρες σας θα τους εχετε μεσα στη γεννα; ο δικος μου θελει να ειναι κ εγω θελω.και σε περιπτωση καισαρικης θα τον ηθελα μεχρι να βγει το μωρο.αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα μας αφησουν.

Ναιιι! Εγω πολυ τον θελω... μακαρι να γινοταν κ σε περιπτωση καισαρικης να ναι αλλα νομιζω μονο σε φυσιολογικο τοκετο αφηνουν (τουλαχιστον στα ιδιωτικα)...Παντως θα ρωτησω το γιατρο μου αν χρειαστει καισαρικη μηπως τον αφησει γιατι ειναι κ του χωρου νοσηλευτης οποτε ισως επιτρεψει... αν κ παλι νομιζω ειναι θεμα μαιευτηριου κ οχι τοσο γιατρου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...