Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; χάζευα τις πρώτες σελίδες του τόπικ και συνειδητοποίησα πως υπάρχουν πολλά κορίτσια στο γκρουπάκι μας που χάθηκαν στην πορεία. Ξέρουμε τι απέγιναν;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , CME2205 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; χάζευα τις πρώτες σελίδες του τόπικ και συνειδητοποίησα πως υπάρχουν πολλά κορίτσια στο γκρουπάκι μας που χάθηκαν στην πορεία. Ξέρουμε τι απέγιναν;

Εγω δεν ξερω κατι... ποιος ξερει...Μαλλον δεν θα χαν όρεξη στη πορεια να συμμετεχουν σε συζητησεις...

πρίν από 3 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τελικα στις 7:30 το απογευμα με φυσιολογικο τοκετο κ χωρις καμια αναισθησια τον  πριγκιπα μου.3320 γραμ.

Braavooooo ! Να σου ζησειιιι! Πονεσες πολυ? Είσαι γενναια παντως ! εγω ούτε να το σκεφτω δε μπορω το ενδεχομενο να μην κανω επισκληριδιο ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τελικα στις 7:30 το απογευμα με φυσιολογικο τοκετο κ χωρις καμια αναισθησια τον  πριγκιπα μου.3320 γραμ.

Μπράβο ρε θηρίο!!!! Να σου ζήσει το πριγκιπόπουλο σου, να είναι γερός πάντα!

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τελικα στις 7:30 το απογευμα με φυσιολογικο τοκετο κ χωρις καμια αναισθησια τον  πριγκιπα μου.3320 γραμ.

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!! Όταν έχεις χρόνο πες μας λεπτομέρειες!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μανιταρι μαγικο: Να σου ζησει ο μπεμπακος σου να ειναι γερος κ τυχερος!!

cme2205: Ελπιζω να ισχυει αυτο που ειπε η Lina και να μην εγινε κατι ασχημο.

εμενα ο αντρας μου ανυπομονει..καθε τρεις και λιγο μιλαει στην κοιλια μου και λεει αντε ποτε θα βγεις ..εχει πολυ γελιο! Εγω παλι επειδη εχω κατι δουλειες με βολευει να μεινει 2 βδομαδες ακομα.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικονα σ ζήσει το αγοράκι σ!!!

Ευχές κ στα κορίτσια που γέννησαν!!παιρνουμε σειρά σιγά σιγά ....

Καλή χρονιά αν κ καθυστερημενα λιγο.......

Εμείς μπήκαμε 36η εβδομάδα κ σήμερα έχουμε γιατρο.....επιτελους!!αιώνας μ φανηκε....λογικά αφού θα πάμε με καισαρική λόγω περενθετης θα μας δώσει κ ημερομηνία σημερα......Εγώ δεν δικαιουμαι τπτ από άδεια ούτε πριν ούτε μετά κ θα πάρω άνευ αποδοχών 4 μηνες....αρκεί να είναι καλά η μπεμπα δεν πειραζει....Απλά πρέπει να γυρίσω μια βδομάδα τουλάχιστον τώρα για δουλειά για να μην φάω όλη την ανναρωτικη μ κ με αγχώνει λίγο αυτο....θα δουμε σήμερα τι θα μας πει....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε??εγω γεννησα στις 2 του μηνα τον μπεμπη μου!!ευτυχως ολα πηγαν καλα κ ο μπουμπουκος 3.200γρ.!!ευχομαι κ στις υπολοιπες να εχουν καλη λευτερια κ γερα μωρα!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Katerinakiii και @Μανιταρι Μαγικο να σας ζήσουν τα αγγελουδια σας!! Με το καλό και όλες οι υπόλοιπες κοπέλες να τα κρατήσουμε αγκαλιτσα τα μωρακια μας!! Φιλακια σε όλες !!

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κοριτσια μου γεννησα τελικα στις 7:30 το απογευμα με φυσιολογικο τοκετο κ χωρις καμια αναισθησια τον  πριγκιπα μου.3320 γραμ.

Να σας ζησει,γερό κ καλοτυχο!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Katerinakiii και @Μανιταρι Μαγικο να σας ζήσουν !!! Να τα καμαρώνετε !!!! Αχ τι ωραία :) Αντε σύντομα και οι υπόλοιπες ! 

@CME2205 δεν γνωρίζουμε τι έγινε . Ελπίζουμε απλά να βαρέθηκαν και όλα να είναι καλά 

 

Οι γέννες μας

1.Faith 30 ...............21/12/2017

2.Zinalove................30/12/2017

3.Katerinakiii.................02/01/2018

4.Biscottinomum............03/01/2018 

5.Μανιτάρι μαγικό .........04/01/2018 

 

Εγκυουλες Ιανουαρίου 

 

Katja..........................ΠΗΤ 14/01/2018 -πριγκίπισσα 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Panagiotamk...............ΠΗΤ 18/01/2018 -πρίγκιπας 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

Lina!!!.........................ΠΗΤ 21/01/2018 πρίγκιπας 

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Rosa Maria..................ΠΗΤ 27/01/2018 - πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πρίγκιπας 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Kalfeli........................ΠΗΤ 03/02/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  06/02/2018- πρίγκιπας 

Rita#..........................ΠΗΤ 06/02/2018 - πριγκίπισσα 

Katerina29..................ΠΗΤ 16/02/2018-πρίγκιπας 

 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις ευχες σας ευχομαι σε ολες εναν ευκολο τοκετο.τωρα προσπαθω να θηλασω.δεν εχω καταλαβει ακομα αν ο μπεμπης πειναει.βεβαια η μαια μου ειπε οτι σαν πρωτη μερα δεν ειναι πολυ του φαγητου.δεν ειμαι σιγουρη αλλα μου φαινεται μεγαλη η θηλη μου για το στομα του μπεμπη.ισως παρω θηλαστρο.οσο για τον τοκετο η αληθεια ειναι οτι ξεκινησα απο τις 6 το πρωι με ελαφρια πονακια κ απο τις 12 το μεσιμερι μεχρι τις 7 το απογευμα ηταν οι πολυ πιο δυνατοι οι πονοι κ εξαντληθηκα.βεβαια ο γιατρος μου ηταν αψογος.στο τελος μου εδινε συγχαρητηρια κ μου ειπε οτι ημουν κ εγω αψογη κ συνεργασιμη κ γι αυτο με 3 εξωθησεις βγηκε.το συναισθημα ειναι απεριγραπτο δεν εχω λογια να σας το πω αυτο που ενιωσα.

 

@Katerinakiii να σου ζησει κοριτσαρα μου το ζουζουνι σου.γερο κ καλοτυχο να ειναι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...