Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@ZinaLoveαχ κοριτσακι ποσο χαιρομαι που πηρες την μπεμπουλα σου αγκαλιτσα.κ ποσο με συγκινησες με τα συναισθηματα σου.αχ αντε κ οι υπολοιπες να νιωσουμε αυτα τα συναισθηματα συντομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμείς θα του δώσουμε το ονομα του πεθερού μου , δεν με πειράζει όμως κορίτσια άσχετα που μου έχουν κανει τοσα και τοσα. Για τον αντραμου το κάνω και Αυτο που με ενδιαφερει είναι να είναι καλά το μωρακι μου. Ας είναι.... 

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, rainbow είπε:

cme2205: Ανοιξες θεμα που ποναει..εμενα ο αντρα μου θελει να το πουμε στελλα γιατι του αρεσει σαν ονομα.βεβαια λενε κ τον πεθερο ετσι.αλλα εμενα δεν μ'αρεσει καθολου .οπατερας μου οταν το ακουσε δεν του αρεσε γιατι λεει να το πουμε σε μια απο τις 2 γιαγαδες.και γενικα ολοι πριν μεινω εγκυος ελεγαν οτι δεν θελουν να ακουσουν το ονομα και καλα..εκτος απο τη μαμα μου.δεν ξερω τι θα κανουμε σκεφτομαι μηπως δωσουμε καποιο ασχετο..πολυ προβληματιζομαι..

Η αληθεια ειναι πως οι παππουδες και να λενε οτι δεν τους νοιαζει τρελαινονται απο τη χαρα τους οταν ακουν το ονομα τους!! Ο πεθερος μου που ελεγε οτι δεν τον νοιαζει οταν του ειπαμε πως θα του δωσουμε το ονομα του εβαλε τα κλαματα! Η δε μαμα μου που γενικα το παιζει ανετη ψιλοεσκασε αλλα αυτο νομιζω εχει σχεση με μια ψιλοζηλια γισ τα συμπεθερια. Και η κορη μου εχει παρει το ονομα της πεθερας μου ομως δεν με πειραζει γιατι εχουμε σκοπο να κανουμε κι αλλο παιδακι αν θελει ο Θεος. Επισης τα πεθερικα μου μας βοηθουν τοσο πολυ, κρατανε το παιδι απειρες ωρες και μερες ολοκληρες οταν λειπω για δουλεια. Νομιζω οτι το αξιζουν!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/1/2018 at 11:48 ΜΜ, dimitroula30 είπε:

@Katerinakiii  με εναν πόνο αγάπη μου!!

@november rain μου μια απο τα ίδια , εμένα ειδε οτι πέφτει σ εμενα και είπε του μπέμπη του μπέμπη τελικά το κομματι!!! Χιχιχιχιχι!!!! Ωστόσο η αλλη νύφη σήμερα δεν συνόδευσε τον άντρα της στο οικογενειακό τραπέζι που ειχαμε-να σημείωσε παντρευτηκαν πριν 15 μερες... Η πεθερά σκυλιασε αλλά φυσικά μπροστά μου δεν ειπε τίποτα...... Το ευχαριστήθηκα....

Δημητρούλα λίγο από περιέργεια λίγο από κουτσομπολιό θα ρωτήσω τελικά στο γάμο τι έγινε? όλα καλά με την πεθερά? 

7 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

@Katerinakiii με το καλό! !τι έγινε τελικα; όλα καλα;

@Biscottinomum ήρθε το μπισκοτακι σου;

Λοιπόν θα ανοίξω θέμα που δεν το έχουμε συζητήσει :έχετε διαλέξει όνομα για το μωράκι σας; θα δώσετε όνομα παππού -γιαγιάς ή κάτι αλλο; εμείς θα δώσουμε το όνομα του πεθερού μου καθώς είναι το πρώτο αγόρι σε όλο το σόι! Στέλιο θα τον πούμε! 

Εμείς θα δώσουμε του πεθερού μου κορίτσια, Δημήτρης..είμαστε του παραδοσιακού. Αλλά αν το επόμενο είναι κορίτσι θέλω να της δώσω της μαμάς μου, γιατί για τρίτο παιδί ηλικιακά δεν με παίρνει...

πρίν από 44 λεπτά , Biscottinomum είπε:

Κορίτσια μου σήμερα γέννησα!!!! Ηρθε το μπισκοτακιιιιιιι!!!!!!! Ειμαι απο χθες το βράδυ και γεννησα σημερα στις 14.00 το μεσημερι!!!! Εξαντλήθηκα!!!!

Να σου ζήσει το μπισκοτάκι σου!!! Να είναι πάντα γερή και τυχερή! Πόσα κιλά ήταν? ήταν όσο τη μετρούσατε ή είχε απόκλιση?

 

@Katerinakiii με το καλό, περιμένουμε νέα σου και εντυπώσεις από τον τοκετό..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις για το ονομα στην αρχη λεγαμε να δωσουμε του παππου του αντρα μου που δεν το εχει ακουσει.μας το απαγορευσε ομως γτ δεν το θεωρει σωστο να μην δωσουμε το ονομα του πεθερου μου.κ ετσι μετα απο συζητηση αποφασισαμε να δωσουμε του πεθερου μου.βασικα εμενα δεν θα με χαλαγε να του τα δωσουμε κ τα 2 ο αντρας μου ομως δεν θελει.

Link to comment
Share on other sites

Biscottino να χαίρεσαι το παιδάκι σου.. να σας ζήσει και να το δείτε όπως επιθυμείτε.

Άντε και οι υπόλοιπες τσουπρες να  πάρουμε σειρά...

Όσον αφορά το όνομα τώρα.... το πρώτο είναι του πεθερού, το δεύτερο της μάνας μου, το τρίτο άσχετο δικό μας (εκεί έδωσα πολύ αγώνα για να το πετύχω) και τώρα νομίζω θα πάρει της πεθεράς (αν και δεν θέλω, αλλά επειδή ξέρω ότι θα πληγώσω πολύ τον άντρα μου αν ξανα αρνηθω). βέβαια θα του κάνω μια μικρή τροποποίηση μετά, αλλά στην εκκλησία θα ακουστεί ολόκληρο.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ο άντρας μου ήταν πιο προοδευτικός ίσως να βγάζαμε δικά μας ονόματα σε όλα τα παιδιά, αλλά ακολουθεί τα κλισέ της κοινωνίας και οι επιλογές είναι συγκεκριμένες... τέλος πάντων,ας είναι γερά και ας κάνουμε υποχώρηση μερικές από εμάς, για το καλό της οικογένειας....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει κολλημα με την παραδοση αλλα του αρεσει το ονομα.τι να κανω τωρα που δε μου αρεσει εμενα καθολου.και γενικα σε κανεναν αλλο δεν αρεσει.μου λεει του αρεσει κα τοονομα της μαμας μου αλλα θελει να το φωναζει με υποκοριστικο κ η τριτη επιλογη ειναι ενα ασχετο που αρεσει κ στους δυο μας εγω πιο πολυ τεινω στην 3η εναλλακτικη αν κ θα ηθελα να το πω στη μαμα μου(γιατι μανα ειναι μονο μια!!) αλλα ισως προκληθουν δυσαρεσκειες.εσεις τι θα κανατε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ γύρισα σπιτι χτες..η μικρούλα παραμένει ακόμα.. Έχω τρελαθεί με το θήλαστρο κ τον αποστείρωση.. .ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει για την αποστείρωση; ;;τι διαδικασια ακολουθουσε;;;αντλώ γάλα καθε 3 ωρες...πρεπει να βαζω στον αποστειρωτη τόσο συχνά τα θηλαστρα;;πλένουμε με σαπουνι κ νερο η σκέτο νερο;;;;στο σακουλάκι με το γάλα που έχω ήδη ψυγείο μπορώ να συμπληρώσω το νέο; ;;χτες εκνευριστικά τόσο πολυ που δεν μου είπε κάποιος λεπτομέρειες.. ..πάντως άσχετο αλλά η καισαρικη δεν είναι κάτι τρομερό... Στο δωμάτιο κ με φτ οι κοπέλες έπαιρναν τα ίδια παυσίπονα κ ήταν Ίσως κ χειρότερα από μένα.. .Είναι βέβαια κ θεμα χαρακτηρα..αφηστε οι εγω ειχα καημό να περπατήσω πολυ και ετσι σηκώθηκα κ κινήθηκα πολύ γρήγορα.. .

Μπισκοτακι να σου ζήσει!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...