Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Κι εγώ κορίτσια έχω πόνους στη λεκάνη και στους προσαγωγούς. Επίσης με πονανεε τα πλευρα απο την πίεση του μπέμπη. Αύριο έχω καρδιοτοκογραφο και ίσως με κοιτάξει απο κάτω απ οτι κατάλαβα. Μπαίνω στην 39η εβδομαδα. Όσο πλησιάζει ο καιρός αγχωνομαι πιστεύω είναι φυσιολογικό. Προσευχομαι ολα να πανε καλα αυτο με αγχωνει.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω παλι νομιζω δεν εχει κατεβει καθολου ακομα αισθανομαι οτι με πιεζει τον θωρακα.γενικα εχω ενα προαισθημα οτι δεν θα γυρισει.την δευτερα εχουμε γιατρο. κανονικα το πρωτο δεν γυριζει νωριτερα;

Link to comment
Share on other sites

 Καλη χρονια κοριτσια και χρονια πολλα! Να ζησουν τα μωρακια σε οσα κοριτσια γεννησαν, και στις υπολοιπες καλη λευτερια να εχουμε! Εμεις, Πολυ ωραια περασαμε στις γιορτες, σκασαμε στο φαι και το φλουρι του σπιτιου το κερδισε το μωρο!! Εμεις αυριο εχουμε γιατρο να δουμε πως παει.. ποναω χαμηλα στα κοκκαλα της λεκανης και δυσκολευομαι να γυρισω πλευρο στο κρεβατι! Και μαλλον ειναι στην ιδια θεση, με το κεφαλι πανω. @rainbow πηγες καθολου για την περιδεση? Η θα σου πει κι εσενα αυριο? Εχω αγχωθει λιγακι..

Οσο αφορα το ονομα του μωρου κι εμεις θα ακολουθησουμε τη παραδοση, το ονομα της πεθερας, Ευαγγελια. Ενταξει δεν με ενθουσιαζει αλλα δεν κολλαω τοσο στο ονομα! 

 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ελπιζω εσεις να κοιμαστε γτ εγω εχω γινει κολητη με τα βαμπιρ.βεβαια ειναι κ το αγχος μου αλλα δεν αντεχω αλλο με τις αυπνιες.κ οσο ακουω αυτο το "κοιμησου τωρα που μπορεις"μου ερχεται να τους πνιξωωωω!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μανιταρακι σε καταλαβαίνω .....κ εγώ ήθελα να τους πνίξω.....με θηλασμό ανά 3 ωρες  ακόμα κ τη νύχτα και αποστειρωσεις ο ύπνος χάνεται κ οι μαύροι κύκλοι έρχονται.. Που να έρθει κ η κορούλα μου σπιτάκι της δεν θα κοιμάμαι ποτέ............!!!!!!!!!!!!Θα την κοιτάω ολη όλη την ώρα αυτο αρκεί!! !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Μανιταρι Μαγικο μια απο τα ίδια!! Μόλις σηκωθηκα κ έφαγα και λιγα μακαρονια. Κουράστηκα να στριφογυριζω στο κρεβάτι ποναω κιόλας στα κόκαλα της λεκάνης και δυσκολευομαι ακόμη και πλευρό να αλλάξω. Το μεσημέρι κοιμάμαι καλυτερα.

 

 

 

 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, rainbow είπε:

zinalove : Μπορεις να παρες μερικα μπουκαλια ακομα να τα αποστειρωνεις και νατα βαζεις στο ψυγειο μετα .αλλα το θηλαστρο θελει συνεχεια αποστειρωση.υπομονη...εγω κοριτσια ξερω οτι και πριν θηλασεις πρεπει να καθαρισεις το στηθος σου με νερο η φυσιολογικο ορο αλλα απο οτι ειδα καμια δεν το κανει.

Καλημέρα κορίτσια! βλέπω όλες περνάμε σούπερ!! εγώ χθές πήγα για κορδέλα, λίγες συσπάσεις,  πρέπει να μείνει κιαλλο η μικρή στην φωλιτσα της μέχρι να φτάσω τις 37+ υποχρεωτικά... εμεις μπορεί να κουραστηκαμε αλλά αυτά όσο μένουν μέσα, τόσο καλύτερα είναι... εδώ κάναμε τόσους μήνες υπομονή, στις βδομάδες θα κολλήσουμε;;;

Πιστεύω ότι σε λίγο θα γενναμε όλες μαζί, κάθε μέρα 2-3, δεν θα προλάβαινουμε το μέτρημα... χαχα

2 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

@Μανιταρι Μαγικο μια απο τα ίδια!! Μόλις σηκωθηκα κ έφαγα και λιγα μακαρονια. Κουράστηκα να στριφογυριζω στο κρεβάτι ποναω κιόλας στα κόκαλα της λεκάνης και δυσκολευομαι ακόμη και πλευρό να αλλάξω. Το μεσημέρι κοιμάμαι καλυτερα.

 

 

 

 

Βρε αγάπη στον ύπνο σου τα έβλεπες τα μακαρόνια;;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε;εγω ειμαι στο νοσοκομειο με επιασαν οι πονοι το πρωι κ ακομα περιμενω περπατοντας για να κανω διαστολη.μεχρι το βραδυ θα εχω γεννησει.θα σας ενημςρωσω με την πρωτη ευκαιρια

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

@Μανιταρι Μαγικο είδες τελικά κάτι σήμαιναν οι αϋπνίες!!! Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!! Όλα καλά θα πάνε! Περιμένουμε νέα!

Εγώ πάλι με τον ύπνο κορίτσια καλά τα πάω, αρκεί να έχω προσέξει όλη μέρα πολύ το φαγητό μου. Την πρωτοχρονιά με τις βασιλόπιτες (που τρελαίνομαι και τις τσάκισα) δεινοπάθησα το βράδυ! Εδώ και 2 ημέρες που τρώω σαν να κάνω δίαιτα έχω κοιμηθεί μια χαρά, με εξαίρεση τη δυσκολία να αλλάξω πλευρό και το ότι σηκώνομαι 3-4 φορές για τουαλέτα. Σήμερα μάλιστα μου έκανε τη χάρη η μικρή και ξύπνησε 10.30! Αλλά το πρόβλημά μου είναι πως δεν μπορώ να περπατήσω καθόλου πια. Χθες πήγαμε μια βόλτα με τη μικρή και έλεγα δεν θα καταφέρω να φτάσω στον προορισμό μου... σαν τις γριές με τα αρθριτικά.... τις χοντρές γριές για την ακρίβεια!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημέρα!!!

@Μανιταρι Μαγικο είδες τελικά κάτι σήμαιναν οι αϋπνίες!!! Με το καλό να υποδεχθείς το μωράκι σου!! Όλα καλά θα πάνε! Περιμένουμε νέα!

Εγώ πάλι με τον ύπνο κορίτσια καλά τα πάω, αρκεί να έχω προσέξει όλη μέρα πολύ το φαγητό μου. Την πρωτοχρονιά με τις βασιλόπιτες (που τρελαίνομαι και τις τσάκισα) δεινοπάθησα το βράδυ! Εδώ και 2 ημέρες που τρώω σαν να κάνω δίαιτα έχω κοιμηθεί μια χαρά, με εξαίρεση τη δυσκολία να αλλάξω πλευρό και το ότι σηκώνομαι 3-4 φορές για τουαλέτα. Σήμερα μάλιστα μου έκανε τη χάρη η μικρή και ξύπνησε 10.30! Αλλά το πρόβλημά μου είναι πως δεν μπορώ να περπατήσω καθόλου πια. Χθες πήγαμε μια βόλτα με τη μικρή και έλεγα δεν θα καταφέρω να φτάσω στον προορισμό μου... σαν τις γριές με τα αρθριτικά.... τις χοντρές γριές για την ακρίβεια!!

Μια από τα ίδια... και όσον αφορά τον ύπνο, αν είναι ελαφρύ το γεύμα μου κοιμάμαι σαν βόδι και όσον αφορά το περπάτημα δυσκολεύομαι πλέον, κουράζομαι, πονάνε τα πάντα, λαχανιαζω... και όσο σκέφτομαι ότι έχω άλλες δύο βδομάδες περίπου να πηγαινοφερνω τα παιδιά σχολείο, βγάζω σπυριά...

Μανιτάρι μαγικό, σε λίγες ώρες θα έχεις αγκαλιά το παιδάκι σου!! τί συγκινητικό!! Με το καλό σου εύχομαι, Με έναν πόνο!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@november rain τα ειχα στο νου μου αποβραδις γιατί έφτιαξαν λιγα για τον σύζυγο κι εγώ δεν δοκιμασα και όταν πηγα να πιω νεράκι το πρωι πέρασα απο δίπλα τους και τα ληγουρευτηκα!! 

@Μανιταρι Μαγικο με το καλό κορίτσι μου!! Ολα να πανε καλα και με εναν πόνο σου ευχομαι !!περιμενουμε νέα σου


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες ! @Μανιταρι Μαγικο Όλα καλά εύχομαι , με έναν πόνο που λένε κ αναμένουμε νέα σου ! 

Κοριτσια εμείς εχθές είχαμε γιατρό . Ο μπέμπης μια χαρά . 3400 είναι πλέον . Με εξέτασε κ από κάτω . Ο τράχηλος σκληρός κ ψηλά ακόμα . Όσο για τον ύπνο μας , πολύ δύσκολος ! Γυρνάω όλο το βράδυ γτ μια με πονάνε οι κλειδώσεις , μια με πονάει η λεκάνη , μια δεν μπορώ να πάρω ανάσα .... χαλι μαύρο 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά μανούλες όμορφες ... το 2018 θα ναι σίγουρα αξέχαστη χρονιά!!!!

@Μανιταρι Μαγικο μ' έναν πόνο κοπέλα μου 

Καλό σαραντισμό σε όσες γεννήσατε @ZinaLove @Biscottinomum @Katerinakiii 

Σχετικά με το θηλασμό οι θηλές δεν χρειαζονται τίποτα παρα μόνο επάλειψη με το ίδιο τους το γάλα. Και σε περίπτωση π τραυματιστούν(δείγμα ότι το παιδί δεν τρεφεται σωστά γιατί δεν την πιάνει σωστά) μπορείτε να βάλετε λανολίνη.

Σχετικά με την αποστείρωση , αν το γάλα είναι μητρικό μην αγχώνεστε. Εγώ αποστείρωσα ελάχιστα με τις συμβουλές της έμπειρης μαίας μου. Η φόρμουλα όμως θέλει ευλαβική αποστείρωση γιατί έχει αλλη σύσταση το γάλα. 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Rosa Maria: Την δευτερα θα παω να την βγαλουμε το εχω λιγο αγχος.

το βραδυ ειχα εντονους πονους περιοδου για πολυ ωρα και λεω λες να εξελιχθουν..ευτυχως ομως σταματησαν .

οσο για τον υπνο ειναι μερες που κοιμαμαι πολυ και δεν με ενοχλει τιποτα κ αλλες μερες με πιανει δυσπνοια και ξυπναω στις 7..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

@Μανιταρι Μαγικο μια απο τα ίδια!! Μόλις σηκωθηκα κ έφαγα και λιγα μακαρονια. Κουράστηκα να στριφογυριζω στο κρεβάτι ποναω κιόλας στα κόκαλα της λεκάνης και δυσκολευομαι ακόμη και πλευρό να αλλάξω. Το μεσημέρι κοιμάμαι καλυτερα.

 

 

 

 

Είμαστε ολες... ερειπια, χαχα.  και γω τα βραδια χαλια, πονανε τα χερια μου μουδιαζουν, πονανε οι γοφοι απ τον υπνο στο πλαι, κατουρημα καθε τρεις κ λιγο ... Α και ξινιλες /καουρες κατα τα ξημερωματα! Ο υπνος εχει καταντησει κουραστικος....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...