Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@ZinaLoveναι βρε κοριτσακι αν εχεις τοσο πολυ γαλα γτ δεν το βαζεις στο στηθος;ασε ππυ γλιτωνεις κ ολα τα παρελκομενα.

Οποτε δεν εκανα χοντρη βλακεια που τον εβαλα! Ωραια γτ χαζευει εκει μεσα κουναει κ περα δωθε κ κοιμαται.να ξερετε ειναι σωτηριο το ριλαξ αρκει να αρεσει στο μωρο.πχ της κουμπαρας μου δεν καθοταν ποτε στο ριλαξ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ZinaLove σε ζηλευω! εγω στο τριωρο βγαζω στην καλυτερη 80-90 αλλα μπορει να βγαλω κ μονο 50. κ το ενα στηθος ελαχιστα. τοσες ωρες ξυπνιος ο μικρος, δυσκολευομαι να τηρησω ακομα κ το τετραωρο. πως να διατηρησω παραγωγη ετσι; τωρα κοιμαται στην αγκαλια μου γιατι αν τον αφησω θα ξυπνησει, αντλω απο το ενα κ στο αλλο εχω κοχυλι για να μαζευει ο,τι σταζει. κ παρακαλαω να κοιμηθει ενα εικοσαλεπτο. αν συνεχισει παντως να μην κοιμαται, αφου δν μπορω να κανω δουλειες, θα τον ωαζω να πιπιλιζει το στηθος μου. μηπως τελικα τα καταφερει. ισως θα ειναι ευκολοτερο αν θηλαζει τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσακια;εμεις χτες ειχαμε ανησυχιες.στο τελευταιο γευμα χτες βραδυ εφσγε μονο 50 ml.αγχωθηκα γτ παντα τρωει καλα το βραδυ.εκανε κ κατι φτερνισματακια, εβηξε κ δυο τρεις φορες κ αγχωθηκα οτι την αρπαξε.το πρωι σηκωθηκε γυρω στις 4.κ τωρα ο αντρας μου μου κανει μουτρα γτ δεν τον αφησα να το παει στη μανα του να κοιμηθω.τωρα για το ποιος επρεπε να κανει μουτρα αλλο θεμα.μεσα στα νευρα ειμαι.ευτυχως το μωρο κοιμαται κ ειναι ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! @Μανιταρι Μαγικο κι εμενα ειχε ανησυχιες! Ξυπνησε στις 1.30, εφαγε και μετα δεν κοιμοταν με τιποτα! Μετα εκανε και κακα και ξαγρυπνησαμε! Τελικα κοιμηθηκε στις 4 και ξαναξυπνησε 5, κοιμηθηκε 6.30 και ξαναξυπνησε 8.20! Νυσταζω!!! Μακαρι να μπορουσα κι εγω να κοιμηθω λιγακι! Φαινεται ηταν η βραδια χθες, καποιο αστρο ηταν αναδρομο και τα αιγωκαιρακια μας ειχαν ανησυχιες!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Εμενα ηταν θετικη εως κ εβθουσιωδης για το ριλαξ ηδη απο τον 1.5 μηνα ασχετο που δεν το χρηςιμοποιηςαμε ακομα. Ηταν πιο επιφυλακτικη για μαρσιπο ειδικα τους υφασματινους. 

Δλδ η παιδιατρος σας δ συνιστα τη χρηση μαρσιπου.κ μαλιστα υφασματινων

Μηπως ρωτησες γτ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, vikib είπε:

Δλδ η παιδιατρος σας δ συνιστα τη χρηση μαρσιπου.κ μαλιστα υφασματινων

Μηπως ρωτησες γτ;

Σε αυτη την ηλικια για ορθοπαιδικους λογους. Αυτο καταλαβα. Οχι γενικα. Αυτο το ειχε πει βρβαια πριν κλεισουμε διμηνο. Τωρα που το σκεφτομαι, μπορει να μου το ειπε ενα μηνα πριν! Πως περναει ο καιρος!

 

Εμενα παντως μου πεφτει μικρουλης κ σε mei tai κ σε κλασικο μαρσιπο. απλως τον βαζω που κ που να το συνηθθσει. μονο το σλινγκ φοβαμαι στο δεσιμο κ δν το δοκιμαζω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

Σε αυτη την ηλικια για ορθοπαιδικους λογους. Αυτο καταλαβα. Οχι γενικα. Αυτο το ειχε πει βρβαια πριν κλεισουμε διμηνο. Τωρα που το σκεφτομαι, μπορει να μου το ειπε ενα μηνα πριν! Πως περναει ο καιρος!

 

Εμενα παντως μου πεφτει μικρουλης κ σε mei tai κ σε κλασικο μαρσιπο. απλως τον βαζω που κ που να το συνηθθσει. μονο το σλινγκ φοβαμαι στο δεσιμο κ δν το δοκιμαζω.

Πραγματικα πρωτη φορα το ακουω

Γτ στους υφασματινους μαρσιπους εχουν τη σταση οπως οταν τα κρατας αγκαλια.σαν βατραχακια

Αν εννοεις με δεσιμο σε wrap δ εχω.εχω κλασικο ρινγκ σλινγκ με κρικο κ ειναι πολυ ασφαλες κ ευκολο

Στο μαι ται επισης εχω βαλει τον γιο μου απο 10ημερων.απλα διπλωνεις τη ζωνη για να ειναι πιο κοντος.απλα θα προτιμουσα ενα wrap tai για να μαζευει λιγο πιο ευκολα το υφασμα αναμεσα στα ποδια,οχι οτι δ γινεται κ με το κλασικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vikib είπε:

Πραγματικα πρωτη φορα το ακουω

Γτ στους υφασματινους μαρσιπους εχουν τη σταση οπως οταν τα κρατας αγκαλια.σαν βατραχακια

Αν εννοεις με δεσιμο σε wrap δ εχω.εχω κλασικο ρινγκ σλινγκ με κρικο κ ειναι πολυ ασφαλες κ ευκολο

Στο μαι ται επισης εχω βαλει τον γιο μου απο 10ημερων.απλα διπλωνεις τη ζωνη για να ειναι πιο κοντος.απλα θα προτιμουσα ενα wrap tai για να μαζευει λιγο πιο ευκολα το υφασμα αναμεσα στα ποδια,οχι οτι δ γινεται κ με το κλασικο

Δεν ξερω, εμενα μου ειπε να εχει καλη στηριξη. Αυτα ομως νομιζω οτι ειναι κ προσωπικες προτιμησεις. Αλλοι παιδιατροι ειναι πιο επιφυλακτικοι με το ριλαξ, ας πουμε. Αλλα δν επεμεινα στην ερωτηση.

το ring sling μου φαινεται πολυ περιεργο. Η κατι δν εχω καταλαβει καλα στις οδηγιες. ειδικα αυτο στι τελος που τραβας το υφασμα κ κανεις καθισματακι δεν καταλαβαινω πως στηριζεται. δεν το εχω τολμησει ακομα. στο mei tei γκρινιαζει γιατι οπως κ να διπλωσβ την ποδια νιωθω οτι ενοχλειται στα ποδια. κ δν ξερω κ πως ακριβως να βαλω το κεφαλι του, σε ποιο υψος να ειναι κ πως να σκουμπαει πανω μου. Το ιδιο θεμα εχω με τον μοντερνο μαρσιπο. αλλα τον βαζω στο ενα η το αλλο μια φορα τη μερα για να δω σντιδρασεις. ελπιζω να του αρεσουν καποια στιγμη για να κανω κ καμια δουλεια στο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Έσπερος είπε:

Δεν ξερω, εμενα μου ειπε να εχει καλη στηριξη. Αυτα ομως νομιζω οτι ειναι κ προσωπικες προτιμησεις. Αλλοι παιδιατροι ειναι πιο επιφυλακτικοι με το ριλαξ, ας πουμε. Αλλα δν επεμεινα στην ερωτηση.

το ring sling μου φαινεται πολυ περιεργο. Η κατι δν εχω καταλαβει καλα στις οδηγιες. ειδικα αυτο στι τελος που τραβας το υφασμα κ κανεις καθισματακι δεν καταλαβαινω πως στηριζεται. δεν το εχω τολμησει ακομα. στο mei tei γκρινιαζει γιατι οπως κ να διπλωσβ την ποδια νιωθω οτι ενοχλειται στα ποδια. κ δν ξερω κ πως ακριβως να βαλω το κεφαλι του, σε ποιο υψος να ειναι κ πως να σκουμπαει πανω μου. Το ιδιο θεμα εχω με τον μοντερνο μαρσιπο. αλλα τον βαζω στο ενα η το αλλο μια φορα τη μερα για να δω σντιδρασεις. ελπιζω να του αρεσουν καποια στιγμη για να κανω κ καμια δουλεια στο σπιτι!

Η στηριξη δ εχει σχεση με το υφασμα

Φυσικα ειναι θεμα προτιμησεων κ καποιοι δ θελουν καθολου μαρσιπο.αλλα αν ενας γιατρος δ το συνιστα θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει λογος

Ευχαριστω παντως

Το καθισματακι στο ρινγκ εγω το εφτιαχνα πριν το βαλω.πολυ πριν βαλω το μωρο.το δικο μου ειναι αστερακι κ στη σελιδα baby wearing εχει πολλα βιντεακια πως το βαζεις

Στο μαι ται μπορεις να βαλεις κ μεσα τα ποδια,αν κ δ το εκανα προσωπικα,υπαρχει αυτη η επιλογη

Το σωστο υψος ειναι να φτανεις να φιλησεις το κεφαλι του μωρου χωρις να ζοριζεσαι

Ο μαρσιπος σε τοσο μικρο μωρο θα ερχεται αρκετα ψηλα,μεχρι τα αυτακια περιπου,για να στηριζει τον αυχενα

Μοντερνο μαρσιπο εννοεις καποιο με κλιπ;το πιο σημαντικο ειναι να εχει σωστη θεση στα ισχυα.δλδ ο πωπος να ειναι πιο χαμηλα απο τα γονατα για να δημιουργειται ενα Μ.

Επισης το αρνητικο σε αυτους ειναι το σκληρο υλικο στην πλατη του μωρου.με επιφυλαξη γτ δ ξερω τι μαρσιπο εχεις

Υπαρχουν κ με κλιπ soft structured carriers

Link to comment
Share on other sites

Εμάς η παιδίατρος μας είπε όχι όρθιο το μωρό σε μάρσιπο τόσο μικρό. Πήρα έναν μάρσιπο σλινγκ αλλά όχι με κρίκο, με κούμπωμα που το μωρό μπαίνει και ξαπλωτό. Δεν μπορώ να πω πως τον έχω βολευτεί. Πάντως ο άντρας μου που είναι παιδοχειρουργός είναι γενικά κατά των μάρσιπων λόγω πιθανών ατυχημάτων. Έχει δει πάρα πολλές φορές παιδιά που έχουν φύγει από το μάρσιπο ή πιο συνηθισμένα να πέφτει η μαμά με το παιδί μέσα στο μάρσιπο (λόγω αλλαγής κέντρου βάρους). Προσωπικά τον βρίσκω υπερβολικό. Επίσης είναι και κατά της αλλαξιέρας, αφού πάρα πολύ συχνά πάνε στα επείγοντα μωρά που έχουν πέσει από την αλλαξιέρα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εγω ελεγα να παρω μαρσιπο για μεσα στο σπιτι εστω που γκρινιαζει κ θελει αγκαλια.αλλα δεν ειχα σκεφτει ποτε οτι μπορει να πεσω με το μωρο στο μαρσιπο.καροτσι κ παλι καροτσι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Κ εγω ελεγα να παρω μαρσιπο για μεσα στο σπιτι εστω που γκρινιαζει κ θελει αγκαλια.αλλα δεν ειχα σκεφτει ποτε οτι μπορει να πεσω με το μωρο στο μαρσιπο.καροτσι κ παλι καροτσι.

Καλά εμένα ο άντρας μου είναι υπερβολικός, μην σε αγχώνει. Βλέπουν πολλά τα μάτια του από ατυχήματα και είναι φοβιτσιάρης. Κι εγώ τον μάρσιπο για μέσα στο σπίτι τον έχω, κυρίως όταν θέλω να  ταίσω τη μικρή ή να κάνω καμιά δουλειά κι αυτός γκρινιάζει. Είναι φοβερά αποτελεσματικός στους κολικούς όμως!! Όταν τον πιάνει ανησυχία το βράδυ (που μάλλον κολικοί είναι, όμως ευτυχώς συμβαίνει σπάνια) τον βάζω ξαπλωτό στον μάρσιπο με μία πιπίλα και σε 5 λεπτά κοιμάται!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τον mei tai αλλα δεν θα το χρησιμοποιηαω . Θα τον παω πισω γιατιωμου φαιβεται απιθανο κ τρομςρα επικιβδυνο να κρατας το μωρο με το ενα χερι για να δεθεις. Φοβαμαι μην μου πεσει..

Link to comment
Share on other sites

@CMESλογικο να ειναι υπερβολικος με τοσα που βλεπουν τα ματια του.για μεσα στο σπιτι ελεγα κ εγω κ για εξω αλλα σπανια νομιζω.για εξω πιστευω βολευει το καροτσι.βολευει να κανεις κ δουλειες;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESλογικο να ειναι υπερβολικος με τοσα που βλεπουν τα ματια του.για μεσα στο σπιτι ελεγα κ εγω κ για εξω αλλα σπανια νομιζω.για εξω πιστευω βολευει το καροτσι.βολευει να κανεις κ δουλειες;

Μη φανταστεις τιποτα ιδιαιτερο, να συμαζεψω, να βαλω αποστειρωτη και τετοια. Γενικα να μηνειμαι καθηλωμενη στον καναπε.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...