Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Τωρα που κοντευουμε το διμηνο η παιδιατρος μας ειπε να μην τον ξυπναμε για ταισμα το βραδυ κ τη μερα να μην αγχωνομαστε για το τριωρο. Εκανα δοκιμη χθες. Μεγαλο γευμα στις 9.30. Δεν νυσταζε κ δεν νανουριζοταν. Απογνωση. Κοιμοταν κ ξυπνουσε μεχρι τις 11.30 που ξαφνικα αποφασισε μονος του να κοιμηθει. Με ξυπνησε στις... 5! Μεγαλο γευμα επισης αλλα οχι εκτος ελεγχου οπως φοβομουν. Τα κλασικα νανουρισματα παλι δεν επιαναν. Τον αφηνω στην κουνια με μιυσικη απο το αρκουδακι του κ πιπιλα. Απλωνεται κ αραζει! Κι ακομα κοιμαται. Ισιωσα κι εγω, ενα πενταωρο συνεχομενο κ μια ωριτσα μετα, πρωινο με την ησυχια μου, ντουζακι, αρμεγμα με ηρεμια... 

Πολυ καλο για να παραμεινει! Αλλα ελπιζω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Έσπεροςκοριτσακι μια χαρα σε βρισκω.αντε να μπαινουμε ολες σε ρυθμο να κοιμηθουμε.

Εμενα χτες ειχε γκρινια το βραδυ κα τις 12 κοιμηθηκε φαγαμε στις μια κ μετα καθε μια ωρα ξυπναγε.δεν εκλαιγε.βαζαμε πιπιλα κοιμοταν.ολη νυχτα αυτο γινοταν.τωρα τον πηγε ο αντρας μου στην πεθερα μου κ εγω λεωω να κοιμηθω.δεν το βλρεπω εχω υπερενταση κ κανω δουλειες :?

Link to comment
Share on other sites

εσπερο: Εγω σταματησα να την ξυπναω μετα τις 10 μερες.συνηθως ξυπναει μονη της στο 3ωρο αλλα καπου καπιυ κοιματε κ ενα τετραωρο κ ενα πενταωρο.χθες εκλαιγε ενα τριωρο οποτε μετα κουραστηκε και κοιμηθηκε ενα 5 ωρο κ μετα 4 ωρο..πρωτη φορα..εγω χαθηκα στον υπνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!!

@Έσπερος φανταστικο το σερι! Ελπιζω να το διατηρησει! Κι εγω σταματησα να τον ξυπναω αρκετα νωρις λογω βαρους, ομως ξυπναει μονος του στο 3ωρο την ημερα και το βραδυ το πολυ 4ωρο. Καμια φορα κανει ενα μεγαλο υπνο, ομως ειναι νωρις το απογευμα οποτε εγω δεν εχω την ευκαιρια να κοιμηθω! Παραδειγμα χθες εφαγε 19.30, μετα δεν κοιμηθηκε αμεσως γιατι τον κρατουσε η πεθερα μου και τον επαιζε, κοιμηθηκε στις 22.00 και ξυπνησε 2.20!!! Ομως εγω με τις δουλειες κοιμηθηκα 1.00!! Τον εχασα ολο τον υπνο!!

Αχ κοριτσια ο μπεμπης ξεκινησε να χαμογελαει!!! Ερωτας!!!:mad:


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMES  και μένα τον καλό τον ύπνο τον βαθύ τον κάνει αργά το απόγευμα προς βράδυ ... Κατά τις 7μιση και μετά... Βέβαια τον ξυπνάω στις 9μιση για να φάει και μετά συνήθως ξαναξυπναμε στις 12 και κάτι... Όπου μετά πέφτω και γω για ύπνο και ξυπνάει πάλι μόνος του κατά τις 3 και κατά τις 6... Αλλά μετά το πρωί ο κωλαρακος του έχει σκουλήκια που λένε ! Δεν κάθεται ήσυχος είναι ανήσυχος και μια κοιμάται μια ξυπνάει μια τρώει μια κουνάει χέρια πόδια νευρικά... Έχει και πονακια μάλλον... Και ηρεμεί πάλι κατά τις 12...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, lina!!! είπε:

@CMES  και μένα τον καλό τον ύπνο τον βαθύ τον κάνει αργά το απόγευμα προς βράδυ ... Κατά τις 7μιση και μετά... Βέβαια τον ξυπνάω στις 9μιση για να φάει και μετά συνήθως ξαναξυπναμε στις 12 και κάτι... Όπου μετά πέφτω και γω για ύπνο και ξυπνάει πάλι μόνος του κατά τις 3 και κατά τις 6... Αλλά μετά το πρωί ο κωλαρακος του έχει σκουλήκια που λένε ! Δεν κάθεται ήσυχος είναι ανήσυχος και μια κοιμάται μια ξυπνάει μια τρώει μια κουνάει χέρια πόδια νευρικά... Έχει και πονακια μάλλον... Και ηρεμεί πάλι κατά τις 12...

Τον ξυπνας ακομα στις 2 ωρες να φαει; τι βαρος εχει; μηπως δεν χρειαζεται; μια-δυο φορες εχω ξυπνησει και τον δικο μου γυρω στις 23.00 για να φαει και να κοινηθω κι εγω μετα ομως εχω παρατηρησει οτι οταν το κανω μετα ειναι πολυ ανησυχος τη νυχτα. 

Ο μπεμπης μου εφτασε 5640!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο βραδυνος υπνος αλλα απο τις 10 ξανακοιμηθηκε στις 3 κ λογικα σε 1-1.5 ωρα θα πεινασει. Τι να τον κανω τοσες ωρες; Τραγουδησα, χορεψαμε, χαλαρωσε λιγο με την πιπιλα, ψευτοκοιμηθηκε στην αγκαλια, καναμε ασκησουλες stretching, γκρινιαξε, εκλαψε, τι αλλο να κανουμε; και στο ενδιαμεσο πασχιζω να συμμαζεψω το μπ#%^*λο που εχει γινει το σπιτι!

 

Εσεις που κανετε αντλησεις, πως το κανετε οταν τα μικρα ειναι ξυπνια; εγω σηνερα απο τις 8.30 τα ξανακαταφερα στις 2.... εβγαλα βρβαια ενα ολοκληρο γευμα ενω αλλιως θα εβγαζα δυο μισα, αλλα θα κρατηθει η παραγωγη μου ετσι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, CMES είπε:

Τον ξυπνας ακομα στις 2 ωρες να φαει; τι βαρος εχει; μηπως δεν χρειαζεται; μια-δυο φορες εχω ξυπνησει και τον δικο μου γυρω στις 23.00 για να φαει και να κοινηθω κι εγω μετα ομως εχω παρατηρησει οτι οταν το κανω μετα ειναι πολυ ανησυχος τη νυχτα. 

Ο μπεμπης μου εφτασε 5640!!!

Κοίτα όχι δεν τον ξυπνάω γενικά ξυπνάει μόνος του στο τρίωρο περίπου.. αλλά επειδή έχω παρατηρήσει ότι αν τον ξυπνήσω κατά τις 9 μετά ξυπνάει μόνος του στις 12 περίπου πριν πάω για ύπνο με ψιλοβολευει. Ώστε να ξαναφάει τότε λίγο πριν κοιμηθώ... :p... Άσε που συνήθως έχει και πολύ βρεγμένη πάνα η κακά εκείνη την ώρα όποτε τον αλλάζω κιόλας... Όταν ήταν 25 ημερών ήταν 4130... μας είχε πει και η γιατρός  ότι δ χρειάζεται να τον ξυπνάμε . Είχε πάρει  οκ βαρος... είχαμε  βρει 3370 από το μαιευτηριο..Τώρα σαραντιζουμε το Σάββατο ! Δεν τον έχω ξαναζυγισει σε καμία 10αρια μέρες θα ξαναπάω... Αλλά πρέπει να παίρνει καλά... Έχει κάνει πριγουλακια και διπλιτσες στα μπουτακια ,:)

Καλά ο μπέμπης σου είναι θρεφταρακι !! Παίζει σ άλλο level :) .δε λέω και μεις δεμένοι γεννηθηκαμε 3780 αλλά δε σας φτάνουμε χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποια απο ποτε μπορω να τον βαλω στο ριλαξ;ξερω οτι δεν κανει σε νεογεννητα αλλοι λενε απο 20 ημερων,αλλοι απο τον πρωτο μηνα κ αλλοι απο τον δευτερο.σημερα τον πηγε ο αντρας μου στη πεθερα μου κ τον εβαλαν στο ριλαξ κ μετα που τον εφερε σπιτι τον βαλαμε κ του αρεσε γτ κουνιεται σαν κουνια.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο : Και εγω ηθελα να ρωτησω τον παιδιατρο.και εγω ξερω για δυο μηνων αλλα και εμενα ειναι αρκετα κουτσομπολα και ολο προσπαθει να σηκωσει το κεφαλι της να δει και πιστευω θα της αρεσει και ισως γλυτωσουμε και λιγο κλαμα και το περα δωθε στο σπιτι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η δικη μου παιδιατρος απο 2 μηνων λεει αλλα και παλι δεν ειναι φανατικη. Οταν ομως ειχαμε παει την κορη μου να κανει τον υπερηχο ισχιων σε εναν ορθοπαιδικο που θεωρειται κορυφαιος στα παιδια μας ειχε πει οτι οποτε και να τα βαλεις, οπου και να τα βαλεις και για οσο και να τα βαλεις δεν εχει καμια σημασια, η πλατη τους δεν παθαινει τιποτα. Τωρα, οποια αποψη θελετε κρατατε!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηταν θετικη εως κ εβθουσιωδης για το ριλαξ ηδη απο τον 1.5 μηνα ασχετο που δεν το χρηςιμοποιηςαμε ακομα. Ηταν πιο επιφυλακτικη για μαρσιπο ειδικα τους υφασματινους. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ρωτησει 2 παιδιατρους το ριλαξ ειναι ok απο νεογεννητο.. κοριτσια εγω εχω φρικαρει με τις αντλησεις ..εχω υπερπαραγωγη κ μαρτυραω...σκεφτειτε ανα 3ωρο βγαζω 150ml τουλαχιστον..κ αν δεν το βγαλω νιωθω οτι θα εκραγω.... .απιστειρψσεις μπουκαλια κ βλακειες χανω ολη τη μερα μου...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ZinaLove είπε:

Εχω ρωτησει 2 παιδιατρους το ριλαξ ειναι ok απο νεογεννητο.. κοριτσια εγω εχω φρικαρει με τις αντλησεις ..εχω υπερπαραγωγη κ μαρτυραω...σκεφτειτε ανα 3ωρο βγαζω 150ml τουλαχιστον..κ αν δεν το βγαλω νιωθω οτι θα εκραγω.... .απιστειρψσεις μπουκαλια κ βλακειες χανω ολη τη μερα μου...

Μηπως να δοκιμαζες με τηβοηθεια μιας μαιας να μπει στο στηθος;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...