Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Ρωταω για το γιαουρτι γιατι η παιδιατρος μου εχει πει να μη δινω πανω απο μισο κεσεδακι (προβειο ή κατσικισιο που ειναι μεγαλο κεσεδακι 250γρ) για απογευματινο γιατι αφου πινει 500ml γαλα τη μερα δεν κανει να τρωει πολλα γαλακτοκομικα. Ομως ο χοντρουλης μου τρελαινεται και οταν τελειωνει η μεριδουλα του κλαιει!!

@dimitroula30 περαστικα!! Μην αγχωνεσαι! Ολα στο προγραμμα ειναι! Φροντιζε μοναχα να του δινεις πολυ νερο γιατι εχει μεγαλυτερες αναγκες τωρα με τον πυρετο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , dimitroula30 είπε:

@CMES ευχαριστώ πολύ

Μου είπε η παιδίατρος να το παρακολουθήσω γιατί έχει μόνο πυρετό .  Έχω καταστεναχωρεθει

Κι εμεις το περασαμε πριν 10 μερες. Εκανε 2 φορες πυρετο και μετα τελος. Μη στενοχωριεσαι! Δεν ειναι τιποτα!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ μενα πινα 500 γαλα...τρωμε αγελαδινο γιαουρτο στραγγιστο..κ σιγα σιγα προσπαθω για προβειο..κατσικισιο το μισει πραγματικα...αγελαδινο τρωει 100 κ κατι..δηλαδη cme ποσο πρεπει να τρωει;;στη κρεατοσουπα υρωει 300 κ θελει κ αλλο αλλα μου ειπε η πσιδιατρος να μην της δινω αλλο γιατι τα βγαζρι κιολας μετα.σημειουεον ειμαστε 7 κιλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσια! Εμείς τρώμε 500ml γάλα με τα φρούτα συνεχίζουμε να μην τα τρώμε δυστυχώς και εναλλακτικά πίνουμε 150ml φυσικό χυμό πορτοκαλί το αυγό μας και αν πεινάει κ άλλο συμπληρώνουμε κ 120 γάλα. Το μεσημεριανό μας είναι περίπου στα 350 ίσως κ παραπάνω μερικές φορές,  τρώμε γιαούρτι ένα κεσεδάκι κατσικίσιο βέρο κρητικό. 

Εδώ κ δυο εβδομάδες κάνουμε και δυο βηματάκια μόνοι μας από εκει που κρατιέται στον καναπέ κ περπατάει αφήνει προσεκτικά ένα ένα τα χερια και με δυο βήματα φτάνει το τραπεζάκι του σαλονιού. Και γενικά περπατάμε σταθερά με το ένα χέρι να κρατιέται από εμάς. Τον είδε η παιδίατρος κ έπαθε πλάκα . 

Τα τελευταία βραδιά επειδή τον κοιμιζουμε στο κρεβάτι μας θέλει να ξαπλώνει σε μαξιλάρι είτε μπρούμυτα είτε ανάσκελα και να αποκοιμιεται έτσι. Ξυπνάμε σταθερά γύρω στις 3 με 4 φορές το βράδυ με κλάματα και θέλει αγκαλιές... 

εγω είμαι πολυ στα κάτω μου γιατί τη Δευτέρα ξεκινάω δουλειά ... και δεν θέλω να τον αποχωριστώ... το καλό είναι ότι θα δουλεύω μειωμένο ωράριο κ έτσι θα σχολάω στις 2 το μεσημέρι. 

  • Μου αρέσει 1

vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

@ZinaLove σας αφηνει η παιδιατρος αγελαδινο γιαουρτι; εμας μας ειπε πριν το χρονο οχι αγελαδινο.100 γιαουρτι τρωει αλλα θελει κι αλλο και τον λυπαμαι!!

@Geo81 μην αγχωνεσαι για τη δουλεια, θα προσαρμοστειτε πολυ γρηγορα και οι 2!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

αα εσεις τρωτε...εμεις μεσημεριανο τρωμε περιπου στα 200 βεβαια τωρα που αρρωστησε τα ριξαμε ολα στη μεση...το βραδθ σημερα παλι μια απελπισια καθε 20 λεπτα ξυπνουσε οποτε καταλαβαινεται πως ειμαι...!! Εχω να γραψω και εργαδια για το μεταπτυχιακο...αχχχ να περασουν οι μερες να γινει καλα.. Ειχαμε κανονισει στις 8,να παω στην αδερφη μου κ σκεφτομαι θα στρωσει μεχρι τοτε η...

geo81: Στην αρχη θα δυσκολευτεις λιγο μετα φανταζομαι θα προσαρμοστεις.και εγω σκεφτομαι πως θα γυρισω αλλα ευτυχως εχω λιγους μηνες ακομα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο πυρετός συνεχίζεται ήρθε παιδίατρος το πρωί και .ας έστειλε για καλλιέργεια ούρων. Τα πρώτα αποτελέσματα δείχνουν μάλλον ουρολοίμωξη 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

@ZinaLove σας αφηνει η παιδιατρος αγελαδινο γιαουρτι; εμας μας ειπε πριν το χρονο οχι αγελαδινο.100 γιαουρτι τρωει αλλα θελει κι αλλο και τον λυπαμαι!!

@Geo81 μην αγχωνεσαι για τη δουλεια, θα προσαρμοστειτε πολυ γρηγορα και οι 2!

Ξερεις γιατι ειπε οχι η παιδιατρος σας;;σημερα καναμε το bexsero....περαστικα στα μωρακια που αρρωστησαν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


dimitroula30: Περαστικα σας..πιστευω θα σας δωσει αντιβωση απο το στομα δεν νομιζω να κανετε εισαγωγη;

zinalove:ευχαριστουμε..

αληθεια δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται με τα γιουρτια.λενε οχι αγελαδινο πριν το χρονο κ τα επιδορπια γινονται με αγελαδινο αλλα και η σκονη το γαλα με αγελαδινο.ή εχουν τη γνωμη οι παιδιατροι οτι τα γιαουρτια αγελαδος τα κανουν με κανονικο γαλα( που το αποκλειω) οποτε πιο το νοημα;

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 περαστικα σας! Το ειχα περασει με την κορη μου ακριβως σε αυτη την ηλικια.

@ZinaLove νομιζω οτι εχει σχεση με τις αλλεργιες αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Μου το ειχε πει οταν ηταν η κορη μου μωρο, τωρα δεν ξαναρωτησα γιατι το θεωρησα δεδομενο οποτε δεν θυμαναι ακριβως


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κοινωνησαν τα μωρα σας;;εμεις θα παμε αυριο..το παραμελησαμε μια ηταν αρρωστη μια δεν προλαβαιναμε.φοβαμαι λιγακι..θα ανοιξει το στομα της ,μην πνιγει ;;κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εμάς κοινώνησε και τις 3 Κυριακές. Δεν πνίγεται μην ανησυχείς, ο παππάς δίνει μια σταγονίτσα μόνο στα μωρά. Αν δεν ανοίξει το στόμα του κάποια στιγμή θα κλάψει και θα το ανοίξει! Εγώ του έδινα και λίγο αντίδωρο μετά και τα ξέχναγε όλα!!!

Λοιπόν τελικά στο γιαούρτι του δίνω το μισό κεσεδάκι αλλά βάζω και βρώμη μέσα να φτουρίσει!!:-P


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

zinalove: Και εμεις κοινωνισαμε αμεσως μετα.βασικα εγω νευριασα λιγο με τους παπαδες( πηγαμε σε 3 διαφορετικους λογω διαφορων καταστασρων) και σου λενε να το ξαπλωσεις εμενα εκει αρχισε να γκρινιαζει αλλα οπως ειπε η cmes. Δινουν πολυ λιγο οποτε μη φοβασαι κ βαζουν μονο κρασι.το κορυφαιο μου λεει ενας παπας "δεν πιστευω να ειναι αγριο;" ειπα να του πω ναι δαγκωνει κ ολας...

cmes: Εμεις πακι το γιαουρτι αυτες τις μερες ουτε να το δει...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...