Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Οντετ είπε:

κι εμένα η αυχενικη μου ειναι την τριτη, πιθανα να μαθουμε και τι νινακι είναι 

Και εμένα την άλλη Παρασκευή και την βλέπω στον ύπνο μου από τώρα... νομίζω μετά από μένα κλείνει ο κύκλος των αυχενικών και ξεκινάμε τις β επιπέδου σιγά σιγά...

1 ώρα πρίν, rainbow είπε:

κοριτσια ο γιατρος πηγε σε γεννα και ακυρωθηκε το ραντεβου. Θα με παρει η γραμματεας του τηλ να μου πει νεο.το θεμα ειναι οτι ηδη το αφησαμε πολυ ειμα 13 και 1 δεν εχουμε και πολλα περιθωρια..ελπιΩ να με βαλλει αυριο..

Γιατί το αφήσατε μέχρι 13 βδομάδες; Ο γιατρός σου δεν κανονίζει τα ραντεβού σας;

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια είμαι βγήκε το pap-a και οι πιθανότητες για τρισωμία 13 από 1:285 πήγαν 1:2032! Ηρέμησα τώρα!! Μένει μόνο να επιβεβαιώσουμε στον επόμενο υπέρηχο πως έπεσαν οι σφύξεις. Αχ το έχω ταλαιπωρήσει μάλλον το νινάκι μου που είμαι αρρωστη αυτές τις ημέρες γιαυτό και είχε ταχυκαρδία!

  • Μου αρέσει 5

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε τώρα ηρέμησε @CME2205!ειδες δεν έπρεπε να αγχωνοσουν! 

@rainbow ο γιατρός σου θα ξέρει και μν ανησυχείς θα σε βάλει σε νέο ραντεβού και σύντομα ! Εσύ κοιτά να το απολαύσεις ! 

@vaso84 καλά αποτελέσματα και σε σένα στην αυχενική σου κ είπαμε απολαυσε το ! 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι πολυ της υπομονης σε ολα και την περιδεση μου την καθυστερει και ανχονομαι αλλα φανταζομαι κατι παραπανω θα ξερει..αυριο το απογευμα θα παω ευτυχως..

Cme: Ευτυχως ολα πηγαν καλα..να ηρεμισεις και εσυ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , rainbow είπε:

γενικα ειναι πολυ της υπομονης σε ολα και την περιδεση μου την καθυστερει και ανχονομαι αλλα φανταζομαι κατι παραπανω θα ξερει..αυριο το απογευμα θα παω ευτυχως..

Cme: Ευτυχως ολα πηγαν καλα..να ηρεμισεις και εσυ..

 

Πάλι καλά!!! Καλά αποτελέσματα να έχεις κ θα περιμένουμε νέα σου!!


tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Katerinakiii.................ΤΕΡ 06/04-πρίγκιπας 

Synnefaki...................ΤΕΡ 23/04

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 18/01/2018-πριγκίπισσα 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018

Οντετ ........................ΠΗΤ  10/02/2018

@vaso84 δεν μπόρεσα να βρω την ΠΗΤ σου ή την ΤΕΡ σου, σε παρακαλώ ενημέρωσε με για να σε προσθέσω . 
@Synnefaki και @Katerinakiii πείτε μου την ΠΗΤ σας για να ανανέωσω το πινακακι . 
Επισης σε όσες έχουν γράψει το φύλο του παιδιού και δεν το έγραψα στο πινακακι μας ζητάω συγγνώμη αλλά ή ας μου το πουν ή ας το συμπληρώσουν . 
Καλες και τελειομηνες εγκυμοσύνες να έχουμε ! 

 Εγω εχω ΠΗΤ 11/1/18..

Link to comment
Share on other sites

@rainbow τωρα ειδα οτι θα κανεις περιδεση. Καταλαβα καλα? Για ποιο λογο ακριβως γιατι κι εμεις το συζηταμε λογω μιας επεμβασης στον τραχηλο. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Και εγω λογω επεμβασης στν τραχηλο θα την κανω.βεβαια ο γιατρος μου παλι δεν με ενθαρυνει κ πολυ γιατι μου λεει ειναι ξενο σωμα το ραμα κ μπιρει να μολυνθει αλλα του το ξεκαθαρισα οτι θα την κανω γιατι αισθανομαι λιγο πιο σιγουρη.καλυτερα να το προλαβω παρα στον 5 να τρεχω κ να μην φτανω . αυριο θα μετρησουμε τον τραχηλο και θα μου πει ποτε θα την κανουνε.εσενα δεν σου μετρησε τον τραχηλο στην αυχενικη;καθε φορα που το σκεφτομαι ειμαι χαλια γιατι λεω θα μπορουσα να εχω μια τελεια εγκυμοσυνη και τωρα τρεμει το φιλοκαρδι μου και ολα αυτα γιατι ;λαθος γιατρου..τελος παντων..

ασχετο..πονους στην μεση εχετε;εχω 3-4 μερες με ποναει η λεκανη μου,χωρις να εχω πονο στην κοιλια.και δεν κουραζομαι καθολου ..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, rainbow είπε:

dimitroula30: Και εγω λογω επεμβασης στν τραχηλο θα την κανω.βεβαια ο γιατρος μου παλι δεν με ενθαρυνει κ πολυ γιατι μου λεει ειναι ξενο σωμα το ραμα κ μπιρει να μολυνθει αλλα του το ξεκαθαρισα οτι θα την κανω γιατι αισθανομαι λιγο πιο σιγουρη.καλυτερα να το προλαβω παρα στον 5 να τρεχω κ να μην φτανω . αυριο θα μετρησουμε τον τραχηλο και θα μου πει ποτε θα την κανουνε.εσενα δεν σου μετρησε τον τραχηλο στην αυχενικη;καθε φορα που το σκεφτομαι ειμαι χαλια γιατι λεω θα μπορουσα να εχω μια τελεια εγκυμοσυνη και τωρα τρεμει το φιλοκαρδι μου και ολα αυτα γιατι ;λαθος γιατρου..τελος παντων..

ασχετο..πονους στην μεση εχετε;εχω 3-4 μερες με ποναει η λεκανη μου,χωρις να εχω πονο στην κοιλια.και δεν κουραζομαι καθολου ..

Ναι φυσικα μου μετρησε τον τραχηλο κ μουειπε οτι ειναι 4εκατοστα. Προς το παρον λεει ειναι οκ. Εσενα ποσα εκατοστα ειναι? Να σε ρωτησω ποιος γιατρος σου εκανε την επεμβαση? Επισης σου εχει πει ο γυναικολογος σου αν θα γεννησεις με καισαρικη η φυσιολογικα?

 

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Τι ωραίες μέρες που κάνει την τελευταία εβδομάδα, και ήλιο και ούτε πολλή ζέστη!! Κορίτσια χθες βράδυ μου μύρισε κρέας ψητό, και έψησα δυο μπριζολίτσες λαιμού γύρω στις 10 η ώρα με λαχανικά στο tepanyaki μου και τις έφαγα με γιαουρτάκι!! κοιμήθηκα σαν πουλάκι μετά!! Το μωρουλίνι μου μου θα έχει φουσκώσει από το φαγητό!!

 

@vaso84 καλή επιτυχία στην αυχενική σου σήμερα!! Όλα θα πάνε καλά και θα το χαρείς πολύ!! Α! Φάε καμια καραμελίτσα λίγη ώρα πριν μπεις για να ξυπνήσει!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/7/2017 at 11:03 ΜΜ, Floraki είπε:

@elenakith kai @november rain  με πειραζετε εσεις αλλα να σας ενημερωσω οτι εφαγα λιγο εκμεκ...ναι ναι καλα ακουσατε εκμεκ..με δελεαζει βεβαια η κρεπουλα κ το σουβλακι αλλα κοριτσια μου κ το εκμεκ φοβερο...η κρεμα φρεσκια απο πανω το κατι αλλο...ζηλεψατε?  Χαχαχα... κοριτσια μου χαιρομαι που τρωτε κ το ευχαριστιεστε που θα παει θα σας φτασω πιστευω δυο εβδομαδες το πολυ ακομα κ μετα δε θα με προλαβαινετε....:)

Ax Φλορακι τέλειο το εκμέκ!!! Μου βάζεις ιδέες! Είναι κοντά οι μέρες που θα ευχαριστιέσαι τα πάντα! :) 

 

On 18/7/2017 at 11:21 ΜΜ, november rain είπε:

Elenakith εγώ λέω να μιλήσεις αύριο με τον γιατρό σου και να του πεις τον προβληματισμό σου και τις σκέψεις σου.δεν ξέρω τι ρόλο παίζει η μαία σου αλλά από εμάς πληρώνονται όλοι αυτοί,ας παρέχουν σωστές υπηρεσίες.

Ναι, έχω σκοπό να μιλήσω την Τετάρτη που έχω ραντεβού. Μέχρι τότε υπομονή...

 

On 19/7/2017 at 9:05 ΠΜ, dimitroula30 είπε:

Επίσης θα ήθελα να σας πως το εξής. Με πήρε χθες μια φιλη τηλεφωνο η οποια γεννησε προσφατα, και το μωρακι της ειναι διασωληνωμενο επειδη ειχε ενα προβληματακι στους πνευμονες. Ξερετε τι μου ειπε?? Οτι οσες γεννουν με καισαρικη θεωρουνται α τ ε κ ν ε ς... Θυμωσα τοσο πολυ μαζι της , γιατι εγω λογω μιας επεμβασης που εκανα παλιοτερα μαλλον θα γεννησω με καισαρικη και εκεινη ως πολυξερη τα ξερει ολα!Επισης ειναι αυτη που σας ελεγα οτι μολις της ειπαμε με τον αντρα μου οτι ειμαι εγκυος εβγαλε μια κακια και μια ζηλεια-ενω εκεινη ηταν ηδη εγκυος στο 2ο. Και οχι δεν μου φανηκε το εδειξε σε ολους τους γνωστους μου μεχρι και στη μανα μου!!

Άτεκνες για ποιο λόγο? επειδή ο κόλπος μένει ανέπαφος? Αυτή η ''φίλη'' μου φαίνεται λίγο τοξική...μήπως να την αππφύγεις λίγο για να μην σε συγχύζει? 

 

On 19/7/2017 at 0:24 ΜΜ, CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις επέστρεψα από την αυχενική. Όλα καλά, όμως το μωρό είχε πολλές σφύξεις (180) και μας είπε ο γιατρός ότι αυτό μπορεί να σχετίζεται με τρισωμία 13, όμως επειδή οι υπόλοιπες μετρήσεις είναι φυσιολογικές οι πιθανότητες αυτές είναι πολύ χαμηλές. Επίσης μπορεί να σχετίζεται με το ότι είχα κι εγώ αρκετές σφύξεις (110). Παράλληλα περνάω από χθες έναν πονόλαιμο που με έχει πεθάνει! Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου το βράδυ και δεν μπορώ να πιω ούτε νερό!! Ίσως να το στρέσαρα το νινί μου!! Α! Επίσης αγόρι σίγουρα!! Και είναι και μεγάλο μωρό οπότε μπορεί να να γεννήσω 4-5 ημέρες νωρίτερα! Αυτά!

CME να χαίρεσαι τον μπόμπιρα! Ίσως οι παλμοί να είναι από το ζόρι σου με το λαιμό..θα τους μετρήσετε ξανά στον επόμενο υπέρηχο!

 

On 19/7/2017 at 2:53 ΜΜ, dimitroula30 είπε:

@CoffeeMaker ευχαριστουμε που επεφερες την ηρεμια και την ταξη , για να ξεκαθαρισουν καποια πραγματα που ισως καποιες κοπελες δεν ειχαν καταλαβει. Προσωπικα εχω λαβει απο δυο συγκεκριμενες κοπελες 6 προσωπικα μηνυματα που αφορουντην ομαδα τους στο φβ , ευτυχως δικαιωνομαι τωρα. Ευχαριστω και παλι

Εγώ τώρα πώς να το πάρω που δεν έλαβα κανένα μήνυμα?? χαχαχαχα :-P 

 

@D_Nasia να σας ζήσει το παιδάκι σας και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι για το δεύτερο!

 

On 20/7/2017 at 9:34 ΠΜ, vaso84 είπε:

Καλημέρα όμορφες έγκυες. Πως είμαστε σήμερα, εγώ ξύπνησα με πολύ καλή ψυχολογία. Απολαμβάνω το πρωινό μου καφεδάκι!! Αύριο έχω την αυχενική μου και η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λιγουλάκι. Κορίτσια εγώ πεινάω όλη την  ημέρα, τρώω και σε 5 λεπτά ξαναπεινάω! Να ρωτήσω παίρνει καμία utrogestan? Σίγουρα θα έχει υπάρξει συζήτηση στα προηγούμενα post αλλά που να το βρω τώρα.Τα παίρνω εδ'ω και 'ένα μήνα και δεν ξέρω ως πότε θα τα συνεχίσω!!

Εγώ παίρνω και utrogestan και κάνω και ένεση prolutex (προγεστερόνη). Κι εγώ έχω την ίδια απορία, έως πότε.. Με το καλό σήμερα η αυχενική!

 

On 20/7/2017 at 10:04 ΠΜ, Synnefaki είπε:

Καλημέρα όμορφες.

@elenakith έχεις τίποτα νέα από το papp-a ή το άφησες για Δευτέρα;

Το άφησα κορίτσι μου, γιατί αλλιώς δεν θα ηρεμούσα..

22 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018

 

Mariachi εμένα βάλε μου μια πριγκηπισσούλα δίπλα! :) 

10 ώρες πρίν, rainbow είπε:

ασχετο..πονους στην μεση εχετε;εχω 3-4 μερες με ποναει η λεκανη μου,χωρις να εχω πονο στην κοιλια.και δεν κουραζομαι καθολου ..

Εμένα με πονάει η μέση όταν ξαπλώνω πολλή ώρα ανάσκελα και επίσης όταν σκουπίσω και σφουγγαρίσω.. και όταν κάθομαι πολλές ώρες χωρίς να ξαπλώσω λίγο...κατά τ'άλλα όλα καλά !

@dimitroula30 ωραία να κοιμάσαι με γεμάτη την κοιλίτσα, ε? 

Κορίτσια εγώ πήγα προχθές στην αιματολόγο και μου έδωσε να κάνω ενέσεις innohep λόγω ιστορικού από την πλευρά της μαμάς μου..επίσης επειδή έχω αρνητικό ρέζους κάθε μήνα θα κάνω μια εξέταση έμμεση Coombs...στεναχωρήθηκα γιατί ήλπιζα να σταματήσω επιτέλους τις ενέσεις...μίλησα και με τον ενδοκρινολόγο και εξαιτίας των πολυκυστικών ωοθηκών μου έγραψε να κάνω την μικρή καμπύλη σακχάρου. Την έκανα χθες και βγήκε παθολογική. Τώρα πρέπει να κάνω τη μεγάλη καμπύλη, τη Δευτέρα θα πάω..πολύ στεναχωρήθηκα χθες, φοβάμαι μήπως είναι επικίνδυνο και για το μωρό...αλλά τι να κάνουμε? θα το αντιμετωπίσουμε και αυτό... :) 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elenakith καλή σου μέρα εγκυούλα! :wub: μόνο ωραία!!! ξυπνάς και το πρωί καλύτερα βρε παιδάκι μου!! 

όσον αφορά την τοξική αυτή μου φίλη της έχουμε βαφτίσει και το παιδί - το πρώτο-  και δεν μπορώ να την έχω και πολύ από μακριά λόγω του ότι το παιδάκι δεν φταίει σε τίποτε. Αλλά δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν σέβονται ούτε τα ουσιώδη πράγματα!!

Βοήθησε με λιγάκι τι εννοείς με αυτό σου το μήνυμα «Εγώ τώρα πώς να το πάρω που δεν έλαβα κανένα μήνυμα?? χαχαχαχα]»  .Δεν ξέρω αν είχες παρακολουθήσει το θέμα για το οποίο έγινε η φασαρία και εάν είσαι ενήμερη.

επίσης μόλις είδα ότι περιμένεις κι εσύ κοριτσάκι!!! μπράβο !! κι άλλη πριγκιπισσούλα στην παρέα!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , dimitroula30 είπε:

@elenakith καλή σου μέρα εγκυούλα! :wub: μόνο ωραία!!! ξυπνάς και το πρωί καλύτερα βρε παιδάκι μου!! 

όσον αφορά την τοξική αυτή μου φίλη της έχουμε βαφτίσει και το παιδί - το πρώτο-  και δεν μπορώ να την έχω και πολύ από μακριά λόγω του ότι το παιδάκι δεν φταίει σε τίποτε. Αλλά δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι δεν σέβονται ούτε τα ουσιώδη πράγματα!!

Βοήθησε με λιγάκι τι εννοείς με αυτό σου το μήνυμα «Εγώ τώρα πώς να το πάρω που δεν έλαβα κανένα μήνυμα?? χαχαχαχα]»  .Δεν ξέρω αν είχες παρακολουθήσει το θέμα για το οποίο έγινε η φασαρία και εάν είσαι ενήμερη.

επίσης μόλις είδα ότι περιμένεις κι εσύ κοριτσάκι!!! μπράβο !! κι άλλη πριγκιπισσούλα στην παρέα!!

Είτε πρίγκηπας είτε πριγκήπισσα είναι μια ψυχούλα που περίμενα με τόση λαχτάρα!! Ας είναι καλά όλα μας τα μωράκια και να έχουμε γερές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!

Μιλάμε για το θέμα με το facebook και την κοπέλα τη vaso που ήθελε να μπει αλλά δεν την δέχτηκαν προς το παρόν, σωστά?εγώ αυτό κατάλαβα.. το σχόλιο μου είναι ως προς την επιλεκτικότητα των κοριτσιών, όχι ότι με αφορά άμεσα, αφού έτσι κι αλλιώς εγώ φέις δεν έχω. Μου έκανε όμως άσχημη εντύπωση που δημιουργήθηκε ολόκληρο θέμα και τελικά στην ομάδα αυτή δεν μπορούσε να συμμετέχει οποιαδήποτε κοπέλα από το τόπικ μας. Αλλά αν είμαι αλλού γι αλλού και δεν έχω καταλάβει σωστά, γράψε λάθος κορίτσι μου..

 

όσο για τη φίλη-κουμπάρα, έχω κι εγώ μια παρομοίως άτυχη κουμπαριά..το παιδάκι σίγουρα δεν φταίει, αλλά αν δεν μπορείς να αντέξεις τη συμπεριφορά του γονιού του, δεν μπορείς να είσαι και κολλητός. Συγκεκριμένα εγώ το παιδί το βλέπω κυρίως όταν είναι απαραίτητο και φυσικά σε γιορτές, γενέθλια, Χριστούγεννα, Πάσχα. Δεν ξεκινήσαμε με τον άντρα μου με αυτό το σκεπτικό, αλλά ότι θα βλέπουμε το παιδί συνέχεια, αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζαμε καλά και τους δύο γονείς...όπως λες είναι και θέμα σεβασμού...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakith είπε:

Είτε πρίγκηπας είτε πριγκήπισσα είναι μια ψυχούλα που περίμενα με τόση λαχτάρα!! Ας είναι καλά όλα μας τα μωράκια και να έχουμε γερές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!

Μιλάμε για το θέμα με το facebook και την κοπέλα τη vaso που ήθελε να μπει αλλά δεν την δέχτηκαν προς το παρόν, σωστά?εγώ αυτό κατάλαβα.. το σχόλιο μου είναι ως προς την επιλεκτικότητα των κοριτσιών, όχι ότι με αφορά άμεσα, αφού έτσι κι αλλιώς εγώ φέις δεν έχω. Μου έκανε όμως άσχημη εντύπωση που δημιουργήθηκε ολόκληρο θέμα και τελικά στην ομάδα αυτή δεν μπορούσε να συμμετέχει οποιαδήποτε κοπέλα από το τόπικ μας. Αλλά αν είμαι αλλού γι αλλού και δεν έχω καταλάβει σωστά, γράψε λάθος κορίτσι μου..

 

όσο για τη φίλη-κουμπάρα, έχω κι εγώ μια παρομοίως άτυχη κουμπαριά..το παιδάκι σίγουρα δεν φταίει, αλλά αν δεν μπορείς να αντέξεις τη συμπεριφορά του γονιού του, δεν μπορείς να είσαι και κολλητός. Συγκεκριμένα εγώ το παιδί το βλέπω κυρίως όταν είναι απαραίτητο και φυσικά σε γιορτές, γενέθλια, Χριστούγεννα, Πάσχα. Δεν ξεκινήσαμε με τον άντρα μου με αυτό το σκεπτικό, αλλά ότι θα βλέπουμε το παιδί συνέχεια, αλλά δυστυχώς δεν γνωρίζαμε καλά και τους δύο γονείς...όπως λες είναι και θέμα σεβασμού...

πολύ καλά κατάλαβες κοπέλα μου, κι εγώ θες λίγο οι ορμόνες θες ότι είμαι γενικά ευαίσθητη με υατά τα θέματα, στεναχωρέθηκα πολύ που ξεχώρισαν έτσι κάποια κοπέλα από το φόρουμ μας, και πήρα θέση φυσικά χωρίς να το μετανιώσω. Anyway, τέλος καλό όλα καλά βλέπω ότι η βασούλα συμμετέχει στη δική μας παρεόυλα που φυσικά είναι καλοδεχούμενη!! 

Όσον αφορά τα κουμπαριά εγώ ατύχησα δυο φορές. Η μία είναι αυτή που σου ανέφερα, που αποδείχθηκε ότι ζηλεύει τις ζωές των άλλων - όχι μόνο την δική μου- ακόμη και της αδερφής της και της βγαίνει έτσι. Η άλλη είναι η  κοπελιτσα που μας πάντρεψε που έχει μία "σκύλα" μάνα συγνώμη που εκφράζομαι έτσι. Επειδή η κουμπαρουλά μου η οποια ειναι ενα εξαισιο πλασμα οταν δεν ειναι με τη μανα της, χωρισε πριν το γαμο μου, η μανα της εβγαζε μια κακια σε εμενα, αφου στο γαμο μου ξερεις τι μου ειπε? Για να μην  μου παρει λαμπαδες η κορη της να παρω χρησιμοποιημενες απο μια φιλη μου, ουτως η αλλως λλει τις πετανε μετα.... και πολλα αλλα!!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια ! 

@vaso84και @rainbow καλή επιτυχία στις αυχενικες σας !!! Περιμένουμε νεακια σας ! 

Οριστε κ το πινακακι με τις ανανεώσεις 

Synnefaki...................ΤΕΡ 23/04

Annaz.........................ΠΗΤ 29/12/2017-πριγκίπισσα 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 11/01/2018- πρίγκιπας 

Floraki........................ΠΗΤ 11/01/2018.

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 18/01/2018-πριγκίπισσα 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

Vaso84......................ΠΗΤ 31/01/2018

Οντετ ........................ΠΗΤ  10/02/2018

 
  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , dimitroula30 είπε:

πολύ καλά κατάλαβες κοπέλα μου, κι εγώ θες λίγο οι ορμόνες θες ότι είμαι γενικά ευαίσθητη με υατά τα θέματα, στεναχωρέθηκα πολύ που ξεχώρισαν έτσι κάποια κοπέλα από το φόρουμ μας, και πήρα θέση φυσικά χωρίς να το μετανιώσω. Anyway, τέλος καλό όλα καλά βλέπω ότι η βασούλα συμμετέχει στη δική μας παρεόυλα που φυσικά είναι καλοδεχούμενη!! 

Όσον αφορά τα κουμπαριά εγώ ατύχησα δυο φορές. Η μία είναι αυτή που σου ανέφερα, που αποδείχθηκε ότι ζηλεύει τις ζωές των άλλων - όχι μόνο την δική μου- ακόμη και της αδερφής της και της βγαίνει έτσι. Η άλλη είναι η  κοπελιτσα που μας πάντρεψε που έχει μία "σκύλα" μάνα συγνώμη που εκφράζομαι έτσι. Επειδή η κουμπαρουλά μου η οποια ειναι ενα εξαισιο πλασμα οταν δεν ειναι με τη μανα της, χωρισε πριν το γαμο μου, η μανα της εβγαζε μια κακια σε εμενα, αφου στο γαμο μου ξερεις τι μου ειπε? Για να μην  μου παρει λαμπαδες η κορη της να παρω χρησιμοποιημενες απο μια φιλη μου, ουτως η αλλως λλει τις πετανε μετα.... και πολλα αλλα!!!

το πρώτο θέμα το βλέπω χαζομάρα, γιατί έτσι κι αλλιώς όλες εδώ ψευδόνυμα χρησιμοποιούμε και δεν γνωριζόμαστε προσωπικά στην πραγματικότητα. οπότε υπάρχει απλά μια ψευδαίσθηση ότι γνωρίζεις κάποιον καλύτερα. αλλά τέλος καλό όλα καλά :) 

καλά γελάω με την κακία της κυρίας που λες! χαχαχαχα αυτά είναι γελειότητες, αν μπορείς βέβαια να τα δεις ψύχραιμα..γιατί αν είσαι σε ευαίσθητη κατάσταση και σε όχι τόσο καλή εσωτερική ισορροπία τότε εκνευρίζεσαι και θυμώνεις...αυτό που λες με τη ζήλια το έχει κι η δικιά μου με την αδερφή της, είναι στον άνθρωπο φαίνεται.. τουλάχιστον δεν κάνει διακρίσεις, κάτι είναι κι αυτό! ;) Τελικά πολλοί άνθρωποι όταν δεν περνάνε καλά σε κάποια περίοδο της ζωής τους γίνονται πικρόχολοι. Ίσως να έχουν κάποια ελαφρυντικά, αλλά εγώ σκέφτομαι ότι δεν φταίω σε τίποτα να δέχομαι την κακία του άλλου. 

Εγώ προσωπικά επιλέγω να αποφεύγω τα πολλά πολλά, γιατί δεν θέλω να ασχολούμαι με τη μ@λ..ία που κουβαλάει ο καθένας..έχω δικά μου θέματα να ασχοληθώ..προτιμώ να κρατάω χώρο και χρόνο για ανθρώπους με θετική ενέργεια, με τους οποίους περνάω όμορφα!

@Mariachi ευχαριστώ για την προσθήκη! :)

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...