Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια...κλωτσανε τα μωράκια σας ε; εμένα ανεπαίσθητα!

@Biscottinomum με το καλό να κρατήσεις το μπισκοτάκι σου. Το πρώτο σου είναι; 

D παίρνω κι εγώ ενώ στο πρώτο δεν τη δίνανε... τώρα λέει καλά είναι να βρίσκεται όχι απλά εντός ορίων αλλά προς τα πάνω. 

Τη δευτέρα θα πάρω να κλείσω κι εγψ για β' επιπέδου...γιούπι!!!

  • Μου αρέσει 3

tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα!!!

@Synnefaki κλωτσαει συνεχεια!ειδικα μετα τα γευματα!ειναι υπεροχο!

Κοριτσια διαβαζω στο ιντερνετ οτι το καθησματακι αυτοκινητου ειναι αλλο μεχρι 12 μηνων κ αλλο αργοτερα.δηλαδη υπαρχουν 2 ειδη?θα παρουμε το πρωτο κ μετα οταν χρονισει αγοραζουμε το δευτερο?δεν εχω ιδεα !

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 υπάρχουν διαφόρων ειδών . Έχει κ μέχρι 9 μηνών , μέχρι 12 μηνών , 18 μηνών νομίζω μέχρι 36 μηνών . Κ εγώ δεν τα πάω καλά με το τι είναι καλύτερο κ βολικοτερο! Ίσως οι ήδη υπάρχουσες μανούλες να μπορούσαν να βοηθήσουν 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mariachi είπε:

@Faith 30 υπάρχουν διαφόρων ειδών . Έχει κ μέχρι 9 μηνών , μέχρι 12 μηνών , 18 μηνών νομίζω μέχρι 36 μηνών . Κ εγώ δεν τα πάω καλά με το τι είναι καλύτερο κ βολικοτερο! Ίσως οι ήδη υπάρχουσες μανούλες να μπορούσαν να βοηθήσουν 

Ναι,ας μας προτεινουν καποιο,βλεπω μεγαλες διαφορες στις τιμες,π.χ.τζαμπο κ λητω.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη και πάλι που πετάγομαι. Κορίτσια Για αρχή θα χρειαστεί κάθισμα αβγό Είναι πιο βολικό για τα μωρά.Αυτά πανε με τα κιλά όλα τα κσθισματακια.Εμείς πήραμε από τα Λητώ ένα πολύ ωραίο με 59 ευρώ από 0 έως 13 κιλά εάν θυμαμαι καλά.πηγαιντε Ρίξτε μια ματια η ψάξτε στο σάιτ.Τώρα που κοίταξα έχει και με 44 ευρώ.

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

@Biscottinomum καλωσόρισες!! Με το καλό το μωράκι σου!!

Εμείς κλείσαμε 25/9 για Β' επιπέδου! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!! :-D

Κ εγώ πλέον το μωράκι το νιώθω κάθε μέρα.. Απαλά τακ τακ.. Λογικά σε 2-3 εβδομάδες θα ξεκινήσουν οι κλοτσιές...

Μέσα στο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσω και το δωμάτιο.. Άντε να έρθουν τα ωραία... :cool: Εσείς αρχίσατε το δωμάτιο ή όχι ακόμα;;

  • Μου αρέσει 4

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi @Synnefaki @ekrs κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Ευχομαι σε όλες υγεία και να σφίξετε στην αγκαλιά τα μωράκια σας! Ναι το πρώτο μου είναι!!! Ενθουσιασμός για την αλλαγή ζωής! τόσα συναισθήματα έντονα μαζί, έχουμε και τις ορμόνες περίεργα αυτο το καιρό ;)  Εγώ δεν αρχισα το δωμάτιο επειδή είναι το πρώτο εγγονι απο τις 2 οικογένειες έχουν πέσει ολοι πάνω μου να μας πάρουν κι από κάτι! Αλλά βλέπω ωραία θέματα στο pinterest για αυτοκόλλητα και διάφορα μη απαραιτήτως ροζ και πριγκιπικά τα κλασικά αλλά διαφορετικά και μου αρέσουν πολύυυυυυ!!!!!*** εσείς έχετε αρχίσει με το δωμάτιο?

  • Μου αρέσει 3

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ γω εχω δει στο ιντερνετ κ περνω ιδεες,εχω ενα πλανο στο μυαλο μου πως θα ειναι.οκτομβριο λεω να το ξεκινησω,κ νοεμβριο να ετοιμασω τα δικα μου πραγματα που θα μου χρειαστουν κ την προικα του μωρου.εχει πολλα πραγματα στο ιντερνετ για το μωρο,κ αναρωτιεμε αν ολα αυτα ειναι απαραιτητα.θα συμβουλευτω σιγουρα τις ηδη μανουλες για να ξερω.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειδαμε και εμεις την μπεμπουλα..240 γρ..περιεργο μου φαινεται απο μια τελιτσα γινεται ανθρωπακι..τι θαυμα!!!και εγω λεω να το ξεκινησουμε τελη οκτωμβρη-αρχες νοεμβρη.μου φαινεταινπολυ νωρις να ξεκινησω απο τωρα.το μονονπου σκεφτομαι ειναι οτι τωρα εχει εκπτωσεις κ καποια πραγματα της προικας ειναι πιο φθηνα .ξερετε αν εχει κ μεσα στον χειμωνα καποιο περιοδο προσφοτων;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Γυρίσαμε και εμείς από τις διακοπές μας.... Εγώ αισθάνομαι αρκετή κούραση και βάρος στην κοιλιά... Δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα.... Την Δευτέρα ξεκινώ δουλειά και έχω γιατρό να δούμε πώς τα πάμε με το αιματωμα! 

Όσο για το κάθισμα αυτοκινήτου εμείς πήραμε αρχικά ένα έως 18 κιλά στον γιο μου και το ευχαριστήθηκαμε. Τώρα το αλλάξαμε για έως 36 κιλά. Δεν παίζουν ρόλο τόσο τα κιλά για να το αλλάξεις αλλά αν το κεφαλακι του είναι προστατευεται. 

Καλή αρχή στις Β' επιπέδου!!! 

  • Μου αρέσει 2

NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Λοιπόν στα καθισματακια αυτοκινήτου έχω κάνει μεγάλη έρευνα αγοράς γιατί έχω ιδιαίτερη ανησυχία για την ασφάλεια. Το θέμα είναι πως πρέπει το μωρό μέχρι τουλάχιστον το πρώτο έτος (οι οδηγίες λένε για 2 έτη) να κάθεται ανάποδα στο αυτοκίνητο. Σε αυτό βολεύει το αυγό που συχνά αποτελεί εξάρτημα του καροτσιού και είναι για μέχρι 12 ή 13 κιλά. Μετά ακολουθούν αυτά που κοιτάν μπροστά και υπάρχουν έως 18 ή 36 κιλά. Αυτά που πρέπει να προσέξετε είναι:

Να είναι αξιόπιστη μάρκα (πχ αποφύγετε τα τζάμπο)

Να δένει στο κάθισμα με isofix και όχι με τη ζώνη

Να κοιτάει ανάποδα τουλάχιστον για 1 χρόνο!

Να δένει το μωρό με ζώνη 5 σημείων

Όποια θέλει περισσότερες λεπτομέρειες ας μου πει! Έχω κάνει πολύ μεγάλη έρευνα αγοράς!

  • Μου αρέσει 6

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

@D_Nasia . 

@CME2205 εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη μαρκα?

Δηλαδη να αγορασουμε ενα για αρχη μεχρι 13 κιλα κ μετα να το αλλαξουμε?

Ειδα αυτα που ειναι απο 0 εως 18 η και 0 εως 36 κιλα,δεν ειναι καλυτερα να παρεις ενα τετοιο να ξεμπερδευεις?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...